Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
lasthangman
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 04 črc 2017 20:34
Dostal: 1 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od lasthangman »

lasthangman píše:Zdravím :) je lepší semena odstraňovat či je tam nechávat (tedy i částečně pro další rozmnožování), ale zda když budu odstraňovat semeníky se zvětší výnosnost :ethink:
doraz pořád platí :)
Včera jsem sklidil první kolo úrody :) z 13 rostlin 980 g zelené hmoty .. druhé kolo už bude cca 40 rostlinek tak snad zásoba do nového vydrží :)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od NAVAR »

lasthangman píše:
lasthangman píše:Zdravím :) je lepší semena odstraňovat či je tam nechávat (tedy i částečně pro další rozmnožování), ale zda když budu odstraňovat semeníky se zvětší výnosnost :ethink:
doraz pořád platí :)
Včera jsem sklidil první kolo úrody :) z 13 rostlin 980 g zelené hmoty .. druhé kolo už bude cca 40 rostlinek tak snad zásoba do nového vydrží :)
Sklízel jsem to kdysi spíše na metráky, takže semeníky jsem neřešil. Prostě se to ušmikne kde se to rozvětvuje, ono si to pak vyrazí další terminál.
Ono letos je špatný počasí kotvičník má rád sucho a teplo a to se podílí na úrodě mnohem více.
Pěstovat na černé folii, to se pak z 1m2 sklidí za sezónu 2kg i více.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

dkamila píše:Vím,napsala jsem to asi špatně,četla jsem i dost případů,že jim kotvičník pomohl a nádor zmizel a taky si myslím,že mu to nemohl vyrůst za den,ale kolega si myslí asi opak.Tak jsem se tu chtěla ujistit,jestli jsem mu neporadila špatně,chtěl jen poradit něco na erekci :cry: .Nechce už pomoc,má nádor na močovým ustrojí,prorostl do pánve a chycenou má i kostní dřen ,Včera byl na prvních ozářkách a dávají mu půl roku :cry: :cry: .V únoru nám zemřel kolega na rakovinu jater a to samé ,nechtěl žádné rady ,zemřel po 3 měsících a 3 chemoterapii :cry: :cry: :cry: a to jim je 50 let .Radila jsem mu na nádor prostaty a močáku vrbovku malokvětou a na kostní dřen řebříček a různé vitamíny i rodina ho nutí do alternativní léčby,ale on nechce :cry: :cry: :cry:
Rozumím. Jenže někteří lidi to nechtějí ani slyšet, aby o tom mohli popřemýšlet. Je těžké se na to jen dívat a nic neříct. Kór když je to někdo známý.


slamko
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20 čer 2010 19:59

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od slamko »

Suhlasim, najlepsie je ho pestovat na ciernej netkanej textilii. netreba pliet od buriny a textilia zadrzi potrebnu vlahu pre rastliny a hlavne zem sa lepsie prehreje a rastliny su ovela bujnejsie... a co sa tyka semien... momzes ich zbierat , ale najlepsie je vyberat tie najvatsie a hlavne netrhat nasilu, ked su uz zrele pri chyteni do prstov ti ostanu v prstoch uz pri malom pohybe ... v posledne roky to ale nerobim... jednoducho po zbere vnate si tie najkrajsie pozberam z textilie a a est parmi ich odpadne z vnate pocas susenia... semien mam vzdy viac nez dost..


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

Říkal jsem si, že si po nějaké době objednám kotvičník (z kotvičník .cz)a čtu tam: ,,Terapie, která zvyšuje hladinu estradiolu, nabízí ženám tyto potíže(s přechodem) potlačit, získat novou životní energii" a ,,významné zvýšení hladiny hormonu (FSH) estradiolu"
Protože jsem si v mezidobí něco načetl o účincích estrogenu a progesteronu, tak mě to zarazilo a vychází mi tedy i přes různá doporučení o prospěšnosti kotvičníku - kotvičník je z pohledu rakovinového bujení vyloženě riziková bylinka, která ještě zhoršuje už tak špatný poměr estrogenu a progesteronu v těle.
Váš názor?


JanTuro
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 27 čer 2018 7:35

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od JanTuro »

Na https://www.super-bydleni.cz/kotvicnik- ... a-pouziti/ jsem našel, že působ jako afrodiziakum. Má s tím někdo zkušenosti?


hrom
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 14 říj 2013 12:22
Dal: 2 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od hrom »

Este to tu zije ? alebo ostalo ticho po kotve ?
Ja som si kupil caj kotvicnik v sackoch poriadne luhujem ale objednam od nejakeho pestovatela lepsiu kvalitu . Ucinky som zacal pocitovat viacej sily a unava ma obchadza dokonca si spievam a piskam :))
Nove znamky badania ?


hrom
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 14 říj 2013 12:22
Dal: 2 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od hrom »

Protiplesňové aktivity a mechanizmy účinku zlúčenín z Tribulus terrestris L.

Informácie o autorovi
1
Katedra farmakológie, Farmaceutická fakulta, Druhá vojenská lekárska univerzita, Šanghaj, PR Čína.
abstraktné
Antimykotická aktivita prírodných produktov sa študuje široko. Saponíny sú známe ako fungicídne a antibakteriálne. Frakcionáciou vedenou biotestom sme izolovali osem steroidných saponínov z Tribulus terrestris L., ktoré boli identifikované ako hecogenín-3-O-beta-D-glukopyranozyl (1 -> 4) -beta-D-galaktopyranozid (TTS-8). ), tigogenín-3-O-beta-D-glukopyranozyl (1 -> 4) -beta-D-galaktopyranozid (TTS-9), hecogenín-3-O-beta-D-glukopyranozyl (1 -> 2) -beta-D-glukopyranozyl (1 -> 4) -beta-D-galaktopyranozid (TTS-10), hecogenín-3-0-beta-D-xylopyranozyl (1 -> 3) -beta-D-glukopyranozyl ( 1 -> 4) -beta-D-galaktopyranozid (TTS-11), tigogenín-3-O-beta-D-xylopyranozyl (1 -> 2) - [beta-D-xylopyranozyl (1 -> 3) ] -beta-D-glukopyranozyl (1 -> 4) - [a-L-ramnopyranozyl (1 -> 2)] - beta-D-galaktopyranozid (TTS-12), 3-O- [beta-D-xylopyranozyl (1 -> 2) - [beta-D-xylopyranozyl (1 -> 3)] - beta-D-glukopyranozyl (1 -> 4) - [alfa-L -rhamnopyranozyl (1 -> 2)] - beta-D-galaktopyranozyl] -26-O-beta-D-glukopyranozyl-22-metoxy- (3beta, 5alfa, 25R) -furostan-3,26-diol (TTS- 13) hecogenín-3-O-beta-D-glukopyranozyl (1 -> 2) - [beta-D-xylopyranozyl (1 -> 3)] - beta-D-glukopyranozyl (1 -> 4) - beta-D-galaktopyranozid (TTS-14), tigogenín-3-O-beta-D-glukopyranozyl (1 -> 2) - [beta-D-xylopyranozyl (1 -> 3)] - beta-D-glukopyranozyl (1 -> 4) -beta-D-galaktopyranozid (TTS-15). In vitro protiplesňové aktivity ôsmich saponínov proti piatim kvasinkám, Candida albicans, Candida glabrata, Candida parapsilosis, Candida tropicalis a Cryptococcus neoformans boli študované pomocou testu riedenia mikróbov. Študovala sa najmä in vivo aktivita TTS-12 v modeli vaginálnej infekcie Candida albicans. Výsledky ukázali, že TTS-12 a TTS-15 boli veľmi účinné proti niekoľkým patogénnym kandidátnym druhom a Cryptococcus neoformans in vitro. Je pozoruhodné, že TTS-12 a TTS-15 boli veľmi aktívne proti Candida albicans (MIC (80) = 10 a 2,3 mikrogramov / ml) a Cryptococcus neoformans (MIC (80) = 1,7 a 6,7 ​​mikrogramov / ml). Fázová kontrastná mikroskopia ukázala, že TTS-12 inhiboval tvorbu hýf, dôležitý faktor virulencie Candida albicans, a transmisná elektrónová mikroskopia ukázala, že TTS-12 ničil bunkovú membránu Candida albicans. Záverom možno povedať, že TTS-12 má významnú antimykotickú aktivitu in vitro a in vivo, oslabuje virulenciu Candida albicans a ničí huby ničením bunkovej membrány. Výsledky ukázali, že TTS-12 a TTS-15 boli veľmi účinné proti niekoľkým patogénnym kandidátnym druhom a Cryptococcus neoformans in vitro. Je pozoruhodné, že TTS-12 a TTS-15 boli veľmi aktívne proti Candida albicans (MIC (80) = 10 a 2,3 mikrogramov / ml) a Cryptococcus neoformans (MIC (80) = 1,7 a 6,7 ​​mikrogramov / ml). Fázová kontrastná mikroskopia ukázala, že TTS-12 inhiboval tvorbu hýf, dôležitý faktor virulencie Candida albicans, a transmisná elektrónová mikroskopia ukázala, že TTS-12 ničil bunkovú membránu Candida albicans. Záverom možno povedať, že TTS-12 má významnú antimykotickú aktivitu in vitro a in vivo, oslabuje virulenciu Candida albicans a ničí huby ničením bunkovej membrány. Výsledky ukázali, že TTS-12 a TTS-15 boli veľmi účinné proti niekoľkým patogénnym kandidátnym druhom a Cryptococcus neoformans in vitro. Je pozoruhodné, že TTS-12 a TTS-15 boli veľmi aktívne proti Candida albicans (MIC (80) = 10 a 2,3 mikrogramov / ml) a Cryptococcus neoformans (MIC (80) = 1,7 a 6,7 ​​mikrogramov / ml). Fázová kontrastná mikroskopia ukázala, že TTS-12 inhiboval tvorbu hýf, dôležitý faktor virulencie Candida albicans, a transmisná elektrónová mikroskopia ukázala, že TTS-12 ničil bunkovú membránu Candida albicans. Záverom možno povedať, že TTS-12 má významnú antimykotickú aktivitu in vitro a in vivo, oslabuje virulenciu Candida albicans a ničí huby ničením bunkovej membrány.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16169173


MíšaCZ
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 10 čer 2019 12:05
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od MíšaCZ »

Dobrý den, manžel začal mít problémy s prostatou. Na internetu i tady na fóru jsem se dočetla, že na to pozitivně působí Tribulus Terrestris. Mám zvláštní dotaz, ale chodím do posilovny a na podporu růstu svalové hmoty používám tento přípravek https://www.onefit.cz/best-nutrition-tr ... t-1-zdarma Jeho jediná látka kterou obsahuje je právě Tribulus. Myslíte, že by o mohl brát manžel čistě na prostatu i když je to přípravek na posilování?


Antonin
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 14 črc 2020 15:05
Dostal: 2 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Antonin »

slyšel jsem že kotvičník na prostatu pomáhá ale nejsem si jistý jestli i pouze jako jediná látka.. podívejte se např. tady https://www.uniprosta.cz/problemy-s-prostatou/ jsou tam vypsané všechny problémy s prostatou a i to jak je řešit. Mně na zvětšenou prostatu pomohly bylinky. Koukal bych se spíše po serenoe plazivé a slivoni africké.


lasthangman
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 04 črc 2017 20:34
Dostal: 1 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od lasthangman »

ahojte jsou na poli kotvy nějaké novinky ve výzkumech ? :)


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“