Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
-JoeF1-
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: stř 11 dub 2012 21:10
Bydliště: severní čechy

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od -JoeF1- »

Prosim kde schanite semena ci sazenice?


pata
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:23
Bydliště: Nýdek
Dostal: 8 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od pata »

-JoeF1- píše:Prosim kde schanite semena ci sazenice?
Semena na http://www.aukro.cz


-JoeF1-
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: stř 11 dub 2012 21:10
Bydliště: severní čechy

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od -JoeF1- »

Na aukru není. A není to asi dobrý zdroj :)


pata
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:23
Bydliště: Nýdek
Dostal: 8 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od pata »

-JoeF1- píše:Na aukru není. A není to asi dobrý zdroj :)
:?: :?: :?:
http://aukro.cz/tribulus-terrestris-kot ... 12228.html
Jestli je to zdroj dobrý nebo ne, nejsem schopen posoudit. :cry:


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Deane »

Vysádza sa na jar, teraz už asi nie. Ja som užíval kotvičník z dvoch zdrojov, nijak som ale nepoznal žiadne účinky. Myslím že sa mu pripisuje väčší účinok než skutočne má. Doma som ho skúsil pestovať ale nijak sa mu tu nedarilo.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Lumpino
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pát 07 zář 2012 11:15
Dostal: 1 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Lumpino »

Užívám kotvičník kvůli vysokému krevnímu tlaku a opravdu pomáhá. Díky kotvičníku mi Lékař snížil dávku léků na polovinu. A chce to přidat nějaký pohyb, třeba delší cesty na kole. Kotvičník pomáhá zvyšovat fyzickou kondici. Také kotvičník ke svému účinku zřejmně pohyb potřebuje, protože když jsem na několik týdnů vynechal pohyb, tlak se mi opět začal mírně zvedat. Jinak, i podle mých zkušeností, je lepší začít nižší dávkou kotvičníku, tak jednou až dvěma lžičkami denně a po nějaké době trochu přidat, mám dojem, že u kotvičníku, jako to je u mnoha bylinných látek vzniká tolerance a pak je potřeba vyšší množství. Takže je dobré nezačínat hned obr. dávkami. Radši ze začátku méně a pomalu postupně zvyšovat. Třeba po roce něco přidat. Nebo pro změnu, kotvičník na pár měsíců vysadit a pak začít znovu.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník - dávkování ... a účinky ...

Příspěvek od A(&F) »

... kotvu užívám již šestým rokem s doporučeným dávkováním pro pány, tj. 1 g na 50kg váhy (pozn: u dam je doporučená dávka nižší o 1/3) ...

zbavil mě: ...
- vysokého krevního tlaku a všech medikamentů na jeho úpravu
- zvýšeného tepu (v klidu bez námahy jsem měl kolem 100 až 105 tepů/min)
- pravidelných migrén (následek zpackaného kontrastního vyšetření páteře, kdy se mi látka dostala až tam kam neměla, tedy do hlavy ... kdo nezažil, nemůže posoudit ... nikdy bych totiž předtím nevěřil, že člověk má "chuť" si při bolestech rozbít hlavu o zeď, jenom aby to už konečně přestalo ... :? ... a hýždě jsem měl jeden čas od injekcí ztvrdlý jak šutr )
- tachykardie srdce (mám tak pohodový usínání a spánek = krásný probouzení)
- přísné diety = zmizela nevolnost po požití tučných jídel, mastných uzenin, česneku, čokolády, alkoholu atd. (důsledek poškození jater mononukleosou v mládí, ve 13 letech)
- odpolední únavy
- cca 15 kil váhy
- závislosti na kávě, bez které bych předtím vůbec nebyl schopen fungovat (hlavně po ránu)

díky němu jsem získal: ...
- chuť do života (po cca 15 letech podnikání, kdy jsem byl již značně vyhořelý)
- vnitřní pohodu + lepší soustředění při myšlení
- lepší imunitu před virózami, příp. jejich rychlejší léčba (a možná i hojení různých odřenin a řezných ran, i když tam nejspíše účinkuje především KS + další užívané prostředky)
- lepší trávení a vylučování
- zlepšení krátkodobé paměti
- zlepšení zraku (zkrácení minimální zaostřovací vzdálenosti)
- mohutné zvýšení fyzického výkonu
- menší únavu vlivem vysokých veder
- úúúžasnou erekci ... :D :D ... a "dalekonosný :piss:" ... :angel: ...

... bohužel, pokud ho vynechám na déle než cca dva čtyři týdny, tak se mi opět přihlásí ony urputné migrény, i když už ne tak často ... většina lidí po jeho dlouhodobějším užívání (několik měsíců až 1 rok) je však schopna díky vlivu "napravení organismu" jej vysadit i na delší dobu (až několik měsíců), poppř. i na trvalo ... co vím, "přestávky" dělají hlavně proto, aby opět zakusili onu "euforii z života", která se u většiny dostaví zcela stejně silná (nebo alespoň hodně podobná) jako po začátku jeho užívání ... ;) ...

PeS: ... během "startování" se doporučuje užívání zvýšené dávky až na dvojnásobek ... ale především ho vařit 20 až 30 minut ve skleněné nebo smaltované nádobě !!! ... po "nastartování" pak ve většině případů možno přejít na výluh v termosce ... a snížit dávky na doporučené ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od felda »

ahoj, proč ten ocet do něj?


felda
Lumpino
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pát 07 zář 2012 11:15
Dostal: 1 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Lumpino »

felda píše:ahoj, proč ten ocet do něj?
Protože obsahuje alkaloid, ketrý je v bylině obvykle vázaný jako zásada s nějakou organickou kyselinou. A kyselina octová jako jedna z nejsilnějších organických kyselin alkaloidy uvolní do roztoku.


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od django1 »

A(&F) píše: ... jsou věci, které jdou měřit (např. krevní tlak), ale u těch ostatních je to o pozorování změn ... a to mnohdy snáze pozoruje Tvé blízké okolí (projevuje se to např. duševní pohodou,
Tak přesně na tohle jem dnes myslel na lesním cyklovýletě.
Lidi už nejsou shopni říct, jestli jim je dobře nebo ne, dokud jim to nenapíše dochtor. Dokud to nezměří přístroj.
Děcka, víc se usmívejte, hýbejte se na čerstvém vzduchu a chovejte se mravně. bude vám dobře na duši i po těle.
Já jsem po dni v obleku v klimatizované místnosti utahaný víc jak po celodenní dřině v lese.
Lidi, nepřežívejte, žijte.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Lumpino píše:... kyselina octová jako jedna z nejsilnějších organických kyselin alkaloidy uvolní do roztoku...
... stejně tak se používá i kyselina citronová ... např. při "výrobě vyprošťováku", kdy se do čerstvě uvařené silné zrnkové kávy (krom špetky soli) vymačká i trochu citronové šťávy ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od felda »

Jo díky ,budu kapat octovku....


felda
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Ocet ...

Příspěvek od A(&F) »

... Feldo, myslím že octu netřeba ... nevím totiž o nikom ze svého okolí, kdo by "tunil výkon" kotvičníku tímto způsobem ... :D ... ale každopádně to může být zajímavý experiment ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Lumpino
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pát 07 zář 2012 11:15
Dostal: 1 poděkování

Re: Ocet ...

Příspěvek od Lumpino »

A(&F) píše:... Feldo, myslím že octu netřeba ... nevím totiž o nikom ze svého okolí, kdo by "tunil výkon" kotvičníku tímto způsobem ... :D ... ale každopádně to může být zajímavý experiment ... ;) ...
Hm, vlastně můžeš mít pravdu. Ony se alkaloidy obvykle uvolňují zásadami, já zapoměl.


Prokes
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 03 bře 2013 9:05

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Prokes »

Takže kdo chce lepší sex a je mu po 40 letech tak do toho jděte,nevěřil jsem tomu moc a tak jsem to objednal na stránkách prodej-bylin ,dobrá kvalita a cena,na mně to účinkovalo už za 2 dny to libido je úžasné a erekce jednou tak dlouho no zkrátka jak ve 20 letech ,je mi 47 let jináč jsem zdravý,dělám si 2 kávové lžičky denně ,povařím tak 5 minut a pak to nechám vylouhovat do rána,tet to začala pít i žena tak jsem zvědav jaký to bude mít na ní účinek, později napíši, a ještě pozor tet jsem u nás v bylince koupil na zkoušku 100 gramů kotvičníku a je to míchané kopřivami nějaká firma Mikeš,takže raději objednávat podle recenze lidí a nebo pěstovat doma,za sebe jsem rozhodnutý ho začít ve skleníku sám pěstovat ,přeji hezký den...


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“