hmm

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Něco pro Hanku ... Evakuace ostravska ...

Příspěvek od A(&F) »

hanka píše:.... neni kaj (přelož "není kde, není kam" ;) )
... to "ponaszymu" ??? ...... dziwolóng ... :ethink: ...... bo po morgošski powie to "niči káj" ... :lol: :lol: :lol: ...

... :bye: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Něco pro Hanku ... Evakuace ostravska ...

Příspěvek od hanka »

... :D ..morgošski aj u nas mluvi enem morgoši :D .. "ponaszymu" sice rozumím, ale nemluvím, "bo nesu tu z tela" .. takže jenom ostravsky :lol: ..

:bye:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Něco pro Hanku ... Evakuace ostravska ...

Příspěvek od A(&F) »

hanka píše:... ale nemluvím, "bo nesu tu z tela" .. takže jenom ostravsky :lol:
... echt richtig to: ... bo nima żech tustela ... ;) ..... a skónd żeś je ?? ...


PeS: .... jaky rozdíl mezi Ostravakem a Vjetnamcem z Poruby ??? ...... no velky, bo Vjetnamec mluvi česky a ma práci ... :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Kázat vodu ... a přitom chlastat víno ...

Příspěvek od A(&F) »

... před chvílí jsem na ČT24 odchytil kus rozhovoru s olomouckým arcibiskupem ... zrovna v okamžiku (zřejmě to navazovalo ještě na nějaký předchozí rozhovor), kdy redaktor "opatrně naznačil" otázku ohledně nedávných průšvihů "zneužívání uvnitř církve", tak ten černokabátnickej pámbíčkář mu naprosto suše odpověděl, "že je to vytrženo (??), a že by bylo dobré se podívat, jak se podobné také děje mezi trenéry a učiteli s jejich svěřenci, mezi nevlastními rodiči a dětmi, atd." ... :shock: :shock: :shock: ...... takže on vlastně prohlásil, že je to docela normální, tak co ?? ... :bhead: ... navíc bez sebemenšího projevu lítosti ...... no to je ale neskutečná svoloč ...

... do pekla s nima !!! ... :devil: ... :evil: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kázat vodu ... a přitom chlastat víno ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... navíc bez sebemenšího projevu lítosti ......
Pro Kristovy rány, však oni vždycky tejrali druhé a daleko hůř a ještě tejraj a zneužívaj k tomu i druhé. Co Tě na tom tak překvapuje? Mně akorát to, že je nejen svatej, ale i blbej a že si nedá bacha na hubu. Jsou zase už čím dál tím ofrknutější. Když jim ale tu jejich verzi lásky boží stále spousta lidí žere, proč ne?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kázat vodu ... a přitom chlastat víno ...

Příspěvek od poota »

Církev je jako každá jiná organizace, která hlásá nějakou ideologii, takže totéž, co třeba politické strany. Taky můžou někteří členové věřit té ideologii a třeba se jí i řídit, ale nic to nezmění na tom, že té organizaci jde hlavně o moc a o peníze pro organizaci a její členy. Církve mají podstatnou výhodu v propracovanější ideologii, v delší tradici, širším záběru a taky v tom, že na rozdíl od politických stran poskytují řadovým členům i nějaké duchovní služby.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Kázat vodu ... a přitom chlastat víno ...

Příspěvek od abul »

poota píše:Církev je jako každá jiná organizace, která hlásá nějakou ideologii...
Anebo z opačné strany. Každá byť sebeušlechtilejší ideologie vábí lidské vyčůrance a úchyláky jak vosu bonbón. Na ideologii samotnou to ovšem vliv nemá.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kázat vodu ... a přitom chlastat víno ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Co Tě na tom tak překvapuje?
... no právě to, to že neprojevil sebemenší politování nad nastalými událostmi ... a také, že to ještě "obhajuje" poukazováním, že se tak běžně děje i jinde ... ale přitom jaksi opomněl, jakéže "hlásání" to vlastně zastupuje ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Furt se válčí !

Příspěvek od milda »

Ahoj lidi,
mám teď trochu chřipajznu, tak víc čučím na televizi a nestačím se divit!
Furt se válčí - na prvním, na druhým, ty ostatní nemluvě. Když se neválčí, tak je tam Hitler, Gebels, nebo Rommel....
Asi budu čučet na Superstar :bhead: :ptrain:
nebo odhlásím televizi.. :D :good:


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od jarda ovčák »

Málem mi na pastvině zimou umrzly koule, tak nakládám červenou řepu do škopku. Pustil jsem si bednu a tam nějakej oranžovej sjezd. No, jsou všichni sjetý, o to není, ale proboha, co to tam hulej za matrjál??Mě smíchy tečou slzy, sípu, mám bublinu u nosu a břicho mě bolí od smíchu. To fakt stojí za to, enem ti, co mají kardiostimulátor, by si to měli předem dat na nabíječku.
Asi umřu smíchy.... sbohem moji milí.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Neztrácejme půdu pod nohama (dokument ČT) ...

Příspěvek od A(&F) »

... zabývající se erozí zemědělské půdy a jejím dalším nesmyslným ničením ... http://www.ceskatelevize.cz/porady/1039 ... 256226135/ ...

... více k erozi půdy zde na [search]eroz* půd*[/search] ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Neztrácejme půdu pod nohama (dokument ČT) ...

Příspěvek od poota »

Je pravda, že půda nás živí!
EU si to uvědomuje a aby nás zbavila samostatnosti, tak svou politikou dotací systematicky likviduje pěstování užitečných plodin na úkor pastvin a pěstování plodin energetických. On se takový stát, který je s jídlem závislý na dovozu, daleko snáze ovládá, popřípadě i vydírá.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od sgt. belek »

Orná půda je stále k mání v desítkách halířů za metr čtvereční. Jak na ní budeš v potu tváře hopodařit záleží na tobě.
Když chceš čekat, co ti unie naservíruje za tvou penzi, pak můžeš jen lkát.


.
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: hmm

Příspěvek od bagri »

EU žádné pastviny nelikviduje. Vše je v kompetenci podnikavců a mafiánů. Lobby a jiné v případě dovozu potravin není
záležitost EU. Protektorát EU se projevuje úplně někde jinde a úplně v něčem jiném.


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
dusan
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: ned 25 říj 2009 23:14
Dal: 3 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hmm

Příspěvek od dusan »

Slovenský prezident vyhlašuje každý rok cenu za záchranu lidského života.

Letošním vítězem se stal osmiletý Ferko z Dolného Kubína,
který zachránil život místnímu faráři,
když mu našel bulku na varleti.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“