Odzkoušené bylinné a jiné recepty , pro snadnější život

Praktické informace...

Moderátor: sao

Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

správná míra

Příspěvek od la »

Domnívám se taky ,že všeho s mírou a potom míchání to taky je oříšek ,musí mít každý svůj zbrojní pas na své zdraví a hodně nastudovat pro i proti a pěkně sám, každý je jiný.Místo antikoncepce může lehce vzniknout superkoncepce :D


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

chiq píše: Pes je zakopaný v tom, že si nedokážem predstaviť človeka, normálne mysliaceho, ktorý by si pripravil tento vajíčkový elixír z 200 vajec, sadol pred bedňu a s polievkovou lyžicou ho do seba ládoval ako varenú čokoládu s krásnou vidinou superpevných kostí. :?
Takže pokud jsem dobře pochopil tvůj příspěvek, 1500mg=200 vajec. V tom případě je skutečně Pepeho názor out of real.


"Dum spiro spero"
Ciceron
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Re: Vápník

Příspěvek od sao »

gewo píše:Přítel hematolog toto doporučuje už třicet let. Jen s malou obměnou - používá jen skořápky úplně rozpuštěné v citronové šťávě, žádné bílkoviny a ani následná filtrace; dochuceno cukrem. Pije se jako bílá citronová limonáda, s vodou, a je to v podstatě nepředávkovatelné.
Dělám to už léta doma pro všechny dvakrát ročně, od doby, když mi to poradil poté, co mne přistihl jak v lékárně kupuji předražené šumáky s kalciem...

Je dobré vědět, že čím je člověk starší, tím hůře jeho tělo přijímá syntetické doplňky, včetně stopových prvků a vitamínů. Stupeň využití je u mladých asi 25 - 35%, u lidí kolem 60 asi 8% a výše se to už jen zhoršuje. Kalcium (vápník) dodávané do těla ve výše popsané formě, je vstřebáváno až z 30% prakticky v každém věku.

A ještě jedna, důležitá věc. K osteroporéze (odvápnění kostí) dochází poté, když je v těle málo stopové mědi - u žen to zhoršují různé hormonální přípravky, které měď z těla doslova rabují.. a stejně si počíná vit. C a zinek (doplňky) takže pokud je tady problém s osteoporézou, pozor na kúru s C-čkem!!

Literatura
http://www.oralchelation.com/technical/copper1.htm
Ano Gewo máš pravdu , že starší hůře vstřebávají , ale myslím si , že buněčná membrána našich střev je za léta tak zanesená , že právě proto do nás nepronikne tolik potřebného , z všelikých poživatin , které do sebe nasoukáme .
Když jsme mladí , tak určitě nejsme tak zanesení “ šlemem “, který je na vnitřní stěně střev .
Taktéž se to určitě týká celého naše krevního řečiště a o elastičnosti těchto bych raději pomlčel .

Proto jsem vzpomenul MMSko , protože nám to pěkně propucuje a z všelikých těch pochutin , si náš organizmus vybere , co potřebuje . Taktéž má potom určitě možnost , rychle vyloučit nežádoucí , tedy nadbytečné , nebo nám škodlivé látky .
Když jsem teda zabrousil až k tomu MMSku tak to dopovídám .

Mmsko samo sebou zákonitě přibere k likvidaci i zdravé jádro našich vnitřností , ale náš organizmus je naprogramovanej , si toto obnovit a rychle si vytvořit všelikou tu střevní mikroflóru , ale již bez těch , které nám po dlouhou dobu škodily .
Následné užívání MMSka potom , jednou za týden třeba 3 aktivované kapky , nám usměrňuje nežádoucí . Zda jedna kapka či třeba 5 za týden či měsíc , ---- to už na sobě určitě každej vypozoruje sám a je to striktně individuální .
A vůbec , --- při braní MMS poslouchejte Své tělo a používejte rozum a všechno je pak OK .

Doporučuji si přečíst : http://www.mutaflor.cz/pdfs/cz_Arzt_CED_Darmflora.pdf a zamyslet se nad tím , jak asi MMSko funguje , abyste měli aspoň základní znalosti , když přijdete do styku s nějakým doktorem , který Vám v učeném jazyce oponuje .
Toto není z mé hlavy , ale upozornil mě na to Gewo a musím mu jenom poděkovat , protože setkání z doktorem , a nebýt na to připravenej , stran MMS --- aj jaj a garantuju Vám , že stojíte jak solnej sloup .


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

chiq píše:
Ilem píše:50 vajec není 1500 mg. V tom vidím zásadní rozdíl. Budu muset vyhrabat laboratorní váhu a zjistit váhu jedné skořápky. Jinak je to debata o ničem. Však Pepe psal: ,,Aj dobrého vela škodí". Tak co se čílíš?
Pes je zakopaný v tom, že si nedokážem predstaviť človeka, normálne mysliaceho, ktorý by si pripravil tento vajíčkový elixír z 200 vajec, sadol pred bedňu a s polievkovou lyžicou ho do seba ládoval ako varenú čokoládu s krásnou vidinou superpevných kostí. :?
Pánové, doporučuji vám podívat se na převod fyzikálních jednotek.
Kolik mg má jeden gram?
1.) 1
2.) 10
3.) 100
4.) 1000
Nehodící si škrtněte.
Pro normálně myslícího člověka by to neměl být problém.
P.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Re: Přivápnění

Příspěvek od sao »

aNONym píše:
sao píše:Vem 10 Bílejch (vysušenejch) skořápek od vajec . Vřaž je do hmoždíře a utři je na prach.
Ty skořápky doporučuji před mělněním 10 minut povařit v čísté vodě a potom je inned ještě propláchnout vodou studenou. Jednak se tím desinfikují, jdou mnohem snáze zpracovávat v hmoždíři a hlavně jsou ještě mnohem snázeji stravitelné. Alespoň tak to dělala moje babička. ;) Non

Já melu vájo skořápky na prášek v tříštivém kávomlýnku z bývalé NDR produkce (motor 750 W). Fakt vynikající záležitost. A jelikož v tom připravuji i zdroj vápníku pro mé Achatiny žravé, tak se v naší rodině vžil pro výsledný produkt název "šneko hérák". :lol: :lol: :lol:
No jo , desinfekce , to by bylo sice v pořádku , ale nenastane náhodou to , že nějaká dobrůtka , která je nedílnou součástí skořápek , nějakým způsobem zmizne ?
Není třeba náhodou součástí skořápek ono zmíněné stopové množství Cu ? , protože slépky pro tvorbu skořápek spořádají velké množství všelikých kamínků a jiných , které pro ně jsou nejenom jejich zuby , ale taky je využívají na tvorbu skořápek ?

Kávomlýnek
Tady bych možná mohl podotknout , že to asi nebude to pravé ořechové , protože tak nějak cítím , že ruční práce je ruční práce a pěkně s láskou utřené v hmoždíři , -- pěkně procítěně a s vírou , že to dělám pro sebe a pro své uzdravení .

Nechám té Nostalgie a raději připomenu Měď , co vzpomenul Gewo .

Budeme tedy brát za bernou minci , že v žádném případě neobsahuje ona zmíněná ingredience ani zrno Cu a ani všechny prvky , které se na stvoření této ingredience podílí , nemohou v žádném případě stvořit něco podobného , jako je stopové množství Cu .

Potom by bylo možné , použít sice hmoždíře , ale s naneseným povlakem Cu , což je lehce proveditelné a už V. Schauberger toho používal na pluhy při orání . http://free-energy.webpark.cz/SCHAUBERGER/ARTICLE.HTM
Takto by jsme do toho dostali i stopové množství Cu , i když si trošku nejsem jist , jak by to náš organizmus přijal a spíš bych se chtěl zeptat , jestli třeba -- co by Koloidně ? , protože v této formě , jak známo , ani jed neškodí a my to krásně vstřebáme .


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petře díky

Příspěvek od Ilem »

Alespoň nemusím vážit skořápku. Váhu jsem našel, ale závaží jsem někde zabordelil. Takže za předpokladu 100procentní vstřebatelnosti je pro mě vhodná dávka něco málo přes půl skořápky. Nemáš ještě pro normálně myslícího člověka informaci o tom kolik procent, nebo promile, nebo jaký zlomek se ve skutečnosti vstřebá. Jako normálně myslící člověk si to na skutečnou dávku již snad dokážu přepočítat.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přivápnění

Příspěvek od Ilem »

sao píše: Potom by bylo možné , použít sice hmoždíře , ale s naneseným povlakem Cu , což je lehce proveditelné a už V. Schauberger toho používal na pluhy při orání . http://free-energy.webpark.cz/SCHAUBERGER/ARTICLE.HTM
Takto by jsme do toho dostali i stopové množství Cu , i když si trošku nejsem jist , jak by to náš organizmus přijal a spíš bych se chtěl zeptat , jestli třeba -- co by Koloidně ? , protože v této formě , jak známo , ani jed neškodí a my to krásně vstřebáme .[/color]
Tak mě napadlo, že by se měď ani nemusela nanášet. Stačí kolečko měděného plechu na dno hmoždíře.
To bychom měli Měď. A co ten hořčík?
Literatura uvádí, že pro vstřebání vápníku je pro organizmus nejvhodnější s hořčíkem v poměru 2:1. Jinak prý většina projde skrz. Ale hořčík není ani ve vejcích, ani v citrónech. Tak mi odpusťte moji neznalost, ale rád bych v tom měl jasno.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Měď

Příspěvek od Merlin »

Dostatečné množství biologicky využitelné mědi obsahují ořechy a fazole. Ořechy ostatně velmi doporučuji (a už jsem to tady psal) jako doplněk k vit. C - obsahují navíc i germanium a selen.

Výše uvedenými způsoby (kovová měď) do sebe dostanete tak nanejvýš měďenku, za kterou vám játra srdečně poděkují...


Teďko je to jasné a Víc hlav , víc ví .
Takže způsob nanesené Cu by nedělal dobrotu , teďko jenom ta Koloidní Cu , ale pro Ty kteří pochopili co tím chtěl Gewo říct , je to vcelku jasné .
Takže ořechy a fazole a určitě i jiné , mají dostatečné množství Cu , které je Koloidní a tedy , jakož ostatně všechno co stvoří příroda , pro nás vstřebatelné .


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přivápnění

Příspěvek od Merlin »

Ilem píše:
sao píše: Potom by bylo možné , použít sice hmoždíře , ale s naneseným povlakem Cu , což je lehce proveditelné a už V. Schauberger toho používal na pluhy při orání . http://free-energy.webpark.cz/SCHAUBERGER/ARTICLE.HTM
Takto by jsme do toho dostali i stopové množství Cu , i když si trošku nejsem jist , jak by to náš organizmus přijal a spíš bych se chtěl zeptat , jestli třeba -- co by Koloidně ? , protože v této formě , jak známo , ani jed neškodí a my to krásně vstřebáme .[/color]
Tak mě napadlo, že by se měď ani nemusela nanášet. Stačí kolečko měděného plechu na dno hmoždíře.
To bychom měli Měď. A co ten hořčík?
Literatura uvádí, že pro vstřebání vápníku je pro organizmus nejvhodnější s hořčíkem v poměru 2:1. Jinak prý většina projde skrz. Ale hořčík není ani ve vejcích, ani v citrónech. Tak mi odpusťte moji neznalost, ale rád bych v tom měl jasno.
Hledej Mg laktatum.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Re: Petře díky

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:Alespoň nemusím vážit skořápku. Váhu jsem našel, ale závaží jsem někde zabordelil. Takže za předpokladu 100procentní vstřebatelnosti je pro mě vhodná dávka něco málo přes půl skořápky. Nemáš ještě pro normálně myslícího člověka informaci o tom kolik procent, nebo promile, nebo jaký zlomek se ve skutečnosti vstřebá. Jako normálně myslící člověk si to na skutečnou dávku již snad dokážu přepočítat.
Když dokáží slepice vstřebat vápník ze zrní, tak proč ne my?
P.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petře díky

Příspěvek od Merlin »

Anonymous píše:
Ilem píše:Alespoň nemusím vážit skořápku. Váhu jsem našel, ale závaží jsem někde zabordelil. Takže za předpokladu 100procentní vstřebatelnosti je pro mě vhodná dávka něco málo přes půl skořápky. Nemáš ještě pro normálně myslícího člověka informaci o tom kolik procent, nebo promile, nebo jaký zlomek se ve skutečnosti vstřebá. Jako normálně myslící člověk si to na skutečnou dávku již snad dokážu přepočítat.
Když dokáží slepice vstřebat vápník ze zrní, tak proč ne my?
P.
Nejen to. Bylo dokázáno, že si ho dokáží vyrobit i tehdy, když jsou úplně odstaveny od všech zdrojů vápníku! Je to prokázaný případ biotransmutace prvků. Čili, jejich vápník je čímsi výjimečný.

Dobré počtení je tady
http://www.cadpress.sk/alchymie.htm
Naposledy upravil(a) Merlin dne sob 06 čer 2009 23:15, celkem upraveno 1 x.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Hořčík

Příspěvek od Návštěvník »

Pšenice špalda

"Zajímavý je obsah betakarotenu a thiokyanátu, vyšší je obsah draslíku, síry a hořčíku."

http://www.topbio.cz/spalda-psenice.php


Návštěvník

Re: Petře díky

Příspěvek od Návštěvník »

gewo píše: Nejen to. Bylo dokázáno, že si ho dokáží vyrobit i tehdy, když jsou úplně odstaveny od všech zdrojů vápníku! Je to prokázaný případ biotransmutace prvků. Čili, jejich vápník je čímsi výjimečný.
To si neviděl "holá" vajíčka při špatném krmení.
P.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petře díky

Příspěvek od Merlin »

Anonymous píše:
gewo píše: Nejen to. Bylo dokázáno, že si ho dokáží vyrobit i tehdy, když jsou úplně odstaveny od všech zdrojů vápníku! Je to prokázaný případ biotransmutace prvků. Čili, jejich vápník je čímsi výjimečný.
To si neviděl "holá" vajíčka při špatném krmení.
P.
Viděl. Rostl jsem jako dítě mezi slepicemi... Ale pak jim chybí ještě něco jiného.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petře díky

Příspěvek od Ilem »

Anonymous píše:
Ilem píše:Alespoň nemusím vážit skořápku. Váhu jsem našel, ale závaží jsem někde zabordelil. Takže za předpokladu 100procentní vstřebatelnosti je pro mě vhodná dávka něco málo přes půl skořápky. Nemáš ještě pro normálně myslícího člověka informaci o tom kolik procent, nebo promile, nebo jaký zlomek se ve skutečnosti vstřebá. Jako normálně myslící člověk si to na skutečnou dávku již snad dokážu přepočítat.
Když dokáží slepice vstřebat vápník ze zrní, tak proč ne my?
P.
To se neptej mě. Já jsem technik, ne biochemik. Možná proto, že nesnášíme vejce. Ale předpokládám, že si to jen tak někdo nevymyslel proto, aby nás zmátl.
http://www.bigmenu.cz/clanky/Vapnik_a_v ... oroze.html
Citace: Pro vstřebávání vápníku lidským tělem je zapotřebí také vitamín D a hořčík. Nejlepší poměr zastoupení vápníku a hořčíku je Ca : Mg = 2 : 1


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Sao“