Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Moderátor: aNONym

Odpovědět
PavelTC
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: pon 21 kvě 2007 19:02
Bydliště: internet

diody

Příspěvek od PavelTC »

wh173: můžu ti říct, že jsem viděl hodně, ale ještě jsem neviděl, aby se na rostlinky svítilo diodama :D Neber si to osobně


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: diody

Příspěvek od 1220 »

Je to úspěšný podložený produkt světového výzkumu, rostou lépe a rychleji, kdybych to neviděl, tak tomu taky nevěřím. :D :shock:
Ani Ty si to neber osobně. :idea: Asi před rokem o tom byl pořad na čt 2
Diody mají spec . vlnovou délku světla, která se v určité frekvenci mění.
K.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: diody

Příspěvek od kutil »

Poslal jsem ti SZ, nemáš náhodou link na něco bližšího? Toto téma mi nějak uniklo
Díky H.v.


Uživatelský avatar
hyna
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: sob 17 čer 2006 19:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: diody

Příspěvek od hyna »



kutill

Re: diody

Příspěvek od kutill »

Tak sem juknul, je to zajímavý (hlavně pro to pěstování ve skříni) :-))))
díky H.v.


Ticonder
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 30 srp 2007 15:17

Re: Zpráva....

Příspěvek od Ticonder »

wh173 píše:já si taky nedělám srandu ... téměř neustále pracuju na systému, který mi bude dávat vzduch, čistou vodu i jídlo ... chybí mi jen ten zdroj energie.. ;)
No az nam na hlavu zacnou padat bomby tak tu marihuanu asi moc nevyuzijes..... :D (jestli to teda marka je nemam u sebe bryle ale i tak bych ji asi nepoznal ....)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Zahradnické tipy triky ... a zajímavé rostliny

Příspěvek od A(&F) »

... jsem něvěděl, kam to dát, tak jsem na podobné rady založil novou rubriku ...
-----------------------------------

... včera jsem řešil s jedním ze zdejších členů fóra problém, ... na jeho léčivých rostlinkách se mu usadili nějací nežádaní broučci (cituji: lozia po nich nejake milimetrove chrobaciky, vyzeraju ako termity"), kterých se nemůže žádným způsobem zbavit (průmyslovou chemii používat nechce) ... zkoušel i odvar z tabáku (což mu správně poradil Pišta), ale na ně to nijak nefungovalo ... cituji: "nezabralo to, veselo ziju dalej, ked polievam, tak plavaju na vode alebo poskakuju" ... :lol: :lol: :lol:

... poradil jsem mu jeden způsob (který mne v tu chvíli zrovna napadl :idea: :D ) a jenž lze bez problémů aplikovat především u menších rostlin pěstovaných v květináčích ... při určitém uzpůsobení i u větších, popř. i v přírodě ...

... a hned jsem jej také vyzkoušel ... princip je jednoduchý ...

- rostlinu umístíme do průhledné nádoby (aby k ní mohlo světlo) ... v mém případě to bylo vysoké aQárium (jeden z bývalých vyvíječů :) ) ...
- tuto nádobu přiklopíme ... v mém případě deskou plexi ...
- dovniř napustíme hadičkou CO2 až "po" nebo ještě lépe "přes okraj" ... kysličník uhličitý je velmi těžký plyn, takže budeme-li napouštění provádět hezky pomalu, tak se z nádoby spolehlivě vytěsní veškerý vzduch ... 8)

... a CO2, jak víme, rostlinám vůbec neškodí, ba naopak, hezky si na něm pošmáknou (mají-li dostatek světla), ... ale všechny lezoucí živé brebery to během několika hodin spolehlivě odešle do věčných lovišť ... :)

... v mém případě postačilo na mšice necelých 5 hodin ... (možná by stačilo i méně, ale nějak jsem na ten pokus zabudol :D :D ;) ) ... A(&F)


PeS: ... tuto metodu doporučuji používat pouze ve dne, jelikož v noci rostliny dýchají stejně jako my kyslík, a tudíž by se potom mohly i "udusit" ... jedinou výjimkou jsou pouze některé druhy orchidejí, které i v noci "vydechují" kyslík (proto se taky jako jediné rostliny hodí i do ložnic) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

breberky

Příspěvek od Merlin »

Na spoustu potvůrek pomáhá postřik studeným výluhem z 3 a více dnů máčených kopřiv. Za zkoušku to stojí.

Na druhou stranu - ty potvůrky těm rostlinám nějak škodí? Možná je to jen vývojová fáze něčeho, co pak samo zmizí.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

tabak

Příspěvek od pista »

..tabakom sa da aj vydymit,folniky sa tak daju osetrit...pista


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Nikotin ochrana rostlin

Příspěvek od NAVAR »

Zrovna minulý víkend jsem zjistil že se mi na paprikách usadily na spodní straně listů mšice. A to v takové míře že spodní listy už černaly. Tak jsem zkusil výluh z nedopalků cigaret který jsem měl už delší dobu přichystaný, respektive zapomněl jsem jej v polici na dobu asi 2let.
Když jsem sklenici otevřel smrdělo to tedy jak když se odkope selka ale neváhal jsem to použít.
Výluh jsem zfiltroval a papriky ze spodní strany listů postříkal ručním rozprašovačem. Pokud nebudu moc přehánět tak druhý den jsem mohl u mšic zkonstatovat 100% mortalitu.
Jenom důležité upozornění nikotin je ve vyších koncentracích prudký jed.
Pro nekuřáky doporučuji pracovat velmi obezřetně s respirátorem a v rukavicích, jinak riskujete že vám bude špatně.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Česnek

Příspěvek od NAVAR »

Dobrý den přeji,
nevíte někdo náhodou jak vypěstovat česnek z "dozrálého" květenství které se skládá z malých cibulek? Zajímalo by mne jestli je to možné a jak. Jednak jak květenství zasadit a kdy. Chtěl bych tím suplovat poměrně drahou sadbu a trochu zaexperimentovat.
Děkuji


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Navar, cesnak

Příspěvek od sano »

Ahoj Navar,
normálne ich na jar zasaď, a dočkáš sa výskedku. Podľa kvality pôdy, prvý rok ti narastú veľké nedelené cibule, ktoré opäť na jar zasadíš a na druhý rok budeš zbierať zdravú úrodu. Ináč týmto spôsobom sa dá sadba cesnaku aj ozdraviť. V týchto malých cibuliach sa spravidla nenachádzajú zárodky chorôb. Ja takto postupujem pravidelne. Výsledky sú viac než dobré.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Navar, cesnak

Příspěvek od NAVAR »

Díky moc.
Ještě by mne zajímalo jestli mám pacibulky z květů zasadit na podzim, což je obvyklé pro běžný česnek a nebo až na jaře, zde mám zase obavy aby do jara vydržely.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Navar, cesnak

Příspěvek od Ilem »

Na jar je česky na jaře


"Dum spiro spero"
Ciceron
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Navar, cesnak

Příspěvek od NAVAR »

Dík, to jsem přehlédnul.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“