Marihuana a "veci" podobné

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od laik »

To chápu.... jak se říká všeho z mírou.
a navíc některý modely jsou opravdu tak silné že to naopak veškeré stavy znásobí...
a taky, je rozdíl mezi indicou a sativou a vůbec je rozdíl druh od druhy a člověk od člověka, tady to nejde takhle specifikovat a navíc na tak malém počtu testovaných lidí.....
Každopádně já osobně bych radši aplikoval v tomto případě konopí radši lokálně buď formou masti či lépe tinktury, nebo výtažku...... tam je větší jistota že to otupí bolest pouze v místě kde je a nezpůsobí to nějaké neblahé vedlejší účinky v mozku....
Na druhou stranu, já mám třeba z různýma bolestma zad častou zkušenost u sebe a ač všem nabízím masti či tinktury na tyto obtíže, já sám hodně často skončím stejně u ibalginu :oops: :angel:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od A(&F) »

laik píše:Na druhou stranu, já mám třeba z různýma bolestma zad častou zkušenost u sebe a ač všem nabízím masti či tinktury na tyto obtíže, já sám hodně často skončím stejně u ibalginu
... tak použij své produkty, ale zkus snížit dávku ... :D :D :D ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Tak ta banda darmožroutů konečně schválila léčivé konopí ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... rezidenta/ ...

.. "Do teď bylo konopí cenově dostupné, ale nelegální. Teď je legální, ale drahé.
Podle odborníků bude ale cena za lékařské konopí velmi vysoká. Dojde k rozporu. Doteď bylo konopí finančně dostupné, ale nebylo legální. Nově bude sice legální, ale pro některé nebude dostupné, protože na něj nebudou mít lidé peníze. Částka za léčbu na jeden měsíc by se měla vyšplhat k deseti tisícům korun."
...
... to by nemocným vcelku ani moc nevadilo, pokud ho zdravotní pojišťovny proplácely ... :? ..... ony však zatím nebudou ... zkrátka, kdo na to bude mít, může si ho pořídit legálně ... ti ostatní nemocní ?? ... ti můžou maximálně tak jenom utřít čumák, popř. si "mohou" konopí sehnat kde se dá ...

... jenže ono z toho "ale" vyplývá ještě jedno docela závažný "ale" ..... těm, kteří si doteď marjánu pěstovali pro svou vlastní potřebu, tak jim hrozilo pouze obvinění z nedovoleného nakládání s nedovolenou látkou (+ zabavená a zničení rostlin nebo jejich částí) ... budiž, co se dá dělat, je to dle platné litery zákona, byť i blbě napsaného ... ok ...... ale tím, že nyní už bude tráva "k dostání" v lékárnách, tak jim teď nově navíc hrozí nejen finanční pokuta (z důvodu krácení daní = zisku státu), ale dokonce i propadnutí majetku ...... a to vše jenom, protože se pacienti chtějí vyléčit sami, ale nemají na to peníze .....

... no velebnosti, ... to bych blil ...

PeS: ... ačkoliv jim doktoři nejsou schopni pomoci ... / ... ačkoliv si všichni platíme zdravotní pojištění ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Konopný čaj

Příspěvek od stevo69 »

Ahojte
Chcem sa spýtať či ma niekto skusenosti s prípravou konopného čaju. Ako a z ktorých častí sa pripravuje, z listov, kvetov alebo pomletých semien?

:idea: Dotaz jsem Ti přesunul, na samostatné vlákno to není - poo.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konopný čaj

Příspěvek od laik »

stevo69 píše:Ahojte
Chcem sa spýtať či ma niekto skusenosti s prípravou konopného čaju.
Podle mě, dělat z konopí klasicky čaj je podle mě trochu plýtvání materiálem.
udělej si radši lihový výluh, který si budeš kapat do čaje či jiného jídla, nebo si tu sušinu nalož do oleje a pak přidávej do jídla.....
případně si to rozemel na prášek a ten přímo užívej třeba přidáním do jídla....
A teď mě napadá, teoreticky je možné udělat si nejdříve čaj, tím se nějaké léčivé látky vyloučí do vody a potom ten vyluhovanej materiál znova nasušit (protože je v tom ještě většina účinných látek) a použít po druhé, výše popsaným způsobem, buď do lihu nebo rozemlít na prášek a užívat.....
Každopádně na otázku kterou část rostliny použít, bych odpověděl, asi všechny......
Ve všem je něco, pokud se chceš pouze "sjet" použij na konzumaci jen palice, pokud léčit, tak všechno rozmixuj na prášek a máš medicímu......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Nesbírejte konopí na zem spadlé ...

Příspěvek od A(&F) »

... a pokud ho snad seberete, tak potom hlavně zajistěte, aby vás nějakej šmejd nevykradl (a když už se tak stane, tak se modlete, aby ho policajti nechytili) ... protože jinak je totiž velmi pravděpodobné, že si půjdete na nějaký čas odpočinout do chládku ...... přesně jak se praví v reportáži: "To je snad možný jedině v Česku" ... viz http://play.iprima.cz/all/317887/all ... 1:30 ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od MIRKO »

laik píše:To chápu.... jak se říká všeho z mírou.
a navíc některý modely jsou opravdu tak silné že to naopak veškeré stavy znásobí...
a taky, je rozdíl mezi indicou a sativou a vůbec je rozdíl druh od druhy a člověk od člověka, tady to nejde takhle specifikovat a navíc na tak malém počtu testovaných lidí.....
Každopádně já osobně bych radši aplikoval v tomto případě konopí radši lokálně buď formou masti či lépe tinktury, nebo výtažku...... tam je větší jistota že to otupí bolest pouze v místě kde je a nezpůsobí to nějaké neblahé vedlejší účinky v mozku....
Na druhou stranu, já mám třeba z různýma bolestma zad častou zkušenost u sebe a ač všem nabízím masti či tinktury na tyto obtíže, já sám hodně často skončím stejně u ibalginu :oops: :angel:
No já jsem ten, který by jsi to mohl tedy legálně koupit /RS/.Mé experimenty ale již ukončeny...pokud jsem byl ok, tak je to velmi příjemná relaxace...pokud člověk trefí míru.Ale kdykoliv se ozvala RS /brnění,bolesti hlavy,podlamování nohou atd.../, tak vše bylo intenzivnější a velmi nepříjemné.U lihového výluhu je veliká výhoda ve snadném dávkování,ale zase mi vadí velmi dlouhá doba působení /16-20h/./práce,auto/.Z druhé strany znám RS pacienta a ten má jen slova chvály.Momentálně je to tedy pro mne uzavřená záležitost a držím se nad vodou jinými prostředky...i díky tomuto foru. :eclap: :D


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Konopný čaj

Příspěvek od huhu »

stevo69 píše:Ahojte
Chcem sa spýtať či ma niekto skusenosti s prípravou konopného čaju.
Najdi si stránky s touhle problematikou. Čaj udělat nejde. Účinné látky jsou obsaženy v pryskyřici. ( to jsou ty drobné bílé, později nažloutlé kapičky na květech ) Zkoušel jsi někdy ruky od smůly umýt vodou ? Nejde to. Bo voda pryskyřici nerozpustí. Musíš použít líh, benzín, tuk. ( ruky od smůly jdou krásně umýt máslem ) Proto se vaří mléko a ne čaj. Já nefetuju, používám Fénixovy kapky, nebo mast na drobná poranění. Ale to mléko je prý zrádné. Nevíš, kdy to nastoupí a jak dlouho to bude působit. Můžeš se prý rozbít i na několik dnů.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od laik »

huhu proto je lepší si udělat tinkturu a tu potom užívat v nápojích, pokud poznám že mě deset kapek nic neudělá dám příště dvacet atd. až po mez kdy už se cítím nějak "sjetej" :laugh: :jump: :laugh: :shock:
pak vím kolik kapek si mám příště max. dát abych nebyl na dlouhou dobu mimo.....
Každopádně nástup je většinou při větší dávce třeba když si uděláš to mlíko vždy tak do půl hodinky a účinky tak max 4-6 hod......
Stejně jak u těch slz, já měl jednou nějaké množství, tak jsem to testoval na sobě a při dávce velikosti tak jednoho až dvou zrnek rýže jsem byl už celkem dost :smoke: :jump: :shock:
ale asi tak po dvou hodinkách to celkem odeznělo a bylo to lepší......každopádně jen magor si hned na začátek dá nespecifikované množství a pak čeká co bude..... To je holt nevýhoda vnitřního užívání, při kouření je to lepší v tom že nástup je hned a člověk kouří tak dlouho dokud už nemůže a neusne, takže nehrozí předávkování.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Re: Fényxovy slzy

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Co vše dokážou Fénixovy slzy?

Podle Ricka Simpsona konopný výtažek léčí všechny druhy rakoviny – všude kde se jedná o zmutované buňky – a celou řadu dalších vážných nemocí (často těch označovaných jako „civilizační“ a postihujících většinou starší lidi). Mezi jinými se jedná o cukrovku, artritidu, chronické bolesti, zánětlivá a vředová onemocnění (včetně úplného vyléčení bércových vředů), roztroušenou sklerózu, kýlu, hemeroidy, migrénu, AIDS, infekce, spáleniny, problémová mateřská znaménka, má neuroprotektivní účinek, podstatně zmírňuje příznaky zeleného zákalu.

Začátek léčby výtažkem může doprovázet zrychlení srdečního tepu a snížení krevního tlaku. Léky na regulaci tlaku je při léčbě výtažkem obvykle nutno časem přestat užívat nebo snížit jejich dávku, protože se stanou zbytečnými. Dávky léků proti bolesti je po začátku léčby výtažkem obvykle možno snížit na polovinu s výhledem na jejich úplné odbourání.

Při léčbě výtažkem také dochází k regulaci tělesné váhy pacienta na „správnou“ hodnotu – u silně obézních pacientů se může jednat o úbytek v řádu desítek kilogramů. Nedrží při tom žádnou dietu, ale přísun kanabinoidů zlepší funkci metabolického systému natolik, že se tělo začne zbavovat přebytečného tuku.

Dávkování při vážných chorobách: dávka o velikosti půl rýžového zrnka 4x denně, po 4 dnech zdvojnásobit dávku na celé zrnko a opakovat po dalších 4 dnech tak dlouho, až pacient užívá 1 ml denně. Je nutno při tom dbát na to, aby pacientovi nevadil psychoaktivní účinek výtažku a přizpůsobovat tomu zvyšování dávky. Po ukončení léčby je třeba brát výtažek dál v udržovací dávce pouhých 6-10 ml výtažku ročně.

Předávkování výtažkem žádné velké škody nezpůsobí, protože obvykle navodí pouze hluboký spánek, který je sám o sobě součástí léčebného procesu. Z vlastní zkušenosti vím, že na začátku léčebné kúry výtažkem se člověk přibližně hodinu po jeho užití vetřením do dásní začne cítit ospalý, čemuž by se neměl bránit a na chvíli by se měl natáhnout a relaxovat. Tato denní ospalost po pár týdnech zmizí a zůstane jen dobrý spánek v noci.

Při léčbě rakoviny kůže Simpson doporučuje místní (topickou) léčbu přiložením náplasti s výtažkem. Po 3 dnech je třeba náplast vyměnit a postup opakovat. Rakovina je obvykle vyléčena do 3 týdnů a nevrací se. Výtažek smíchaný s mastí není podle něj pro léčbu kožních rakovinových projevů vhodný, ale osvědčuje se v rámci prevence jako prostředek k udržení stárnoucí pleti ve zdravé kondici. Pro léčbu rakoviny je třeba výtažek používat neředěný. Pro topickou léčbu lupénky se mu osvědčila tinktura vyrobená z výtažku rozpuštěného v alkoholu.

Při léčbě rakoviny plic Simpson doporučuje doplnit vnitřní užívání výtažku vaporizováním výtažku nebo konopí ve vaporizéru.


Hezký den, Světluška
Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Konkrétní příklady léčby konopným výtažkem uváděné Rickem Simpsonem

Rick Simpson uvádí ve svém internetovém semináři (v angličtině bez českých titulků) následující případy, které jsem doplnila vlastní zkušeností s výtažkem.

Pacient s hemeroidy, které ho trápily dvacet let, se vyléčil po jediné aplikaci výtažku do řitního otvoru, další pacient se skoliózou páteře a silnými bolestmi přestal cítit bolest a mohl se hýbat jako nikdy předtím po pouhých pěti hodinách od užití výtažku. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že při zánětu křečových žil již dvě hodiny od užití výtažku přestaly bolesti a po dvou dnech léčby byl zánět vyléčený.

Pacient s čerstvou cukrovkou – po tříměsíčním užívání výtažku mu bez jakékoliv diety či jiných léků cukr v krvi klesl z 8,3 na 4,2. Podávání konopného výtažku dokáže zregenerovat i tak životně důležitý orgán jako slinivku břišní, a proto léčí i tuto nemoc.

Mnozí diabetici zjistili, že zhruba po 6 týdnech užívání výtažku již nepotřebovali brát léky či insulin, protože jejich slinivka začala opět správně fungovat. Sama mám cukrovku typu II. a mohu též potvrdit, že mi hodnoty cukru po 4 týdnech užívání výtažku silně poklesly a stabilizují se.

Pacientka, která 11 let trpěla revmatoidní artritidou, se zcela uzdravila po 9 týdnech léčby výtažkem (1 ml denně).

Zajímavý případ léčby pacienta s oboustrannou rakovinou plic a jejich funkcí omezenou na 70% – dotyčný se během tří měsíců výtažkem úplně vyléčil, zatímco dál kouřil své dva balíčky cigaret denně. Rakovina zmizela a plíce mu fungovaly opět na 100%.

Sedmnáctiletá pacientka s terminální leukémií se zcela uzdravila již po pouhém měsíci léčby výtažkem. Za pouhých 31 dní se jí však do sebe podařilo dostat celých 43 gramů výtažku! Pacient s čerstvě diagnostikovanou rakovinou prostaty se vyléčil po dvou a půl měsících užívání výtažku.

Slavný badatel v oblasti dějin a využití konopí Jack Herer (70 let), který trpí následky mozkové mrtvice a těžkou cukrovkou s bércovými vředy, po 43 dnech užívání výtažku tvrdil, že se cítí neuvěřitelně lépe a každým dnem léčby se jeho zdravotní stav zlepšoval. Bohužel, jeho celkový zdravotní stav už nebyl v jeho věku nijak dobrý a zcela nedávno, 19. září, Herer dostal srdeční infarkt, který naštěstí přežil.
Proč je konopný výtažek tak účinný lék?

Téměř zázračnou účinnost konopí ve formě výtažku Simpson přisuzuje vysoké koncentraci v něm obsažených kanabinoidů. Kouření konopí v jointu nebo dýmce je nejméně efektivním způsobem jeho léčebného využití, protože se při něm využije jen malá část účinných látek. Mnohem výhodnější je používání vaporizéru, kde je možno dosáhnout až 80% účinnosti.

Kouření konopí však zdravotně pomáhá jen ve velmi omezeném rozsahu, a nedokáže zcela vyléčit jako výtažek. Je tomu tak proto, že kouřením do sebe nedostaneme dostatečně velkou dávku kanabinoidů, aby se mohl projevit jejich plný léčebný účinek. Je třeba si uvědomit, že k výrobě 1 ml výtažku, což je běžná denní dávka, je potřeba 9 gramů silného konopí o potenci kolem 20%, nebo 36 gramů běžného venku pěstovaného konopí, které obvykle dosahuje 5% THC. Takové množství však každodenně nevykouří ani JXD, i kdyby mu v tom pomáhaly jeho novomanželka a veverka Huli!

Podle mých osobních zkušeností s léčbou konopím má Simpson ohledně jeho kouření pravdu – dokáže povznést náladu a ulevit akutním problémům s dýcháním, ale neléčí podstatu zdravotních problémů. Také jsem s ním zajedno v otázce přímé úměry koncentrace účinných látek a léčebného účinku. Jasně jsem ji zpozorovala při porovnání účinků mých konopných mastí (cca 0,2% THC) a extraktu z palic v konopném oleji (cca 2% THC), který je značně převyšuje. Ale ani ten se nemůže vyrovnat konopnému výtažku s minimálně 60% obsahem THC jako jsou Fénixovy slzy.

Simpson pro výrobu výtažku na léčbu rakoviny používá odrůdy konopí s obsahem 20% THC. Obsah THC a dalších kanabinoidů se liší odrůda od odrůdy a léčba různých nemocí vyžaduje jejich rozdílné koncentrace a kombinace.
Co o Fénixových slzách říká věda?


Hezký den, Světluška
Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Co o Fénixových slzách říká věda?

Většina dnešních vědců zabývajících se výzkumem kanabinoidů a jejich využitím ve farmaceutických společnostech se dopouští zásadního omylu v tom, že k léčení nemocí přistupuje dílčím způsobem. Pokoušejí se totiž léčit jen některé z projevů homeostatické nerovnováhy organismu prostřednictvím podání vybraných syntetických a pokud možno nepsychoaktivních kanabinoidů, místo aby se snažili dotyčný systém uvést do rovnovážného zdravého stavu pomocí přírodního mixu kanabinoidů obsažených v konopí.

Jeden z nejvýznamnějších vědců v oboru výzkumu léčebných účinků kanabinoidů, Dr. Robert Melamede z Coloradské university, však podporuje myšlenku léčby Fénixovými slzami Ricka Simpsona. Melamede se v současnosti také zabývá integrací termodynamiky systémů velmi vzdálených od rovnovážného stavu (Ilya Prigogin– Nobelova cena za chemii 1977) s biologií života a zdraví.

Podle Melameda hrály endokanabinoidy klíčovou roli ve vývoji všech vyšších živočichů včetně člověka. Endokanabinoidový systém zastává postavení jakéhosi „globálního regulátora“ a v našem těle zajišťuje správnou funkci celé řady životně důležitých systémů a orgánů tím, že je udržuje v rovnováze (homeostázi). Mezi jinými se jedná o systémy, jako jsou příjem potravy, trávení a vyměšování, rozmnožování, regulace a ochrana nervového systému, skeleto-muskulární, endokrinní a kardiovaskulární funkce, spalování tuků a cukrů, imunita. Tento regulační systém našemu organismu také pomáhá vyrovnávat se s fyziologickým, biochemickým i psychickým stresem, kterému je vystavován interakcí se svým okolím. Endokanabinoidy mají i pozitivní vliv na schopnost člověka učit se novým poznatkům a vyrovnávat se s nimi.

V dnešní době se lidé dožívají vyššího věku, takže v daleko větší míře umírají na choroby stáří než naši předci, které zabíjely především infekce. Náš imunitní systém se však nestačil dostatečně rychle přizpůsobit podmínkám života moderního člověka, kdy je ohrožení infekčními chorobami podstatně nižší. Výsledkem je, že jsme ohrožováni volnými radikály, které se s věkem v našem organismu akumulují v důsledku jeho nadměrně zánětlivých reakcí na patogeny.

Se stoupajícím věkem se proto zvyšuje počet zánětlivých onemocnění, která se stávají chronickými a vedou ke vzniku vážných chorob. V našem těle vytvořené endokanabinoidy, podobně jako exokanabinoidy získané z konopí, pomáhají vyrovnávat se jak s vlastní tvorbou volných radikálů, tak s jejich zvýšeným obsahem v životním prostředí. Melamede o tom říká, že endokanabinoidy jsou mazivem života, zatímco volné radikály v něm představují tření.

O rakovině Melamede tvrdí, že pravděpodobně vzniká v našich tělech celkem často, ale zdravý organismus se s ní dokáže vyrovnat. Podle výzkumů prováděných v experimentálním prostředí, kanabinoidy dokážou zastavit růst některých rakovinových nádorů. Velká část současného výzkumu v medicíně se věnuje právě této problematice, snaží se (zatím neúspěšně) vyrobit syntetické léky, které by toto dokázaly, zatímco přírodní lék je k dispozici všude kolem nás.

Melamede však varuje před užíváním kanabinoidů ženami, které chtějí otěhotnět nebo si nechat implantovat vajíčko, protože endokanabinoidy (a rovněž i kanabinoidy) brání jeho usazení v děloze. Snižují plodnost i u mužů, je však již prokázané, že jen dočasně.

Kanabinoidy by se podle Melameda neměly užívat ani u nemocí, kde je zánětlivá reakce nezbytně nutná pro vyléčení jako např. u tuberkulózy. Podobný případ je i infekce legionellou, kde se však o podle jiných vědců o kanabinoidech uvažuje jako o perspektivním léku na tuto nemoc vzhledem k jeho antibakteriálním účinkům, především proti baktériím resistentním na antibiotika.

Tyto účinky studoval už v 50. letech tým československých vědců pod vedením profesora Jana Kabelíka, který tehdy představil výsledky svého bádání na konferenci „Konopí jako lék“ na Palackého universitě. Kabelíkova studie je dodnes uznávaná jako velmi významný a ve své komplexnosti dosud nepřekonaný výzkum antibakteriálního působení konopí. V jejím rámci byly předloženy i výsledky léčby tuberkulózy výtažkem z konopného semene v plicním sanatoriu v Jincích, které dávaly velmi nadějnou perspektivu pro boj s touto nemocí. Bohužel, veškerý výzkum a vývoj nových léků z konopí byl počátkem 60. let ukončen, protože tehdejší ČSR podepsala dohodu OSN zakazující tuto rostlinu pro veškeré účely včetně léčebných, kterou prosadili Američané.

Profesor Lumír O. Hanuš, přední izraelský vědec českého původu a člen jednoho z nejlepších výzkumných týmů v oboru kanabinoidů, působící na Hebrejské universitě, se k výtažku vyjádřil následovně: „Pan Simpson také uvádí, proč je lepší konopí nežli syntetický tetrahydrocannabinol (THC). Samozřejmě THC v rostlině i THC synthetické je jedno a totéž a má izolovaně naprosto stejný účinek. Ovšem THC v rostlině není pouhé THC, nýbrž směs látek, které v kombinaci s THC přispívají k léčebnému účinku (je přece známo ze zelené medicíny, že přípravek z rostliny je účinnější a bezpečnější nežli syntetizovaná pouze aktivní látka).“

Vědecký výzkum v oboru léčebného využití kanabinoidů neustále přichází s novými objevy, které vyvracejí jejich údajně zhoubné působení na mozek, jímž se tak rádi ohánějí zastánci prohibice konopí. Dokonce se zjišťuje, že je tomu spíš naopak – konopí totiž mozkové buňky regeneruje!

Profesor Xia Zhang a jeho výzkumný tým v oboru neuropsychiatrie na Saskatchewanské universitě v roce 2005 zjistil, že po pravidelném podávání vysoce potentního syntetického kanabinoidu HU-210 myším se u nich projevila neurogeneze – začaly jim růst nové nervové buňky v části mozku označované jako hipokampus. Tento proces je přesným opakem toho, co v mozku způsobují alkohol a tvrdé drogy jako nikotin, heroin nebo kokain. Tato schopnost kanabinoidů regenerovat buňky (nejen nervové) zřejmě vysvětluje i účinnost léčby kanabinoidy v případě roztroušené sklerózy a Crohnovy nemoci. Konopí se také s úspěchem využívá při léčbě alkoholiků a lidí závislých na tvrdých drogách a nemalou roli v tom hraje jeho regenerační účinek na funkci mozku i dalších tělesných orgánů.

Tým španělských vědců na madridské universitě Complutense nedávno pod vedením Dr. Guzmána provedl pokus dokonce na lidech – na dvou pacientech s mozkovými nádory, jejichž růst se po 14 dnech léčby injekcemi THC přímo do tkáně nádoru zmenšil o 50%. Pacienti přitom nezaznamenali žádné vedlejší účinky (rozuměj – zhulení), které jsou trnem v oku nejen některým lékařům, ale hlavně politikům. Právě toto je často uváděný důvod nepřijatelnosti konopné medicíny – ještě aby se nám pacienti při léčbě cítili dobře! To by to tak hrálo!


Hezký den, Světluška
Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Fénixovy slzy jako prevence a místo očkování?

Rick Simpson, který konopným výtažkem léčil již přes 1500 pacientů, doporučuje pravidelné podávání velmi malých množství výtažku nejen dospělým, ale i dětem jako prevenci proti civilizačním chorobám, které dnes postihují čím dál tím mladší ročníky.

Osobně se domnívám, že očkování obecně by se mělo omezit jen na některé infekční choroby, kde jsou následky očkovacích látek dlouhodobě známy a již vyzkoušeny, a očkování by mělo probíhat spíš ad hoc, než jako celoživotní a celoplošná prevence od útlého dětství.

Domnívám se, že místo očkování by se měl dětem každý den preventivně podávat konopný olej vyrobený z konopného semene, který obsahuje životně důležité esenciální mastné kyseliny (tzv. EMK omega 3-6-9). Tyto kyseliny jsou základním stavebním kamenem pro tvorbu endokanabinoidů, které udržují naše zdraví v pořádku a zajišťují adekvátní reakci imunitního systému v případě infekce. Populace bohatých zemí jich však má chronický nedostatek kvůli nevhodné skladbě stravy, a je tedy třeba dodávat je navíc. Tyto EMK najdeme v hojném množství v oleji lisovaném z konopných semen (tzv. konopný olej), který navíc obsahuje i nepsychoaktivní kanabinoid kanabidiol (CBD) s léčivými účinky.

Očkování je hrubým zásahem do fungování imunitního systému, takže organismu způsobuje nediskutovatelné škody. Mám za to, že při prevenci i léčbě většiny nemocí je daleko rozumnější stimulovat imunitní systém pacienta posílením tvorby endokanabinoidů, nebo dostatečným přísunem kanabinoidů z konopí. Tyto látky se vážou na stejné receptory jako endokanabinoidy vytvářené naším organismem a podobným způsobem jako ony účinkují v rámci jeho životně důležitých systémů. Z tohoto důvodu rostlinné kanabinoidy posilují funkce imunitního systému, aniž by vyvolaly v těle stres, jako to dělají cizí, chemické látky v klasických lécích.

Náš organismus se tak dokáže sám vyrovnat s infekcí či zánětem, aniž by se vystavoval další zátěži, běžně způsobované alopatickými léky. Proto se domnívám, že např. očkování proti chřipce a rakovině děložního hrdla by se mohlo u rizikových skupin daleko vhodněji nahradit preventivním užíváním malých dávek konopného výtažku. Tyto vakcíny jsou díky novým přídavným látkám natolik nebezpečné pro organismus, že je opravdu lepší se jim vyhnout.
Farmaceutický průmysl a konopí

Americké ministerstvo zdravotnictví (Department of Health and Human Services, DC) si už zaregistrovalo desítky patentů na léčebné využití synteticky vyrobených kanabinoidů, zatímco federální úřady USA dále tvrdí, že konopí nemá vůbec žádnou léčebnou hodnotu.

Bigpharma, jak se zkráceně říká farmaceutickému průmyslu, má ke konopí už tradičně velmi ambivalentní vztah. Na jedné straně se inspiruje působením kanabinoidů, ale používání konopí jako léku jí nahání hrůzu. Problém je v tom, že rostlinu nelze patentovat a výroba výtažku z ní patří k základním chemickým postupům, takže ji rovněž nejde patentovat, podobně jako by si dnes nikdo nemohl nechat patentovat třeba proces destilace.

Jediné, co farmaceutický průmysl zatím dokázal, bylo zneužití principu funkce endokanabinoidového systému při vývoji léků proti civilizačním nemocem. Výmluvným příkladem postoje Bigpharmy vůči konopí je výstražný příběh léků Vioxx proti zánětlivým chorobám a Acomplia proti obezitě (generický název rimonabant). Oba tyto léky fungovaly na principu blokace funkce endokanabinoidového systému a vědci si při jejich vývoji zahráli na opravdové čarodějovy učně.

Vioxx zabraňoval produkci enzymu COX1 nutného pro tvorbu endokanabinoidů, které však ochraňují srdce. Na srdeční potíže způsobené tímto „lékem“ zemřelo 20 000 lidí, než byl stáhnut z trhu.

Podobný případ se stal s rimonabantem, který měl zablokováním kanabinoidního receptoru snižovat chuť k jídlu. Problém však byl v tom, že zároveň snižoval i chuť k životu. Zablokováním CB1 receptorů totiž zabránil působení endo-analogu THC anandamidu, jehož název pochází ze sanskrtu, kde znamená „vnitřní štěstí“, což plně odpovídá jeho účinkům na lidskou psychiku. Lék, který vás zhubnul do rakve, byl stažený z trhu až poté, co vyvolal velkou vlnu depresí a sebevražd především u mladých pacientů, kterým byl často předepisován.

Na následky léčby konopím zatím ještě nikdo nezemřel a její výsledky jsou v drtivé většině zřetelně lepší než u oficiálních léků na podobné potíže. Proč tedy konopí dál zakazovat? Je opravdu v zájmu občanů České republiky chránit zisky mezinárodních farmaceutických koncernů na úkor svého vlastního zdraví? Je nejvyšší čas zeptat se na to hodně hlasitě těch, kdo v tom mohou něco udělat – zeptat se našich politiků a zákonodárců a dát jim najevo, že nadešel čas legalizace konopí!


Hezký den, Světluška
Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Fénixovy slzy podle recepisu pana Ricka Simpsona


Použité suroviny pro výrobu fénixových slz:

Konzumní líh 80% (96% líh Vám v lékarně neprodají), dá se použít více rozpouštědel,
např. Lékařský benzín - 1 litr stojí 86,- kč ; podle MSDS - bezpečnostního listu, po odpaření veškerého benzínu nehrozí rezidua - škodlivé látky přitěžující organismu
__________________________________________

• Palice rozdřťte na jemný prášek, popř. použijte mixér (měním svůj dosavadní postup, jelikož drcená směs má mnohem menší objem než-li palice v jejich původním stavu - ušetříte tak minimálně 1/3 použitého lihu

• Zalijte alkoholem a nejméně po dobu 5 minut míchejte

• Alkohol přeceďte přes jemné plátno, punčochu, kávový filtr (nebo použijte extraktor na videu: zde)

• Důležité je proplachování sušiny dalším čistým alkoholem, podle Apatyky královny koloběžky se uvádí na 1 g sušeného materiálu použijeme 4 ml lihu (lépe však se řídit, kdy Vám z extraktoru vykapává již čistý alkohol)

• Poté alkohol nalijte do hrnce a zahřejte na teplotu bodu varu alkoholu cca 79° C - NIKDY NEPOUŽÍVEJTE OTEVŘENÉHO OHNĚ!!! - Indukční vařič nebo hrnec na vaření rýže

• Až se alkohol vypaří, zůstane nám na dně černý maz, olej, kterému říkáme Fénixovy slzy nebo Výtažek

• Když je ještě v řídké formě, nasajeme ho do injekčních stříkaček

• Použití fénixových slz je hodně individuální, ze začátku bych zvolil půlku zrnka rýže, ze začátku se můžou projevovat stavy malátnosti, vysmátí, únavy, dezorientace, halucinace, nespavost, to především v případech, pokud užijeme dávku vyšší než doporučenou! se může také objevit tachykardie, teplota, vyšší tlak, vše ovšem během pár hodin zase odezní.

Tyto nežádoucí účinky, než si tělo zvykne, se mohou projevovat max. 7 dní, poté odezní. Pokud ne, přestaňte výtažek užívat! Pokud se některý z výše uvedených "nežádoucích" účinků objevil, snižte dávku na mez, kdy je nepociťujete. Užívání a zvyšování dávek dle potřeby a závažnosti zdravotního stavu jedince a hlavně použitého konopí - každá odrůda a způsob pěstování má vliv na potenci THCA (THC) a ostatních kanabinoidů.


Hezký den, Světluška
Uživatelský avatar
SVĚTLUŠKA
Starší člen
Příspěvky: 176
Registrován: pon 26 dub 2010 12:24
Bydliště: Praha
Dostal: 30 poděkování

Mastičky

Příspěvek od SVĚTLUŠKA »

Autorem receptu je Konart.

"Konopná mast má léčivé účinky na celou řadu bolístek a bolestí. Tuto mast vyrábím a používám již více než dva roky a měla jsem příležitost ji nesčetněkrát vyzkoušet na své vlastní kůži. Její účinky byly tak pregnantní, že jsem ji doporučila i svým přátelům. Myslím, že o dobré věci by se člověk měl dělit s ostatními, takže proto tento článeček."

Jaké má mast účinky?
Protizánětlivé a hojivé (aktivní složka konopí - THC má výrazné antibiotické účinky, což již v 60. letech dokázala dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka)
-analgetické (proti bolesti)
-uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče)
-afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví)

Na co mast pomáhá?
Všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem, zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně nehtové ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém) lehké artritické a revmatické bolesti, torticolis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)
bolesti zad - například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. "myším syndromu" (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje)
zánět žil, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti
menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)
hemeroidy
začínající bolest v krku (namasírovat krk a převázat šátkem)
migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)

Jak se připravuje?
Přísady:
Bílá vazelína (k sehnání v lékárně na váhu), dolní listy samičí rostliny a palice.

Poměr:
Na 500 g vazelíny použijeme půl litru volně sypaných celých sušených listů (neuvádím v gramech, neboť specifická váha se může lišit podle stupně usušení), čtvrt litru sušených samičích květenství (palic - které by měly pocházet z kvalitních modelů).

Postup:
1 díl vazelíny (použít 1 polovinu množství) a 8 dílů vody do širšího kastrolu, přivést k varu a rozpustit vazelínu
sušené listy rozdrtit nahrubo a pak vhodit do kastrolu a za častého míchání pomalu vařit asi 60 minut
odstavit a nechat chladnout, již nemíchat
vychladlý kastrol dát na hodinku do ledničky
opatrně sebrat ztuhlý tukový škraloup a vodu se zbytky listů a stonků vylít
ze škraloupu vytlačit vodu, dobře prohníst a natlačit do širší nádobky s volnějším uzávěrem a nechat tři týdny v temnu a chladu proležet (pozor na plíseň!)
ve vodní lázni rozpustit uleželou hmotu a přecedit přes hrubší cedník
přidat druhou polovinu vazelíny, jemně rozdrcené palice a za občasného míchání vařit ve vodní lázni asi 30 minut
nechat vychladnout a uložit do lednice
za týden opět povařit ve vodní lázni a za další týden znova (celkem 3 x s týdenním odstupem)
směs vazelíny a palic opět přivést k varu, tentokrát na přímém ohni a za stálého míchání nechat pomalu smažit asi 15 minut, až se začne uvolňovat charakteristický, lehce připálený zápach
horkou směs přecedit přes čisté plátno (plátno se zbytky konopí nevyhazovat, skvěle se osvědčilo jako teplý obklad při astmatickém záchvatu, neboť velice rychle uvolní průdušky, je rovněž vhodný při zánětu průdušek nebo jako obklad při bolestech kloubů) rozlít do kelímků, nechat ztuhnout uchovávat v chladnu

Příprava je sice zdlouhavá ale stojí to za to.

Recept Konopná mast 2
Příprava masti z rostliny konopí

Do uzavírací nádoby nalít Alpu (nebo jiný líh) a po hladinu napěchovat drceným konopím (kteroukoliv část kromě stonku a semene). Uzavřené a uskladněné na chladném tmavém místě necháme na 1-3 týdny. Po vylouhování přecedit zelenou tekutinu.

Část tekutiny může být použita jako tinktura, resp. jako desinfekční přípravek. Na mírném ohni rozehřejeme sádlo (cca 200-250g), do kterého postupně vléváme vylouhovanou tekutinu.

Velmi mírně několik minut povařujeme (nejlépe v hrnku vloženého do většího hrnce s vroucí vodou, abychom mast nepřipálili). Na talířek několikrát ukápneme rozehřáté sádlo, necháme vychladnout, abychom zjistili jeho hustotu.

Pokud se zdá hustota taková, jakou má mast mít, můžeme mast z hrnku přelít do připravených, čistých nádob (např. do krabiček od krémů nebo filmovek). Účinky masti a tinktury můžete prvotně vyzkoušet na zvířeti, na které obojí dobře působí při hojení ran, jizev, kožních ekzémů apod.)
Pokud mast nepomůže, rozhodně neuškodí!

Konopná mast 3
Mastička z konopí

Suroviny:
* při normální teplotě usušené samičí rostliny konopí, ručně rozdrcené ( nikoliv na prášek) * 100 procentní rostlinný tuk na smažení - např.: IVA, VISA, LUKANA; nelze použít vyškvařené vepřové sádlo

Postup:
250g tuku dáme v hlubokém pekáči do trouby vyhřáté na 110°C.
Po jeho rozpuštění přidáme 50g konopí a rozmícháme dřevěnou vařečkou.
Teplotu udržujeme na 110°C po dobu 3 hodin a občas promícháme.
Po 3 hodinách luhování vypneme troubu a necháme 24 hodin stát.
Poté opět zahřejeme na 110°C na dobu 3 hodin a občas promícháme.
Necháme vychladnout tak, aby tuk byl ještě tekutý a prolisujeme jej přes plátýnko ( např. hadr z prostěradla).
Mastička je hotova a plníme ji, pokud moľno ještě tekutou, do kelímků.

Zbylý konopný odpad lze ještě jednou vyluhovat. Postup je stejný, pouze použijeme poloviční množství tuku. Kvalita a účinky jsou stejně dobré jako u mastičky vzniklé z prvního luhování.

Účinky:
Mast má antivirové, antibiotické, protiplísnové účinky. Pomáhá při zánětech, opruzeninách, proleženinách, oparech, exémech, poúrazových artrózách, bércových vředech, tlumí artritické bolesti atd.

Aplikace:
Jednou až třikrát denně potřebná místa slabě natřít. Vyjímečně se může objevit přecitlivělá reakce v místě aplikace napuchnutím.

Konopná mast 4
Ingredience:

Žlutá nebo bílá lékařská vazelína
Včelí vosk
Kopřiva Dvoudomá
Mateřídouška obecná
Jitrocel Kopinatý
Řepík lékařský

Postup:
Vazelinu přendáme do kastrolu a na plameni zahřejeme do úplného rozpuštění (bod tání je kolem 50°C) Stáhneme z plamene. Přidáme konopí – v takové míře aby sušina byla ve vazelíně ponořená. Zamícháme a dáme do trouby, s nastavenou teplotou na cca 106° C a "pečeme" po dobu 3 hodin. V tomto momentě nám probíhá dekarboxylace, tedy "zaktivnění" látek. Po procedůře troubnu vypneme a přecedíme přes plátno. Dále přidáváme bylinné produkty (pokud děláme čistou konpnou mast, bylinné drogy vynecháme), (kromě včelího vosku). Troubu opět nastavíme na cca +106° C a pečeme po dobu 3 hodin. Poté vypneme a necháme do druhého dne stát.

Další den můžeme procedůru opakovat.

Druhý den opět zahřejeme teď už jen na 50° C a přecedíme přes jemné plátýnko. V čistém macerátu rozpustíme včelí vosk a plníme do kelímku.
Uchováváme v chladu

O dekarboxylaci je několik otázek. Někdo praví, že probíhá teprve při +135° C a to při zahřívání po dobu 8 hodin. Teplota varu THC je 200° C, ale jsou zde i nezbytné kanabionidy, která mají bod varu mnohem nižší.


Hezký den, Světluška
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“