Marihuana a "veci" podobné

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re:Výtežek

Příspěvek od A(&F) »

pepe píše:Zvýšovaním teploty ochádza k ropadu tažších frakcijí (terpeny , živice) na lachšie a tie sa vďaka dobrému spetnému chladeniu kumulujú v produkte . Pepe
... dobře, ale regulace chladicí teploty (posuv chladicí zóny) se přece řeší rychlostí oběhu chladicího média (tedy jeho množstvím) v návaznosti s jeho vstupní teplotou a chladicí kapacitou (+ učinností celé sestavy) ... ale mně šlo pouze o ekonomiku provozu, protože u protiproudného chladiče máš menší spotřebu vody ... a tím pádem mi stále nějak pořád nedochází souvislost s tím, jak jsi to zdůvodnil výše ... :|


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re:Výtežek

Příspěvek od pepe »

Na reguláciu kolony s reverzným chladením už nestačí len meranie teploty v ,,kohútiku" (najviší bod) kolony čím sa automatika regulačnéj smičky kolony dosť výrazne (množstvo i cena snímačov a regulačných členov nevyhnutných k regulácijí stabylnéj teploty v hlave kolony) komplikuje . V tomto konkretnom prípade sa lepšie výsledky dajú dosiahnuť aj s obyčajnou ,,hrudkou masla" za podstatne menéj ,,drobných". I keď je to z téj istéj oblasti (extrakcia) , prestovšetko je to už kapitola o niečom uplne inóm ako kolona . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re:Výtežek

Příspěvek od A(&F) »

pepe píše:Na reguláciu kolony s reverzným chladením už nestačí len meranie teploty v ,,kohútiku" (najviší bod) kolony čím sa automatika regulačnéj smičky kolony dosť výrazne (množstvo i cena snímačov a regulačných členov nevyhnutných k regulácijí stabylnéj teploty v hlave kolony) komplikuje . V tomto konkretnom prípade sa lepšie výsledky dajú dosiahnuť aj s obyčajnou ,,hrudkou masla" za podstatne menéj ,,drobných". I keď je to z téj istéj oblasti (extrakcia) , prestovšetko je to už kapitola o niečom uplne inóm ako kolona . Pepe
... :good: ... +1 ... Pepe, díky, ... takovýto konstruktivní a věcný přístup se mi líbí (a určitě nejenom mně 8) ) ... tak ať nám to vydrží ... ;)

... hezký večer ti přeji ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ještě ty slzy

Příspěvek od jeff »

Nevím, jaké se ještě používají jiné postupy, ale ten z konopia je zatím jediný ucelený.
K přímému zpracování rostlin se píše:

3 – Začněte mělnit a míchat rostlinný materiál čistou (chemicky neošetřenou) dřevěnou tyčkou nebo něčím podobným. Uvidíte, že i surovinu přelitou rozpouštědlem lze snadno rozdrtit.
4 – Dolijte rozpouštědlo, dokud v něm nebude výchozí surovina zcela ponořena. Dřevěnou tyčí dále míchejte a drťte rostlinný materiál. THC se při tom uvolňuje do rozpouštědla.
5 – Pokračujte s tím další tři minuty.
6 – Slijte rozpouštědlo do další nádoby. Momentálně se vám podařilo dostat z rostlinného materiálu přibližně 80 % THC.
7 – Druhé kolo – opakujte postup, přelijte rostlinný materiál rozpouštědlem, nechte ho působit přibližně tři minuty a dostanete z materiálu zbývajících 20 % THC.
8 – Nalijte směs rozpouštědla s výtažkem do nádoby, do které jste nalili první várku.
9 – Dvakrát použitý rostlinný materiál můžete vyhodit nebo zlikvidovat.
10 - Přelijte směs rozpouštědla a výtažku do další čisté nádoby přes kávový filtr.
11 - Odpařte rozpouštědlo. Podle mých zkušeností lze velmi dobře použít elektrický hrnec na rýži. Na mém hrnci na rýži si můžu nastavit dvě teploty, nízkou a vysokou, a vleze se do něj 2,5 litru směsi výtažku a rozpouštědla.
12 – Nalijte směs výtažku a rozpouštědla do hrnce, přibližně do tří čtvrtin.

Odpařování se musí provádět v dobře větraném prostoru. Na hrnec namiřte ventilátor, aby se výpary odváděly pryč. Výpary jsou velmi hořlavé. V okolí nesmí být žádné žhavé předměty. Pozor na jiskry a cigarety atd. Výpary by se mohly vznítit.


Je to něco, jako když se vyrábí sušené mléko. Když do sušeného mléka nalijem vodu, je to zase mléko. V případě marjánky místo vody používáme líh, ale ten taky zmizí a s ním některé aromatické látky, které když zůstanou by neměly mít vliv na kvalitu, spíše naopak. Použijeme-li líh 85% budou asi ty 3 minuty trochu delší, ale když to celé ohřejeme na cca 40stupňů, mělo by to jít taky rychleji.
No a nakonec Absinth je modrý, pepermintka je zelená a léčivá kořka taky.

Jeff


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ještě ty slzy ... a loužení ...

Příspěvek od A(&F) »

jeff píše:..... Použijeme-li líh 85% budou asi ty 3 minuty trochu delší, ale když to celé ohřejeme na cca 40stupňů, mělo by to jít taky rychleji.
... a když to "louhování" provedeme navíc za podpory ultrazvuku :idea: , tak to potom půjde ještě mnohem rychleji ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ještě ty slzy ... a loužení ...

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
jeff píše:..... Použijeme-li líh 85% budou asi ty 3 minuty trochu delší, ale když to celé ohřejeme na cca 40stupňů, mělo by to jít taky rychleji.
... a když to "louhování" provedeme navíc za podpory ultrazvuku :idea: , tak to potom půjde ještě mnohem rychleji ... ;)
No to je nápad :good:

Rozhodl jsem se pro 2 metody:
Extrakce pomocí rozpouštědla
Absorbce sádlem

Nemám to pro sebe tak mne to bude bavit, akorát dědečky musím že je to sádlo na klouby a ne na chleba. :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ještě ty slzy ... a loužení ...

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:...extrakce pomocí rozpouštědla...
Tím slovem "rozpouštědlo" mi naháníš husí kůži po těle. Víš, co píše Hulda Clark o rozpouštědlech? 3 fáze, 6 fází... Radši specifikuj, ať se to s tím nebije :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

souhlas

Příspěvek od jarda ovčák »

Souhlasím s palem. Ty slzy jsou hezký název, je to však synonymum pro konopný tér. O tom najdete věru hodně. Navíc ten tér či slzy musíte nějak aplikovat. Takže ten líh, poživatelný, olej nebo sádlo. Při kázni a opatrnosti bude vše o.k.
Dozvěděl jsem se v létě, že moje teta si pěstuje tajně konopí a pomáhá si tím s mnoha neduhy a trápeními.Bojí se o tom s kýmkoli mluvit, aby ji neodsoudili za vlastizradu. Dnešní pokrytecká společnost je morálně v hajzlu, když může odsuzovat lidové léčitelství. Jednou ji za to spadne měch.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ještě ty slzy ... a loužení ...

Příspěvek od NAVAR »

Palo píše:
NAVAR píše:...extrakce pomocí rozpouštědla...
Tím slovem "rozpouštědlo" mi naháníš husí kůži po těle. Víš, co píše Hulda Clark o rozpouštědlech? 3 fáze, 6 fází... Radši specifikuj, ať se to s tím nebije :)
Jasně napsal jsem to všeobecně, myslel jsem toto:
Voda
Ethylalkohol
Methylalkohol
Isopropylalkohol
Diethylether

Ten éter se mi líbí velice neb má nízkou teplotu varu a dobře se pak odpařuje. Akorát kde ho sehnat, pitomci ho hodili na black list protže se používal k výrobě koksu. Na vojně se s tím v zimě startovaly vejtřasky ale bejvávalo.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

... že by ??? ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://www.novinky.cz/krimi/191999-soud ... o-lek.html ... na zdejší poměry nevídaný rozsudek ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

konopí

Příspěvek od Craft »

Přiznám se, že název Marihuana nemám moc rád, protože pouze dráždí ty šašky v černém, kteří akorát chytají staré babky, které si ji doma pro své léčebné účinky pěstují, proto mám radši název konopí.
Osobně na konopí nedám dopustit. Účinky v podobě masti na kůži jsou přímo excelentní. Čaj z konopí je také perfektní a to nejen chuťově a hezky voní. Sice netuším proč tady někteří čaj z konopí zavrhují, ale já jsem s ním velmi spokojený. Někomu, kdo ale není zvyklí na chuť bylinných čajů, asi chutnat moc nebude. Používám, ale pouze kupovaný čaj s nízkým obsahem THC (do 0,3%) v množství 1 až 2 lžičky na 250ml vody. Pro šťouraly dodávám, že používám pouze certifikované konopné výrobky, ne kvůli nějaké záruce kvality, ale kvůli tomu, abych měl klid od hlupáků v tomhle státě.
Pokud si někdo myslí, že se z čaje může někdo "zhulit neboli zmastit", tak je na omylu, protože látka, která má toto na svědomí se váže pouze na tuky nebo na alkohol. Ale je pravdou, že u někoho můžou nastat i u čaje silně tlumící účinky (ospalost). Každopádně perfektne zklidňuje a hojí.

BTW: Dosti mě fascinují názory některých lidí, to že jsou cigarety a alkohol silně návykové drogy legálně prodávané v jakémkoliv množství nikoho nepohoršuje, ale že povolí několik sazenic konopí na hlavu, už vyvolává pohoršení, jak i tady někdo uvedl.


jarda ovčák svitavy

konopí

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Někoho pohoršuje konopí, někoho nemanželské děti, někoho sex a někoho pokrytci.
Není bylinka, která by zasloužila klatbu nebo zavržení. Že se najdou lidí neznalí, kteří nevědí že vše lidské je pro lidi dobré, je normální. Proto dochází k názorové segregaci a vznikají názorové ostrovy. Neznám osobně lidi, co odsuzují konopí, páč se s nimi nestýkám.
Stýkám se s těmi, co to berou jako lék, jako cestu, jako dobro. Stejně jako jitrocel, nebo květ trnky.....
Pokud se najdou nevyzrálí jedinci kopající do darů přírody, tak je třeba se na ně dívat shovívavě, zhruba jako na osazenstvo bohnického pavilonu pro beznadějné. Je to jejich cesta a netřeba si to nikterak brát osobně.
Ostatně, je stále třeba vymýtat nějakého ďábla.... řidičské poklesky, ekoterorismus, globální oteplování nebo boj proti kannabisu..... Když by z toho stát bral daně, to by byla léčivka. To by byl zdravíčko, to by byl životabudič.... Korouhvičky by nabraly patřičný kurz a.....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Konopí

Příspěvek od NAVAR »

Jenomže všecho moc škodí a to platí i pro dobré bylinky, jídlo, pití, sport, rychlá auta atd.......
Kuřáka marihuany prostě poznám a že by to člověku prospívalo? Tak to zrovna moc ne. Kdo to přehání, začne vnímat svět jinak, pluje si na tom svém obláčku z THC, usmívá se jak měsíček na hnoji a díky těm svým stavům je použitelný maximálně jako strašák do zelí.
Samozřejmě ať si každý dělá co chce pokud někoho neobtěžuje. Ale když se kolem vás pár dní motá pěkně nadopovanej "strašák do zelí", tak je to o nervy.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Konopí

Příspěvek od poota »

Lék nebo droga.
Definujme si lék jako látku, která má příznivé a nepříznivé účinky.
Příznivé = ty, pro které si ho bereme, aby nám pomohl s nějakými potížemi.
Nepříznivé = ty, které jsme nuceni snášet, aby nám mohl pomoci s nějakými potížemi.
Pokud jsou nepříznivé účinky veskrze nepříjemné, máme v tom jasno. Když si například vezmeme prášek "na bolest zubů nebo hlavy", jsme smířeni s tím, že nás to utlumí a oblbne, takže třeba nemůžeme řídit auto.
Jiná situace ovšem nastává v případě, že ty "nepříznivé" účinky jsou nám příjemné. Takový lék nám nejenom pomůže, ale ještě je nám třeba "fajn". Takové léky bereme docela ochotně a rádi, a nemusí nás do toho nic nutit. Takový lék si vezmeme, i když to ještě není nezbytně nutné - na co čekat, když nám pomůže a ještě nám po něm bude navíc "fajn". Pokud je to látka návyková, dojde časem k tomu, že když si ji nevezmeme, tak nám ještě navíc začne "scházet", čímž se ještě zvýrazní rozdíl mezi tím, kdy si lék vezmeme, a tím, kdy ho nemáme. Pak už ho nebereme jako lék, ale jako drogu. Přestalo nám jít o jeho příznivé účinky, tedy léčení potíží. Bereme ho hlavně pro jeho "nepříznivé" účinky, které jsou nám příjemné.
Suma sumárum tedy o tom, co je lék, a co je droga, rozhodujeme jenom my sami tím, proč a jak dotyčnou látku užíváme. Takže je jasné, že tohle nemůže rozhodnout žádný zákon ani vyhláška. A navíc, nekojme se bláhovou nadějí, že zákony jsou dělány pro naše dobro. Zákony jsou zásadně dělány jenom proto, aby na něčem mohl někdo jiný než my, snadno a dobře vydělávat. Z toho zcela jasně vyplývá, že k legalizaci konopí může dojít jenom tehdy, až se podaří zajistit, aby si ho nikdo nemohl pěstovat doma, ale musel ho kupovat za nekřesťanský peníz v lékárně. A jestli škodí a nebo prospívá, je našim zákonodárcům naprosto lhostejné.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Konopí

Příspěvek od poota »

Napřed nic a potom hned dvakrát.
Omlouvám se - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“