Léčivky

Moderátor: aNONym

Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

vojtěška...

Příspěvek od jarda ovčák »

Klidně si tu vojtěšku nasbírejte na poli....
Šílenec, co by hnojil vojtěšku snad už není.... Vojtěška patří mezi bobovité, tuším motýlokvěté... váže na kořenech vzdušnej dusík, takže jen šílenec by na vojtěšku cokoli sypal či stříkal, snad krom semenářů, ale selektivní herbicid by neselektoval, páč vojtěška je taky dvouděložná.... Takže, pokud vojtěšku, tak klidně z pole po dešti a to jen proto, aby nebyla zaprášená. Jináč opravdu kdykoli , nejlépe před rozkvětem, páč pak začne rostlina do semínek cpát vše, co má.
Tohle bych kupoval fakt 5 minut před smrtí....roste to všude a když po tém nebudete rajtovat autem, tak vám skrz otýpku vojtěšky nikdo nic neřekne....


janis
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: ned 26 lis 2006 21:16

Re: Odkaz na prodej susene vojtesky

Příspěvek od janis »

muflon píše:Zajímal by mne kontakt nebo odkaz na někoho kdo má na prodej sušenou vojtěšku...(nať+květ) :?:
Na webu jsem zatím našel jen kapsle alfaalfa...a ty mi pripadaji predrazene...
http://www.afrabio.sk/produkty/caje/alfalfa/
- byliny pestuju par kilometrov od ciest, kvalita spolahliva.
Ak nenazberas volne ako doporucuje Jarda, sypana alternativa je dobra volba, odskusane pred par rokmi.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Bylinky na stresy a dobré nervy

Příspěvek od muflon »

Známý je např.dobromysl, kozlík, třezalka...apod

Méně známá je
Rozchodnice růžová - Rhodiola Rosea, Radix Rhodiolae
(Mistrův kořen, Zlatý kořen, kořen růžový)
- chráněná rostlina - je vytrvalá horská bylina rostoucí v přírodě omezeně na území ČR.

Dotaz na zkušenější:

Píšou tam-
Používaná část: oddenky s kořeny 2-3 letých rostlin; tekutý extrakt připravený se 30-40% lihem, suchý extrakt připravený odpařením extraktu tekutého. Protože vařením se ničí některé účinné látky, je lépe připravovat nálev z práškovaného oddenku za studena, případně používat extrakt v alkoholu, práškovaný oddenek či žvýkat kousek kořene.

Takže můžu prostě koupit sypký prášek(nebo pomlít oddenek nebo kořen...) z Rhodioly a pak to prostě nasypat do sklenky studené vody a pít??...bylo by to daleko levnější při dlouhodobějším užívání, než kupovat hotovou tinkturu...

Kolik asi tak aby se člověk nepředávkoval....(1č.lž. sypaného prášku2x denně?, nebo kolik gramů kořene možno žvýkat za den...?). Brát nejspíš 3týdny a pak 1týden pauza?
Naposledy upravil(a) muflon dne pon 23 srp 2010 21:13, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Další zajímavé bylinky na nervy

Příspěvek od muflon »

Mučenka - vhodná při stavech psychického vypětí a přepracovanosti. Má uklidňující účinky.

Šišák bajkalský - má mimořádně dobré účinky v ochraně nervové soustavy. Je vhodný i k odvykání
alkoholismu.

Damiana
Posiluje nervový systém a je pokládána za mozkové tonikum zejména v kombinaci s jinanem dvoulaločným, také zvyšuje dynamogenii, tzn, že činí apatické lidi aktivními.
Damiána se používá od pradávna k léčbě průduškových onemocnění, zejména pak průduškového astmatu, při depresi, nedostatku testosteronu, zvětšené prostatě z novějších možností - na léčbu tzv. prostatismu mladších mužů (tzn. chronicky podrážděnou prostatu, popř. s aseptickým zánětem), léčí i hypertrofii prostaty u pánů věkově již strarších.
Zlepšuje krevní cirkulaci a prokrvení jednotlivých orgánů, léčí záněty močových cest a ve větším množství zrychluje metabolismus.

Konopí (odrůda s velmi nízkým-bezhalucinogenním účinkem, schváleným pro legální prodej) -
http://www.biorenesance.cz/biorenesance ... te-BIO-40g

Jednodruhový rostlinný květ, listy, semena a části stonku z ruční sklizně, přírodně sušené, ručně zpracované a tříděné

Herba obsahuje:

kannabinoly, pryskyřice, tuky, vosky, cholin, silice a mnoho dalších látek.

Vysoký antibiotický účinek byl znovu potvrzen a uplatňuje se výhodně i dobrý analgetický a bolest tišící účinek. Dále má vlastnosti zklidňující, antiseptické, anestetické a hojivé. Podporuje zažívání a funkce vnitřních orgánů.
Vhodné pro kuchyňskou úpravu, přípravu odvarů, výtažků, obkladů, koupelí, inhalačních kůr atd.
Dle dostupných zdrojů se jedná o jednu z nejúčinnějších léčivých rostlin s širokospektrálním účinkem a jedním z nejvyšších obsahů vitagenů.
Užívá se jako podpůrný prostředek i při léčbě Parkinsonovy choroby, aids, následků chemoterapie při léčení rakoviny, psychických obtíží, alkoholismu, astma, tbc, a mnoha dalších.
Obsahuje méně než 0,3% Delta9-Tetrhydrocannabinolu

Herba je získána z odrůd konopí schválených pro kultivaci v EU, pěstovaného v režimu ekologického zemědělství v ČR


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Konopí

Příspěvek od laik »

Zdravím
Konopí indické ,je konopí indické......
myslím že má v sobě víc aktivních ,látek než konopí seté....
a na nervy fakt pomáhá.... :shock: :lol:
(Konopí seté taky určitě kdysi bylo indické ,ale zplanělo a stratilo vlivem našich podmínek hodně psychoaktivních látek....toť tedy moje teorie ,vypozorována v praxi....ono stačí tří až pět let a dobrý konopí indica je vhodný už jedině jen na lékařský účely.....)


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Konopí

Příspěvek od milda »

laik píše:Zdravím
Konopí indické ,je konopí indické......
myslím že má v sobě víc aktivních ,látek než konopí seté....
a na nervy fakt pomáhá.... :shock: :lol:
Jj, dobrý recept je: 2-4 listy konopí indického utrhnout, sežrat a zapít 2-4 fernety. Osvědčené na všechny neduhy!! :D :lol:


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Konopí

Příspěvek od muflon »

laik píše:....
Konopí seté taky určitě kdysi bylo indické ,ale zplanělo a stratilo vlivem našich podmínek hodně psychoaktivních látek....toť tedy moje teorie ,vypozorována v praxi....ono stačí tří až pět let a dobrý konopí indica je vhodný už jedině jen na lékařský účely.....
Ne každý ví, že třeba konopné semínko(zase specielní neškodná odrůda) je řazena mezi superpotraviny a dá se koupit v prodejnách zdravé výživy....:

http://www.lifefood.cz/strava/hemp-protein-powder.html

"...pro optimální funkci nervového systému, správné fungování mozku, stav pleti, kardiovaskulární systém, produkci hormonů i imunitu. Z tohoto důvodu jsou přímo zdraví nebezpečné tzv. nízkotučné či beztučné diety. Nicméně tuky je zapotřebí dodávat tělu v optimální podobě a poměru a to zejména ty, které si samo neumí vyrobit neboli esenciální.

Většina významných mastných kyselin je odvozena z dvou esenciálních kyselin (EMK) Omega3 a Omega6. Standardní strava dnešního člověka buď těchto kyselin obsahuje naprosto žalostně nepostačující množství, případně je obsahuje v nevyhovujícím poměru 1:10 a vyšším. Konopné semeno obsahuje tyto kyseliny v ideálním poměru 1:3, které je lidskému tělu nejbližší. Je prokázáno, že tuky s nevyváženým poměrem EMK mají na organismus škodlivé účinky. Konopné semeno obsahuje i kyselinu gama-linolenovou, která má antioxidační účinky".
Naposledy upravil(a) muflon dne stř 10 lis 2010 14:53, celkem upraveno 1 x.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

no to jo,

Příspěvek od jarda ovčák »

Enem celý ty semínka mi lezou ze zadku úplně netknutý, ani len, ani ostatní.... Chtělo by to mlýnek, třebas na mák, a nějakej výkonnej, třebas elektrickej, abych té pasty mohl dělat i pro blízké potřebné. Olejům zastudena nevěřím, když jsem byl v té nej lisovně a viděl, jak se jim od lisů hulí jak z sonp kladno.....Prej zastudena a čerstvý......hovada
Seminka jsou gut, enem ten mlének na mak by to chcelo do zdi....


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: no to jo,

Příspěvek od Ilem »

jarda ovčák píše:Enem celý ty semínka mi lezou ze zadku úplně netknutý, ani len, ani ostatní.... Chtělo by to mlýnek, třebas na mák, a nějakej výkonnej, třebas elektrickej, abych té pasty mohl dělat i pro blízké potřebné. Olejům zastudena nevěřím, když jsem byl v té nej lisovně a viděl, jak se jim od lisů hulí jak z sonp kladno.....Prej zastudena a čerstvý......hovada
Seminka jsou gut, enem ten mlének na mak by to chcelo do zdi....
jsem koupil vyřazenej mlejnek na kafe z krámu a umí to namlet i mouku


"Dum spiro spero"
Ciceron
wasato
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 27 čer 2010 21:54

A nieco z trosku ineho rozku na liecenie rakoviny...

Příspěvek od wasato »

http://dolezite.sk/Run_from_the_cure_Ut ... b_186.html

ps: zatial nemam odskusane , ale pozorujem toto tema uz dlhsiu dobu z roznych sprav na webe a chystam sa to vyskusat na svoj atopicky egzem...
prajem vela stastia


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Ca2+- Mg2+ a IP6

Příspěvek od aNONym »

http://www.bytfit.cz/inocell-dvojbaleni ... -60-i1072/ ;) Non

Povídání o tomtéž, ale pro zvířátka, viz příloha (z http://www.docsimon.cz/zbozi/sanicell-tbl-60 )

Složka Inositol je obsažena i v některých dalších doplňcích stravy http://www.celostnimedicina.cz/inositol.htm http://www.doktor-zdravi.cz/lekarna/rak ... d6127.html
Přílohy
SANICELL klinická studie.pdf
(85.05 KiB) Staženo 230 x


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Ženšen pětilistý

Příspěvek od Nemo »

Mám tuto rostlinku doma víc, jak rok. Stihnul jsem ji nechat na podzim zmrznout ve skleníku, takže sklizeň listů nebyla :D Zatím mám především zkušenost s nenáročností této rostlinky. Nyní mi roste za oknem od jara (plazí se to všemisměry a kromě zálivky se o ní nestarám. List má stále stejně velký, jako první rok, takže půda není zatím vysílená. Na příští rok ale dostane "čerstvou" hlínu. Občasně z ní utrhnu 20 lístků a udělám konev čaje. Čaj nemá skoro žádnou barvu, chutná jemně po fazolích - opravdu nevýrazná a snesitelná chuť. Zatím jsem byl líný pít ho déle, jak 3 dny a sledovat jeho účinky. Rostlinku jsem dostal na dobírku cca za 80 Kč. Pro její reklamované účinky je to minimální investice.

Máte prosím někdo nějaké zkušenosti s touto rostlinou "dlouhověkosti"?

http://www.salviaparadise.cz/adaptogeny ... 8_142.html


morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

ženšen pětilistý

Příspěvek od morse59 »

Ahoj. Mám tuto krásnou rostlinu už delší dobu a protože je nenáročná na pěstování a množení,tak jsem ji rozšířil už docela dost u nás v zahr.kol. Roste dobře doma i venku nebo ve skleníku,ale nemá moc ráda plné slunce. V polostínu má větší listy a při nízkých teplotách se stává ,že lístky jsou malé a jakoby sbalené do klubíček. Doma jsem ji začal zastřihovat při délce asi 220 cm,protože jednou ji ochutnal náš Briťák modrý,neboli škodivec úžasný což je kocour o váze asi 10 kg a energie menšího jadernéhpo torpéda a dokázal potom úžasné a rychlé dovednosti v ničení bytu. Takže asi pozor na zvířata a tuto bylinku. Jinak si jí připravuji jako čaj a to stejný poměr lístků a citronové trávy a stevie. Každý kousek který utrhnu a nespotřebuju dám do sklenice s vodou a do dvou týdnů to má kořínky dlohé aspoň 10 cm. Účinky se nevím proč projevují hlavně v zimních měsících a stane se,že jsem tak nabitý energií,že třeba celou noc neusnu,ale někdy zase naopak jen zavřu oko ,už spím. V každém případě je to velice hezká rostlina a taky velice dekorativní. Doporučuji každému k vyzkoušení,akorát nevím,proč jsou prodejci takový zmrdi,že tak předražují,když to roste samo. Ahoj Morse59


Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

ženšen pětilistý

Příspěvek od Mo »

Čafte ;)
ja som dostala túto rastlinku od Kutila poštou, za čo som mu veľmi vďačná :) najprv bola krásna, začala mi vyháňať nové lístky a teraz akoby uvedá, normálne, že uvedá, ani nečerná, ani nežltne, a neviem, čo s ňou?? som z toho smutná, a prosím o radu, ak by ste vedeli, ako pomôcť ;)
ďakujem moc, pekný dník ;)


Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Vadnutí

Příspěvek od Nemo »

Když jsem dával několika lidem rostlinku zakořeněnou ve vodě (což je opravdu snadné), tak to některým po zasazení do hlíny uhynulo. Já jsem zkusil asi 5 rostlinek zasadit k palmě na dost stinné místo v místnosti a po počátečním uchycení nakonec všechny uhynuly. Pravda, nijak jsem se o ně nestaral, akorát co 2 dny zalil. Ale buď je to půdou, nebo některou rostlinou (nebo průvanem atd.) v těsné blízkosti. Možná bys mohla zkusit vyndat rostlinku z hlíny omýt kořeny a nechat ji pár dní ve vodě. Otázka je kde ji máš a co na ni může působit. Mi na okně orientovaném na západ a stíněném stromy vegetuje dobře. Minulý rok jsem ji měl ve skleníku na mírně stíněném místě (v poledne ale na ni pralo slunko a rostla krásně. Zaléval jsem ji tak co 3-4 dny. Pak mi zmrzla a já ji oplakal. Vzal jsem kořenový bal do květináče a šup s ním do sklepa. Co 14 dní jsem ji zalil. Na jaře z kořenů zase krásně obrazila. Víc s ní zatím nemám zkušenosti. Neuškodí, když na ní namíříš dlaně obou rukou a představíš si, že skrze ně proudí do rostlinky láska a život. Záleží na Tvých schopnostech ale mnohým lidem to funguje. :D


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“