Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

To Magneto, smekám klobouk :good:
Od mého, je to odlišnej směr. Zatím mi ale nikdo mojí cestu nespochybnil a tak budu v ní nadále pokračovat. Největší výhodou je, že stačí pouhá pacička abych dedukoval velikost a směr síly, co už výše potvrdil poota. Pozor však na ukumulátor práce, ja ho mám v podobě setrvačníku a může vás poplést a dát falešné iluze.
Mojí rada: Skoušejte všechno i pro někoho nelogický, zatracovaný směr, lebo v detailoch sa môže skrývať úspech !

(Ak zbyte čas a chuť, taky pošlu nějakej obrázek)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

zdravím a fandím...prozkoumal jsem "pohledem" a vypadá to mooooc hezky. jednoduché a přehledné...no jako vše "geniální"
rád bych na vlastní oči rád zhlédl, jak se rotor chová v okamžiku, když opouští první polovinu otáčky...tady "asi" bude působit ten ocásek co to tahne zpět a nerado se přehoupne do dalšího cyklu. Sebepřesnější mechanika tento moment neodstraní. Z mých dosavadních poznatků snad jediná rada. nepřidávat do stávajícího stavu žádný další prvek (magnet- stínění atd) pak se to začíná stále více zamotávat.
U mého MM právě toto řeším...odstaňuji stávající magnety a bádám :color: jak to celé zjednodušit...a to tak že si říkám....budu mít poloviční sílu, možná menší ale vyřadím protimagnet, zmenším sice přítah, ale ten magnet nahradím jen Fe. Co tím dosáhnu...no především ten ocásek co nechce tak lačně se přitahující magnety nechce zase pustit od sebe.
na námitku čtoucích musím podotknout, že právě tato síla je jediným zatím nepřekonatelným problémem všech....opravdu všech MM. takže moje hledání jde tímto směrem.Jak eliminovat ten ocásek. Podotýkám, že stínění nepomáhá, zapomeňte na Bizmut atd. Ten problém se musí vyřešit "jen" mechanicky, takže hledat na točítkách, kladkách, pákách nakloněných rovinách, pístech nebo kmitátkách ( :bye: Gromit)tak jestli má někdo připomínku k mému přístupu sem s tím :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

martin11 píše: U mého MM právě toto řeším...odstaňuji stávající magnety a bádám :color: jak to celé zjednodušit...a to tak že si říkám....budu mít poloviční sílu, možná menší ale vyřadím protimagnet, zmenším sice přítah, ale ten magnet nahradím jen Fe. Co tím dosáhnu...no především ten ocásek co nechce tak lačně se přitahující magnety nechce zase pustit od sebe.
na námitku čtoucích musím podotknout, že právě tato síla je jediným zatím nepřekonatelným problémem všech....opravdu všech MM. takže moje hledání jde tímto směrem.Jak eliminovat ten ocásek. Podotýkám, že stínění nepomáhá, zapomeňte na Bizmut atd. Ten problém se musí vyřešit "jen" mechanicky, takže hledat na točítkách, kladkách, pákách nakloněných rovinách, pístech nebo kmitátkách
Jak koukám, jsme naladěni na stejnou frekvenci. U mne jde sice o jinej koncept ale právě jsem se vrátil ze sklepa a nahradil magnety Fe plíškama. Je to pozitivní změna. A taky se vracím k vačce (páce) a spolu se setrvačníkem to vypadá opravdu zajímavě (jako mnoho krát :) )
Ak jsem dobře čet, tak Magneto má 10 000 kombinací :shock: Je to tak: skoušet, skoušet, skoušet ............... :pivko:


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

martin11 píše:rád bych na vlastní oči rád zhlédl, jak se rotor chová v okamžiku, když opouští první polovinu otáčky...tady "asi" bude působit ten ocásek co to tahne zpět a nerado se přehoupne do dalšího cyklu...
Zdar Martine,
ty stacionáry jsou ve skutečnosti 4 po 90-ti stupních, aby měla vyboulenina šanci na excentr dosáhnout. Zatím ale zkouším jen se dvěma, aby bylo více přehledno v reakcích, ale zároveň byly vyhlazené právě ty přechody mezi polovinami. Ocásek tam kupodivu žádný není, jen takový neklid, ale vcelku vyrovnaný. Co je ale cítit, je výrazná Lenzova síla (+ trpící mechanika) po celých 360 stupňů - když se tím rukou pootáčí, tak je to celé jak ponořené do želatiny. Musím se tedy asi dostat do fáze, kdy reakce mezi vybouleninou a excentrem bude dost silná, aby se to rozjelo i v tom želé. To teď právě zkouším - natáčení/ naklápění/ přibližování. Snad tam někde čeká ta pravá konstelace. Jistě, že si to v začátku zjednodušuji po hrubších krocích a teprve pak zpřesňuji, ale i tak je to hodně kombinací. Ale to halt patří k bádání...
Zdar a sílu :o)
Magneto


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Aquarius1 »

Martine nic ve zlém ale nehledej nějaký ocásek ale začni znovu,mám dojem že to je úplně ale úplně jinak.Byl tady názor že magnet jako takový není zdrojem energie ale jakási dioda ,,krabička" a s tímto názorem se plně ztotožňuji.Měj se moc fajn a spoustu úspěchů v novém roce a i v těch dalších.Není nad to být svoboden a soběstačný.věř mi a nenech se svázat konvencí.Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

pro Akvarius....ten ocásek je mnou nazývaná síla, která tahne magnety zpět k sobě...to tam má každý....stejně jako když oddaluješ magnet od Fe, snažím se tuto sílu eliminovat.
pro Magneto...přirovnání "že se to pohybuje jako v želatině" je velmi výstižné " -něco" nám to asi brzdí....pozoruji to také...asi to bude ten magnetizmus :jump: ...nebo jsme na stopě ještě něčemu jinému... :idea:
...jestli tuto diskuzi čte někdo od Sisifa tak si říká....v lepším případě....booooože to jsou ale mentošové :baby: ....
no nevím jak kdo...ale já jsem Dront / :bye: poota/ :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdar Martine,
ještě mě napadlo jedno radikální zjednodušení podle tvých "plechových" inspirací.
Na zkoušku celej ten středovej bazmek vyměním za řez z plechovky od rybiček, který umístím excentricky přes střed. Vymezí se tím vcelku snadno
- max. vzdálenost, na kterou dosáhne vyboulenina
- min. vzdálenost, která se musí zachovat, aby
1. odpuzové prstence bez stacionáru na plechovku "neviděly"
2. přitahové prstence se stacionárem na plechovky taky "neviděly"
Tyto vzdálenosti jsou důležité, aby interakce mezi excentrem a siločarami střídavě existovala/neexistovala. To je myslím diametrální kvalitativní rozdíl oproti běžnému průjezdu kolem magnetu, díky kterému to zůstává bez ocásku.

Viděno převráceně by se taky dalo říct, že jsou to obyčejné protilehlé pevné magnety, otočný excentr a mezi nimi neustále přítomná inteligentní magnetická clona, která bez větších zádrhelů střídavě prodlužuje a zkracuje působnost pevných magnetů, aby si mohly excentr předávat po 180 (příp. po 90 stupních).

Stále ale ještě zůstává ta želatina - tam mě do budoucna napadá jedině řešení, pracovat jen s čistými vybouleninami, bez zapojení materiálu. Ten brzdící element jsou vířivé proudy působící přesně proti změně, která je vyvolala. Kdyby se tak dalo vyhnout té hmotné složce a využívat jen obláčky siločar, možná by se to dalo eliminovat. Asi to zní naivně, ale je to jenom takový ideový nástřel.

Hodně úspěchů v bádání přeje

Magneto :pivko:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Magneto píše:... pracovat jen s čistými vybouleninami, bez zapojení materiálu. Ten brzdící element jsou vířivé proudy působící přesně proti změně, která je vyvolala. Kdyby se tak dalo vyhnout té hmotné složce a využívat jen obláčky siločar, možná by se to dalo eliminovat.
Tahle idea se mi moc líbí, hlavně proto, že "pracuje" s tvarováním magnetického pole. Hmotě se tam nevyhneš, protože právě tou hmotou a jejím pohybem ta pole tvaruješ a také hmotou budeš odebírat případný výkon. Ovšem můžeš použít hmotu, která je magnetizmu lhostejná a pokud možno i elektricky nevodivá, abys nemusel řešit ani ty vířivé proudy.
I tak Ti zůstane dost problémů - třeba jak vytvářet a směrovat ty vybouleniny abys dostal nějaký pohyb a pak jak z toho pohybu docílit potřebné změny těch vyboulenin a s menšími ztrátami, než kolik získáš tím pohybem. Mám pocit, že jenom "mechanickou cestou" to nejspíš nepůjde, ale jistou naději bych viděl v cívkách, které by skrze vybouleninu naindukovaly nějaký proud, který by mohly "poslat" do jiné cívky, která by tak vytvořila vybouleninu na jiném místě. Nudit se rozhodně nebudeš :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...jo jo jo...kdo si někdy něco začal a mag.motorem...tedy ne jen teoreticky...tak od tohoto okamžiku se už nikdy nenudil...zajímavé je, že fenomén mag.motoru je i nakažlivý, naštěstí se nikdy nejedná o nějakou epidemii...poměrně snadno se to dá léčit "nejlépe" to léčí u Sisifů...sisif je také nakažlivá nemoc...navíc je néléčitelná.

no k věci abych jen neplevelil :esilenced:

trojka Buky - Magneto - M11 :D jsou pravděpodobně poslední, kdo se stále ještě nevyléčili z přesvědčení že mag. motor je možné sestrojit. Martin11 :D je tak trochu odpadlík, ten chce dokázat že MM je nesmysl a snaží se také motor sestrojit.

Každý na to jde jinou cestou na stejném základu. Škoda, že tito tři netuší co to je magnetizmus. "jakési" pořekadlo, že to je uspořádání "domén" k vysvětlení jaksi nestačí a ani Siflové magnetizmus nedovedou uspokojivě vysvětlit.
Takže tito tři nadšenci děkují publiku zdejšímu za trpělivost zde s námi trpěnou a přejmež jim, ať se mezi sebou nepožerou.... :pivko: karkulka červená :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

martin11 píše:....tak musí ....jen zrychlovat...kam by jinak uložil tu získanou energii???
do odporů


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

poota píše: Podle mého názoru je chyba v tom, že se díváte na magnet jako na nějakou "krabičku, ve které je určité množství magnetické energie". Kdyby to tak bylo, tak by muselo jít tu "krabičku" nějak odizolovat od okolního prostoru a zavřít ji tam i s tím magnetizmem. A ono to nejde!
Slavek Krepelka píše:
django1 píše: Jak?
Provedeš pokus v demagnetizované ocelové nádobě.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

psal jsem "ideální motor" žádné odpory, žádné tření, žádné ztáty...pak bude ten motor jen zrychlovat...nebo ukládat do jediného "ideálního" akumulátoru energie - do setrvačníku...
myslím, že povídat si o teorii je čas...až ten motor "pojede" martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Rovnováha, zrychlování MM

Příspěvek od adam.benda »

Magnetický motor musí fungovat na principu více méně stálé hybné síly, která je velmi dobrým ekvivalentem pro zrychlení. Sílu, která se zároveň projevuje pohybem, můžeme v obecném pojetí opravdu velmi dobře považovat rovnou za zrychlení.
Proto magnetický motor by měl fungovat ve své podstatě na zrychlení a zpočátku by tedy měl zrychlovat. Otáčky se však ustálí, protože s většími otáčkami poroste i vliv protisil a proti zrychlování motoru pak bude působit i případný odběr energie. Neříkám tu nic nového, ale jde mi o interpretaci sil a zrychlení v MM.
buky píše:... Proto si jako základní model představuji dvě stejná závaží zavěšené na kladce, co je pro mne silová rovnbováha F1 = - F2. Když bude jedno ze závaží lehčí, tak půjde o silovou Nerovnováhu F1 < F2 a dojde k pohybu.
Co myslíte, je možné takovej stav dosáhnout u per. magnetů ? Nebo je moje úvaha chybná ?
Řekl bych, že tohle není zrovna šťastný začátek cesty ohledně tápání nad MM. Když navážu na ta dvě závaží... Je otázka, k jak velké nerovnováze vlastně dochází nakonec, pokud ta závaží budou rozdílně těžká. Totiž v příliš krátkém pozorovacím okamžiku máme nerovnováhu a získaný pohyb. Skoro by se dalo nechat se zlákat představou, že máme pohyb zadarmo, tedy nějaký energetický zisk. Jenomže v delším pozorovacím okamžiku nakonec musíme nějakým zásahem závaží vrátit do původní polohy (aby závaží zase mohla vykázat ten "pohyb zdarma"). To ale znamená, že (i se zásahem) je celý systém v energetické rovnováze. Typicky... Museli jsme vynaložit vlastní energii na to, abychom mechanizmus připravili zpět do výchozí polohy. Ale to už je tu celkem ohraná písnička...

Jinak ten případ se závažími využívá pole gravitační, což je radiální typ pole (přímky siločar pomyslně směřují do jednoho bodu - do těžiště). V magnetismu máme však zcela jiný typ pole, a sice pole "smyčkové", řekněme. I to je potřeba si uvědomit, pokud se třeba snažíme funkci MM k něčemu přirovnávat... Pro některé myšlenky je to smyčkové pole nadějí, pro jiné myšlenky zabijákem.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od adam.benda »

Aquarius1 píše:... Byl tady názor že magnet jako takový není zdrojem energie ale jakási dioda ,,krabička" a s tímto názorem se plně ztotožňuji. ...
Záleží na úhlu pohledu. Dioda ano. Ovšem kousek hmoty, který neustále vykazuje "energii" pomocí magnetického pole, také ano. Nemusíme skrze magnet hledat "nesmyslné perpetuum mobile". Pohlížejme na magnet jako zcela normální zdroj přírodní energie. Jen jsme ještě nepochopili, jak máme ten mlýnek do toho potůčku dát, aby se točil. (A přece se bude točit.)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Píšeš "potůčku", ale ono to vypadá, že je to spíš jenom stojatá voda - a na její rozpohybování zatím spotřebováváme víc energie, než z toho pohybu získáváme :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“