Změny počasí

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Dost lidí neví, že může mít někdo alergii na mléko (kyselina mléčná).


Ohne Bier geht´s nicht
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

změna počasí

Příspěvek od 1220 »

Mléko ničím nenahradíš, ale pivem ano, jak toto souvisí se změnou počasí, kdo to ví .ať odpoví !!!


Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

jak toto souvisí se změnou počasí, kdo to ví .ať odpoví !!!
Tohle vím náhodou úplně přesně, vůbec to s počasím nesouvisí.
Musíš se na věc dívat třídně. Lidi musíme dělit podle jejich vztahu k výrobním prostředkům. (Švandrlík "Černí baroni")


Ohne Bier geht´s nicht
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ... mléko

Příspěvek od A(&F) »

gewo píše: Přestaň chlastat ty sračky! Budeš o polovinu zdravější. To Ti garantuji!
... dávám Ti za pravdu Gewo ... a končím s mlíkem ... A(&F) ...

http://www.gate2biotech.cz/mlecne-vyrob ... -chorobou/


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

mleko

Příspěvek od xzzzx »



Svět zboř! Já budu stát.
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: ... mléko

Příspěvek od GRS »

Krása... http://ppfeyte.free.fr/divers/PdM310706.htm[/quote]

Tak na tom kopci by som si raz chcel postat...

Uz ako maleho ma nesmierne fascinoval pohlad na jasnu oblohu a ten pocit udivu, ktory pri tom vznika. . .
Je to uzasne v noci pozerat na jasne hviezdy ale tam nd oblakmi musi byt naozaj uchvatne..

Jednym z veci, ktorym doposial nemozem v Brne prist na chut, je neustale zatiahnuta obloha. Dlhu dobu som nemohol prist na to, preco sa citim tak velmi stiesnene v Brne v meste, a tak totalne dezorientovane, aj ked som sa po case naucil kde sa nachadzam.

Pani, zistil som po dlhom case ze to robi zatiahnuta obloha. Clovek netusi, dokial to nezazije, ako sa prirodzene podvedome v noci orientuje podla hviezd a polohy mesiaca. Ak je aj cez den zatiahnute, medzi 4 stenami v ulici velkomesta je smer cesty v tahu. V lese :) v noci si to nejako tiez neuvedomuje, pretoze les pozna, vie kadial chodi. Az v Brne som zistil, ako som si na oblohu u nas doma zvykol...


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od Mim »

Zkoušel jste se někdy někdo zamyslet nad hromosvodem Prokopa Diviše - Teslou a ovlivňováním bouřkových mraků? Možná by to teď přišlo vhod....Je jisté, že ke klasickému hromosvodu to mělo velice daleko....
Kdo se přidá?????


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od A(&F) »

... vypouštění do mraků balónů s dlouhým tenkým drátkem ? ... pokud je dostatečně dlouhý (a mraky nízko), tak ani nemusí být uzeměný ... ano to funguje ... :D :D ...

... pár informací je na Zvědavci ... z diskuze se také dá něco vylovit ...

... a ještě něco o technologii, kterou používá Plantex ... malá zmínka o tom proběhla i zde na fóru ... :| ...

... ty víš jak vytvořit "kanál z ionizovaného vzduchu" pomocí "jiné technologie" ... několik kilometrů dlouhý ??? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od Merlin »

A(&F) píše: ... vypouštění do mraků balónů s dlouhým tenkým drátkem ? ... pokud je dostatečně dlouhý (a mraky nízko), tak ani nemusí být uzeměný ... ano to funguje ... :D :D ...
Jasně, že to funguje. Dá se tím dokonce pohánět elektrostatický motor z plechovky od piva. Ale v tomto období bych to nezkoušel ani náhodou. Jakže se jmenoval ten vědátor, co to naposledy zkoušel v bouřkovém období, a zabil ho blesk? ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od A(&F) »

... ono úplně stačí, když v zimě začne sněžit ... to pak z kabelu od 15m vertikální antény lítaj výboje 40 - 60 cm dlouhý ... a nikoliv proti uzemněnému konci přípojného konektoru ... :D


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od Merlin »

Jojo. On ten Kelvin nebyl žádný mejdlo.. :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od martin11 »

gewo píše:Jasně, že to funguje. Dá se tím dokonce pohánět elektrostatický motor z plechovky od piva. Ale v tomto období bych to nezkoušel ani náhodou. Jakže se jmenoval ten vědátor, co to naposledy zkoušel v bouřkovém období, a zabil ho blesk? ;)
...jen jsem někde zahlídl...ale nevím kde....Rusáci postavili nějakou laboratoř na blesky.....a nezbylo z nich ani Ň....martin11 :lol: p.s.
" Jaromíre nestrkej ty zápalky do tý krabičky...vymstí se ti to....." :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

jak jsem tak hledal ...

Příspěvek od A(&F) »

... tak jsem narazil na jeden článek ... a jsme zase doma ... :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: jak jsem tak hledal ...

Příspěvek od Merlin »

No jo, no... Kdo hledá, najde ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Něco k thematu - Prokop Diviš

Příspěvek od aNONym »

http://www.ceskatelevize.cz/program/102 ... l?online=1

Zajímavé. On vlastně nevynalezl hromosvod, jak ho známe dnes, ale "vyrovnávač potenciálu atmosferické energie". :ethink: Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“