Karbanovo vlákno

Poznatky, nápady, myšlenky...
Odpovědět
Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Kov

Příspěvek od Jarin's »

hatlík píše:Samozřejmě, že je v jejich vlastnostech z hlediska jejich vytvoření rozdíl - takže rozpor!
Takze z hlediska vytvoreni jsem psal ze jsou jine, takze souhlas
Z hlediska vlastnosti:
Ktera z vlastnosti B,H a toku fí jsou odlisne a odlisne se chovaji?
A kde to Maxwell v teorii magnetickeho pole rozlisil? (Elektromagneticke a permanentni)
Naposledy upravil(a) Jarin's dne sob 12 úno 2011 13:16, celkem upraveno 1 x.


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Kov

Příspěvek od StepanPepan »

Jarin's píše:K zadnemu ubytku tepla venku nedojde(jen docasne samozrejme), protoze to teplo zase sporadane vsichni tomu venku vratime a vyrovname tak soustavu.
To je pravda, rozdíl je v tom, že úbytek tepla je koncentrovaný na jednom místě a příbytek je velkoplošný.


Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Kov

Příspěvek od Jarin's »

StepanPepan píše:
Jarin's píše:K zadnemu ubytku tepla venku nedojde(jen docasne samozrejme), protoze to teplo zase sporadane vsichni tomu venku vratime a vyrovname tak soustavu.
To je pravda, rozdíl je v tom, že úbytek tepla je koncentrovaný na jednom místě a příbytek je velkoplošný.
Promin ale to je velmi relativni,
dam priklad V pripade cerpani zeme voda je plocha zemniho kolektoru 100m2 a do hloubky cca 5 - 6 m to je 500m3
zatimco navrat je plochou obvodoveho plaste budovy tedy v pripade bezneho Rodinneho domu okolo 200 m2 a to z objemu domu cca 500 - 600m3 to zase neni tak velky rozdil
respektive objemove kubatury jso temer totozne, coz neni prekvapujici a stejny objemovy pomer vyjde i u systemu vzduch-voda a voda-voda.
a dulezite je konecne srovnani soustavy


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
Jerry.M
Starší člen
Příspěvky: 174
Registrován: úte 06 led 2009 11:32
Bydliště: DCA
Dal: 2 poděkování
Dostal: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kov

Příspěvek od Jerry.M »

hatlík píše:
Jerry.M píše:
hatlík píše:Ne. MM je sen mnoha fantastů, hlavně těch, co nepochopili, že magnet sám od sebe nic pohánět bez dodávání další energie nemůže, stejně jako páka, kolečko na hřídelce, vrtulka a podobně.


Ked máš takú istotu o svojej pravde prečo sa bojíš prijať stávku?
Vykrúcaš sa, že by nejaká pochybnosť, čo keby predsa len to MM fungovalo?
Cože? Jaká pochybnost? Není žádná, přines funkční model a nasypu ti prachy.


Je velmi otázne, čo je u teba funkčný model.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od Palo »

hatlík píše:Když chceš chytrosti, musíš za chytrýma.
Na Aldebaran.

Kdo ty chytrosti chce, tak tam jde ;)

Tady je to samej blázen a možná bysme to fórum měli tak nazvat, aby nám sem ti chytráci nelezli ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Kov

Příspěvek od hatlík »

Jerry.M píše: Je velmi otázne, čo je u teba funkčný model.
Funkční znamená že poběží tak, jak prezentují magnetické motory všichni ti podvodníci, tj. že poběží BEZ přivedení energie.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Asi těžko uvěřitelné

Příspěvek od buky »

hatlík píše:
Jerry.M píše: Je velmi otázne, čo je u teba funkčný model.
Funkční znamená že poběží tak, jak prezentují magnetické motory všichni ti podvodníci, tj. že poběží BEZ přivedení energie.
Hatlíku, dám ti návrh. Ukážu ti model který se bude točit a nebudou k němu přivedené žádní vodiče. Přiložíš na hŕídel modelu vlastní měřič otáček a po dubu např. 48 h otáčky neklesnou.
Tak se vyloučí že je to napájený s baterie.
Samotočítko sice nemám, ale co kdyby náhodou :D


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi těžko uvěřitelné

Příspěvek od Palo »

buky píše:Samotočítko sice nemám, ale co kdyby náhodou :D
Ale máš, ale co kdyby náhodou ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od ťuťu »

martin11 píše:...dokonce ani žádné UFKO nebo TRKO, tam nesmíš mít...ledaže na tom bude značka homolagace E8../ pokud na to přijde STK tak odstranit..
Jo jo, to tam nemá co dělat. Oni na STK zpočátku nevěděli, oč jde.
Vedle ve vsi jsem mýho známýho - majitele STK upozornil a už to vyhazujou. V pátek zrovna vyhnal jednoho Renaulta Mégane s HHO bublérem.
martin11 píše:....fakturoval jsem někomu trochu elektřiny / protože se připojil, aby mohl provést nějakou práci el. strojem/ a průůůůser na finančáku....
Tvoje chyba, žes tak moc držgrešle a chtěls pár babek do nákladů.
A jestli to bylo za trochu bankovek, mohls z ruky do ruky a měl bys prachy a klid.
Natřel ses sám.

:P


ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od ťuťu »

NAVAR píše:To že "mne chcípla koza tak budu chtít aby sousedovi taky chcípla koza" je taková česká vlastnost. Takže když sousedovi fakt "chcipne" o to větší si dám pozor na svoji, obzvláště když vím jaký soused je.
Ovšem zde vůbec nejde o příslovečný mechanismus koza - soused.

Jelikož se o nejrůznější techniku zajímám a mám i určité zkušenosti s úpravami spalovacích motorů, náhradními palivy a podobně, musím samozřejmě i znát určité nové trendy. A mezi trendy samozřejmě jako realista musím zařadit vše, co se objevuje - tedy i všelijaké vyvíječe a bubléry.
Pochopitelně musím zaujímat i stanoviska ke všemu, co se kde objeví. Nejenže se mě neustíále někdo ptá, co jak má upravit či co doporučuji či nedoporučuji, ale píšu občas i své poznatky na různá fóra a odborné diskuse. Rozhodně si nemohu dovolit lhát či někoho záměrně mást či doporučovat věci, které prokazatelně nejsou správnou cestou.
Jestliže pak vidím, že někdo provádí nesmyslné či dokonce nebezpečné úpravy, je pouze otázkou mé technické cti jej na omyly upozornit.
V případě zmíněných "udělátek", jež jsou na tomto fóru zhusta probírána a doporučována jsem již natolik zorientován, že obvykle snadno dohledám i zdroj či návodce, který dotyčného k montáži onoho zařízení přivedl. A jelikož vím, kdo se prodeji podobných zařízení zabývá a vím, o jaké jde obvykle lidi z hlediska morálky, považuji za správnopu věc postoupit až tak daleko, že pokud se prvotní soukromé upozornění míjí účinkem, využiji metod dalších.


ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od ťuťu »

huhu píše: Už chápu, proč se musíš skrývat. Jsi zlý a chceš škodit. Namontovat si bubler je možná pošetilost, ale nikoho to neohrožuje i když to není homologované.
Můžeš nabonzovat mě - mám v autě nehomologovaný AV system s navigací, koupil jsem to z číny.
Zeptej se mamky, jestli tě nevyklopila z kolíbky, vypadá to, že ses v dětství uhodil do hlavičky.
Vím, že se neskrýváš - ostatně jako jeden z mála.
Ovšem kolik zde diskutujících (a těch mnohdy zde velebených zvláště) tak činí též?
Stačí jako příklad nicky "Iv" a "Mim"?

Vím, jaký je zhruba rozsah tvých znalostí a proto si další vyříkáme přes SZ...


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od NAVAR »

ťuťu píše:
NAVAR píše:To že "mne chcípla koza tak budu chtít aby sousedovi taky chcípla koza" je taková česká vlastnost. Takže když sousedovi fakt "chcipne" o to větší si dám pozor na svoji, obzvláště když vím jaký soused je.
Ovšem zde vůbec nejde o příslovečný mechanismus koza - soused.

Jelikož se o nejrůznější techniku zajímám a mám i určité zkušenosti s úpravami spalovacích motorů, náhradními palivy a podobně, musím samozřejmě i znát určité nové trendy. A mezi trendy samozřejmě jako realista musím zařadit vše, co se objevuje - tedy i všelijaké vyvíječe a bubléry.
Pochopitelně musím zaujímat i stanoviska ke všemu, co se kde objeví. Nejenže se mě neustíále někdo ptá, co jak má upravit či co doporučuji či nedoporučuji, ale píšu občas i své poznatky na různá fóra a odborné diskuse. Rozhodně si nemohu dovolit lhát či někoho záměrně mást či doporučovat věci, které prokazatelně nejsou správnou cestou.
Jestliže pak vidím, že někdo provádí nesmyslné či dokonce nebezpečné úpravy, je pouze otázkou mé technické cti jej na omyly upozornit.
V případě zmíněných "udělátek", jež jsou na tomto fóru zhusta probírána a doporučována jsem již natolik zorientován, že obvykle snadno dohledám i zdroj či návodce, který dotyčného k montáži onoho zařízení přivedl. A jelikož vím, kdo se prodeji podobných zařízení zabývá a vím, o jaké jde obvykle lidi z hlediska morálky, považuji za správnopu věc postoupit až tak daleko, že pokud se prvotní soukromé upozornění míjí účinkem, využiji metod dalších.
Ta poslední věta mi zní skoro jako z policejní svodky :D
Pokud je ovšem, jak píšeš, člověk stanoviska zaujímat musí, tak prostě musí.
Trochu mi to připomíná film Pelíšky.... Dostali jsme rozkaz, zlikvidovat diverzanta na motorce, muže z koženou brašnou... jistě, byl to narušitel a nejspíš vrah a s takovými se musí jednat bez milosti. to není jako práce s buzolou, děti... jen co dozněly výstřely......ozval se další motocykl. a na něm muž s koženou brašnou!rozkaz ten zněl jasně,nesmí projet za žádnou cenu! nebyl čas, lámat si hlavu kdo je kdo...

Někdo si prostě jiné zaměstnání nemůže dovolit.....


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od jarda ovčák »

tutu, už nic nepiš, nic nevysvětluj a rychle spáchej sebevraždu, nebo se zkompostuj, klidně zaživa.
já málokdy reaguju na názor druhého a když se najde xindl, jsou na něj jiní. .....
Někoho prásknout a brát to jako věc osobní cti, to už musíš hulit fakt nějakek odvaz, nebo máš morální část osobnosti natolik pokroucenou a zparchantělou, že to svět neviděl.
Co se proboha sereš do druhých???? Co ti je po nich??? To jsi fízl, nebo nějaké podobné lejno, že se nutně musíš srát do druhých????
ŽÍT A NECHAT ŽÍT.
Jsi to, proti čemu celý život bojujem a máme naději, že až se rozsype systém, tak ten xindl vyscípe, páč mu nikdo nikdy nepodá stébla naděje.
Žijeme v nejzkorumpovanější zemi světa, technická kontrola je zlatý, opravdu zlatý důl s požehnáním státního aparátu. Již druhá generace řidičů uplácí na stk kdekoho a stalo se to folklorem, potřebou i zvykem. Nač si lámat hlavu, když se dá technická koupit jako kus bůčku nebo chleba....... Ani armáda konfidentů, práskačů, nebo spolupracovníků systému nic nezmění na faktu, že si lidi budou chtít dělat to, co chtějí.
Ten nejhorší odpad má tendenci moralizovat, umravňovat a usměrnit......
I mého dědu jeden aktivní šlém prásknul a usekli mu hlavu v breslau. Starat se o druhý je opravdu dobrý zvyk......


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od ťuťu »

jarda ovčák píše:tutu, už nic nepiš, nic nevysvětluj a rychle spáchej sebevraždu, nebo se zkompostuj, klidně zaživa.
já málokdy reaguju na názor druhého a když se najde xindl, jsou na něj jiní. .....
Někoho prásknout a brát to jako věc osobní cti, to už musíš hulit fakt nějakek odvaz, nebo máš morální část osobnosti natolik pokroucenou a zparchantělou, že to svět neviděl.
Co se proboha sereš do druhých???? Co ti je po nich??? To jsi fízl, nebo nějaké podobné lejno, že se nutně musíš srát do druhých????
ŽÍT A NECHAT ŽÍT.
Jsi to, proti čemu celý život bojujem a máme naději, že až se rozsype systém, tak ten xindl vyscípe, páč mu nikdo nikdy nepodá stébla naděje.
Žijeme v nejzkorumpovanější zemi světa, technická kontrola je zlatý, opravdu zlatý důl s požehnáním státního aparátu. Již druhá generace řidičů uplácí na stk kdekoho a stalo se to folklorem, potřebou i zvykem. Nač si lámat hlavu, když se dá technická koupit jako kus bůčku nebo chleba....... Ani armáda konfidentů, práskačů, nebo spolupracovníků systému nic nezmění na faktu, že si lidi budou chtít dělat to, co chtějí.
Ten nejhorší odpad má tendenci moralizovat, umravňovat a usměrnit......
I mého dědu jeden aktivní šlém prásknul a usekli mu hlavu v breslau. Starat se o druhý je opravdu dobrý zvyk......
Tebe už jsem se všiml dávno - píšeš mnohdy věci dost křiklavě nesmyslné. Ale já je vždy nějak přešel, nepovažoval jsem tě za nějak příliš škodlivého.
Nyní jsi začal sám - takže ti povím, aby ses ty laskavě nenavážel do mně a hleděl si svého (ať už ovcí, nebo více či méně hloupých nápadů).

:!:


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Opět něco protistátního

Příspěvek od jarda ovčák »

Tak to máš smůlu. Budu dělat přesně to, co uznám za vhodné. Když už si tebe všimli i moji asertivní přátelé, tak to budeš fakt príma týpek.Je třeba tě odhalit, pojmenovat a dát ostatním pro výstrahu, protože jsi náš společný nepřítel.
Dnes udáš jednoho, zítra druhého a pozítří celou lidovědemogratický internert.
Nespoléhej na anonymitu......spoléhej na čistotu duše.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Odpovědět

Zpět na „Akord“