Využití biomasy

Odpovědět
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

metyl

Příspěvek od huhu »

V Eurošarmu. Zavolám kolik toho chci a oni mi dají echo , že si pro to můžu přijet.
Já konkrétně v Šenově. Meju s tím , dělám si nemrznoucí směs do ostřikovačů, ředím lepidla a epoxidy ....
Vlastně to používám všude , kde se standardně používá líh ( jen je to za třetinovou cenu )
Jinak že se vstřebává i pokožkou vim a taky vim , že vyvázat z organizmu se dá lihem. ( obvyklá výmluva ) :-D

--------------------------------

Tak jsem se dovolal jednomu z dovozců tech jednotek.
Jednotka zpozdí vstřik a upraví množství paliva. Zapojuje se na vstřik.
Je možné jednotlivé parametry upravovat, takže by to mělo jít i naladit na konkrétní směs. ( Jediné info má od lambda sondy - jednotka pozná , jestli jede na benzín a pouští neupravenou mapu vstřiků , nebo na E85 a pak upraví vstřik. )

.A co je důležité - borec mi potvrdil , že zná zákazníka , který na metyl bez problémů jezdí. Asi koupím starší auto a zkusím to , pokud mě od toho někdo neodradí.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: metyl

Příspěvek od hatlík »

huhu píše: Jednotka zpozdí vstřik ...
Zpozdí vstřik? U zážehového motoru s jakým typem vstřikování?


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

:)

Příspěvek od PeTr1 »

Je potřeba aby to mělo prodlouženej vstřik.Já nato jezdím.1:1 benzín:E85 a bez problému.Jednou sem tam toho dal vic a nebylo to tak hrozny.Jen v zimě to nenastartuješ vubec.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Zajímavý závěr.

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Další alternatívní odzkoušené palivo

Příspěvek od Nemo »

Tady to kolegové z Audi pojali trochu jinak:

http://www.hybrid.cz/audi-rozjizdi-vyro ... niho-plynu

Zajímalo by mne, jestli je složité udělat umělý zemní plyn doma. Nejsem vůbez chemik, ale jako bývalý zemědělec vím, že septik, nebo žumpa nějaký hořlavý plyn dokáže vyrobit. Taková malá domácí kolona na zemní plyn připojená na kolektory, nebo Stirling-elektroagregát by se mi líbila. Na zahradě bych měl místo na nějaký ten nafukovací zásobník a za zemní plyn na otop platím hrozné prachy. Bylo by to řešení pro skladování energie přímo v místě spotřeby.

P.S. přidávám jedno praktické řešení:

http://domaci-radce.ic.cz/index.php?id= ... va-stanice
Naposledy upravil(a) Nemo dne úte 09 srp 2011 11:22, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Další alternatívní odzkoušené palivo

Příspěvek od Jim68 »

Nemo píše:Tady to kolegové z Audi pojali trochu jinak:

http://www.hybrid.cz/audi-rozjizdi-vyro ... niho-plynu

Zajímalo by mne, jestli je složité udělat umělý zemní plyn doma. Nejsem vůbez chemik, ale jako bývalý zemědělec vím, že septik, nebo žumpa nějaký hořlavý plyn dokáže vyrobit. Taková malá domácí kolona na zemní plyn připojená na kolektory, nebo Stirling-elektroagregát by se mi líbila. Na zahradě bych měl místo na nějaký ten nafukovací zásobník a za zemní plyn na otop platím hrozné prachy. Bylo by to řešení pro skladování energie přímo v místě spotřeby.
No jasně, bioplynky jedou na plyn z výkalů atd., spalují ho v dieselagregátech a vyrábějí elektřinu, teplo z chladicího okruhu ohřívá topení nebo ten humus. Jede to jako víno, dělal jsem ve firmě, která tyhle potvory dodává. Z jedné tuny humusu uděláš asi 33 kWh a zůstane Ti hnojivo bez vody a svinstva, aso 200kg. To ještě prodáš...:) Je to samý uhlík, jako jiná paliva. Jen nastavit trubku.


Jim68
Be happy!
pje
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 26 lis 2009 16:42
Dostal: 1 poděkování

Srbové se neflákají

Příspěvek od pje »

Vyvinuto, odzkoušeno na univerzitě na skutečných vozidlech, v prodeji: zde


Think, vole!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

bio

Příspěvek od martin11 »

http://stary.biom.cz/sborniky/bioodp99/11.html

na konci jsou 2 výkresy....zajímal by mě popis toho v pravo......m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
pje
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 26 lis 2009 16:42
Dostal: 1 poděkování

Jihočech dodává za sedm

Příspěvek od pje »

Nemýlím-li se, pak zde se nabízí nejlevnější kit včetně chladicí jednotky. Už jsem tam poslal dotaz...


Think, vole!
bedaa
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16 říj 2008 19:26

pro pje

Příspěvek od bedaa »

Ten nejlevnější vyvíječ je ale výrobkem portugalské firmy hho-plus /hho-plus.com/.Zajímavé stránky má např.hydroxmobile.com,je tam i vodíkový přímotop.Mají pobočku v Polsku,nebo spíš prodejce.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: bio

Příspěvek od Jim68 »

martin11 píše:http://stary.biom.cz/sborniky/bioodp99/11.html

na konci jsou 2 výkresy....zajímal by mě popis toho v pravo......m11 :lol:
Zleva: plnicí šachta / odvod plynu / pracovní otvor / vyprazdňovací otvor... Tahle konstrukce nevyužije všechno palivo.


Jim68
Be happy!
pipko
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: stř 09 čer 2010 11:45

Q Microbe

Příspěvek od pipko »

Novinka v technologii vyroby lacneho vodika. Jedna sa o mikrob, ktory sa zivy celuozou (slama, listy, odpady, kaly ...), sam sa mnozi a jeho produkt (akoze vylucok) je cisty etanol. Lacne, jednoduche a hlavne - vstupnu surovinu ma kazdy v zahrade.
Patent vlastni firma Qteros inc. a mikrob sa vola Q Microbe.

http://vtm.zive.cz/aktuality/biopalivo-ze-splasku

Neviem ci sa to tu niekde preberalo, ale nenasiel som to.

Ma niekto nejake znalosti ohladom Q Microbe.
Nie je to len znovu nejak blud, aby nam zamestnali "mozek" a pripravili nas o cas?


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Q Microbe

Příspěvek od cimirek »

pipko píše:Novinka v technologii vyroby lacneho vodika. Jedna sa o mikrob, ktory sa zivy celuozou (slama, listy, odpady, kaly ...), sam sa mnozi a jeho produkt (akoze vylucok) je cisty etanol. Lacne, jednoduche a hlavne - vstupnu surovinu ma kazdy v zahrade.
Patent vlastni firma Qteros inc. a mikrob sa vola Q Microbe.

http://vtm.zive.cz/aktuality/biopalivo-ze-splasku

Neviem ci sa to tu niekde preberalo, ale nenasiel som to.

Ma niekto nejake znalosti ohladom Q Microbe.
Nie je to len znovu nejak blud, aby nam zamestnali "mozek" a pripravili nas o cas?
Myslím že vloni na toto téma proběhla zpráva, že se to zkouší někde v Liberci (bakterie či řasy, už si nepamatuju).


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Q Microbe

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pipko píše:Novinka v technologii vyroby lacneho vodika. Jedna sa o mikrob, ktory sa zivy celuozou (slama, listy, odpady, kaly ...), sam sa mnozi a jeho produkt (akoze vylucok) je cisty etanol. Lacne, jednoduche a hlavne - vstupnu surovinu ma kazdy v zahrade.
Patent vlastni firma Qteros inc. a mikrob sa vola Q Microbe.

http://vtm.zive.cz/aktuality/biopalivo-ze-splasku

Neviem ci sa to tu niekde preberalo, ale nenasiel som to.

Ma niekto nejake znalosti ohladom Q Microbe.
Nie je to len znovu nejak blud, aby nam zamestnali "mozek" a pripravili nas o cas?
Q microbe. K čemu? Metylák (jinak taky dřevitý líh) se vyrýběl fermentací ze dřeva už od předminulého století a za hubičku. Jako palivo do spalovacích motorů je to velice použitelné pokud se maže zase organickým ricinovým olejem. Technologie je dávno známa, vyvinuta, jezdily na to a asi snad požád jezdí plochou dráhu, a velice omezeně používána. Omezeně proto, aby si někdot mohl mastit kapsu na ropě. Odpadového dřeva a slámy a sena atd. je po světě více než dostatek, ba co dím, přebytek. Tady není technicky co řešit, jenom policky. Výmluvy jsou natolik stupidní, jako například že metylák žere syntetická těsnění v motorech a hliník, že by se nad tím měl kde kdo pozastavit. Tyto materiíly nejsou spalovacím motorům ani hořákům kritické. Navíc je to jedovaté a "stát" nemusí mít obavy, že by se mu populace zhulákala denně pod obraz a nemakala.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

k čemu mikrob

Příspěvek od huhu »

Ona ta výroba metylu ze dřeva je technologicky složitější , než pustit mikroba do nádrže splašků. Navíc píšou, že je větší výtěžnost. Akorát nevím , jak je na tom mikrob v porovnání s používanými enzymy.
Co se týče mazání - dnes už jsou vhodné syntetické oleje, ale rycin má opodstatnění ve velmi namahaných aplikacích jako je motor plochodrážní motorky , protože nejen že excelentně maže třecí dvojce , ale tež výborně odvádí teplo. A u dvoutaktu je palivo aktivní součást chlazení. Jako perličku uvedu případ , kdy se mi podařilo uplně vyběhanou motorovou kosu nastartovat směsí benzinu a rycínového oleje ( výkon už stejně nepodala , ale běžela )

Takže já bakterie vítám. Protože metyl zatížený spotřební daní stojí dvakrát tolik , co metyl na odmašťování. A že ho kupuju na odmaštění musím podepsat a v případě že kupuju bečku můžu čekat kontrolu , jestli to fakt neleju do auta......


Odpovědět

Zpět na „Netradičné palivá“