TRkové řady vyvíječů

Praktické informace...

Moderátor: sao

Odpovědět
rado211
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10 čer 2010 21:19

tr-ko

Příspěvek od rado211 »

takto vyzera moje tr-ko nieje to ziadna nadherna uhladna praca ale drot je namotany rovnomerne na plexiskle od stredu +-+-+- proste presne podla navodu.. na spodok nadoby su privedene dve tenke hadicky (pouzil som izolaciu z kabla) a navrchu je pripojena hadicka ktora smeruje do motora
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


rado211
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10 čer 2010 21:19

tr-ko

Příspěvek od rado211 »

nuź včil buďte múdri


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: tr-ko

Příspěvek od poota »

rado211 píše:nuź včil buďte múdri
To mi tak připadá, že my máme podle Tvých příspěvků a fotografie typovat na dálku, kde děláš chybu. ;)
TRko sice neprovozuji, ale mám pocit, že se jedná o velice důkladně probrané a zdokumentované zařízení, a to zcela otevřeně a bez jakéhokoli tajení nějakých detailů.
Takže bych Ti byl tou radou přečíst si to celé znova a důkladně.
Potom jsou jenom dvě možnosti
- přijdeš na to, kde děláš chybu :)
- toto zařízení je nad Tvoje možnosti :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
rado211
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10 čer 2010 21:19

Re: tr-ko

Příspěvek od rado211 »

Necakam ze mi poviete toto sprav takto, ale pokial niekto vie, kde robim chybu, tak nech mi to povie... a foto som sem dal len preto, ze som reagoval na tie prispevky hore : DEJ SEM FOTOGRAFIE.. ale aj tak vam dakujem za odpovede, no budem sa stym musiet popasovat sam :) ak sa nieco zmeni, urcite sa svami oto podelim :)


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Hodnocení a zamyšlení se nad Rado 211 - Rado, držím Ti palce

Příspěvek od sao »

Ahá vlastně

Takže Ty nechceš poradit, ty snad chceš, abychom si to za Tebe přečetli a ještě sem i za Tebe dali fotografie a pak si to i namontovali do auta a …………………


Kamaráde zlatej, tak takhle se to nedělá

Nejenom že jsi sem dal cosi, co vypadá jako fotografie a ještě si dovolíš říct že : „…..... a foto som sem dal len preto, ze som reagoval na tie prispevky hore : DEJ SEM FOTOGRAFIE…………

Takže Ty vlastně vůbec, ještě jednou opakuji, nechceš poradit, protože jinak by jsi sem dal těch fotek víc a taky fotek, které něco říkají a né nějaké foto, na kterém je vidět práce, za kterou bych se já osobně styděl, protože přece když někoho kopíruju :

„Tak to přece musím udělat daleko líp a precizněji, než to udělal autor sám, -- ne ?“

Se Ti ani nedivím, že jsi sem těch fotek nedal víc, ale jedno se Ti musí přiznat . Fotografovat teda umíš, nebo máš tak dobrej foťák.


Potta Ti jasně napsal :“To mi tak připadá, že my máme podle Tvých příspěvků a fotografie typovat na dálku, kde děláš chybu.
TRko sice neprovozuji, ale mám pocit, že se jedná o velice důkladně probrané a zdokumentované zařízení, a to zcela otevřeně a bez jakéhokoli tajení nějakých detailů.
Takže bych Ti byl tou radou přečíst si to celé znova a důkladně. kže bych Ti byl tou radou přečíst si to celé znova a důkladně. “

K tomu už snad není co dodávat, snad jenom ---- když napíšeš : „……….na plexiskle od stredu +-+-+- proste presne podla navodu…..

No a kontrolní otázečka : „Máš to namotané Bifilárně ?“ , protože tak by to bylo podle návodu, jak Ty říkáš, bylo správně.
Jestliže to takhle namotané nemáš a nedoložíš to fotografiemi, tak asi sis to až tak pořádně nepřečet a odflákl jsi to.


To, co jsem tady všechno napsal, neber osobně. Teďko jsem tady napsal neber osobně, ale už dopředu vím, že to osobně vezmeš a budeš se čertit místo toho, aby sis to ještě jednou přečet pořádně a NÉ hnedka napsat :

„no budem sa stym musiet popasovat sam ak sa nieco zmeni, urcite sa svami oto podelim „

Zbytečně se urážíš, protože tady Ti chce každej pomoct, ale Ty pomoc odmítáš, ba bych přímo řek , zavrhuješ všechno.

Závěr: Tak takovou fušeřinu jsem dlouho neviděl a koukej to rychle napravit, protože jestliže takhle děláš všechno tak Ti garantuju, že Ti nikdy nic nepojede pořádně, jen co omylem.
To uchycení v motoru,--- chceš vybuchnout!! -- celé to máš dopatlané -- šrouby máš ze ŽELEZA -- určitě nemáš ani žárovku (2W) v sérii. ………………………..

To Ti dávám co ?
Su už hold takovej.

Co bych já za to dal, kdyby mě někdo takhle mohl pérovat, abych dělal ještě líp.
Kecám ---- „La“ mě péruje a tahá za ušiska, abych to jakože dělal ještě pořádněji , takže poslední model je ještě dokonalejší, teda si to aspoň myslím a taky jsem za to dostal mazáckou pochvalu před nastoupenou jednotkou.
Ale na vavřínech se sice usíná pěkně, nicméně po chvilkách pojedu zase s Trkem dál.


Trko si sice lebedí na Bazalce -- báječná to bylina
a taky se uložilo do ženšenu pětilistého-- (mám ho od Kutila a starám se o něho už druhej rok)
, ale brzo mu zase ty ušiska vytahám, abyjakože makal v autě a né si válel šunky někde ve stínu euonymus fortunei, které vyšlechtil pan Hejtmánek a které doroste jenom do vejšky asi 20ceti cenťáku


No -- dost bylo mlaskání a hlavně hudrování a tak šup do roboty, ať to zase pěkně odsejpá
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

rado..

Příspěvek od laik »

Zdravím
rado nevěš hlavu ....la péruje saa a sao péruje laika......
a laik na to co???.... muže být rád že ho někdo občas vytrhne z letargie a trochu nakopne.....
sao, on to určitě časem doladí.....
koupí si v nějakým hobymarketu pořádný hadičky, k nim si koupí nějaký akvarijní škrtítka na redukování vzduchu, do okruhu zapojí sériově tu žárovičku na omezení proudu (a která slouží zárověn jako pojistka v případě nějakýho vyzkratování v nádobě)
trko bych dal z bezpečnostních duvodu radši do interieru vozu, třeba k nohám spolujezdce, aby bylo stále na očích........

ps.: rado já třeba jednou dostal po kulkách od saa za to že sem použil gumovou hadičku na stáčení vína, co pamatovala ještě císaře pána....ono toho bylo hodně víc, ale toto si tak ted pamatuju..... :D
a je pravda že ty izolace z kábla, nejsou moc košér.......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
rado211
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 10 čer 2010 21:19

Re: Hodnocení a zamyšlení se nad Rado 211 - Rado, držím Ti p

Příspěvek od rado211 »

sao píše:Ahá vlastně

Takže Ty nechceš poradit, ty snad chceš, abychom si to za Tebe přečetli a ještě sem i za Tebe dali fotografie a pak si to i namontovali do auta a …………………
Ach jaj pozri sa trosku smerom dozadu ako si to mal spravene ty. mal si to v uhorkovom pohari, tiez len tak pozliepane a postupne si to vylepsoval. Ja som ten pripad, ze nieco vyskusam a ked to pojde, tak to zdokonalujem a potom čačkám aby to vyzeralo ako obrázok. Vo vnutri to mam namotane ÁNO bifilarne a ÁNO je to nachlp presne 32 zavitov. Robil som to pomocou dierovaneho plechu. v tomto problem nevidim, chyba bude niekde inde myslim ze v podtlaku, mam slabusky motor 1.2 a toho podtlaku tam nieje vela. Z vonku to vyzera ako fuserina ale mna toto najmenej trapi pretoze aj tak by som to nikomu neukazoval, lebo keby to niekto videl povedal by si, ze som sa zblazdnil. A ÁNO DÁM SI PORADIŤ, POKIAĽ MI NIEKTO PORADÍ A NENAVÁŽA SA TU DOMŇA AKO TY.

----------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------
Sao : Podívej Rado211- asi takto :

Je fakt, že jsem to dal do toho, co mě přišlo pod ruku, ale koneckonců se můžeš podívat na svou a na mou práci tam dole na obrázcích.

Já jsem ale tenkrát začínal a ty už můžeš navázat, teda když chceš, a pokračovat.
Ty ses ale rozhodl, že to budeš smolit podle sebe a tak ti do toho teda nikdo nebude zasahovat. Pak se ale nemůžeš divit, když ti nikdo nechce pomoct. Vracíš se zbytečně o tři roky nazpět a ztrácíš čas již vymyšleným.

Co se týče tvé neadekvátní poznámky : „………NENAVÁŽA SA TU DOMŇA AKO TY“ , tak seš vedel, jak ta jedle, protože já komentuju jenom to, co jsi napsal, co jsi udělal a jaké jsi sem dal foto.(jenom jedno a nepřesvědčil jsi mě, že to máš namotané bifilárně)

Ještě jednou opakuju : Je to katastrofa a správně jsi podotkl ke své vlastní práci :
„ ……….vyzerá, ako fuserina ale mna toto najmenej trapi……………“

Je to fušeřina a ještě jednou ti říkám, že pokud takto budeš přistupovat k Trku, tak ho raději Nedělej, protože kazíš práci druhých a v neposlední řadě Degraduješ moji práci.
Po tobě přijdou zase další a : Co si asi tak řeknou ? Víš co si řeknou : „ No -- když to Rado 211 udělal takto, tak my to uděláme ještě hůř a třeba to taky pojede“

Nebo třeba napíšeš : „Ja som ten pripad, ze nieco vyskusam a ked to pojde, tak to zdokonalujem a potom čačkám aby to vyzeralo ako obrázok.“

(Takhle to dokonale odfušovat, ------- tak to dá víc práce, jak to udělat pořádně.)

Doparoma člověče, toto je vyzkoušená věc, tak co na tom potřebuješ ještě zkoušet. Udělej to přesně jak je dané a potom si to vylepšuj do aleluja.
Já budu jenom rád, když přijdeš na něco nového.

Mnohokrát jsem napsal, že když to odfušujete, tak se Vám to vymstí a nepojede to, ledaže co setrvačnost mysli .

Ps: Taky jsem napsal, že všechno (krom vyložených blbostí) , co je dáno na Internetu funguje na 100%, ale musí se k věcem přistupovat nejenom selským rozumem, ale taky o dané problematice musím něco vědět, jinak mám po ptákách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

rado

Příspěvek od laik »

co máš za motor???
já to měl v peugeotu 309 1,1 motor
a podtlak tam byl teda sakra pořádnej......
jediné co bylo u mého připojení problém že podtlak klesal se zvyšujícím se přidávání plynového pedálu.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: rado

Příspěvek od poota »

laik píše:.. podtlak klesal se zvyšujícím se přidávání plynového pedálu.....
Tak to je při napojení mezi škrticí klapku a motor.
Při napojení mezi vzduchový filtr a škrticí klapku je průběh opačný, s nárůstem výkonu motoru stoupá i podtlak.
Pro zhruba stálý podtlak by asi bylo řešením připojení jedné hadičky pod klapku a druhé nad klapku.
Teoretizuji - neověřoval jsem!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re

Příspěvek od Majkl1 »

Ahoj,
tak konečně po týdnu prokousáváním se tímto vláknem jsem dospěl až sem. Škoda, že jsem se VE nezabýval už dříve, ale lepší pozdě než vůbec. Chvíli jsem musel nechat svoje mozkové závity poprat se s tunami informací, ale je tu jedna a myslím dost důležitá nesrovnalost. Alespoň pro mne. Jelikož tu chcete a já tedy taky usilovat o využití VE, která je všudepřítomná v celém vesmíru, nechápu, proč by se k ní mělo dokutávat právě přes vodu a už vůbec ne přes tekutou. Protože tato energie je přístupná všude a v 99,99999 na nevímkolikátou % se voda a určitě ne v tekutém stavu ve vesmíru nevyskytuje je celý princip Trka asi jinde, než si tdy všichni myslíme.
Vím, že uvěřit je to nejtěžší a je to i můj případ, ale chce to hlavně otevřenost k nepoznanému a k i na první pohled nepochopitelnému. To doufám v mé výbavě je.
A i když všechno, co kdy člověk vynalezl bylo jak já říkám z důvodu lenosti (viz. třeba dynamit - komu by se chtělo stále mlátit skálu krupmáčem? :lol: ) tak bádání a poznání je nepostradatelné.
Celé toto vlákno ať již bylo autorem vytvořeno z jakýchkoliv pohnutek, by mělo dle mě hlavně pomoci ukázat cestu ať již k tomu, že ne vše je tak , jak nás to učili, ale i ke změně našeho "civilizovaného" společenstva. Jelikož tyto technologie jsou lidstvu záměrně odepírány a je děláno vše, abychom byli závislí na fosilních palivech a tím je činěno mnoha krutostí a bezpráví na velké části lidstva, je potřeba všem, kteří toto forum třebas i náhodou navštíví dát možnost si "čuchnout".
I když to tu bylo mockrát napsáno, tak prokousávat se v mnoha desítkách stránek a odkazů je velice zdlouhavé a i velkého momentálního nadšence může přejít ono nadchnutí se pro věc, bylo by dle mě vhodné do prvního příspěvku dát odkaz, kde by byly všechny potřebné informace jako:
- oč tu jde (nejde o elektrolýzu, ale o ....)
- základní konstrukce
- v jakých typech obchodů sehnat materiál (vím, že si to mohou dohledat, ale byl by tu další úbytek nadšenců)
- podrobný návod včetně aktivace a umístění všech komponentů
- nabídka, kde to je možné zhlédnout fungující "mašinku"

Nejdůležitější je to dostat do podvědomí co nejvíce lidí. Jedině tak se může člověk jako druh dostat opět do správných kolejí.

Fujky, krapet mi to myslí rychleji než píše, takže mnohé je asi ukryto uvnitř slov a i ono zkvašené obilí s chmelem dělá svoje, takže mě omluvte, pokud některé věty nedávají smysl.
Ještě si to v hlavě porovnám a zkusím taky stavbu mého Trka. Pootovo UF se zdá funguje (i když s drobnými osobními obměnami), takže nevidím důvod, proč neexperimentovat i na tomto zajímavém Saově stroječku. :P
...
Právě jsem se vrátil z hradu, totiž z města a mohu proshlásit, že desky plexi nebo novoduru se jen tak lehce sehnat nedají a to jsem obešel od potravin přes železářství, drogerie, domácí potřeby až ZZN. Na netu jsem našel nějaký shopy, kde to prodají, ale deska 2X3m je celkem neskladná a navíc dodací lhůta 7 dní a to je na mě moc. Kde to zatr sakr kluci sháníte?
Naposledy upravil(a) Majkl1 dne stř 08 čer 2011 15:45, celkem upraveno 1 x.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Re

Příspěvek od huhu »

Majkl1 píše: Právě jsem se vrátil z hradu, totiž z města a mohu proshlásit, že desky plexi nebo novoduru se jen tak lehce sehnat nedají a to jsem obešel od potravin přes železářství, drogerie, domácí potřeby až ZZN. Na netu jsem našel nějaký shopy, kde to prodají, ale deska 2X3m je celkem neskladná a navíc dodací lhůta 7 dní a to je na mě moc. Kde to zatr sakr kluci sháníte?
baumax , bauhaus , obi van kenobi , hornbach
Naposledy upravil(a) huhu dne čtv 09 čer 2011 4:56, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

materiál...

Příspěvek od laik »

pokud si četl fakt celé vlákno tak víš kde co kdo kupoval...
ale trochu teda pro lenochy zopáknu.... (a saa tím určutě nas@ru)
třeba drát nerez 0,8mm v obi u nářadí, kde jsou ruzný řetězy lana a pod....
plexi více barev od 2mm do asi 5mm velikosti 20*50 a více,
bauhaus u dřeva
hornbach někde u kování a nářadí
baumax u stavebnin či dřeva
hadičky v odd zahrady
žárovka v autě
plast. dozy a jiné nádoby třeba tesco v odd nádobí
nerez šroubky a matičky v železářství
lepidla a tmely nejvíc v odd barev v obchoďákách
pilka na plexi v nářadí, vrtačka se stojanem tamtéž
voda taky v obchodáku
auto seženeš třeba v AAA
a někoho kdo to sestrojí najdeš třeba v koupelně při pohledu do zrcadla....
pokud tam nebude....hmmmm.....tak na tuto otázku nemám už odpověd....

tak hodně štěstí a trpělivosti při prvních prasklích plexi a namotávání drátu
a nevěš hlavu.....však ono to pujde...


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re

Příspěvek od Majkl1 »

Poníženě děkuji. Nejsem lenoch (aspoň myslím). Obešel jsem již dvě okresní města (dvě zabitá odpoledne) a plexi prostě bez úspěchu. Nádoby futuristických tvarů, dráty a ostatní materiál není problém (i když drát 1mm ano, všude mi nabídli buď 0,7 nebo 1,5), ale plexi prostě neměli, pokud nebudu počítat tabuli nějakýho spešl plexáče 2,05mx3,05m za krásných 6500,-.
Informací mi bylo učiněno za dost. Ještě jednou díky, zítra valím do Baumaxu s károu. :lol:


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Zkus tohle:

Příspěvek od hapalainen »



Hlavní je vyhrát zápas
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Zkus jakoukoliv reklamní agenturu.

Příspěvek od aNONym »

Zbytky potřebné velikosti v tl. 3 - 5 mm ti přenechají zcela zadarmo nebo za pár kaček. ;) Non

Většinou je totiž vyhazují, především když jsou poškrábaný, což ale pro naše účely nijak nevadí.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Odpovědět

Zpět na „Sao“