Marihuana a "veci" podobné

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fénixovy slzy, výroba čištěného výtažku s pomocí destila

Příspěvek od Palo »

mopslik píše:Výtažek z konopí pomáhá na Crohnovu chorobu, Roztroušenou sklerozu, jako analgetikum a na spoustu dalších nemocí.
Užívá se vnitřně? Kolik? Jak?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Fénixovy slzy, výroba čištěného výtažku s pomocí destila

Příspěvek od cimirek »

Palo píše:
mopslik píše:Výtažek z konopí pomáhá na Crohnovu chorobu, Roztroušenou sklerozu, jako analgetikum a na spoustu dalších nemocí.
Užívá se vnitřně? Kolik? Jak?
http://www.free-grower.cz/viewtopic.php?f=5&t=197
http://konoptikum.eu/articles/2010/02/V ... tazkem.php


mopslik
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17 kvě 2010 13:11
Kontaktovat uživatele:

Výtažek z konopí - užívání

Příspěvek od mopslik »

Palo,

užívá se perorálně (ústy). První dávka max 1/2 zrnka rýže. Postupně se zvyšuje, to ale záleží na onemocnění a stavu pacienta. Každý snese jinou dávku, mohou se objevit i nežádoucí účinky a alergie na konopné produkty. S výtažkem se musí zacházet opatrně, jelikož se jedná o koncentrát dekarboxylované (psychoaktivní) čisté pryskyřice.

Další užití může být pomocí rektální aplikace, viz Rektální aplikace konopí

Sám jsem svědkem, že užívání konopí v této formě, pomáhá nemocným lidem žít o úroveň výš.


dekriminalize it!
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

slzy

Příspěvek od laik »

Zdravím
není stejný kdybych si koupil kostečku hášku a uždiboval?....
Mě to stejně přijde jako moc silná darda pro tělo.....co radši konopná tinktura?......testuji ji ted na sobě a rodině tak uvydím ,ale přidávat po kapkách do jídla nebo pití.......je to takové homeopatcké množství ředění 1ku1000 .....jinak ta tinktura je skvělá třeba na bolest zubu,(nakapal sem na vatu a přiložil na dásen a uplně to umrtvilo ,a to jsem ten líh hodně naředil ,asi na 50% ) nebo na bolest ucha jednu kapku do ucha .......
zkoušel sem dnes na rýmu kapnout do nosu .....ale dovedete si představit jak moc je příjemnej alkohol v nose......každopádně na ucpanej nos asi dobrý protože mě tak potom začlo týct z frnáku......

jinak musím potvrdit že na těch konopných produktech asi něco fakt bude .....
hodně mě potěšil třeba email od paní co má dcerku z šílenou kožní nemocí (EBD) (mokvající kuže a puchýře atd.... )
že je velice spokojená z mastí.......když vidím že to někomu aspon trochu pomůže a ona může trochu ušetřit za nákup v lékárně......
tak se ani nedivím farmaceutickým společnostem že se jim to samoléčení nelíbí....
Tak doufám že se sejdem všichni 17,11,2010 v 17,11hod na Českých náměstích při protestech za legalizaci a pravdu a svobodu.....
To je změna na kterou iv. poukazoval co se má udát kolem 14,11 .....začátek protestu a boju za svobodu ,začátek konce tohoto pojetí světa .....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
mopslik
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17 kvě 2010 13:11
Kontaktovat uživatele:

Re: slzy

Příspěvek od mopslik »

laik píše:Zdravím
není stejný kdybych si koupil kostečku hášku a uždiboval?....
Ahoj,

mezi hašišem a výtažkem je zásadní rozdíl. Hašiš je extrahovaná pryskyřice různými metodami (voda) a aby byl psychoaktivní musí se kouřit (rozpustit v tucích, alkoholu). Pokud zkonzumuješ hroudu hašiše, nemělo by se Ti nic stát - záleží na metabolismu a stáří sušiny. U výtažku je to pravý opak, vlivem vyšších teplot se veškerá kyselina prekurzor THCA přemění na psychoaktivní THC. Stačí půl zrnak rýže a člověk může být slušně intoxikovaný.

Tinktura je úplně to samé jako výtažek, s tím rozdílem, že alkohol se neodpaří.


dekriminalize it!
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO

Příspěvek od jarda ovčák »

mno, takže jsme se dostali k jádru pudla..nerozumím tomu psychoaktivní.... s ganjou pracuju léta a o psychoaktivitě si rád přečtu....
Jak to tady čtu.... gánja, nebo tráva, nebo konopí je dar. Ten dar musíme, opakuji MUSÍME přijmout.... to není aspirin, nebo diazepam.......
Deriváty konopí opravdu léčí a léčí dobře. Je úplně jedno, jestli to je haš, nebo pryskyřice, nebo nějaký slzy konfuciovy či co.
V haši je tolik účinných látek, jako třebas v propolisu. ano, je to hodně účinné a hodně složité. Každou rafinací přicházíme o látky užitečné,které fungují s ostatními mnohdy v synergickém souladu.
Proto, já osobně preferuji nažduchanou lahev trávou zalitou dobrým silným šnapsem, nejlépe čistám lihem,případně olej a šups s tím do salátu.... Čistému vše čisté....Je to dar a darovanýmu koňovi nebudem hledět na zuby, takže nějakej chlorofyl nás nerozhodí. Dary se necpou do zadku.... Tolik můj pohled na rektální použití....můj privátní a subjektivní.....
Totiž, když nepřijmeme dar, tak ho nejsme hodni. My to víme, podvědomí taky, ale to vědomí si mnohdy nedá říct... Pak se z toho jeden dosere či pobleje..... Není hoden. je třeba naučit si vážit darů a umět je přijmout. Opravdově, bez přetvářky a upřímně.
Kdo to nezvládne, bude nadávat a půjde do lékárny......Pro komerční shit.
Tento dar není lisovaný v tabletách, takže... děcka necháme, ať se z toho poserou a my si ty dávky pěkně opatrně prubnem.Nejsme žádní kaskadéři.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

mno...

Příspěvek od laik »

Zdravím
jardo ,žena má dobrý zkušenosti z natíráním masti třeba na hemeroidy ,
takže i tam dolu ( :ptrain: ) se dají ty dary přírody použít......
Naposledy upravil(a) laik dne stř 24 lis 2010 22:38, celkem upraveno 1 x.


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: 5 rostlin...

Příspěvek od Bardioc »

Ahoj
NAVAR píše:Nějaký klasik tuším řekl: Zakažte něco a vytvoříte mafii.

Zakažte alkohol - Alkoholová mafie, zakažte cigarety - cigaretová mafie, zakažte jídlo - gastromafie :)

Jinak tak nějak nemám příliš rád lidi kteří všechno zakazují. Namám rád netoleranci a to oboustrannou.
Už to začíná! Článek zde :shock: To se nedá komentovat!


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
Thomas*
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25 čer 2012 15:48

Fenixovy Slzy*

Příspěvek od Thomas* »

Nabizim fenixovy slzy nejvyssi kvality ciste pro lekarske ucely. S pozdravem ToM*

:idea: Nezakládej zbytečně nové vlákno - příspěvek jsem Ti přesunul - poo.


roners
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 04 kvě 2012 14:37
Dal: 1 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od roners »



siva01
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 09 říj 2012 14:10

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od siva01 »

K pojmu droga, který se tu vyskytuje celkem často... Droga je termín pro látku přírodního, nebo umělého původu, která ovlivňuje funkci těla.. Pokud si vezmete do ruky třeba herbář z 70 let, tak tam je každá bylinka označovaná za drogu.. A je jedno, jestli je to smetanka lékařská, len, nebo konopí..

Co se týče historie konopí, tak je fakt, že Československo patřilo mezi největší světové producenty konopí. Pak ale přišla umělá vlákna a zpracování konopí na vlákno není levná záležitost ( je tam třeba lidská práce ). Ještě za komančů tu s kouřením marihuany nikdo problém neměl. A to neznamená, že by tu marihuana nebyla - byla a dokonce se s těch dobách šířila zcela zdarma... Určitě si přečtěte více o historii konopí. Určitě budete překvapení, jak důležitou roli konopí hrálo po velkou část dějin lidstva..

Pronásledování konopí začalo až v USA na základě rasistických zákonů ( hlavní uživatelé konopí v té době byli černoši a mexikánci ). Konzervativci potřebovali bič na "nebělochy" a tak si ho našli... Pro mě jsou zákony proti konopí tedy od počátku zákony proti slušnosti,.. Jejich původ není dobrý.. Z tak špatného úmyslu nic dobrého vzniknout ani nemůže..


E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Fénixovy slzy

Příspěvek od E_man »

jeff píše:Nebylo by špatné vyzkoušet výtažek z marjánky nazývaný fénixovy slzy, ne nadarmo se tak nazývá pro jeho vysokou a efektivní léčivou schopnost, která si poradí i nevyléčitelnými nemocemi. Jak se píše, že pták fénix při svém letu viděl na zemi hodně nešťastných a nemocných lidí, až mu z toho bylo tak smutno, že začal plakat. Jeho slzy letěly na zem a na koho taková slza dopadla, se rázem uzdravil. Odtud název výtažku. Marjánka se dá celkem snadno opatřit a vůbec není od věci uvedený výtažek vyzkoušet v praxi. Ne, že bych prohledal celý google, ale co jsem tam četl, jsou jen zkušenosti uživatelů a pozitivní výsledky, ale o technologii výroby nikde nic. Takže co s tím? Nechce se mi někde v horách chytat ptáka fénixe a pak ho rozplakávat, je přece jen dost velikej :lol:

Jeff
Zdravím fšeckny (ne)příznivce konopí.
Jako člověk s prodělanou operací rakoviny jsem také hledal kde co, až jsem narazil na fénixové slzy. Viděl jsem luhování v alkoholu, benzínu, perchloru a já nevím kdovi ještě v čím. Řekl jsem si vyzkoušíš - uvidíš.
Když si ale uvědomíte vo co gou, tak zjistíte že jde jenom a jenom o ty účinky(umne pouze léčivé) a v jednoduchosti je síla..
Takže jsem koupil nejlevnější alkohol - ALPA za 150Kč litr, napěchoval zavařovací sklenici se šroubovacím víkem marjánkou, zalil alpou (má 60% alkaholu) a 20 minut zavařoval (v hrnci s vodou tak okolo 95°C). Samozřejmě jsem velice pečlivě študýroval složení alpy, jestli od doby moji babičky nezměnili složení a nezačali tam přidávat metyl. Složení jsem našel na internetu, ale napsané je též na obrácené straně etikety a přečtete to přes sklo. Naštěsti tam metyl není. Po vychladnutí jsem to přes čistou! útěrku vykroutil do misky, nalil do flašky a to občas používám. Na poprve jsem si dal malou štamprdli (2 centilitry) a za štyri hodiny to se mnou pěkně cvičilo. Teď to používám jen občas, když vím že aspoň týden nesednu za volant a to jenom tak čtvrt až půl štamprdle. Není to žádná chuťovka, to vám teda řeknu!
Jak už to tady někdo říkal, z 5 rostlin je takové množství konopí, že na nějaký odpad se můžete vy...
Používám to velmi zřídka, protože potřebuju řídit, ale 4. rokem po operaci stále komunikuju. Odpařovat ten alkahol? Proč. Toho půl kubického centimetru 60% alkoholu nemá žádný smysl odpařovat. Aspoň moje tělo o takovém množství alkoholu vůbec neví.
Ještě jednou fšeckny Vás zdraví E_man.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Principy působení konopí ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Principy působení konopí ...

Příspěvek od laik »

Nevím jak vy, ale já osobně jsem nepochopil co autor tím článkem vlastně myslel :dknow: a proč ho napsal.....
Nevymyslíme si taky nějaký výzkum a nevezmem na to nějaké eu dotace? zkoumat konopí by se mě taky líbilo :smoke: :shock:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od A(&F) »

... např. tohle mi přijde velice zajímavé ...
K vyvolání srovnatelné bolesti jim lékaři injekcí aplikovali pod kůži capsaicin – chemikálii, která papričkám chilli dává jejich palčivost. Poté dobrovolníci dostali jointy, aniž by věděli, jak velký je v nich obsah THC. Ten kolísal od nuly do deseti procent.

Pět minut po začátku kouření žádný z dobrovolníků nezaznamenal úlevu od bolesti. Během dalších 40 minut pocítili dobrovolníci, kteří dostali středně silné konopí, výraznou úlevu.

Ta se ale nedostavila u těch, kdo kouřili nejsilnější materiál – naopak, tato skupina pociťovala úlevu od bolesti jen minimální, a někteří dokonce pocítili zhoršení.
... :ethink: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“