Změny počasí

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Prokop Diviš

Příspěvek od chiq »

Je zaujímavé, že Diviš sa venoval aj teórii hudby. Dokonca je autorom ešte jedného slávneho vynálezu - hudobného nástroja, nazvaného Denis d´or (Zlatý Diviš). Zostrojil ho v roku 1753. Nástroj bol poháňaný elektrinou. Po Divišovej smrti nástroj Zlatý Diviš previezli do Viedne. Tam sa však stratil a nikdy ho už nikto nenašiel.( http://sk.wikipedia.org/wiki/Prokop_Divi%C5%A)1
Vie niekto niečo bližšie o tomto nástroji? Je síce známe, že to, čo sa beztrestne nemenovateľným nehodí do správnej línie smerovania dejín, okamžite a úplne ničia (viď Alexandrijská knižnica...) ale možno sa predsa len niečo zachovalo...?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

blesk a léčba chorob

Příspěvek od martin11 »

Bělehrad - Nada Ačimovičová z východosrbské vesnice Šljivovica může mluvit o velkém štěstí. Jednapadesátiletá žena totiž nedávno přežila úder blesku, a navíc jí výboj vyléčil srdeční arytmii, kterou už léta trpěla.
Paní Ačimovičová pásla podle srbského deníku Blic právě ovce na hoře Omarak, když se nad její stádo přihnala černá bouřková oblaka.
Blesk trefil deštník, který držela v ruce. Od jisté smrti zachránily pasačku jen gumové boty, jež měla na nohou.
S popáleninami druhého stupně skončila v nemocnici ve městě Užica, kde lékaři ke svému překvapení zjistili, že její srdce má na rozdíl od minulosti pravidelný rytmus.
Blesk udělal to, co doktořiPodle kardiologa Gorana Milašinoviče je možné, že pokud šlo o nepříliš nebezpečnou formu arytmie, která často doprovází stárnutí, je možné, že ženu vyléčil právě úder blesku.
Elektrický proud se ostatně k léčbě arytmie používá i v medicíně.
"Do srdce se pustí elektřina a díky tomu se srdci vrátí normální rytmus. Na druhou stranu ale může elektrická rána do srdce někomu také nepravidelný běh srdce způsobit," dodává doktor Milašinović.

...jak jsem koupil...tak prodávám. :idea: ...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Rusko..

Příspěvek od Dvell »

Mimo téma (offtopic)
Jo jó a v Rusku taky mají kukuřici jak telefoní sloupy..
tak vysokou a tak daleko od sebe:-D

Tak nevím zprávám z Ruska prostě někdy něvěřím, netvrdím že to není možné.. ale přeci po to krmení tím že chlápek co seje pšenici ručně splnil na 1200%.. (při jednoduchém výpočru vychází že by běhal asi 260km/h:-D)

No každopádně zajímavé spestření fóra:-)

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rusko..

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
Dvell píše:No každopádně zajímavé spestření fóra:-) Dvell
... jsi ve vlákně nazvaném Prokop Diviš ... tak potom nevím ... čemu se divíš ??? ... :D :D


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od NAVAR »

gewo píše:Jasně, že to funguje. Dá se tím dokonce pohánět elektrostatický motor z plechovky od piva. Ale v tomto období bych to nezkoušel ani náhodou. Jakže se jmenoval ten vědátor, co to naposledy zkoušel v bouřkovém období, a zabil ho blesk? ;)
Tuším že N. Tesla uváděl rozdíl potenciálu vůči zemi cca 1V/m.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od Merlin »

Rozdíl potenciálu v našich šířkách je, podle vlhkosti vzduchu, 80 až 100V. V zimě, za mrazu okolo 20°C, i podstatně vyšší.

Za obyčejného dne nad rovinatou pouští či mořem vzrůstá elektrický potenciál zhruba o 100 V/m vzhůru od zemského povrchu. To znamená, že venku je potenciál ve výšce vaší hlavy téměř o 200 V vyšší než na úrovni vašich chodidel. Jistě vás napadne, jak to, že nedostanete elektrickou ránu, když vyjdete z domu? Když si sáhnete na 230 V v zásuvce, vypadá to jinak… Rozdíl je v tom, že vyjdete-li z domu, rozdíl potenciálu ve výšce vaší hlavy a chodidel není 200 V. Lidské tělo je poměrně dobrý vodič. Dotýkáte-li se země, elektrony se přesunou ze země na povrch vašeho těla a zakřivíte tak nulovou hladinu a tím i další tzv. ekvipotenciální plochy (oblasti se stejným potenciálem). Tedy vaše hlava má potenciál roven 0 stejně, jako chodidla.

Měření elektrického pole v atmosféře ukazují, že při výstupu do velkých výšek pole sice existuje, ale velmi slábne (tj. intenzita E již není 100 V/m, ale mnohem nižší). Zhruba kolem 50 km už je zanedbatelně malé. Celkový rozdíl potenciálu (tedy napětí) mezi zemí a horní vrstvou atmosféry je 400 000 V. (http://www.skolaspektrum.cz/fyz/Fyzika_03-Elmg.doc)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Prokop Diviš - ovlivňování počasí!!!!

Příspěvek od Mim »

V jednoduchosti je síla......................................................


Však ono to půjde!!!
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Poručíme větru, dešti na Z1

Příspěvek od aNONym »

Poručíme větru, dešti
Lze počasí použít jako zbraň? Ruští vědci na tom pracují.…

Tento dokument byl ke shlédnutí dnes ve 13.20 na TV Z1, ale jak je na této TV zvykem, určitě ho budou ještě reprízovat. ;) Non

Kromě usměvné šamanské části velmi povedený dokument. Skoro hodinový. Byly v něm vidět kromě HARPu i obdobné ruské a finské systémy na ovlivňování počasí, jaderné výbuchy a jejich vliv na zemětřesní, odstřelování lavin pomocí děly, a mimo spousty dalšího byl zmíněn i Tesla.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Ovlivňování počasí Made in China ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Déšt pomocí ionizátorů.

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Změny počasí

Příspěvek od poota »

Učesáno - poo.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Nový prohlížeč radarových dat - CHMI ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://www.chmi.cz/files/portal/docs/me ... index.html ... zatím beta verze, ale dost slušná ... oproti starému JSRADview disponuje více druhy nastavení + několika novými funkcemi jako jsou: Zoom, Google maps, současné zobrazení detekovaných výbojů, prognóza pohybu srážek, atd. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Nový prohlížeč radarových dat - CHMI ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Neudržel jsem se abych to sem nedal. Tak už tady máme přes týden krásné indiánské léto, jak má být. Semo tamo sprchne ale jinak přes den až 25°C a tož jsem včera usoudil, že bych měl dojet někam dál na sever na houbičky. Dnes ráno to venku vypadalo bídně, přihnala se na Orangeville hnusná mlha, ale plán je plán. Vzal jsem si sebou vánoční svetr, nepromokavou bundu, litr benzínu na podpálení nouzového ohně a dva koksáky, sekeru, lopatu, spacák, náhradní tlusté fusekle, palčáky, světlice a vyrazil z bytu. (Ok, trochu jsem to přibarvil ale bylo fakt ohavně, ledová mlha a fučelo.)

No, vlezl jsem do auta a učinil jsem rozhodnutí dle příkladu jisté nejmenované členky tohoto fóra :spirit: :good: :bye: že bude krásný den a že z těch věcí nic nepotřebuju. Pánové a dámy, na houby jsem měl jet tak před týdnem. Všude mraky zasloužilých, ale nových pomálu. Kdybych nesebral kde co, co mne maminka naučila, přijel bych prakticky s prázdnou. To ale je úplně putna. Došel jsem od auta cca 5km houbiček sbíraje až k jezeru (Last Chance = Poslední Příležitost u Cold Water) nebe jak džíny jen s pár bílými flíčky, minimálně 24°C, no přesně jak jsem větru dešti přikázal. Po nebi se honila káňata a hmyz, i když tady severně ještě je, už touto roční dobou prakticky žádný a nikde ani živáčka. Svlíkl jsem si tělo :ptrain: plavek nemaje a hup tam. To bylo príma!!!

Tímto definitivně hlasuju pro globální oteplování v Ontáriu, i kdyby se nikde jinde konat nemělo :laugh:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Změny počasí

Příspěvek od martin11 »

:bye: v Česku je také hezky už týden...po ránu sice chladněji, už jsem škrábal v polabí auto...ale jinak OK.
...ale :idea: ...prej má být nějaká 100 letá zima....říkají 4 meteroologové z 5ti :baby:
Vlaštovky odlétly o týden později :D
Kdo má jaké prognozy o zimě??? / v česku/ Slávka zdraví :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Změny počasí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše: ...prej má být nějaká 100 letá zima....říkají 4 meteroologové z 5ti ...
Nazdar Martine.
To jako že bude trvat 100 let? :laugh: No, jinovatku jsme měli před čtrnácti dnama, ale stromy jsou povětšinou ještě zelené, i když podzim se na nich začíná podepisovat. To by mělo znamenat, že hned tak ještě nezačne. Jaká bude uvidíme. Musím dát rosničkářům kredit, že se před cca 10 dny s dlouhodobější předpovědí pro změnu dost trefili, ale to je vzácnost. Kdyby běžně předpovídali opak toho, co předpovídaj, trefovali by se líp. Jinak se podívej jak to dopadlo s globálním oteplováním. Hlásali ho svého času prakticky všichni. Prej vědci. Prdlajz vědci. Vědisti. Už ta loňská měla být záhul. Nic moc to nebylo, akorát začala pozdě a skončila pozdě. Nějak se cca o měsíc posunula. Když jim to zase letos nevyjde, budou ji hlásat na příští rok a dál, až to jednou vyjde a budou si moc poklepávat na ramena, jak jsou dobří.

Zajedu si tam dnes znova, je opět krásně, třeba ještě něco posbírám a hlavně udělám pár fotek, i když jen na digi.

S laskavým pozdravem, Slávek.

Jinak ta houbová neúroda.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“