Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Branná povinnost ... (dorazilo mailem) ...

Příspěvek od A(&F) »

... návrh zákona o branné povinnosti ... viz příloha ... :ewhistle:

(no ještěže mám "modrou" ... 8) ... :evil: )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od martin11 »



... věřím, že se " TO " povede ......
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od sisa »

Kopíruji z diskuze na Orgonetu:

"Anonymní24. března 2015 11:30
DÚLEŽITÉ !!!!
z diskuze na Parlam.listech - nevím, zda je to pravda....snad se to brzy vyjeví...

Zdroj z ČT: Nesmíme ani hlesnout o okupaci z 15. března 1939, dostali jsme generální zákaz zeshora., sir Humprey, 24. 3. 2015 10:42:58

Zdroj z ČT: Nesmíme ani hlesnout o okupaci z 15. března 1939, dostali jsme generální zákaz zeshora. Americká ambasáda chce ovlivňovat policii a státní zastupitelství v ČR skrze nový grant pro české neziskovky!
Redakce AE News přináší dvě bleskové zprávy. Kontaktoval nás zaměstnanec České Televize, aby nás informoval o poměrech, které teď vládnou na Kavčích Horách. V souvislosti s přesunem americké armády přes české území dostalo vedení České Televize již 3. března příkaz, aby nezařazovalo do vysílání historické filmové pásmo k výročí okupace českých zemí z 15. března 1939. Nežádoucí konotace by prý mohly ohrozit hladký průběh přesunu amerických vojsk plánovaný na konec tohoto měsíce. Příkaz pochází z Úřadu Vlády ČR. A druhá zpráva je ještě horší, která potvrzuje naše dřívější články, a je to doslova jobovka. Americká ambasáda totiž oznámila grant pro české neziskovky, aby ovlivňovaly státní zastupitelství a policii!..."


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od milda »

Zeman: Odpůrci konvoje jsou antiameričtí blázni
Prezident Miloš Zeman se v úterý při návštěvě Libereckého kraje ohradil proti tomu, aby byli američtí vojáci, jejichž konvoj v příštích dnech projede Českou republikou, označováni za okupační armádu. Odpůrcům vzkázal, že jsou antiamerickými blázny.
http://www.novinky.cz/domaci/365122-zem ... lazni.html


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Teplický kurýr

Příspěvek od hanka »

zveřejňuje informace o tom, proč rozbili Úsvit Tomia Okamury :?
http://teplickykuryr.info/news.php?item.7900.2


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od abul »

Zeman: Americký velvyslanec Schapiro má dveře na Hrad zavřené.
Prezidentovi Miloši Zemanovi se nelíbí, že jej kvůli plánované cestě do Moskvy kritizuje americký velvyslanec v Česku Andrew Schapiro. Do svých plánů si prý hlava státu nenechá žádným velvyslancem mluvit. A Zeman dokonce naznačil, že Schapiro má kvůli ostrému komentáři dveře na Hrad zavřené.
Za chystanou květnovou cestu do Moskvy u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války v Evropě schytal před nedávnem prezident kritiku od amerického velvyslance Andrewa Schapira. Podle něj bude poněkud prekérní, když na tribuně Rudého náměstí usedne Miloš Zeman jako jediný reprezentant zemí Evropské unie.
Jenže Zemanovi si taková slova nenechal líbit. „Nedovedu si představit, že by český velvyslanec ve Washingtonu radil americkému prezidentovi, kam má cestovat. A nenechám si mluvit do plánu svých zahraničních cest žádným velvyslancem,“ řekl v rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz...
Zdroj: http://www.lidovky.cz/dvere-na-hrad-ma- ... n_domov_sk
Tímhle krokem si Zeman alespoň u mně hodně vylepšil reputaci. Je fajn vidět, že hlava státu není hlavou vraženou v něčí zadek :eclap:
á propos Chapiro by měl být vyhoštěn za jeho(jejich) akce, viz.http://aeronet.cz/news/zdroj-z-ct-nesmi ... -ceske-ne/


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Zeman se v Moskvě hrbil před diktátorem

Příspěvek od milda »

Zeman se v Moskvě hrbil před diktátorem
Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek míní, že Česká republika na sebe Zemanovou cestou negativně upozornila. "Byl bych radši, kdybychom byli výjimeční v jiných oblastech než se hrbit před diktátorem, který ohrožuje suverenitu Ukrajiny," řekl v neděli.
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman- ... kalouskovi


dusan
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: ned 25 říj 2009 23:14
Dal: 3 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od dusan »

Tak to je onen diskutovaný článek z předválečných novin - který údajně "neexistuje" !!

ZEMAN jej četl a se svou "sloní" pamětí si ho pamatuje - ale "odborníci" mu jej v archívu "nemohou najít"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od milda »

Měl jsi počkat ještě 14 dní a odměna by tě neminula...
;) :D


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od cimirek »

Přišlo mi poštou.

Je-li pak to pravda, nebo ne, že ...

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/amer ... T8YHSHtlBc

cit.z článku: Jak zjistili reportéři časopisu TÝDEN,obě země podepsaly
tajnou dohodu,která Američanům de facto darovala výcvikový prostor
Brdy.Na území,které česká armáda pro nadbytečnost opustila,vybudují
Američané plnohodnotnou vojenskou základnu.Jejím centrem se stane
podstatně rozšířená obec Jince.Základna velká jak okresní město.Podle
informací z amerických vojenských kruhů má totiž v Česku vyrůst jedna
z největších amerických základen v Evropě. Nastálo zdemá být umístěno
na dvanáct tisíc vojáků. V Jincích vyroste nový velitelský štáb,
kterému by se dalo přezdívat malý Pentagon, obří skladové haly,zázemí
pro uskladnění bojové techniky i zcela nová kasárna Není vyloučené,že
Američané opráší i svůj plán postavit tu radarovou základnu.Na vítání
už je pozdě.Američané už první jednotky do Jinců vyslali. Takto
obcházet veřejnost si ještě žádná vláda nedovolila.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od felda »

Cimírku, ten poslední řádek z té zprávy mmch 1.4. jsi četl?
citace z onoho odkazu......
vloženo:První vojáci už jsou v Jincích

Na vítání je ale skoro pozdě. Američané totiž už první jednotky do Jinců vyslali. V době kdy Českem projížděly tři kolony od východu na západ, vydala se čtvrtá kolona opačným směrem z Německa do Brd. "Říkal jsem si, že jsou tady nějak brzo. V televizi hlásili, že jsou teprve někde u Ostravy, a tady už projížděli," žasl například nad nenadálým výskytem americké bojové techniky ve středočeských Hořovicích místní pekař. A dodal ještě jednu zajímavou okolnost: "Na celém tom divadle bylo divný, že všechny ty auta couvaly." Zřejmě šlo o promyšlené maskování faktu, že jedou vozidla druhým směrem, než by měla. Zkrátka podivností je už na celé věci až přespříliš. Takže pro čtenáře, kteří dočetli až sem, nezbývá než dodat: Apríl!


felda
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od milda »

feldo, jako jeden z mála tady čteš články až do konce :D +1 :good:

Před (mnoha) lety jsem kupoval "Týden" a byl to obstojný časopis.
Později se z něj stal politický bulvár, hlásná trouba ODS a tento hoax je znamením, že je škoda času to číst.

Dnes jsem v souvislosti s "Hitlerem-gentlemanem" objevil podobnou volovinu od X.Doležala
opět v "Týdnu" :bad:
(je to taky na internetu) ;) :smoke:


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od NAVAR »

Ten článek od Peroutky mi přijde že může mít dvojí interpretaci. Spíše z toho cítím skrytou avšak dobře mířenou ironii.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od minsc »

Jenže na každém šprochu je pravdy trochu.
Na západě se skutečně ruší základny, a podle všeho se budou přesouvat na východ. Když nebudou v Brdech (jako ten radar o kterém nám lhali že je proti Iránu a S. Koreji), tak budou někde jinde. Takže uvidíme. Mě zarazilo i tohle :
http://pribramsky.denik.cz/zpravy_regio ... 50218.html


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Naše vláda a co k tomu patří - nic nového pod sluncem

Příspěvek od sisa »

Ten článek od Peroutky může mít dvojí interpretaci, ale tón celého textu je vážný, o tom rozhodování píše, že čest i osobní prospěch musí jí stranou, člověk se rozhoduje podle jiných měřítek, když jde o život.
Ta věta o Hitlerovi mi přijde jen jako příklad, na kterém chce ukázat, jak stejná slova, stejné rozhodnutí, stejný názor může mít různé výklady podle toho, kdo ho nebo je vysloví.

Dalo by se na to použít i spojení " dvě strany jedné mince ", nikdy se nezavděčíš všem, ať uděláš, co uděláš...
Nevím, tak to chápu já a myslím si, že je potřeba si to přečíst několikrát a zamyslet se nad tím, co ta slova ve mně vyvolávají, jaký pocit....¨

Zeman má pravdu, když řekl, že to Peroutka napsal, to je fakt, ale tím to hasne. Už nikdo nerozebíral, co tím myslel, jeden i druhý.. A jak je vidět, Peroutka se nemýlil, dvojí výklad je tu a dokonce by se dalo polemizovat i o pohnoutkách, které vedly toho či onoho k tomu či onomu výkladu. Dokonce u někoho, bych řekla, jsou důvodem nízké pohnutky.....

Peroutka věděl, o čem mluví a věděl, co jeho slova v budoucnu vyvolají. Škoda, že jsem nečetla celý text, celé pojednání, může to být zajímavé.....


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“