Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Moderátor: aNONym

Odpovědět
MíšaCZ
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 10 čer 2019 12:05
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od MíšaCZ »

Dobrý den. Mám takovou komplexnější otázku. Za prvé, trápí mě bolestivá menstruace. Věřím, že se to dá nějak vyřešit doma a nemusím s tím nikam chodit. Hledala jsem na internetu a našla, že na to zabírají bylinky resp. čaje. Např tady https://www.zivotzeny.cz/zdravi/jak-na- ... bske-rady/ píší, že na to zabírá heřmánek, maliník, měsíček a kontryhel.. Na to bych s chtěla právě zeptat. Pěstujete někdo tyhle bylinky doma? ráda bych s tím začala, protože věřím, že můžou být zdravé i na jiné neduhy. Máte nějaké tipy na jejich pěstování? Mockrát děkuju :)


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od Kov »

Pokud mate velky balkon otoceny spravnym smerem, vetsi kvetinac, tak by to melo jit. Nevim jestli toho ae pujde napestovat dost velke mnozstvi pro pravidelnou spotrebu. Hlavne se zamerte na pricinu problemu. Zivotosprava, hormony, atd.


MíšaCZ
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 10 čer 2019 12:05
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od MíšaCZ »

Děkuji za rady, měl jste pravdu. Byla v tom špatná životospráva.. nezdravé stravování i málo pohybu. Když to teď zpětně vidím, tak je prakticky lék na vše.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od Kov »

MíšaCZ píše:Děkuji za rady, měl jste pravdu. Byla v tom špatná životospráva.. nezdravé stravování i málo pohybu. Když to teď zpětně vidím, tak je prakticky lék na vše.
Přesně tak. Lidi se půsty, dietou, bylinkami a přechodem na přirozenou stravu(pokud možno bio), vyléčili z mnoha ,,nevyléčitelných" nemocí. Není to žádná velká věda. Je to jen návrat k přirozenu, na co se člověk statisíce let vyvíjel.


teresme
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 02 srp 2018 14:54

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od teresme »

Zdravím, mám dost podobný dotaz. Máte doma někdo tuhle rostlinu Lichořeřišnice. Objevila jsem ji v tomto článku https://www.jakbytfit.cz/pomoc-prirodni ... rerisnice/ kde se píše právě o tom jak ji vypěstovat i o jejích účincích. Myslíte, že to sedí? na vypěstování to nevypadá nijak složitě. Spíše jestli ty její účinky jsou natolik vyjímečné abych ji doma vůbec pěstovala.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od Kov »

My ji zkoušíme pěstovat, ale vždy nám ji něco sežere. Chemizovat zahradu nechci. Tintura je dobrá. Manželka ji brala při borelioze a je ok. Bez jiných léků.


Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od Igi »

Pěstujete někdo muchovník? Přemýšlím jakou zvolit odrůdu a jestli chutná fakt velmi podobně jako borůvka.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od Kov »

Velmi podobně zase ne. Ale dobré to je. Podobně jako zimolez. Ten má navíc plusové body za to, že je zralý už v květnu, kdy ještě nic jiného není.


Antonin
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 14 črc 2020 15:05
Dostal: 2 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od Antonin »

dobry den- nevite nekdo neco pestovani tehle rostliny https://www.novirus.cz/echinacea/ echnacea? žena o ni pořad mluvi ze ma skvele ucinky na posileni imunity a funguje proti infekcim.. pestujete ji někdo doma případně mate nějake tipy jak na to?


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od cimirek »

Antonin píše: pon 31 kvě 2021 10:10 dobry den- nevite nekdo neco pestovani tehle rostliny https://www.novirus.cz/echinacea/ echnacea? žena o ni pořad mluvi ze ma skvele ucinky na posileni imunity a funguje proti infekcim.. pestujete ji někdo doma případně mate nějake tipy jak na to?
Tato varianta - nachová je na pěstování náročnější.
Dlouhá léta jsem dělal tinkturu z její žluté příbuzné (než se podařilo ji nedopatřením vymýtit).
https://www.bakker.cz/products/3-ks-tra ... gIUWPD_BwE


JanTuro
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 27 čer 2018 7:35

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od JanTuro »



jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od jojoba »

Kov píše: sob 14 bře 2020 9:40 Velmi podobně zase ne. Ale dobré to je. Podobně jako zimolez. Ten má navíc plusové body za to, že je zralý už v květnu, kdy ještě nic jiného není.
Zimolez v květnu je fajn........ tadyk ale mám problém s ptactvem, co je rychlejší ve sklizni...... a navíc těch plodů se mi urodí jen málo. Mám na koušku jeden keří už 4 roky, docela se rozrůstá a prostříhávám, ale plody nutno hledat a není jich moc.


jojoba
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“