Lenzův Zákon

Vstup do sekce

Moderátoři: rival, sano

Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Lenzův Zákon

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vlákno čisté, vymazány duplikáty, jinak nezměněno 4.7.2012 SDK

Viz příloha.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Slávkův Generátor I.

Příspěvek od Iv »

Slávku,
velice zajímavá konstrukce i hypotéza! Fascinuje mně na tom hlavně faktor kladné úměry odběru a výkonu.
Ten druhý uváděný patent je vlastně okopírovaný PHI transformátor, jen s tím rozdílem, že je tam místo rotačního magnetu, elektromagnet.
Tu zpětnou indukci jsem vlastně využíval u tady uveřejněné nábojové pumpy a dovede vytvořit sice krátkodobé, ale vysoké špičky.
Slávku, je to velmi, velmi zajímavá konstrukce a myšlenka, i nehledě na to, že jsi to dal veřejně na forum. Vysekávám velkou poklonu jak za odvahu i přímost myšlenek, opravdu velmi konstruktivní příspěvek, ještě jednou dík. Teď ještě kdo má dobré zámečnické vybavení a udělat třeba jen základní konstrukci se dvěma rameny a laborovat,myslím, že tam bude hodně záležet na hysterezní křivce použitého materiálu jader transformátoru, aby byla co nejmeší, protože to ovlivňuje zbytkový magnetismus v čase, to však nejlépe vyzkouší real a měření, než nějaké slovní oponentury.
Díky moc, hodně mile jsi překvapil.

P.S.V sekci Nadšenců snad bude pohoda a nebude se tady mlžit nějakým blabla. Kutile, to by byl generátor na H2O, potok, pro zemědělskou usedlost pro Jardy !!!!


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Slávkův Generátor I.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Iv píše:Slávku,
velice zajímavá konstrukce i hypotéza!
Nazdar Ivane,

Dekuji, to potesilo :D Zajimave, az ted si vlastne uvedomuji, po tech letech co to nosim v hlave, ze i kdyby ten Lenz z toho nevypadl, porad to naindukuje dvakrat tolik co jednocivkova zalezitost pri jednom prechodu magnetu.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Lenzův Zákon

Příspěvek od poota »

Slávku - líbí příloha i přístup +1 :good:
pochopitelně mě napadá, že by šly ty cívky "primární" a "sekundární" spojovat do série nebo paralelně, možná podle průběhu i napřeskáčku, ale to Tě určitě už napadlo také.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pěkný

Příspěvek od 1220 »

Něco podobného na několika různých místech tvrdí i Kopecký.
:ethink:
Přiznej, že to zkoušíš ;)
K.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slávkův Generátor I.

Příspěvek od Iv »

Slavek Krepelka píše:
Iv píše:Slávku,
velice zajímavá konstrukce i hypotéza!
Nazdar Ivane,

Dekuji, to potesilo :D Zajimave, az ted si vlastne uvedomuji, po tech letech co to nosim v hlave, ze i kdyby ten Lenz z toho nevypadl, porad to naindukuje dvakrat tolik co jednocivkova zalezitost pri jednom prechodu magnetu.

Ahoj, Slavek.
Slávku,
ano, tou zpětnou indukcí opačné polarity v druhé cívce zvyšuješ účinnost stroje, vzpomeň si na ten neumělý graf pro nassávání energie z prostoru od mé maličkosti, ale ať to bude jak to bude, tento systém teoreticky zvětšuje účinnost celého systému a myslím si, že i provozní teplota mašiny tím by měla být menší, rovněž tam bude docházet jak jsi psal v momentě k odpuzení, takže se k tomu trochu navíc přidává pulsní motor a tedy současně i odlehčení na pohonné hřídeli s umístěným na ní malý setrvačník(ty už tušíš proč)

P.S. Karle, víš jak tady Pana(velké P) Kopeckého popluli - chudák chlap, miluju je, jsou to provokatéři myšlenkama a Ti(velké T) posouvají společnost ven ze sraček.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Lenzův Zákon

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše:Slávku - líbí příloha i přístup +1 :good:
pochopitelně mě napadá, že by šly ty cívky "primární" a "sekundární" spojovat do série nebo paralelně, možná podle průběhu i napřeskáčku, ale to Tě určitě už napadlo také.
Zdravím - poota
Nazdar Pooto,

Díky.

To víš že napadlo. Z toho se dá udělat cokoliv, malé, velké, jednofázové a i třífázové, kdyby človeku dělal nějaký ten ČEZ obstrukce s přípojkou, a kdyby jeden kor moc chtěl, tak i vysokofrekvenční, 3 trafa x 4 prsty a máš 12 štychů do otáčky. Jenom ne spojovat Áčka s Béčkama. Tohle je jenom princip.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pěkný

Příspěvek od Slavek Krepelka »

1220 píše:Něco podobného na několika různých místech tvrdí i Kopecký.
:ethink:
Přiznej, že to zkoušíš ;)
K.
Nazdar Karle,

Nezkouším, ale rozhodně už koumám, jak dát jeden dohromady, aby to moc nestálo. Musím tlačit mý trandáky. To je nyní číslo jedna na agendě než bude mít kdejaký "Akord" nějaký ten generátor. To pak budu s trandákama namydlený.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Slávkův Generátor I.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

[quote="Iv"] rovněž tam bude docházet jak jsi psal v momentě k odpuzení, takže se k tomu trochu navíc přidává pulsní motor a tedy současně i odlehčení na pohonné hřídeli s umístěným na ní malý setrvačník(ty už tušíš proč)

Počkej Ivane, o odpuzení nic neříkám. Podle mne tam k žádnému nemůže docházet, ani pro, ani proti. Ale jestli tam nějaké vidíš, tak jsem samé ucho.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Slávkův Generátor I.

Příspěvek od Iv »

Slávku,
to záleží jaký seženež materiál pro jádra toho vlastního transormátoru, v té rychlosti rotace magnetových nástavců bude docházet ke změně magnetického pole a to v čase, takže aby reakce v plechách byla velmi rychlá, mag. tok bude kmitat a ještě v převrácených mag. tocích polú ...... pokud tam bude reakce pomalá, bude docházet k magnetické setrvačnosti a to by snižovalo nebo zvyšovalo účinnost,... Jistě chce to zkusit jak se to bude chovat, je to ode mne jen tech. instinkt a třeba blbý. Jinak bych snad trochu ještě do mlýna, ten magnetový rotor s rameny, bych nejlaciněji zatím řešil výrobou tak, že ve středu bych udělal schránku pro Neodym magnety a nemusel by jsi shánět takový kus magnetu. Hergot, takoví týpci jako jseš Ty, mně dostanou do varu, to je ono - fakt se mě to líbí, nějak to cítím i v pupku, ať je to VE a nebo mašina s vyšší účinností, je jedno, ale je to skok dopředu a tomu vždy fandím. ( Tak vidíš - když jsem studoval ten tvůj Generátor, tak jsem si s Tebou povídal a Ty jsi mně to vyžvanil ;) )


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Slávkův Generátor I.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Iv píše:Slávku,
to záleží jaký seženež materiál pro jádra toho vlastního transormátoru, v té rychlosti rotace magnetových nástavců bude docházet ke změně magnetického pole a to v čase, takže aby reakce v plechách byla velmi rychlá, mag. tok bude kmitat a ještě v převrácených mag. tocích polú ...... pokud tam bude reakce pomalá, bude docházet k magnetické setrvačnosti a to by snižovalo nebo zvyšovalo účinnost,... Jistě chce to zkusit jak se to bude chovat, je to ode mne jen tech. instinkt a třeba blbý. Jinak bych snad trochu ještě do mlýna, ten magnetový rotor s rameny, bych nejlaciněji zatím řešil výrobou tak, že ve středu bych udělal schránku pro Neodym magnety a nemusel by jsi shánět takový kus magnetu. Hergot, takoví týpci jako jseš Ty, mně dostanou do varu, to je ono - fakt se mě to líbí, nějak to cítím i v pupku, ať je to VE a nebo mašina s vyšší účinností, je jedno, ale je to skok dopředu a tomu vždy fandím. ( Tak vidíš - když jsem studoval ten tvůj Generátor, tak jsem si s Tebou povídal a Ty jsi mně to vyžvanil ;) )
Nazdar Ivane,

O materialy na trandaky bych se zatim moc nestaral. Doufam, ze nejaky prumyslovy vyprodej neco bude mit, armadni, ci podobne. Pokud by to clovek mel delat cele, pak by mely stacit normalni plechy, ze kterych se trafa delaji. K tomu pristup mam. Dalsi vec je, ze cim vyssi frekvence v trandaku, tim muze byt mensi jadro. Tohle je vse standartni technologie. Pri 6 dvoucivkach a sesti prstech je potreba na 50 Hz 500 Rpm = 8.333 otacek za vterinu. To nic neni. Pri nasich 60 Hz je to trochu vic, ale zase zadna hruza.

Trafa jsou na tyhle frekvence delana a pokud jde o vyprodej, je sance dostat i neco vysokofrekvencniho. Jenze tam zase clovek musi brat v uvahu, ze pri nizsi frekvenci maji nizsi Watovou kapacitu. Neco by take mohlo byt k dostani pro audio systemy. Tady je spise potreba se eventualne podivat na symetrii jadra. Noha civky A bude muset pohltit o tretinu magnetickeho pole vic, nez zbytek jadra. To znamena, ze rekneme 10W standartni trafo bude schopne produkovat pouze nejakych 7W, nez se noha A nasyti magnetickym polem a to zacne litat vsude kolem a vynori se Lenz.

Pokud se tyce kotvy [podkovy, rotoru] tak bych ji radsi nechal udelat, prikalit pomagnetovat by se pomagnetovala sama s civkou C a podivat se jak to eventuelne bezi samo o sobe, jestli, s nejakym malym motorkem, treba i stejnosmernym v serii s civkou C. Ta kotva neni zas takova veda a stejne to bude muset mit nejakou praktickou hridel, ulozeni a balance.

Vyzvanil jo? :lol: No, vyzvanil a je mi lip. Ted se nemusim bat, ze mi nekdo slohne patent. :baby:

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Slávkův Generátor I.

Příspěvek od Iv »

Slávku,
já měl na mysli mimosmyslák, jak jsem byl do toho vnořen, tak jsem ani nevnímal svět, jen tvé myšlenky. :D


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Slávkův Generátor I.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Iv píše:Slávku,
já měl na mysli mimosmyslák, jak jsem byl do toho vnořen, tak jsem ani nevnímal svět, jen tvé myšlenky. :D
Ted si budu jeste ke vsemu must poridit klobrc z alobalu ci co. :bhead: :laugh: Jdi spat.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenzův Zákon

Příspěvek od Ilem »

Slávku sorry,ale máš tam jednu botu. Sice magnetické pole není můj šálek čaje, ale tohle náhodou vím. Vycházíš z toho, že magnetický tok teče cestou nejmenšího odporu. To je sice pravda, ale ne tak, jak jsi to pochopil. Magnetický, když má k dispozici více cest se rozdělí v poměru jejich magnetických odporů. Je to analogie s elektrickým proudem, kde je to zřejmější. Při paralelním řazení odporů proud prochází menším odporem víc, než větším, ale neznamená to, že by větším odporem neprocházel. Takže v tvém případě není pravda, že magnetický tok z pólových nástavců bude procházet pouze cívkou A, ale rozdělí se mezi cívku A a cívku B v poměru jejich magnetických odporů. Podle obrázku bych to hrubě tipnul na poměr 3:2. Není tedy pravda, že magnetický tok v cívce B bude mít opačný směr, než v cívce A. Bude mít stejný směr, jen bude o něco málo menší. Dál jsem to nečetl, protože jsem přesvědčen, že vycház-li nějaká teorie z chybných předpokladů, nemůže fungovat.
Pokud jsem ti shodil hračky do kanálu, tak se omlouvám. :cry:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Lenzův Zákon

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilem píše:Slávku sorry,ale máš tam jednu botu. Sice magnetické pole není můj šálek čaje, ale tohle náhodou vím. Vycházíš z toho, že magnetický tok teče cestou nejmenšího odporu. To je sice pravda, ale ne tak, jak jsi to pochopil. Magnetický, když má k dispozici více cest se rozdělí v poměru jejich magnetických odporů. Je to analogie s elektrickým proudem, kde je to zřejmější. Při paralelním řazení odporů proud prochází menším odporem víc, než větším, ale neznamená to, že by větším odporem neprocházel. Takže v tvém případě není pravda, že magnetický tok z pólových nástavců bude procházet pouze cívkou A, ale rozdělí se mezi cívku A a cívku B v poměru jejich magnetických odporů. Podle obrázku bych to hrubě tipnul na poměr 3:2. Není tedy pravda, že magnetický tok v cívce B bude mít opačný směr, než v cívce A. Bude mít stejný směr, jen bude o něco málo menší. Dál jsem to nečetl, protože jsem přesvědčen, že vycház-li nějaká teorie z chybných předpokladů, nemůže fungovat.
Pokud jsem ti shodil hračky do kanálu, tak se omlouvám. :cry:
Nazdar Ileme,

Naopak, do děr i do kanálů jsem si pro hračky lezl už jako malý kluk. To je fajn. No, to co říkáš je do značné míry pravda. Ale také je pravda, že tohle rozlézání pole musí nutně opadat se vzdáleností od osy pole a to nikoliv lineárně. Takže řešení se nabízí v prodloužení ramen jádra a větší relativni vzdáleností mezi cívkami. Dále se bude měnit s lokálním průřezem jádra, tedy zvětšením nohy cívky A, což je další řešení. To jsou jenom technikality.

!Hračky z kanálu ven! :lol:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Sekce "Nadšenců"“