Pro neználky(potřebuji vědět.....)

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: PÁÁÁNI

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Kompost, to je moje.... enem jak já změřím to ph u kompostu?? U tekuté kejdy si to umím představit, ale u nějaké prsti.....
Napadlo mne na ty pecky postavit parní automatizovaný stroj a.... třebas motocykl či tribike nebo čtyřbike......
ten kompost bude jistě nejekonomičtějším řešením.
Odebereš vzorky půdy, kompostu, rozmícháš ve vodě a změříš Ph vody. Někde je definovaný kolik vzorků v jakém množtví do jakého množství vody. To si najdeš někdy na agrostránkách.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: No jo

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:To bylo první, co jsem zkusil. Předložit to ovečkám. Koukaly na mne jako na šílence, ohrnuly pysk a prdíc odešly žrat seno.
zřejmě neměly dostatečnou úroveň hladu. Nebo věděly, vo co de.
To se jim nedivím....
Sice se v tomto oboru moc nevyznám ale "máš štěstí že jdu kolem" :)
Výpalky mají Ph 1-3, všechny minerály a cukry sežraly kvasinky tusíž to je vyčerpaná kyselá hmota obsahujíc ponejvíce celulózu tuším.
Optimální je to nabídnout myslivcům jako lákadlo pro divoká prasata. Čuňasové to zbožňují rejpou se v tom válejí se, obalují jak řízek a chroupají pecky. Prý vcelku pěkný divadlo.
Jinak Ph zredukovat vápnem případně sodou a nechat vyhnít. Kejda je taky humus že kam to vyleješ tam sto let tráva neroste, pokud se to smíchá s trávou tak už je z toho za čas kvalitní hnůj.
Literaturu k tomu někde mám pokud by bylo potřeba poradit.
Nevím to jistě ale některé výpalky se zpracovávají v potravinářském průmyslu do takovejch těch hustej džusů a kdo ví co ještě čeho, takže ňami ňami tfujtajksl.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: potřebuju......l

Příspěvek od NAVAR »

la píše:
jarda ovčák svitavy píše:Potřebuju nutně vědět, proč jsou výpalky tak šíleně nebezpečným odpadem. Mluvím o švestkových výpalcích.Taky o velkém množství.
Zdravím vím jen že je to kyselý a vápno nebo drcený vápenec to spraví. :D
http://www.phytosanitary.org/projekty/2 ... 7_2005.pdf

citace:
vyšší obsah kyseliny vinné je však dobytek ve vyšších množstvích v krmivu odmítá.
Vedlejším produktem výroby lihu jsou výpalky. Melasové výpalky se používají
k výrobě krmného droždí, míchají se s dalšími surovinami pro přípravu krmiv. Může se z nich
vyrábět uhličitan draselný (potaš), výpalkové uhlí apod. Obilné a bramborové výpalky jsou
cenným krmivem, protože však podléhají rychle zkáze, musí se rychle konzervovat např.
sušením. Ovocné výpalky po destilaci pálenek se mohou pro vyšší obsah kyselin zkrmovat
až po úpravě pH. Často jsou používána jako hnojivo (po vyhnití a neutralizaci vápnem).
Využití odpadů z výroby droždí úzce navazuje na řešení problematiky čištění
odpadních vod, které jsou jedny z nejzávadnějších v potravinářství i v průmyslu vůbec.
Odstředěná vykvašená zápara obsahuje zbytky melasy, anorganických živin a metabolických
produktů, její hodnota BSK5 může být až 30000 mg.l-1. Čištění těchto vod se provádí
kombinacemi řady postupů s mechanickými, fyzikálně chemickými i biologickými stupni. Při
použití anaerobního stupně čištění se může využívat produkovaného bioplynu v kombinaci
s využitím stabilizovaných kalů jako hodnotného hnojiva.


Dodatek : suchý pecky musí hořet jak potvora,líp jak dřevo.Na hnojení bych to raděj pošrotoval nebo budeš uplně zašveskovanej .Já jsem jednou vyhodil višně v rumu do hnoje a co pak následovalo to byla hrůza .
Napřed se vožrali slepice a kohout a na zahradě byl druhý díl jednání ono to rostlo,všude višně.
(slepice ty spí ale kohout ten táhne křídla po zemi a chce sexovat)
Jestli je tomu tak i u slepic tak jsem klidnější, vždycky jsem si myslel že tomu tak je jen u lidí :)
Pecek bych se nebál, jak jsou přešlý teplotou tak nic nevyroste, pecky přímo víny a nebo kvasu je průser.
S tím bioplynem se mi to líbí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák svitavy

tojo

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

No jo, enem ze zákona se do výpalků vypouští i to odštípnuté, takže začátek i konec. no, a všecko se to muší fouknout do výpalků. Slepice nebrat. všude lozí a serou a navíc na to plánované množství výpalků by to bylo fakt veliký hejno. a slepé slépky, dvojnásobná pohroma.
Navíc mi volal kámoš z hygieny, že prý je potíž skrze těžké alkoholy ve výpalkách a kyselost.
Nevím, co to jsou těžký alkoholy.....


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: tojo

Příspěvek od poota »

jarda ovčák svitavy píše:...Nevím, co to jsou těžký alkoholy.....
Když to vezmeš jednoduše a po "paličsku", tak nejdřív jde to nejlehčí - hlava, potom to, kvůli čemu se tím hemžíš, tedy to kolem "půlnoci" - to je těžké "akorát", no a potom už jde vocas, a to je těžší, neboli těžký alkohol.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: tojo

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:No jo, enem ze zákona se do výpalků vypouští i to odštípnuté, takže začátek i konec. no, a všecko se to muší fouknout do výpalků. Slepice nebrat. všude lozí a serou a navíc na to plánované množství výpalků by to bylo fakt veliký hejno. a slepé slépky, dvojnásobná pohroma.
Navíc mi volal kámoš z hygieny, že prý je potíž skrze těžké alkoholy ve výpalkách a kyselost.
Nevím, co to jsou těžký alkoholy.....
Většinou alkoholy z konce (přiboudliny). Těžké se jim říká z důvodu vyšší teploty odparu nemýlím li se. Je to taková všehochuť v závislosti na druhu kvasu.
Klidně se Ti podívám pokud to chceš vědět přesně.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

potřebuju nutně vědět

Příspěvek od jarda ovčák »

potřebuju vědět, jestli se u nás může používat v potravinářství měď.konkrétně na kotel na pálení šnapsu a na kotel na výrobu povidel...


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Odporový drát, kde zoženiem

Příspěvek od sano »

Potreboval by som odporový drát, cca 3 m, parametre


Parametry pro odporový drát:
NiCr (80/20%)

evropské značení
průměr 0,4mm (průřez 0,5mm2)
měrný odpor cca 2,0ohm/m


ďakujem za pomoc

sano


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Odporový drát, kde zoženiem

Příspěvek od la »

sano píše:Potreboval by som odporový drát, cca 3 m, parametre
.......

sano
V malém množství
http://www.omegaeng.cz/ppt/pptsc.asp?ref=NI80
stránky
http://www.omegaeng.cz/shop/tsc.html


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Pre la

Příspěvek od sano »

ďakujem la.

sano


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Odporový drát, kde zoženiem

Příspěvek od NAVAR »

sano píše:Potreboval by som odporový drát, cca 3 m, parametre


Parametry pro odporový drát:
NiCr (80/20%)

evropské značení
průměr 0,4mm (průřez 0,5mm2)
měrný odpor cca 2,0ohm/m


ďakujem za pomoc

sano
Mám manganan průměr 0,4mm, izolovaný hedvábím, klidně zašlu, akorát nevím jestli to bude to pravé javorové.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Odporový drát, kde zoženiem

Příspěvek od NAVAR »

la píše:
sano píše:Potreboval by som odporový drát, cca 3 m, parametre
.......

sano
V malém množství
http://www.omegaeng.cz/ppt/pptsc.asp?ref=NI80
stránky
http://www.omegaeng.cz/shop/tsc.html
Tož teda nejsu žgrgloň ale před těma cenama jsem si sednul na řiť. A to se mi CuS za 300-400kč/kg zdálo drahý a to jsem kupoval asi 15kg.
Asi su milionář a ještě o tom nevím, kam jsem kurňa dal jenom ty další cívky s drátem :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Překročení rychlosti ...

Příspěvek od A(&F) »

... někde zde na foru byl citován zákon ohledně rozporu při překročení rychlosti v uzavřené obci ... mám dokonce pocit, že to bylo v tomto vlákně, ale nedaří se mi najít ten správný příspěvek ... potřebuji ho pro přítelkyni ... děkuji ... :D ... A. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Překročení rychlosti ...

Příspěvek od poota »

A(&F) píše:... někde zde na foru byl citován zákon ohledně rozporu při překročení rychlosti v uzavřené obci ... mám dokonce pocit, že to bylo v tomto vlákně, ale nedaří se mi najít ten správný příspěvek ... potřebuji ho pro přítelkyni ... děkuji ... :D ... A. ...
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 9289#49289
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“