CDS - Výroba a Skladování

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

dlouhynick - mohl bys prosím udělat video, na kterém bude bublání do tří flašek... Sem fakt zvědaej, jak třetí flaška bude absolutně bez oxidu. Velice pomaličku polehoučku - jak doporučuješ - jsem bublal do šesti flašek a oxid je měřitelný i v té šesté.
Jen pro upřesnění, při uzavřeném systému na nevzniká žádný přetlak, ale lehký podtlak, jen se to chce dívat pozorněji.
Pozorněji se dívat a číst chce i na Bez ohledu na to, jestli systém je bublací/otevřený nebo uzavřený, by k tomu děsivému výbuch došlo stejně. Skřípnutá hadička by nadělala tu hrůzu tak i tak :) Jen mi je divný, proč jsem vůbec nekašlal :)
Poradíš mi prosím, kde koupit lahvičky certifikované na lehký podtlak? :)
K omylu o 100%ní výtěžnosti - to už je na nobelovku, bohužel, takhle to opravdu nefunguje a výtěžnost není nikdy 100%.

Na rozdíl od mistrů klasiky doporučuji experimentovat a experimentovat, jen tak se totiž hýbeme dál a dál...

Jinak mír a CDS zdar!!!


dlouhynick
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: úte 18 zář 2012 8:11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od dlouhynick »

jardax píše:dlouhynick - mohl bys prosím udělat video, na kterém bude bublání do tří flašek...
OK, video snad udělám, bude to chtít trochu času. Dělal jsem to tak už mnohokrát a poslední 4 bublání jsou už "vychytané" a výborně reprodukovatelné. Pokud Ti šel oxit i do třetí a dalších flašek, jsou možné jen 2 příčiny:
1. Voda nebyla dost studená
2. Pouštěl jsi tam moc vzduchu.
S těmito chybami jsem taky začínal a nemohl se dostat nad 400 ppm Teď klidně předvedu i 4000 ppm v první lahvi, když budu bublat z 2x50 ml a třetí bude čistá voda... :D
Jinak Tvé video jsem viděl (obě) a věřím že to tak funguje, nicméně pro bezpečnost výroby musí být splněno dost předpokladů, které nemůžem u laika předpokládatm, že zvládne (teplota vody, dostatečný poměr množství vody a chemie ve vyvíječi, šikovnost manipulátora atd). Já prostě publikuju jen návody, které zvládne i absolutní nadšené nemehlo, které nemá pud sebezáchovy...
Viz tvé druhé video, když ti vylítla hadička a spodek zůstal ve varné konvici... tos měl ten cirkus popsat dál, jak jsi to řešil a jak dkouho jsi větral byt... :bhead: Já jsem prostě zásadně proti podobným postupům, co nesou riziko...
Jinak tvá další ironie je mimo mísu, nehledám konnfrontaci, jen vždy raději upozorním na rizika, která jsou s nadšením spojena....


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

jardax píše:Na rozdíl od mistrů klasiky doporučuji experimentovat a experimentovat, jen tak se totiž hýbeme dál a dál...!!!
Naprostý souhlas! Brát cokoliv jako nějaké zaklínadlo je spolehlivá cesta k tomu, že nikdy neobjevím všechny možnosti, které se mi nabízejí. Jen neustálým zkoušením a výměnou zkušeností se dá dostat dále.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

dlouhynick píše: ... Já jsem prostě zásadně proti podobným postupům, co nesou riziko...
No, to je sice hezké a záslužné a nic proti tomu, jenže oni nejsou všichni lidi nemehla a blbci a nepotřebují zaručené postupy. Tady nejsi mezi vědci, ale mezi bastlíři. Z mé zkušenosti v průmyslovém prostředí Ti mohu říct, že zaručené postupy neexistují a že blbec, nebo nemehlo je nejvynalézavější jedinec pod sluncem, který eventuelně vždycky přijde na to, jak zaručeně bezpečné zařízení ojebat a ulomit si nohu, protáhnout si pazouru rolnama nebo si ji ustřihnout na zaručeně bezpečných nůžkách, otrávit se, spadnout do výtahové šachty či se jinak zabít, způsobit výbuch, požár, demolici zařízení atp. Vrať se na zem. Tenhle svět není takovým lidem příliš nakloněn a nic moc s tím nenaděláš.

Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

Slavek Krepelka píše:Z mé zkušenosti v průmyslovém prostředí Ti mohu říct, že zaručené postupy neexistují a že blbec, nebo nemehlo je nejvynalézavější jedinec pod sluncem, který eventuelně vždycky přijde na to, jak zaručeně bezpečné zařízení ojebat a ulomit si nohu, protáhnout si pazouru rolnama nebo si ji ustřihnout na zaručeně bezpečných nůžkách, otrávit se, spadnout do výtahové šachty či se jinak zabít, způsobit výbuch, požár, demolici zařízení atp.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :jump: :jump: :jump:
Perfektní!!!! Jsi jednička!


dlouhynick
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: úte 18 zář 2012 8:11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od dlouhynick »

Ještě Ti odpovím, protože ses choval slušně a ironie mi nevadí.
jardax píše: ...Pozorněji se dívat a číst chce i na Bez ohledu na to, jestli systém je bublací/otevřený nebo uzavřený, by k tomu děsivému výbuch došlo stejně. Skřípnutá hadička by nadělala tu hrůzu tak i tak :) Jen mi je divný, proč jsem vůbec nekašlal :)
Poradíš mi prosím, kde koupit lahvičky certifikované na lehký podtlak? :)
K omylu o 100%ní výtěžnosti - to už je na nobelovku, bohužel, takhle to opravdu nefunguje a výtěžnost není nikdy 100%.
Na rozdíl od mistrů klasiky doporučuji experimentovat a experimentovat, jen tak se totiž hýbeme dál a dál...
Jinak mír a CDS zdar!!!
- "100% výtěžnost" jsem pojal někde z Tvého textu ve smyslu, že při vyvíjení neuniká žádný ClO2 do okolí. Samozřejmě něco unikne při smíchání obou složek než se zašpuntuje vyvíječ a něco se nevybublá ani po hodině a po otevření vyvíječe je stejně dost cítit. Ale to už tu bylo popsáno, že ke zbytku vyvíječe nečichat!

- Lahvičky na podtlak netřeba ale pokud někdo použije menší flašku, teplejší vodu nebo více vyvíječe, může se mu rázem podtlak změnit v tlak a dopadne jak ty na videu č 2: Považuji za fér na takové riziko upozornit, když už se takový návod publikuje. Uazvřené systémy v chemii jsou zdrojem všech průserů, když něco nejde podle plánu... je dobré to vědět a upozorňovat na to.

Nemám nic proti experimentům, ale před jejcih spuštěmím i poblikací jako návod je třeba i myslet, myslet, myslet, myslet, myslet, myslet, .... :smoke: PAX chlape a CDS zdar !


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

dlouhynick - žádná nehoda není zákonitá - to by pak nebyla nehoda, ale nebudeme slovíčkařit, žé :)
Ke zmiňovanému úprku - nekonal se :D Jistě sis všiml na videu, po mém úleku, úsměv na tváři - nic se totiž nestalo, zvedl jsem se ze židle, udělal 4 kroky a obsah rychlovarky vylil do sněhu. Za 5 minut se vařilo znova :) Ani jsem nemusel větrat, žádná kašílek, kuckání ani štípání nosánku se nekonalo. A my mistři raději "nehodu" zveřejníme - to není tabu. My se nechválíme jen úspěchem, ale i neúspěchem, krerý je opět někdo schopný obrátit v apokalypsu a věř mi, že těch neúspěchů je většina. Nejde to tak hladce vždycky, jak by si někdo mohl myslet.
Když jsi zmínil, nevím jak si to přesně definoval, snažit se vyhnout možnému riziku - ty nejezdíš autem? Nepřecházíš přechod? Nepoužíváš zemní plyn a elektriku???
Asi ne - nechci se tě dotknout, ale evidentně ti chybí správný smysl pro realitu - píši ve vší slušnosti.
Při mluveném slovu není potřeba tolik vážit slova jako při psaném, 2x přemýšlej, než něco napíšeš...
Jinak mír a emoce na uzdě :)
Naposledy upravil(a) jardax dne pát 01 bře 2013 15:34, celkem upraveno 3 x.


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

For xdraho a všechny alchymisty: oxid chloričitý má teplotu varu +9.9st.C - z toho vyplívá, že když vznikající plyn ochladíme pod tuto teplotu, zkapalní. To se dá velice dobře využít při jákekoliv produkci k odstranění chloru. Jednoduchá aparatura, která chladí plyn a až po celkovém vyreagování se pustí do vody.
Jdu to zbastlit - s ohledem na jednoduchost a domácí podmínky.
...............
Jinak žasnu, kolik je způsobů syntézy oxidu chloričitého, mrkněte na Heinrich Remy - Anorganická chemie I


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jardax píše:For xdraho a všechny alchymisty: oxid chloričitý má teplotu varu +9.9st.C - z
:) Bude to víc než tři měsíce co jsem doporučil dát do nádoby na lapání vyvíjeného ClO2 led. Jaká apatutura? Stačí číst. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

Ještě jeden způsob přípravy CDS - tentokrát trochu jinak :)
www.youtube.com/watch?v=1axNjIs0dQc


dlouhynick
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: úte 18 zář 2012 8:11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od dlouhynick »

jardax píše:Ještě jeden způsob přípravy CDS - tentokrát trochu jinak :)
Jardo super na efekt, jen chybí základní údaje a to je můj dotaz:
Z jakého množství surovin se vyrobí (za jak dlouho) jaká koncentrace CDS v jakém množství vody :?:
Jinak, protože to je "uzavřený systém" kde něco ve vyvíječi bublá a předpovídáš hlídat to hodinu, asi budeš tušit můj názor... :mrgreen: Napiš podrobnosti, bez nich to je jen veselý nápad. :mrgreen:


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

dlouhynick - video je pouze ukázka metody "jak na to". Jak dojdou papírky, udělám podrobný návod včetně koncentrací, teploty, množství vody a ředění pro užívání. Reakce může probíhat bouřlivě pouze zpočátku. Jestli může dojít k průseru, tak pouze vypěněním reakční směsi do "spodní" vody. Netvrdil jsem, že musíš hlídat celou hodinu!!! Dnes proběhl pokus, kdy jsem vůbec nechladil a vše ok. Další pokus byl - reakční směs ponořená celá ve spodní vodě - trvá to jen déle....
Opět žádný výbuch, apokalypsa ani zamoření okolí :)
K té opatrnosti. Nikdo nezakáže používání ani nezpochybňuje bezpečnost mikrovlnky, plynových zapalovačů, zápalek a jídelních tyček. Vajíčko do mikrovlnky dá tříleté děcko - a taky já - jen ze zvědavosti :D U mě to skončilo šitím na nose... Zapalovač jsem taky nechal ležet na palubce v létě a skoro sem rosekal auto, když křupnul. Viděl jsem kdysi reportáž, jak si číňan nechtěje vrazil jídelní tyčku do oka... A nakonec zápalky.... když máš zvyk nedělat kolem sebe čurbes, tak tu vypálenou strčíš zpět do krabičky.... dlouho se mi hojilo stehno... Dalo by se pokračovat do nekonečna. Lidská blbost nezná mezí.
Lidé používají nebezpečnější věci, než je vyvíječ CDS. Vem si v létě, když ti na tvrdý upadne rozhrkaný šáňo, ty v plavkách - tak si piš, že to skončí šitím. Jedeš autem a stromy míjíš v 90, seš od nich metr - metr tě dělí od smrti.... Mohl by následovat nekonečný výčet.
Uzavřených reakčních systémů bych našel stovky.
Naposledy upravil(a) jardax dne pon 04 bře 2013 18:19, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

Tak ještě jeden způspb přípravy CDS, tentokrát bez hadiček :)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jardax píše:Tak ještě jeden způspb přípravy CDS, ...
:D Perfekt. :good: :spirit:
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od jardax »

K belíku: taky mě napadlo, pak to vypustil a xdraho připoměl.
Na první pohled to vypadá, že nad hladinou reakční směsi zůstane spousta nevyužitého ClO2, ale po vyreagování začne docházet k difuzi a koncentrace plynu se ve všech místech vyrovná. Nějaký plyn tam zůstane, ale pouze tolik, kolik je nad hladinou CDS. To samé platí pro zbytek ClO2 v reakční směsi.


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“