Mentálni léčení

Léčebné postupy.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: mentální léčení

Příspěvek od LenkaX »

Slavek Krepelka píše: Děkuji Sano,
Vodu jsem pak ochutnal a je stále výtečná. No, pak mne napado nalít kus jedné sklenky vodou neobhospodařenou mými představami z velkého kanystru a kus jedné sklenky vodou obhosopodařenou z malého kanystříku. Na střídačku jsem je pomlaskal a světe zboř se, každá chutná jinak. Ta z toho malého má tak nějak kulatější chut'. Něco se s ní stalo. Jsem celý rozjařený.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Ahoj Slávku,je to úžasné čím dál víc mi začíná docvakávat i díky Tobě co jsem tu ted četla, jak jsme jako hologram "Boha" stejně tvůrčí jako on.Jsme jeho částečky a protože nás od malinka učili, jak jsme neschopní a oddělení a že naše myšlenky nemají žádnou sílu a moc atd přitom cokoliv nás napadne a my to uděláme ,jako např. vložit informaci v podobě přání do vody a ono to jde a umí to každý , jen chtít.Tvůj pokus mě přivolal vzpomínku na závěr týdenního semináře ukrajinského léčitele Sergeje Kariakina , který na rozloučenou v poslední den kurzu vzal velikou číši a do ní nalil 1/2 litru červeného vína (2.1/2 zůstala v lahvi)a nad ním provedl modlitbu a požehnání. Co přesně říkal nevím , byl to spíš jeho tichý rituál. Pak každému popřál štěstí a požehnání a dal mu napít z poháru takto s pozměněným vínem, které neslo informaci. Ta chut byla tak LAHODNA a pachut zvinovatělého vína zmizela.Pak jsme se mohli napít vína v původním stavu ,co zústalo v lahvi.Velký rozdíl. Takže voda, která tak ochotně a krásně vede informaci se může stát i náš pomocník a léčitel.
Vlastně jsem si vzpomněla ještě na podobnou zkušenost, kterou dělám asi rok denně, že mám na stole v kuchyni energet.obrázek kreslený medijně ve tvaru srdce a ten vyzařuje pozitivní energii. Dávám na něj a ještě na slova Děkuji a láska každý den sklenici s vodou a voda má po několika hodinách nasládlou chut...po urč. času to někdy jde až do hořka,ale velmi mírně .Ráda zkusím to co jsi popisoval.Děkuji za inspiraci.Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj Slávku, ted jsem zkoušela v podstatě to samé ,ale kyvadlem.
Napustila jsem pitnou vodu do 2 sklenic a nad jednou jsem vznesla ZÁMĚR, že do vody vkládám vibraci lásky a soucítění.Točivým pracovním pohybem kyvadla se tato informace vložila. Po samovolném zastavení krouživého pohybu jsem se zeptala na kolik procent je tato info ve vodě a byla na 100%.Trvalo to asi 2 minuty .Vše i s prosbou.Pak jsem ochutnala na porovnání obě vody a ta nainformovaná byla jako kulatá při polykání a lepší chut. Druhá byla taková jak ostrá.Těžko se to popisuje.Ještě to dám ochutnat manželovi, jestli pozná rozdíl.
Vím,že se dá do pitné vody vložit vibrace jakéhokoliv léku třeba jako jsou bioaktivní bylinné kapky od Diochi. Takže i tudy je cesta . To je ta naše tvořivost, které můžeme krásně využít. To nejkrásnější je nejjednodušší.Všimněte si,že složitosti naopak člověka zaměstnávají a brzdí.Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zkušenost potvrzena

Příspěvek od 1220 »

Omlouvám se, že reaguji tak pozdě na výzvu přítele Pooty, věc se má následovně :
Je nezbytně nutné, aby Norbekovova metoda fungovala, vzpomenout si na AUTENTICKÝ OKAMŽIK SVÉHO DĚTCTVÍ, kdy se cítili šťastni,ve věku do max 5 let. Tento okamžik je třeba podržet, tím se všechny tělesné buňky regenerují/ do jisté míry/Zlepšení zraku ke kterému dojde je třeba ukotvit, pak se tam již vracet netřeba, anebo se zaměřit na jinou oblast chátrajícího organizmu.
Každý ten okamžik někde máte, jen je třeba nechat tělo, aby si vzpomnělo. potíž bývá v tom, že jen pár procent populace je schopno se soustředit . Povedlo se mi zbavit se brýlí z 2.5 dioptrie na 0 dioptrie za 14 dní před cca 2 lety. Brýle nepoužívám, i když se zrak občas zhorší, tam je třeba se znova vracet do toho dětctví, a upravit životosprávu.
Na forum téměř nechodím, případné dotazy bych eventuálně zodpvěděl na mailu, který je karelzmako@seznam.cz, prosím však o trpělivost, odpovídám někdy po dost dlouhé době.
K.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: zkušenost potvrzena

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Viz http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 24#p119024
poota píše: ... Existuje "skutečnost" a existuje "pravda", což jsou většinou dvě odlišné věci. ....
Já se tímhle právě docela zabývám a docházím k přesvědčení, že náš největší problém je, že nemáme přesnou terminologii, nebo jinak, že danou terminologii přesně nepoužíváme, ani jí nemluvíme, ani jí nepíšeme, ani ji neslyšíme a nečteme. Všechno co diskutujeme nám leze krzevá vjemová ústrojí ven i dovnitř cenzurováno naší předpojatou myslí, která je navíc vždy ještě momentálně silně ovlivněna naším citovým rozpoložením. Mne osobně to stálo hodně úsilí se naučit věci přečíst i čtyřikrát, aj s odstupem času a stejně to neudělám vždycky. Pokud ne, bývá to tím, že mám pocit, že je odpověď naléhavá. Pak se dost často stává, že vlastně odpovím na něco, co nebylo ani napsáno, ani myšleno. Petr Velechovský to popsal celkem fajn.

Možná se nás dost shodne, že čím má někdo v hlavě, tedy ve vědomé mysli, větší momentální zmatek, tím je komunikace s takovým člověkem obtížnější. Není to nezbytně, a vlastně málo kdy tím, že by dotyčný byl blb, ale spíš tím, že je momentálně a někdo o i stále zmatený, kdy mu osobní cenzura zmatku v mysli nedovoluje komunikaci ani přijímat, ani vysílat aniž by zmatku nepřidala, protože předávaná informace je matena už během komunikace. Hodně jsem si v hlavě probral různé spolužáky se kterými jsem měl kdy co do činění, hlavně ty, kteří byli považování za méně inteligentní, včetně sebe :D, a ve zpětném pohledu docházím k tomu, že u mnohých byla jejich projevená tupost dána právě nějakým zmatkem v hlavě, především asi díky rodinným poměrům, ale mám pocit že taky hodně díky tomu, že informace které po nás svět začne střílet jen se dáme do mluvení se značně rozcházejí a odporují si. To samozřejmě nemluvě o tom, jak se navíc ještě mohou informace rozcházet a odporovat si s pocitovými vjemy.

Osobně se neztotožňuju s náhledem, že každý má svou pravdu, nebo že pravda je něco, co není sebe-konsistentní, že mohou existovati vzájemně si odporující pravdy. Vrtaje se v tom, vždy docházím k tomu, že ty rozpory vznikají v momentě, kdy je nějaká "pravda" vytržena ze svého pozadí, kdy je vyjádřena a aplikována nějaká všeobecná zkratka na situace, jejichž vzájemné souvislosti a složitosti jsou buďto neznámé, nebo ignorované, nebo nepochopené.

Pro sebe jsem si ustanovil, co vlastně je a co není pravda a zadefinoval jsem si to tak, že co se kdy stalo pravda je. Je to skutečnost, realita, řekněme událost. Pokud mi přijde, že si nějaké události nějak odporují, nebo se míjejí, nehledám co je správně a co je špatně, protože obě mají nepopiratelnou hodnotu pokud jsou slušně doložené. V takovém případě a pokud mi to připadá jako momentálně pro mne důležité, se začnu nimrat v tom, jaké má ta která událost pozadí, za jakých podmínek k ní došlo. Zdaleka ne vždy, ale dost často jsou příčiny rozdílnosti celkem lehce zjistitelné. Jinak řečeno, dá se dojít na to, proč když dva dělají totéž, není to totéž a proč stejná činnost může mít naprosto rozdílné výsledky. Hrubě řečeno, někdo motorovou pilou pokácí strom a někdo sebe, i když podmínky, záměr, vybavení, terén atd. byly zdánlivě stejné.

Samozřejmě jsem došel na to, že názory se utřídit nedají. Není po čem jít, pokud za nimi nestojí skutečné události a pokud stojí, pak už zase není třeba se názory zabývat. Vše mi tedy míří k tomu, že :devil: vzal všechny názory a jediné z čeho mohu nějak usuzovat a z čeho vycházet jsou události, samozřejmě nevytržené ze svého pozadí. Tím se člověk zbavuje nesmírné hromady plevele, který mu mate mysl. Že se tady hrabeme taky těma všema způsobama jak mysl umlčet, což jsou především různé meditace, houby a byliny a LSD i alkohol atd. připadají mi takové techniky spíš jako pracovní přestávky. Ty nám sice uleví, ale po nich zase šupky dupky zpět do toho, co považujeme za realitu a koukej zase bouchat. Jenže ta "realita" však není ničím jiným než zmatkem našich představ o realitě v naší mysli. Ten z nás dělá "blbce" a připravuje nás jednak o schopnost se v té "realitě" vymotat, ale taky nás připravuje o schopnost se udržet ve stavu "meditace".

Sečteno a podtrženo, vychází mi z toho, že to, co považujeme za racionální myšlení je cokoliv, jenom ne racionální myšlení. Nelze racionálně hodnotit názory a teorie, které jsou zase jen názory. Je to jako řešit v Národním divadle Rusalku. Panuje dost všeobecný názor, že racionalita a pocitová sféra se neslučují, ale vidím to poněkud jinak. Ono se neslučuje to, co za racionalitu považujeme s tím, co jsme od přirozenosti zač a co momentální realita je ve skutečnosti. Ten náš mentální přemýšlecí proces je jak motor zahlcený znehodnoceným palivem, sotva škytá a je mezi námi v jen rozdíl v tom, o kolik komu ten jeho motor škytá víc než tomu druhému.

Dál se do celého mentálně realistiko-pocitového, lidského systému ještě plete víra. Pokud je jednoduchá a ucelená, lze jí zaměnit za spoustu toho znehodnoceného paliva, tedy iracionálních námětů k racionálnímu přemýšlení tím, že soustřeďujeme jen na jeden, téměř vždy iracionální námět. Tím brání zahlcení a způsobí, že motor se rozjede i na iracionální myšlení, které je však velice omezené a které může docela drsně kolidovat se současnou realitou a událostma. Sranda však je, že jednoduché a pevné víře se začnou události klíďo píďo podrobovat a takovou vírou je lze v dalším čase, tedy do budoucnosti, i modifikovat. Z toho vyplývá, že události staré řekněme dva tisíce let mohou být v dnešní době neopakovatelné, protože jim chybí jakési podmínky k opakovatelnosti. To neznamená, že události minula jsou pitomost a neznamená to, že události dneška a zítřka jsou pitomost, stejně jako to neznamená, že události v jedné laboratoři jsou pitomost, protože v jiných laboratořích "totéž" za boha někdo nedokáže zopakovat. Už to, že úspěšná může sedět na geopatogenní zóně oproti všem ostatním může činit dostatečný rozdíl v podmínkách.

Úplně o totéž a ještě spíše jde u různého léčení "vírou", ať již nějak napřímo, nebo přenášenou v podobě informace uložené v něčem hmotném a proto jsou v tom taky takové zmatky. Většina lidí co si pomohli nějakým osvícením, nebo "vědou", má pocit, že za jejich léčebnými událostmi stojí buďto fyzické, nebo mentální důvody. Nic nemůže být dále pravdě. Prakticky všichni si toho jsme vědomi, ale zatímco málo kdo se snaží se v tom vyznat, kde kdo nemá problém si udělat, či ještě daleko častěji převzít, názor, povětšinou vyrobený prakticky z ničeho. Vždy ale jde o oba vlivy a pokud to někdo nechápe, maje názorový zmatek v mysli, vrhne se na jednu, nebo druhou stranu, mentální, či duchovní a loďka se často aj převrhne. Naše věčné rozdělování nedává možnost kooperaci mezi skutečně racionálním myšlením a pocitovou složkou, stejně tak jako informační jemnohmotnou, a to jen pro to, že ignoruje fakta, tedy události, zatímco se plácá v názorech předchůdců s klidem starých tisíce let, stejně jako součastníků, vzniklých za jiných podmínek, jak osobních tak sociálně společenských, geologických atd.

Asi by se dalo říct, že zatímco racionální uvažování založené na událostech se zabývá spíše racionalitou minulosti a přítomnosti, víra se zabývá spíše racionalitou budoucnosti, kterou v podstatě teprvě tvoří. Problém s vírama ale je, že nám byly zaměněny za náboženství, což jsou ve své příšerné většině velice zmatené sbírky oponujících si a i nesouvislých dogmat a názorů, které opět nutí mysl k racionálnímu řešení iracionálních informací. Tady je snad jedinnou vyjímkou tak zvaný "primitivní" spiritualismus, který je velice jednoduchý a ponechává každému jedinci hodně prostoru si kde co okoštovat sám, aniž byl zavalován, a řekněme si to upřimně, snůškou kravin, které do nás hustí naše "vzdělání" a společnost, tedy nečích protichůdných a iracionálních "pravd". Mluvíme zde i o dějepisu, politice, archeologii, filosofii, sociologii, ekonomice a do značné míry i biologie a fyzikální vědy, o matice a jejích interpretacích nemluvě.

Ať už jakkoliv, pokud si člověk chce ne udržet, ale vybudovat trvalou a harmonickou souhru jak mysli, tak pocitové svobody a pohody v rámci reality, nelze než se osvobodit od zbytečných komplikací hromad uměle vytvořených paradoxů ve své mysli, které pro svoji iracionalitu nemají řešení. Pak se dostane taky k ESP manipulaci a komunikaci a stejně tak ke zdraví. Jsou vlastně jen dvě věci, které nám brání, a obě jsou rušivé. Je to strach z budoucnosti a nezmáma vlastní svobody a je to vědomý zmatek úmyslně i mimovolně nasazený do našich myslí paradoxama, které nejsou skutečnou součástí naší reality, ale pouze iluzí vytvořenou v našich mozcích a myslích. No, OK, ještě taky podvědomý a emocionální zmatek, což jde ruku v ruce, ale ono je to celé na daleko delší povídání.

:ethink: No, to jsem si zas dal lekci.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od hanka »

LenkaX píše:..Točivým pracovním pohybem kyvadla se tato informace vložila. .....Vím,že se dá do pitné vody vložit vibrace jakéhokoliv léku ..
Ahoj Lenko, kterým směrem točíš ten pracovní pohyb? Je jedno, jestli doleva nebo doprava? Nebo je to různé u praváka a leváka?.. Ale také jsem slyšela, že směr otáčení záleží na tom, jestli jde o muže či o ženu :| ...
Hanka

P.S. Poznal manžel ten rozdíl ?.. :lol:..


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj Hani,směr si dohodneš s Vyšším Já,většinou to všichni dělají ve směru hod.ručiček.Ale jsou případy že si tělo či vlastně ruka sama řekne kde je jí to přirozenější. Nemá to nic co dělat s pohlavím.Jde jen o dohodu se svým VJ , na kterou stranu se bude pracovně točit a to už se nesmí měnit.L.
P.S. manžel rozdíl poznal ale určil to právě naopak.To co mě se zdálo jako zaoblené ,on cítil jako ostré a naopak. Opakovala jsem tento pokus i další den a to už jsme se shodli.Každopádně jsem rozdíl cítila i v chuti.Ta nainformovaná voda byla příjemnější a nešla do hořka jako ta druhá. myslím jen malinký náznak hořké chuti.Těžko se to popisuje tyhle niance .


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od hanka »

LenkaX píše:..směr si dohodneš s Vyšším Já ..
To jsem ráda, Leni, protože mně se točí pozitivně doleva :roll: , tak jsem si nebyla jistá, jestli tím energii nebudu ubírat ..

K tomu ovlivňování: dostala jsem od příbuzné malý posvěcený obrázek Panny Marie. Nevěděla jsem co s ním, až mě napadlo dát ho do průsvitného obalu a nechat na stole u počítače, kde si na něj pokládám sklenici s vodou. Voda má lahodnou chuť, je hlaďoučká a moc příjemná. Dělá to určitě to posvěcení, protože od velikonoc mi zůstala pohlednice Ježíše a zkusila jsem to i s tímto obrázkem, ale změna vody se nekonala.
Vyzkouším i Tvoji metodu s kyvadlem, jsem zvědava, jak bude chutnat ;) .
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od LenkaX »

To je klidně možné, pod se k obrázku někdo modlil a upínal s čistými myšlenkami.Těžko říci. Já jsem vychovaná jako ateistka a svou cestu duše a víry jsem si hledala sama .Na jednou ze seminářů , který byl blízko Hostýna bylo jedno odpoledne volné s tím že kdo chce ,může Hostýn navštívit. Několik žen tam odešlo ...mezi nimi byla jedna velmi citlivá na energie se vrátila s velmi negativními pocity po vstupu do kostela či kaple.nevím, nikdy jsem tam nebyla .Takže i to, co je zdánlivě čisté místo, být čistým být nemusí a i tam je manipulace .Vím že to pak na dálku ještě čistili .....


Změň sebe sama a změníš svět :-)
michal13
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20 led 2015 12:18

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od michal13 »

Ahoj, Slávku,
nebo ostatní, co máte zkušenost s Bengstonovým léčením.
Pustil jsem se do Bengstona na základě informací, co jsem pochytal zde na fóru nebo jinde po internetu.
Vytvořil jsem si 21 obrazů, řekněme, že jsem se je naučil s co nejvíce detaily včetně emocí. Jsem ve fázi, kdy je umím procházet za sebou, ale zatím jenom v periodě cca 1 obraz na 3 až 4s. Na vyžádání si umím vyvolat obraz a prožít jej celý i s emocemi (což ale samozřejmě trvá déle).
Stojím na hranici, kdy další zrychlování mi neumožní vykreslit celý obrázek do detailů a je nutné představu "zestručnit". Emoce už tak nestíhám prožít, ale nyní bych měl i ubrat na detailech? Co mám ale vybrat jako to stěžejní z celého obrazu, když pro celkové prožití situace potřebuju "vidět delší děj" nebo více detailů?
Mám si udělat statickou "fotku" dané situace a spoléhat na to, že je to dostatečné?

Tady bych potřeboval poradit, jak překlenout tu hranici, kdy to přestávám mít plně pod kontrolou a ubírám se jenom jakoby k namátkovému vyvolání dané představy. Mám ještě paralelně, nezávisle na zrychlování pracovat s jednotlivými obrazy a stále je ještě zdokonalovat co do detailů a emocí? Jak poznám, že už mám dostatečně "uloženo" a mohu se věnovat jenom zrychlování cyklování?

Díky za rady a tipy,
Michal


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od Slavek Krepelka »

michal13 píše: ... Stojím na hranici, kdy další zrychlování mi neumožní vykreslit celý obrázek do detailů a je nutné ...
Osobně nesdílím pocit, že "je nutné". Ono když se to člověk naučí, stačí jen cyklováním připomínat podvědomí o co emocionálně jde a hlavně tím vytížit mozek, aby pitomec neměl čas myslet. Nejspíše to člověka dostává do delty a kdo ví do jakýchých dalších čarovných frekvencí mozku a tam jde spíš o tu rychlost promítání. Podobně fungujou bubny a mantry atp. s tím rozdílem, že zde jsou připomínány i pocity a ne nezbytně vyvolávány. Jde pouze o techniku, ne o princip, i když jak se mi to jeví, velice účinnou. Pokud bychom byli na obrázkovém, či symbolickém písmu, jako Číňani, nejspíše by stejně dobře pracovaly i představy naučené sice jako takové, ale eventuelně převedené do promítání si representativních symbolů.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
michal13
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20 led 2015 12:18

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od michal13 »

Slavek Krepelka píše: Osobně nesdílím pocit, že "je nutné". Ono když se to člověk naučí, stačí jen cyklováním...
Jak se to tedy naučit? Dokážeš si i při velké rychlosti vybavit celý obraz se všemi detaily?
Máš na to nějakou speciální techniku nebo postup?
Zatím si neumím představit, že bych byl schopen to tak rychle střídat... :dknow:

Díky, Michal


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od Slavek Krepelka »

michal13 píše: Dokážeš si i při velké rychlosti vybavit celý obraz se všemi detaily? ...
Detaily si vybavit umím, či lépe řečeno v mentálních obrazech jsou, ale absolutně se nesoustředím na to, abych je při cyklování vnímal. Když se podíváš na známou scenerii, řekněme stromořadí, taky počítáš každý lupen? To není potřeba. Bengston tvrdí, že si má ty představy člověk první vrýt do paměti a pak cyklovat se zvyšující se rychlostí. Jak detailní si je má udělat, o tom nehovoří a také neříká, že člověk musí při cyklování vnímat každý detail jednotlivých představ ani že si má opakovaně vybavovat pocit představy.

Udělal jsem tedy první krok a pak už se soustředil jen na rychlost přesto, že detaily i pocity definitivně unikají. Mentální obraz blikne a další. Je to spíš jako vnímání deště, když ho nasvítí blesk. Člověk si všimne spousty kapek najednou, ale už nevnímá jejich tvar, nebo nasvícené pozadí. Ještě jinak. Když řídíš auto, tak taky opticky vidíš vše, co máš v zorném úhlu, ale pozoruješ a vnímáš jen to, co momentálně považuješ za důležité, zatímco ostatní plyne kolem v podstatě nepozorováno. Aj se stane, že člověk někdy ani neví kudy vlastně jel a přesto dojel kam chtěl a definitivně cestou silnici pozoroval a v každý moment i vnímal, i když povětšinou podvědomě a ne vědomě. Bengston popisuje, že při cyklování je možno si třeba i s někým trochu povídat, ale jen triviálnosti, které neodvedou pozornost od cyklování. Měl recht. No a já se cyklování učil převážně za volantem. Chvíli to vzalo, ale za pár týdnů se mé podvědomí naučilo řídit i cyklovat najednou. Ty to cyklování zatím očividně děláš vědomě, topíš se ve studiu detailů a to tě brzdí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
michal13
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 20 led 2015 12:18

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od michal13 »

Slavek Krepelka píše: Detaily si vybavit umím, či lépe řečeno v mentálních obrazech jsou, ale absolutně se nesoustředím na to, abych je při cyklování vnímal...
Ano, tohle to asi bude chtít, nesoustředit se na detaily při cyklování, ale věřit si, že tam prostě jsou a soustředit se na rychlost.
Slavek Krepelka píše: Ty to cyklování zatím očividně děláš vědomě, topíš se ve studiu detailů a to tě brzdí.
To je pravda, jako bych se nechtěl vzdát kontroly nad tím vším. Je potřeba si víc věřit, mi z toho vychází.
Díky za cenné rady, snad se od toho odpoutám...

Michal


Lenka80
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03 říj 2019 9:00

Re: Mentálni léčení

Příspěvek od Lenka80 »

Dobrý den, děkuji za zajímavé čtení. Zrovna teď řeším pracovní a stresové vyhoření a přemýšlím jak z toho ven. Jsem manažerkou jedne střední firmy, čili 24/7 přilepená k telefonu či notebooku a opravdu už to začínám nezvládat.

Proto přemýšlím, nad tím, že se úplně odpojím od okolního světa, vypnu všechny elektronické přístroje, začnu s meditací a s cvičením jógy. Aby se mi podařilo utéct od stresu každodenního života, přemýšlím, že vyrazím někam hodně, hodně daleko. Podařilo se mi najít toto jóga srí lanka. Myslíte, že je to ta cesta, kterou bych se měla vydat? Uměli byste mi prosím popřípadě poradit i něco jiného?

Mockrát děkuji, Lenka Veselá.


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“