Marihuana a "veci" podobné

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: fenixovy slzy

Příspěvek od A(&F) »

jeff píše:Navare, co se týká toho užívání, tak v článku je jmenovaný "vaporizér", asi se jedná o inhalátor, ale jak se s tím zachází a jak to vlastně vypadá? Jeff
... http://grower.cz/pestovani/marihuana/tema/t-17789.html ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: fenixovy slzy

Příspěvek od poota »

jeff píše:... naložit květinky do 85% pálenky, nechat pořádně vylouhovat...
Jestli jsem četl dost pozorně, tak na to vyluhování má být, mimo jiná ředidla, ten alkohol 96%, tedy čistý. Takže po vyluhování by to chtělo jenom naředit na "pitelnou" sílu. Taky mám pocit, že alkohol nepatří k ředidlům, která by bylo bezpodmínečně nutné co nejdůsledněji odstraňovat. A když už, tak odstraňování tohoto nebezpečného odpadu rozkládáním v biologických filtrech s následným vypouštěním neškodných látek do přírody považuji za mnohem ekologičtější, než je odpařovat přímo do ovzduší :D
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: fenixovy slzy

Příspěvek od la »

jeff píše:la, díky, to jsi našel něco, co jsem jen přeletěl, na těchto stránkách jsem byl, ale uteklo mi to.
Navare, co se týká toho užívání, tak v článku je jmenovaný "vaporizér", asi se jedná o inhalátor, ale jak se s tím zachází a jak to vlastně vapadá? Jinak THC se dá rozpustit v tuku, nebo v lihu pro vnitřní užívání. Tak si říkám, jestli je třeba při přípravě extraktu nutné odpařovat, či destilovat líh, ve kterém se extrahuje, když by to šlo pít jako zelená kořalka, ráno a večer malýho prcka. Nejlepší by bylo naložit květinky do 85% pálenky, nechat pořádně vylouhovat a pokud jde skutečně jen o THC, neměl by být problém.

Jeff
Obávám že by to muselo být v pálence pár let ,takhle je to rychlejší a vychladit unikající páry rozpouštědla by taky neměl být technologicky až tak velký problém ,tudíž ztráty téměř nulové .Vidím tam akorát problém v koncovce závěrečného zahuštování kvůli připálení což je vyloženě ruční práce.No a k volbě rozpouštědel ,některé silice se rozpouštějí velmi obtížně i v tom benzinu a podle mého názoru je třeba použít takové rozpouštědlo co nezanechá nežádoucí stopy ,taky bych raděj zvolil alkohol ale čistý.Při použití ultravuku při vyluhování i jiných bylinek v alkoholu je potřeba pracovat za studena nedovolit zvýšení teploty a z přestávkama proto že vzniká v kapalině el.náboj(čert ví kde se tam bere) a má to pak tendenci se to připalovat i při teplotě kolem 30°C. :D

PS:(já to vím ale taky kde se bere clustry kapaliny mlátí o sebe navzájem :devil: )
Naposledy upravil(a) la dne stř 09 pro 2009 12:06, celkem upraveno 1 x.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: fenixovy slzy

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
jeff píše:Navare, co se týká toho užívání, tak v článku je jmenovaný "vaporizér", asi se jedná o inhalátor, ale jak se s tím zachází a jak to vlastně vypadá? Jeff
... http://grower.cz/pestovani/marihuana/tema/t-17789.html ... ;)
Kristovanoho Vy jste teda parta. :lol:
Co takhle, viz obrázek? Jo je tam chybka, na druhé straně má být výstup vzduchu. :oops:
Přílohy
vaporiser.JPG


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: fenixovy slzy

Příspěvek od NAVAR »

la píše:
jeff píše:la, díky, to jsi našel něco, co jsem jen přeletěl, na těchto stránkách jsem byl, ale uteklo mi to.
Navare, co se týká toho užívání, tak v článku je jmenovaný "vaporizér", asi se jedná o inhalátor, ale jak se s tím zachází a jak to vlastně vapadá? Jinak THC se dá rozpustit v tuku, nebo v lihu pro vnitřní užívání. Tak si říkám, jestli je třeba při přípravě extraktu nutné odpařovat, či destilovat líh, ve kterém se extrahuje, když by to šlo pít jako zelená kořalka, ráno a večer malýho prcka. Nejlepší by bylo naložit květinky do 85% pálenky, nechat pořádně vylouhovat a pokud jde skutečně jen o THC, neměl by být problém.

Jeff
Obávám že by to muselo být v pálence pár let ,takhle je to rychlejší a vychladit unikající páry rozpouštědla by taky neměl být technologicky až tak velký problém ,tudíž ztráty téměř nulové .Vidím tam akorát problém v koncovce závěrečného zahuštování kvůli připálení což je vyloženě ruční práce.No a k volbě rozpouštědel ,některé silice se rozpouštějí velmi obtížně i v tom benzinu a podle mého názoru je třeba použít takové rozpouštědlo co nezanechá nežádoucí stopy ,taky bych raděj zvolil alkohol ale čistý.Při použití ultravuku při vyluhování i jiných bylinek v alkoholu je potřeba pracovat za studena nedovolit zvýšení teploty a z přestávkama proto že vzniká v kapalině el.náboj(čert ví kde se tam bere) a má to pak tendenci se to připalovat i při teplotě kolem 30°C. :D

PS:(já to vím ale taky kde se bere clustry kapaliny mlátí o sebe navzájem :devil: )
Dobrý je ether a nebo tuším chloroform. Každopádně u ethanolu teplota nepřeleze přes 80C, s trochou regulace no problém, myslím, tedy nikdy se mi žádný macerát nepřipálil. :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

fenixovy slzy

Příspěvek od jeff »

Nedokážu si představit něco ohřívat na několik set stupňů a to co z toho vychází vdechovat. Trochu mi to připomíná, jak jeden kamarád si z Indie přivezl vodní dýmku a nechtěl mu pořád chytnout tabák. Když už se na to Trubka (zase jiný chlapík) nemohl dívat, natáhnul z garáže hadice a zapaloval mu to autogenem. Teprve pak dýmka fungovala jak má.
Extrahování v lihu mi přijde jako nejpřirozenější a lepší, než technický líh 96% mi přijde pálenka z ovoce, tu ale jsem schopen na jednoduché aparatuře vyrobit jen cca 85%. Musí se to nechat trochu déle, ale rozpustit by se to mělo taky všechno. No a pak naředit na nějakých těch 55% a pak bacha na játra. To néé, jenom užívat toho panáka ráno a večer.

Jeff


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: výtažek

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
NAVAR píše:Jinak správně se jedná o Soxhletův extraktor .........
¨
... chladicí medium (vodu) je oproti obrázku mnohem lepší přivést do chladiče obráceně ... tedy "protiproudně" ... = podstatně větší chladicí účinnost ... a to nejen u extrakce THC ... :D ... u svislého provedení to ale obnáší přidat k hornímu konci chladiče navíc ještě otevřenou "expanzku", skrz kterou budou ze systému odcházet případné vzduchové bubliny uvolněné z vody ... čím výše se expanzka umístí, tím jednodušší regulace ... klidně o dvě poschodí výše ... 8)
Přesně tak. Přísun chladící vody ze spodu aby ta horká co je na vrchu padala pryč.
Na místo expanzky spíše počítám s delší hadicí přehozenou přes hambálek nad sporákem. :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: fenixovy slzy

Příspěvek od NAVAR »

jeff píše:Nedokážu si představit něco ohřívat na několik set stupňů a to co z toho vychází vdechovat. Trochu mi to připomíná, jak jeden kamarád si z Indie přivezl vodní dýmku a nechtěl mu pořád chytnout tabák. Když už se na to Trubka (zase jiný chlapík) nemohl dívat, natáhnul z garáže hadice a zapaloval mu to autogenem. Teprve pak dýmka fungovala jak má.
Extrahování v lihu mi přijde jako nejpřirozenější a lepší, než technický líh 96% mi přijde pálenka z ovoce, tu ale jsem schopen na jednoduché aparatuře vyrobit jen cca 85%. Musí se to nechat trochu déle, ale rozpustit by se to mělo taky všechno. No a pak naředit na nějakých těch 55% a pak bacha na játra. To néé, jenom užívat toho panáka ráno a večer.

Jeff
Asi jim to někde podfukovalo. Jinak ten kdo kouří tak taky vdechuje něco ohřáté na 700C.
Technický líh nebrat, je to sajrajt a kdo se chce důvěrně seznámit s Bitrexem (Denatonium benzoát) tak přeju dobré chutnání. To raději tu pálenku. Více jak 85% se dělá přidánním látek absorbujících vodu ale myslím že není potřeba.
Jinak louhování je běh na dlouhou trať. Podle tuším "Arheniova" vztahu každé zvýšení teploty o 7-10C zkracuje dobu na 1/2, tudíž 80-20=60/10=6 2na 6=64 takže 1den extrakce = 64 dní louhování a to nejméně.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: výtažek

Příspěvek od pepe »

NAVAR píše:
A(&F) píše: ... chladicí medium (vodu) je oproti obrázku mnohem lepší přivést do chladiče obráceně ... tedy "protiproudně" ... = podstatně větší chladicí účinnost ... )
Přesně tak. Přísun chladící vody ze spodu aby ta horká co je na vrchu padala pryč.
..
Hmm... . Páni dohodnite sa , preto že nie každý si vie ,,naladiť tú správnú stanicu". Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

líh...

Příspěvek od jarda ovčák »

Já osobně bych vzal sádlo, rozpustil v něm určité množství palic , a mazal si to k léčebným účelům na chleba.Lísky a zbytky do lihu a dát tomu čas v teple.
V tucích je to velice dobře rozpustné, vč vitamínů a jiných dobrot a tělem rychle vstřebatelné. Lze to vtipně zamaskovat chilli nebo cibulí a fertig.Rozpuštěné v sádle to můžeš mazat i na hřbet.........
Pokud by chtěl být jeden zodpovědný, tak by musel líh odpařit, aby věděl, kolik toho vlastně má a mohl to naředit k nějakému konkrétnímu užívání v konkrétní koncentaci. Jináč to je pokus a omyl.
Zodpovědní si poradí a nezodpovědní se pobaví........


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: výtažek

Příspěvek od A(&F) »

pepe píše:Hmm... . Páni dohodnite sa , pretože nie každý si vie ,,naladiť tú správnú stanicu". Pepe
:roll: :roll: ... Pepe, nechceš raději na rovinu napsat "niečo konkrétného = čo si tým myslel" ... tzn. "čo také ti nejde na rozum ??? ... lebo ináááč bol tvůj příměr k "rozhlasovému přijímači" ale úúúúplně k ***** (na nič :D ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re:Výtežek

Příspěvek od pepe »

Sposob chladenia ktorý ty popisuješ ako vhodnejší , je nevhodný pri extrakciji produktov extrahovaných za účasti terpenov a živíc . Tebou navrhovaný sposob chladenia je dobrí pre estery a esencie , čo nie je ani zdaleka ,,tento prípad" . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re:Výtežek

Příspěvek od A(&F) »

pepe píše:Sposob chladenia ktorý ty popisuješ ako vhodnejší , je nevhodný pri extrakciji produktov extrahovaných za účasti terpenov a živíc . Tebou navrhovaný sposob chladenia je dobrí pre estery a esencie , čo nie je ani zdaleka ,,tento prípad" . Pepe
... no konečně konkrétně ... ;) ..... prosím, Pepe, a můžeš mi vysvětlit proč / z jakého důvodu / co a kde se tam rozdílného děje ?? ... já to totiž opravdu nevím ... zohleďňoval jsem pouze energetickou účinnost chlazení ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re:Výtežek

Příspěvek od pepe »

Zvýšovaním teploty ochádza k ropadu tažších frakcijí (terpeny , živice) na lachšie a tie sa vďaka dobrému spetnému chladeniu kumulujú v produkte . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re:Výtežek

Příspěvek od NAVAR »

pepe píše:Zvýšovaním teploty ochádza k ropadu tažších frakcijí (terpeny , živice) na lachšie a tie sa vďaka dobrému spetnému chladeniu kumulujú v produkte . Pepe
To je fakt akorát v případě lihu teplota varu 78,2C není snad tak kritická. Pokud ano, šlo by to řešit vsazenou kolonou s lapačem kapek, odtokem a temperovaným chladičem atd.
Ale to už jsou možná složitosti které ani nebudou potřeba.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“