Co kde na netu

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od jani »

jani píše:
beldy píše:Teda riadna haluz ten clanok, v tom cosi napisala mas absolutnu pravdu. Clovek je jediny tvor na tejto planete, co si vedome zabija zivot v potrave. Potom to aj tak vyzera. Ten clanok bude urcite ucelovy produkt mainstreamu na zvysenie dopytu po mase...
spíše mě dojímá ta neznalost a demence lidí, diskutujících pod článkem, člověk je všežravec, příroda to tak zařídila... ach jo, odvolávat se na přírodu, člověk jako jediný tvor potraviny znehodnocuje vařením, který zvířecí všežravec si něco vaří a ničí tak enzymy? Tohle není o všežravosti, ale o pažravosti a požitkářství :devil:
Mimochodem, které tažné zvíře je masožravec?
Jak je možné, že bíložravci přežijí zimu bez masa?
:lol: :lol: :lol:
Tak tohle teda sedlo :eclap: , banda podplacených schízáků, co asi napíší zítra :evil:

http://www.novinky.cz/ekonomika/260025- ... ikove.html


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Co kde na netu: Nový svet. poriadok a ing. Stanék

Příspěvek od sano »

Ing. Staněk


Nový svetový poriadok


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od jani »

jani píše:
jani píše:
beldy píše:Teda riadna haluz ten clanok, v tom cosi napisala mas absolutnu pravdu. Clovek je jediny tvor na tejto planete, co si vedome zabija zivot v potrave. Potom to aj tak vyzera. Ten clanok bude urcite ucelovy produkt mainstreamu na zvysenie dopytu po mase...
spíše mě dojímá ta neznalost a demence lidí, diskutujících pod článkem, člověk je všežravec, příroda to tak zařídila... ach jo, odvolávat se na přírodu, člověk jako jediný tvor potraviny znehodnocuje vařením, který zvířecí všežravec si něco vaří a ničí tak enzymy? Tohle není o všežravosti, ale o pažravosti a požitkářství :devil:
Mimochodem, které tažné zvíře je masožravec?
Jak je možné, že bíložravci přežijí zimu bez masa?
:lol: :lol: :lol:
Tak tohle teda sedlo :eclap: , banda podplacených schízáků, co asi napíší zítra :evil:

http://www.novinky.cz/ekonomika/260025- ... ikove.html
tentokrát aspon něco pravdivého :good:

http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-le ... ?id=726884


beldy
Starší člen
Příspěvky: 170
Registrován: ned 25 říj 2009 10:15
Bydliště: Podtatransko
Dostal: 2 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od beldy »

Ci sme masozravci alebo nie, sa da zistit jednoduchym pokusom. Daj decku zajacika a jablcko, ak zacne jest jablcko a so zajacikom sa bude hrat, tak niesme masozravci. Ak tomu bude naopak, tak vtedy sme...


Sebestačnosť = SLOBODA!!!
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kde na netu

Příspěvek od huhu »

jani píše:tentokrát aspon něco pravdivého
jak víš ?


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od jani »

huhu píše:
jani píše:tentokrát aspon něco pravdivého
jak víš ?
Vegetariánkou nejsem a určitě nehodlám být, ale pokud se mi objeví nějaký problém, vysadím živočišné bílkoviny úplně na nějakou dobu a problém zmizí, tím problémem je u mě zpravidla srdeční tachykardie - fibrilace síní. Ale zase je pravdou, že pokud mě bolely kyčle, jedla jsem denně drkotinu - sulc z prasečích nožiček ( ale bez masa, čistě jen sulc ) a bolesti ustoupily a kyčle se mi zregenerovaly (+ drcené slepičí skořápky = efekt během cca 6ti týdnů ( hrozila mi operace kloubů ), ale ted už bolesti nemívám, tudíž drkotinu nemám potřebu jíst. Jinak jím maso tak jednou max. 2x týdně, nemám chutové potřeby a to jsem bývala opravdu hooodně velká " masařka ", doted nikdo nechápe :lol:
Dávám přednost rostlinným bílkovinám :hip:, i když kozí mléko vedu jako vyjímku živočišné bílkoviny, vysazuji opravdu ve vážných případech.

No a super dokumentík o studiích ohledně konzumace a nekonzumace masa je na ulozto.cz RADĚJI VIDLIČKY NEŽ NOŽE :hip:
Naposledy upravil(a) jani dne pát 24 úno 2012 19:40, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od jani »

jani píše:http://www.novinky.cz/koktejl/259921-ve ... izely.html

co jsem tak četla, tak zjednodušeně maso obsahuje bílkoviny, bílkoviny se skládají z aminokyselin a aminokyseliny se vařením od 42°C ničí, zůstává pár vitamínů a jinak pro organismus výživově chudá strava, která ve střevech zahnívá, obsahuje kyseliny, z nichž se v těle hromadí zvláště kyselina močová, způsobující dnu ....
Tak nějak nechápu, co mu z opětovného pojídání masa vrátilo ztracené zdraví, syrové ho nejedl určitě :ethink:
Např. hovězí maso údajně obsahuje i kasein, kasein se v současné době cpe upo do všeho, přitom v kravském mléce je uváděn jako celkem průserový pro lidský organismus ....
:dknow: :dknow: :dknow:

Takhle nějak to mám nastudovaný já, no. :jump:
A jinde psáno k tomuto příběhu:
http://ac24.cz/zpravy-z-domova/261-myty ... anilo-maso


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Ešte k vegetariánstvu

Příspěvek od Elektro »

Keď som bol ešte výjazdový hasič, tak ma naša doktorka silou mocou presviedčala na vegetariánstvo. Samozrejme som sa jej opýtal, či chce aby som zomrel a či vie, čo obnáša práca hasiča pri výjazde. Ja som oddolal aj napriek jej ďalšiemu presviedčaniu. Nakoniec som sa dopočul, že bola tri týždne v nemocnici na nasledky jej vegetariánstva. Na ďalšej ročnej kontrole sme sa znova stretli a o vegetariánstve nepadlo ani slovo. Nechcel som byť zlomyseľný, tak som sa jej na to ani neopýtal. Ale jej averzia k môjmu fajčeniu vydržala a vždy som si musel vypočuť jej prednášku. Ale aspoň ma tá prednáška upokojila, lebo som vždy mal pri nej tlak 110/70. Skrátka a jasne na záver. Človek je všežravec a nie vegetarián. Žiaľ bohu v dnešnej dobe sa prežierame všemožnými mäsovými pochúťkami a to je tiež nie dobré. Treba sa držať hesla, že všetkého veľa škodí. Dva možno tri krát do týždňa mäsitá strava neublíži. Keď budeme všetko ťahať do extrémov, budú aj extrémne reakcie. Toto je môj názor a za 57 rokov sa mi aj potvrdil. Samozrejme týmto príspevkom neberiem a nevnucujem nikomu názor s opačným tvrdením.
Želám príjemný večer


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Ešte k vegetariánstvu

Příspěvek od jani »

Elektro píše:Keď som bol ešte výjazdový hasič, tak ma naša doktorka silou mocou presviedčala na vegetariánstvo. Samozrejme som sa jej opýtal, či chce aby som zomrel a či vie, čo obnáša práca hasiča pri výjazde. Ja som oddolal aj napriek jej ďalšiemu presviedčaniu. Nakoniec som sa dopočul, že bola tri týždne v nemocnici na nasledky jej vegetariánstva. Na ďalšej ročnej kontrole sme sa znova stretli a o vegetariánstve nepadlo ani slovo. Nechcel som byť zlomyseľný, tak som sa jej na to ani neopýtal. Ale jej averzia k môjmu fajčeniu vydržala a vždy som si musel vypočuť jej prednášku. Ale aspoň ma tá prednáška upokojila, lebo som vždy mal pri nej tlak 110/70. Skrátka a jasne na záver. Človek je všežravec a nie vegetarián. Žiaľ bohu v dnešnej dobe sa prežierame všemožnými mäsovými pochúťkami a to je tiež nie dobré. Treba sa držať hesla, že všetkého veľa škodí. Dva možno tri krát do týždňa mäsitá strava neublíži. Keď budeme všetko ťahať do extrémov, budú aj extrémne reakcie. Toto je môj názor a za 57 rokov sa mi aj potvrdil. Samozrejme týmto príspevkom neberiem a nevnucujem nikomu názor s opačným tvrdením.
Želám príjemný večer
Nebyla nemocná nejspíš z toho, že nejedla maso, ale z toho, že jedla mouku, a to zcela jistě rafinovanou, spolu s cukrem rafinovaným, spolu se solí rafinovanou a další svinstva, kterým se říká jidlo .... nebo to jsou snad zdravé potraviny??? A toto je zkrátka a jasně ZÁVĚR, ale bylo potřeba její nemoc na něco svést, možná ji mudrlanti nedovedli pojmenovat, tak udělali závěr " nemoc z vegetariánství ", no možná, kdyby to maso jedla, tak by zkončila ve špitále o něco dříve jak za rok ... možná :bhead: TAkže při další kontrole už jako začla jíst maso a uzdravila se? To by mě fakt zajímalo a nebyla by v tom ani trocha zlomyslnosti.

A ty když " fajčíš " z toho nemáš strach že umřeš? Tak bez masa umřeš a z fajčení budeš zdravý??? :laugh: :laugh: :laugh: ( a to už je z mojí strany škodolibá ironie ).

Člověk je všežravec ???? Vážně ? Porovnej si trávicí soustavu člověka s masožravými tvory, už to mluví samo o sobě - délka střeva, navíc člověk znehodnocuje maso tím, že ho vaří, to je pažravost, maso nejí pro potřebu, ale z chutové rozmlsanosti, masožraví tvorové mají uzpůsobeny orgány k lovu - drápy, tesáky, zobáky, mají mnohem agresivnější složení trávicích kyselin, nebot svoji kořist žerou včetně peří, kostí a podobně. Zažžívacím procesem
a rozkladem masa na jeho původní aminokyseliny se tvoří v těle člověka velké množžství kyseliny močové. Ve skutečnosti přijmou vššak našše molekuly enormní množžství této kyseliny močové, která nakonec tvoří
ššpičaté, ostré krystalky .které způsobují bolesti známé jako revmatizmus, neuritis, ischias, dnu a některé
nemoci jater. Bílkoviny se vařením ničí, tak mi prosím tě řekni, co dává maso našemu organismu? Vitamíny? Tak ty jsou snad i v jiných pokrmech ( třeba uměle dodané do super zdravého margarínu flora, rama apod. :eliar: ) Co takhle kasein, který maso ( hovězí ) obsahuje - je zdravý?
Vždyt současný režim nás učí a nutí žrát samé uměliny, náhražky, ale to snad ani nikomu nedochází, zvířata jsou krmeny růstovými hormony, atb, kukuřicí přímo do bachoru, zelen to fakt nevidí ani z rychlíku, jsou chovány ve velkochovech mnohdy v šílených podmínkách, o zabíjení už ani nemluvím ..... tak co je kurňa na takovým mase zdravýýý :devil: :devil: :devil:
( jestli se tomu " křehčenýmu " humusu vůbec říkat maso dá )

Jo, a tohle se shrnutí od Cina se mi líbí :good:

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... vec#p81841


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Pre jani

Příspěvek od Elektro »

Zdravím jani.
Podľa toho ako mi doktorka vysvetľovala prípravu klíčkov a doporučovala ďalšie zložky stravy, tak vegetariánka bola a nejedla to, čo vypisuješ vo svojom príspevku.
Keď budeš mať strach z toho že umreš, tak si píš, že určite umreš a môžeš jesť akokoľvek zdravú stravu. Vieš čo je ťažká fyzická práca na úrovni približujúcej sa k hranici maximálnej hranici záťaže organizmu? Myslíš, že také nárazové fyzické vypätie dokážeš aj s vegetariánskou stravou? Vieš, že hasič pri hasení požiaru za 2 hodiny podá taký výkon ako baník za celú smenu? To mi chceš nahovoriť, že vegetariánska strava dokáže dodať telu za tak krátky čas potrebnú energiu?
Keď hovoríme o tráviacej sústave, tak si porovnaj človeka a skutočného všežravca napr. medveďa. Neporovnávaj človeka s mäsožravcom. Ja som povedal, že 2-3 krát do týždňa jedenie mäsa človeku neublíži. Ty hovoríš, ako by človek jedol len mäso a nič iné. To že niektorí ľudia jedia prevažne mäso, Ťa neoprávňuje hádzať všetkých nevegetariánov do jedného vreca. Mäso dodáva telu, ktoré je tiež z mäsa, potrebné látky a prvky na stavbu buniek v takej podobe, v akej vegetariánska strava nedokáže telu dodať. Jasne som tam napísal, že extrémy v strave človeka majú extrémne reakcie organizmu.
jani píše:tak mi prosím tě řekni, co dává maso našemu organismu? Vitamíny? Tak ty jsou snad i v jiných pokrmech ( třeba uměle dodané do super zdravého margarínu flora, rama apod. :eliar: )
To akože myslíš vážne? V tom prípade prijmi odo mňa úprimnú sústrasť.
Hovoríš, akým svinstvom chovajú zvieratá. A zelenina kúpená v obchodoch je niečo lepšie? Varenie stravy. Ty si myslíš, že keď budeš jesť len surovú stravu tak budeš na tom lepšie? Ľudstvo je už dávno na tejto planéte premnožené a bez varenia stravy by už bolo na pokraji vyhynutia následkom epidémií. Alebo sa mýlim? Tvoja zaujatosť proti nevegetariánom je až zarážajúca a tvorí jeden z extrémov nevhodných pre zdravý vývoj a život človeka. Moje odpovede a otázky sú trochu tvrdšie, ale nebolo možné ich zjemniť, tak to prosím neber ako urážku alebo útok na Tvoju osobu.
Želám všetko dobré a pevné zdravie.


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
beldy
Starší člen
Příspěvky: 170
Registrován: ned 25 říj 2009 10:15
Bydliště: Podtatransko
Dostal: 2 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od beldy »

Tak, to ti musim oponovat Elektro, keby bol clovek vsezravec, tak by bez problemov mohol pozierat maso v surovom stave, varene maso uz nieje maso. Varenym nesmu krmit ani zvierata v ZOO, lebo by pokapali. Ludsto sa zvrhlo, tym ze zacalo vyuzivat ohen na pripravu pokrmov, to otvorilo aj cestu na pozieranie masa. Pre cloveka je energiou cukor (v plodoch) a nie maso. Uz si videl, zeby vykonovy sportovci sa pred vykonom napchali masom? To urcite nie. Clovek by mal po spravnosti jest to co primati. Preco ma potom gorila (po prepocte na hmotnost) asi 10x vacsiu silu ako clovek?
Myslis ze z masa? Horsie je ze "zvyk je zelezna kosela" a len tazko sa prekonavaju navyky ziskane v mladosti. Ja osobne niesom vegan ani vegetarian, len preferujem surovu stravu, ked mozem...


Sebestačnosť = SLOBODA!!!
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kde na netu

Příspěvek od huhu »

syrovou rybu, beefsteak, tatarák, nebo carpaccio sní každý
horila i šimpán sní maso, když se naskytne
člověk jí maso miliony let - jedl už mamuty
já se obávám, že ani jeden názor nelze dostatečně doložit


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od kutil »



Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: Co kde na netu

Příspěvek od Abakuk »

To elektro.
Já nejsem vegetarián ale když jsem v létě pracoval na poli že jsem musel vytrhávat vykvetlici(vykvetená řepa) a to pole mělo na délku kilometr tak když každých pár metrů musíte něco z vyprahlého pole vyrvávat tak na cestu zpátky už je o poznání měné energie. A tahat se s vodou a jídlem když se člověk pořád ohýbá to dost dobře nejde. Tak jsem to vyřešil tak že jsem si než jsem vyrazil na pole utrhl velké jablko strčil do kapci a pak na druhé straně pole jsem ho snědl dal žaludku a svalům deset minut a na cestě zpátky se šlo líp než tam. :)


Tma na to vrhá nové světlo
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od martin11 »

Abakuk píše:To elektro.
Já nejsem vegetarián ale když jsem v létě pracoval na poli že jsem musel vytrhávat vykvetlici(vykvetená řepa) a to pole mělo na délku kilometr tak když každých pár metrů musíte něco z vyprahlého pole vyrvávat tak na cestu zpátky už je o poznání měné energie. A tahat se s vodou a jídlem když se člověk pořád ohýbá to dost dobře nejde. Tak jsem to vyřešil tak že jsem si než jsem vyrazil na pole utrhl velké jablko strčil do kapci a pak na druhé straně pole jsem ho snědl dal žaludku a svalům deset minut a na cestě zpátky se šlo líp než tam. :)
prominˇ, trochu odlehčím tema....naši předci vymysleli lahev do kapsi, česky placatice....zkus tuto lahev...většinou se do toho dává nějaký destilát..pokud ji znesvětíš vodou, nech ji znova vysvětit...ale není nad rum, glukoza, citron....lahev to přežije....na cesty i na pole :pivko: ....m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“