Pro neználky(potřebuji vědět.....)

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
jarda ovčák svitavy

co když

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Co když to byla Osmozova elektrárna....... Starýho Išihary Osmozy syna elektrárna..Japonští bambusáci se cpou všade...... Kde jsi k té info přišel? Docela mne to zajímá.O osmotickém energetickém zisku však vím prdlajs.
zdravím TĚ.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: co když

Příspěvek od spaceball »

jarda ovčák svitavy píše:Co když to byla Osmozova elektrárna....... Starýho Išihary Osmozy syna elektrárna..Japonští bambusáci se cpou všade...... Kde jsi k té info přišel? Docela mne to zajímá.O osmotickém energetickém zisku však vím prdlajs.
zdravím TĚ.
Včera ve zprávách - osmotická elektrárna - telegraficky : polopropustná membrána dělí sladkou a slanou vodu. Vzniká tlak
vlivem rozdílných koncetrací vody - sladká se cpe ke slané - turbína - el. proud ;)


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: co když

Příspěvek od martin11 »

jarda ovčák svitavy píše:Co když to byla Osmozova elektrárna....... Starýho Išihary Osmozy syna elektrárna..Japonští bambusáci se cpou všade...... Kde jsi k té info přišel? Docela mne to zajímá.O osmotickém energetickém zisku však vím prdlajs.
zdravím TĚ.
...včera jsem koukal na čt 24 a jak tam dole běhaj ty titulky, tak to psali....titulky běhaj dokola....tak jsem to četl asi 3x....a nevím co to je,,,,....jo psali do zkušebního provozu byla uvedena osmozová elektrárna...1 na světě...???.... :idea: v Norsku....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Osmotická elektrárna

Příspěvek od NAVAR »

To nebudě dělat dobrotu, lidi jsou megalomani a v honbě za pečené holuby lítající do huby klidně začnou filtrovat celé řeky.
Tohle není přirozené využití osmotických sil které používá příroda. Schauberger by se obracel v hrobě.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Osmotická elektrárna

Příspěvek od martin11 »

NAVAR píše:To nebudě dělat dobrotu, lidi jsou megalomani a v honbě za pečené holuby lítající do huby klidně začnou filtrovat celé řeky.
Tohle není přirozené využití osmotických sil které používá příroda. Schauberger by se obracel v hrobě.
...to je sice pravda...ale co to je osmotická elektrárna...???.... :idea: ...princip, jak to maká...????..m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

osmoza

Příspěvek od la »

No třeba se jim podařilo udělat ,vytvořit dostatečný rozdíl hladin.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Osm%C3%B3za
http://cs.wikipedia.org/wiki/Difuze


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: osmoza

Příspěvek od poota »

la píše:No třeba se jim podařilo udělat ,vytvořit dostatečný rozdíl hladin.
Třeba jo, ale připadá mi dost žertovné, že to dělají zrovna Norové a ausgerechnet osmózou, navíc z mořské vody, když tam mají příliv a odliv, který jim dělá rozdíl hladin docela spolehlivě, pravidelně a zadarmo.
Ale třeba je to ještě nějak jinak, a nebo to vyjde levněji, než přehradit ústí nějakého fjordu.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: osmoza

Příspěvek od A(&F) »

... pokud by nebyla osmóza, tak by nás ani nebolely zuby ... 8)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Osmotická elektrárna

Příspěvek od NAVAR »

martin11 píše:
NAVAR píše:To nebudě dělat dobrotu, lidi jsou megalomani a v honbě za pečené holuby lítající do huby klidně začnou filtrovat celé řeky.
Tohle není přirozené využití osmotických sil které používá příroda. Schauberger by se obracel v hrobě.
...to je sice pravda...ale co to je osmotická elektrárna...???.... :idea: ...princip, jak to maká...????..m11 :lol:
Je to asi takto. Vše čisté má tendenci se znečistit. Vždycky když si vezmu bílé kalhoty tak se poleju kávou. :)
Ne teď vážně. ..Vše má tendeci se vyrovnávat, vybalancovat, to je jak když máš zahradu plnou krtičáků a za čas aniž by jsi je rozhrabeš tak je zahrada zase rovná. Tak je tomu i s vodou, čistá má tendenci pronikat do špinavé a naopak. Sverní pól magnetu přitahuje jižní a pokud jim bráníš se přitáhnout vzniká zde síla, to zajisté znáš…. a ta síla poleví když už jsou magnety u sebe. Je tomu tak i u velmi čistých plynů atd.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Osmotická elektrárna

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:Sverní pól magnetu přitahuje jižní a pokud jim bráníš se přitáhnout vzniká zde síla, to zajisté znáš…. a ta síla poleví když už jsou magnety u sebe
... nepoleví ... ani potom ... :D ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Osmotická elektrárna

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
NAVAR píše:Sverní pól magnetu přitahuje jižní a pokud jim bráníš se přitáhnout vzniká zde síla, to zajisté znáš…. a ta síla poleví když už jsou magnety u sebe
... nepoleví ... ani potom ... :D ... ;)
Jo správně :) Myšleno jako projev síly na prsty experimentátora v případě přitahování magnetů.
Trochu si hraju s magnety od Josefa, zatím jenom jedna borůvka na ukazováčku :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Osmotická elektrárna

Příspěvek od martin11 »

NAVAR píše:
A(&F) píše:
NAVAR píše:Sverní pól magnetu přitahuje jižní a pokud jim bráníš se přitáhnout vzniká zde síla, to zajisté znáš…. a ta síla poleví když už jsou magnety u sebe
... nepoleví ... ani potom ... :D ... ;)
Jo správně :) Myšleno jako projev síly na prsty experimentátora v případě přitahování magnetů.
Trochu si hraju s magnety od Josefa, zatím jenom jedna borůvka na ukazováčku :)
...magnety od Josefa....co jsem dostal na setkání...jsou procházka růžovou zahradou...počkej až si koupíš 40x20x10...N42....to nebude jen "borůvka"
...ale na laborování jsou dost dobré.....a bohatě stačí....Josef by je měl nabídnout k prodeji....prý jich má dost..pro začínající experimentátory bohatě stačí a jsou lepší než ty ze sektorky... :idea: .jen se bojím, že nemají povrch upravu...tak pozor na vlhkost... :idea: ....chytaj dobře rez....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Osmotická elektrárna

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:
NAVAR píše:
A(&F) píše:... nepoleví ... ani potom ... :D ... ;)
Jo správně :) Myšleno jako projev síly na prsty experimentátora v případě přitahování magnetů. Trochu si hraju s magnety od Josefa, zatím jenom jedna borůvka na ukazováčku :)
...magnety od Josefa....co jsem dostal na setkání...jsou procházka růžovou zahradou...počkej až si koupíš 40x20x10...N42....to nebude jen "borůvka"...ale na laborování jsou dost dobré.....a bohatě stačí.... Josef by je měl nabídnout k prodeji....prý jich má dost..pro začínající experimentátory bohatě stačí a jsou lepší než ty ze sektorky... :idea: .jen se bojím, že nemají povrch upravu...tak pozor na vlhkost... :idea: ....chytaj dobře rez....m11 :lol:
... musím jenom podotknout, většina mých "hračenek" je postavena na feritech nebo na měkké, ale velmi tlusté feritové gumě ... jedinej "motůrek" (bez diody :D ), ve kterém jsou kterém jsou použity neodymy, využívá jejich "velkou gravitační hmotnost" a zároveň jejich "silného pole" pro průlet mezi cívkami ...

... rovněž i nejvíce pokusů, které mne potom posunuly směrem kupředu, jsem udělal s úplně obyčejnými tabulovými magnety ... ;) ...

PeS: ... ty z vás, kteří si dlouze a často hrají s hodně silnými magnety (nebo si je snad dokonce dávají na noc pod polštář :lol: :lol: ), bych pouze decentně upozornil na jeden postarší příspěvek ... http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 2168#12168 ... :? ..... jenže bez "hraní si s magnety" se toho moc nového magnetického objevit nedá, ale jak říká klasik : "všeho s mírou" ... :|


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Osmotická elektrárna

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:
A(&F) píše:
NAVAR píše:Sverní pól magnetu přitahuje jižní a pokud jim bráníš se přitáhnout vzniká zde síla, to zajisté znáš…. a ta síla poleví když už jsou magnety u sebe
... nepoleví ... ani potom ... :D ... ;)
Jo správně :) Myšleno jako projev síly na prsty experimentátora v případě přitahování magnetů.
Trochu si hraju s magnety od Josefa, zatím jenom jedna borůvka na ukazováčku :)
... :good: :good: :good: ... :lol: :lol: :lol: ... ;) 8)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

osmoza

Příspěvek od Akord »

Jako vždy se napíše A a nenapíše B. Osmoza je pouze to A. Vezmime si treba U trubici, rozdelíme ji v polovine na 2 části nejakou zvláštní, polopropustnou membránou. Do levé části dáme vodu z vodovodu, do pravé slanou vodu z more. V obou prípadech stejné množství sahající do stejné výšky. Za chvilku zjistíme, že hladiny se liší. Spád lze využít mlýnkem. Potíž, tedy B je v tom, že když se koncentrace počas práce turbinky vyrovnají, tak je vymalováno. K práci takové elektrárny je potreba mít trvalý zdroj sladké a slané vody. Nebo jiné roztoky o trvale ruzné koncentraci. Tedy napríklad delty rek, nebo rozdílné hloubky a slanosti vrstev oceánu. Lze dosáhnout trvalé zpetné zmeny koncentrace treba i ve slunečních odsolovačích a podobne. Jde o to, jak a kdy je tenhle proces výhodný.


Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“