Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Tak jsem jej taky konečně zkusil, 2g, 250ml vroucí vody, 15minut louhování, 2x denně.

První den to bylo docela kruté, po dvanácté v noci na mě přišla neuvěřitelná únava a tak jsem usnul už po čtvrté hodině místo osmé. Probuzení bylo ještě krutější, kolem 11 dopoledne s tím, že jsem byl pořád dost unavený, ale usnout nešlo.
Druhý den jsem usnul už kolem třetí, a probouzel se zase kolem jedenácté, ale bez výrazné únavy. No a třetí den ten samý čas, ale bez únavy. Dnes jsem dokonce ani nepotřeboval kafe, abych se probral. Mozek pracuje také lépe, až je to k neuvěření a cítím jak mi přibývají síly. Co je ale nejlepší, zlepšil se mi sluch a tinitus mizí. Mnohonásobně lepší než peroxid vodíku, ale ten zase fungoval téměř hned, i když dočasně.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

RE: 2g - 2x denně ...

Příspěvek od A(&F) »

Fox-i ... sice jsi to s tím dávkování trochu přehnal (takže jsi tím pádem zpočátku nemohl usnout :D), ale jinak :good: ...

... většině lidí totiž stačí 1 až 2 g kotvy na celý den ... tzn. toto množství povařit 20 minut v 1 litru vody a poté pití rozložit do tří dávek (ráno, poledne, večer), přičemž nejdůležitější je ta první ranní, která se pije na lačný žaludek (nejlépe hned po probuzení) ...
Mozek pracuje také lépe, až je to k neuvěření a cítím jak mi přibývají síly.
... počítej s tím, že tento lehce euforickej stav Ti vydrží asi tak měsíc až dva ... pak si na to zvykneš ... :) ... jsem zvědav, co budeš psát zhruba za 14 dní, až se projeví jeho další účinky ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: 2g - 2x denně ...

Příspěvek od Fox_25 »

Díky za pochvalu.

No, u bylinek to vždy takhle přeženu, přijde mi to lepší pro rychlé zjištění vhodné dávky a možných vedlejších účinků. Teprve pak to můžu šířit mezi ostatní co neznají bylinky. Jinak než na lačno to asi ani nemá cenu, zbytečně by se to s jídlem hádalo a nefungovalo jak má.

Ten lehce euforický stav mi umožnil bez újmy přežít návštěvu "kamaráda", který mi stihl vyčíst, že mám skoro 12kg lega, slušný pákový kávovar, hifi, osciloskop, 25 starých M42 objektivů, neopravené auto a nemyslím na zadní kolečka. Neposlal jsem jej někam, místo toho jsem raději přemýšlel nad nesmrtelností chrousta, takže výhra.

Dávku snížit musím, mimo to že mozek pracuje lépe pociťuji jistou (lehkou) otupělost, podobnou té, jako když jsem kdysi bral chvíli antidepresiva. Těžko se ten stav dá vysvětlit. Možná to bude i tím, že jsem ze dne na den přešel na jiný spánkový režim. Než si na něj zvyknu, tak to potrvá, ale je bizarní probouzet se za světla a usínat za tmy :)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: 2g - 2x denně ...

Příspěvek od A(&F) »

Fox_25 píše:No, u bylinek to vždy takhle přeženu, přijde mi to lepší pro rychlé zjištění vhodné dávky a možných vedlejších účinků.
... :enaughty: :enaughty: ... to je samozřejmě špatně !!! ... jsou známy mnohé léčivé bylinky, u kterých by se Ti to mohlo dost nehezky vymstít ... a potom i další, kdy se pro jejich správný účinek dokonce vyžaduje posloupné zvyšování dávkování ...
Fox_25 píše:Ten lehce euforický stav mi umožnil bez újmy přežít návštěvu "kamaráda" ....... Neposlal jsem jej někam,
... je zvláštní, že většina uživatelů kotvy díky pití odvaru nachází "vnitřní klid", ale u někoho to "spustí stavidla", kdy mu už nedělá na rovinu protistraně říci, co si opravdu myslí ... :D ...

... počítej i s tím, že Ti kotva provede aj detoxikaci organismu ... až to přijde, tak to určitě poznáš (dle míry zaneřádění) ... :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: 2g - 2x denně ...

Příspěvek od Fox_25 »

A(&F) píše:... :enaughty: :enaughty: ... to je samozřejmě špatně !!! ... jsou známy mnohé léčivé bylinky, u kterých by se Ti to mohlo dost nehezky vymstít ... a potom i další, kdy se pro jejich správný účinek dokonce vyžaduje posloupné zvyšování dávkování ...
Já vím, samozřejmě před tím než se do toho pustím, tak si nastuduji jaké má účinky a podle toho se zařídím. Zrovna u kotvičníku tohle problém nebyl. Pokud bude u nějaké bylinky důrazně napsáno, že se má dávka postupně zvyšovat, tak si nedám trojnásobek.
A(&F) píše: ... počítej i s tím, že Ti kotva provede aj detoxikaci organismu ... až to přijde, tak to určitě poznáš (dle míry zaneřádění) ... :D :D ...
Jo, to už jsem poznal, když jsem byl na WC, tak jsem větší smrad v životě necítil.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: 2g - 2x denně ...

Příspěvek od A(&F) »

Fox_25 píše:samozřejmě před tím než se do toho pustím tak si nastuduji jaké má účinky a podle toho se zařídím. Zrovna u kotvičníku tohle problém nebyl.
... jenom jsem reagoval na to, co jsi napsal výše ... ;) ...

... jinak pravdou je, že u kotvičníku nejsou známy žádné kontraindikace (tedy krom "marjány" a houbiček, kdy zvyšuje jejich účinky), ... takže jediné o čem vím (a co jsem si sám několikrát osobně vyzkoušel), že při nadměrném předávkování kotvou občas vzniká "syndrom pomalých rukou" (viz druhá polovina tohoto příspěvku https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=103129#p103129 ) ... a to právě díky zvýšené mozkové činnosti * ... :D ...

* pozn.: ... podobně (ale značně silněji) se chová např. i LSD, které naplno otevírá "průchodnost datových kanálů" našeho čití ... ale na rozdíl od kotvy to dělá zcela jiným způsobem ... kotva je v tomto ohledu naprosto neškodná bylinka ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Takže jakoby "ztěžknou" ruce, člověk si připadá celkově "nemotorný" a přitom se pohybuje normálně. Já si říkal čím to bude, přičítal jsem to únavě.

Super, takže mimo přetaktované grafické karty už mám přetaktovaný i mozek :D


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: 2g - 2x denně ...

Příspěvek od A(&F) »

Upozornění: ... níže uvedené není míněno jako návod !!! ... rozhodně to nezkoušejte !!! ... tímto se vzdávám veškeré odpovědnosti za případné následky !!! ...
... a přitom se pohybuje normálně
... :D ... jj, přesně tak ... 8) ...... z pohledu uživatele se však nezpomalí pouze ruce, ale jedná se o zdánlivé zpomalení všech pohybů ...... při častějším nadměrečném užívání (cca při 10 g v jedné dávce, víc bych rozhodně nezkoušel) to lze dokonce natrénovat / vzájemně sladit koordinaci, takže pak krátkodobě (na cca 15 až 30 minut) můžeš získat "mnohem rychlejší reflexy" ... najednou máš jakoby spoustu času a můžeš bez problémů klidně žonglovat s míčky, ačkoliv jsi to předtím nikdy nezkoušel ... ;) ...... jako by se najednou zpomalil čas ... :ewhistle: ... (což s pocitem neomezené kotvičníkem získané energie vychází jako dokonalé spojení) ...

... ale bacha :!: ... stejně jako zbytek organismu, tak i mozek po zvýšené zátěži potřebuje včasný a kvalitní odpočinek !!! ... neb čím víc ho "owerclokneš", tak tím rychleji se vyčerpá jeho přidělená kóta "stability" ... :| ...... rozhodně bych při "předávkování" kotvou nezkoušel zároveň experimentovat se silnými mozkovými nutrienty (např. DMAE, DLPA), popř. s medikamenty ovlivňujícími nějak psychiku (především s psychofarmaky) ... nemuselo by to dobře dopadnout ... :? ...

dotazy:
- kolik Ti je let ??
- kolik vážíš ??
- proč jsi užíval antidepresiva ??
(pokud bys měl problémy se zveřejněním těchto údajů, tak potom mi můžeš odpovědět do SZ ... teda pokud budeš chtít)


PeS: ... v TV zrovna před chvílí skončil film "Limitless" (a na jiném programu pak ještě "Fearless") ... jaká to shoda náhod ... s probíraným tématem ... :ethink: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Skrytý obsah
Toto fórum vyžaduje, abyste se pro zobrazení skrytého obsahu přihlásili.
A(&F) píše:to lze dokonce natrénovat / vzájemně sladit koordinaci, takže pak krátkodobě (na cca 15 až 30 minut) můžeš získat "mnohem rychlejší reflexy" ... najednou máš jakoby spoustu času a můžeš bez problémů klidně žonglovat s míčky, ačkoliv jsi to předtím nikdy nezkoušel ... ;) ...... jako by se najednou zpomalil čas ... :ewhistle: ... (což s pocitem neomezené kotvičníkem získané energie vychází jako dokonalé spojení) ...
Tohle už jsem zažil, okoukal jsem skladbu na klavír, kterou jsem se naučil a jsou tam i rychlejší části. Když ji hraji tak jak se má, tak i u tohoto se jakoby zpomalí čas, je to celkem zajímavé.
Kotvičník se mi zneužívat nechce, navíc už teď je ta zpomalená motorika nepříjemná a to jsem na "blbých" čtyřech gramech. Ale možná to zkusím, zní to zajímavě.

Edit: ... vzhledem k té Tvé "m" je to asi v pohodě ... :D ... jen se díky diagnózám asi krapet více hlídej (nech se hlídat) ... ;) ... A(&F) ...


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Tak mohu říci že se motorika srovnala sama po třech dnech, kdy jsem pozoroval "zpomalené" pohyby. Výsledek je ten, že píši cca dvakrát rychleji na klávesnici a lépe hraju na klavír.

Stejně tak myšlení je čím dál tím lepší, je to naprostá bomba. Všimlo si toho i okolí, prý se více usmívám a dá se se mnou lépe mluvit. Ty samé účinky pozoruji i na mámě a tátovi, jen se u nich nedostavili "pomalé ruce" protože berou menší dávky.


tonik
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13 říj 2009 19:49
Dostal: 1 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od tonik »

Je teď správný čas pro výsadbu? A mají se semena nejprv máčet, nebo uvolnit rozdrcením z těch ostnů?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník sadba ...

Příspěvek od A(&F) »

... už měl (/mohl) být zasazen, ale zdaleka ještě pořád v pohodě (díky letošní dlouhé zimě to celé bude asi lehce posunuté) ... jinak kompletní návody najdeš u Klušáka ... http://www.jikl.cz/416-pestovani-kotvicniku ...

... dovolím pouze upozornit na časté "padání klíčících rostlin", kterému se však dá zamezit ošetřením zeminy Previcurem (ale stejně tak dobře funguje i koloidní stříbro a zřejmě by zafungovala i "mrtvá voda" ... ;)) , popř. obdenním přesazováním mladých rostlinek (kdy je vždy zasadíš o kousek hlouběji) ...... s tímto již problémy nemám, jelikož kotvičník díky samovýsevu nám na zahrádce už několik let roste sám ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Ahoj

Mohu říci že espresso a asi i turek účinky Kotvičníku na mozek prodlužuje a umožňuje jejich snadnější zvládání. Navíc pokud to s kávou člověk nepřehání tak sice člověka probere, ale večer není problém usnout protože díky vyšší námaze kterou stejně vykoná protože energie z kotvy ho donutí ať chce nebo ne. Káva u kotvy není samozřejmě nutností, nicméně ranní rituál s kávou a balenou cigaretou už bude závislost.
Také u kotvy doporučuji snížit dávky kávy. Jednou jedinkrát jsem si dal o jedno dvojité ristreto víc než normálně protože jsem po celém dnu byl unavený. Efekt mělo to pěkný, do deseti minut jsem si musel lehnout a hned jsem spal. A spal jsem celých 11 hodin místo osmi, i když to byl spánek vydatný nedoporučuji to zkoušet cíleně, kdoví co by to udělalo s různými poruchami spánku.

Z dlouhodobého hlediska užívání kotvy hlásím výrazné zlepšení zraku a sluchu, původně jsem si myslel že mám alespoň tyto věci v pořádku. Dříve jsem slyšel frekvenci max 16Khz, nyní je to už 18Khz. Pokud máte nějaký tip jak sluch ještě zlepšit tak sem s ním, velmi to ocením při poslechu klasiky. U očí se zrychlilo "přeostřování", v noci se mi řídí lépe a okolní auta méně oslňují a přečtu text na větší vzdálenost.
Také se zlepšilo zažívání, úplně zmizelo pálení žáhy, tělo si dokonce řekne během dne o jídlo a vodu což dříve nebývalo zvykem. Takže konečně se nemusím nutit pít během dne vodu.

Také hlásím že jsem na kotvu naverboval další lidi. Kamarádka které je už 75 let v posledních dnech už vypadala skutečně špatně. Během jednoho roku jí bylo čím dál víc hůř a v poslední době začala být bílá jako stěna. Jsem rád že "přinutil" pít kotvu, dnes mi za to děkuje. Během dvou dnů se jí spravila barva takže nevypadá na umření, není tolik negativní a má více energie. Sama mi řekla že je jí teď jako asi před deseti lety a to pije kotvu v menších dávkách teprve tři dny.

Takže přátelé, vyprdněte se na vobenzym a pěstujte kotvu. Rodičům pomohla až kotva a to se vobenzynem krmili dlouho, to nepočítám kolik je to stálo peněz.

Zatím :bye:


Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od stevo69 »

Tak dnes som bol u Pistu pre kotvičník. Je to neskutočný človek, behom kratkej chvílky tolko cenných informácií som od neho dostal... Poradil aj s pestovaním, hlboko sa mu klaniam takýchto ludí by malo byť na svete viac a ostatný by si z neho mali brať príklad. Na rozlúčku mi dal pár kuskov viniča na pestovanie. Pista Ďakujem!


jozka1965
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 29 čer 2012 13:02
Dal: 29 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od jozka1965 »

Je to opravdu zázrak, mě lékař řekl že nebudu mít už děti. Protože cvičím kulturistiku bral jsem ho každý den po dobu 3 měsíců. Už po všech týdnech jsem byl velmi aktivní v sexu. Až moc a ejhle máme holčičku. Je to síla a funguje to doporučuji.


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“