Etikoterapie

Léčebné postupy.
Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

Opravdu to byla kyselina benzoová? Nebyla to náhodou jiná?
Vcelku bych se do Vaší soutěže přidal, nějaké neduhy taky mám a zlozvyky taktéž.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od poota »

Palo píše: Já pochopil. Když má někdo zdravotní problémy typu "špatně se mi dýchá", tak je podle Tebe lepší zvolit "čárymáry" než zjištění parazita, který to způsobuje. ...
Pochopil, ale nikoli zcela přesně.
Jak jsem tu již někde psal, člověčí tělo je neuvěřitelně "chytré" a vymakané v tom smyslu, že si třeba dovede vyrobit (snad) zcela libovolnou organickou sloučeninu. Tyto jím vyráběné látky mají pouze požedovaný účinek, tedy bez jakýchkoli vedlejších účinků. Naprosto dokonalá přírodní lékárna, a navíc zcela zdarma.
Jenže samozřejmě je tu jedno obrovské ALE:
na druhou stranu je to naše člověčí tělo zase natolik "blbé", že samo od sebe prostě nerozezná, co nám prospívá a co nám škodí, co chceme a co nechceme. Prostě, ponecháno samo sobě, stará se jenom o to, abychom "nějak přežili" a všechno se snaží udržet v nějaké rovnováze. Na každé vychýlení tedy nějak reaguje, ale většinou tak, že se snaží jenom opět docílit rovnováhy. I když by třeba bylo v jeho možnostech snadno odstranit zdroj nerovnováhy, stejně bude raději jenom balancovat. Působí to takovým dojmem, jako kdyby si tělo samo o sobě netroufalo udělat nějaké rozhodnutí. Tato jeho "bezradnost" je někdy skutečně až zarážející. Nicméně je tomu tak.
Pokud sami rozhodneme, a dokážeme svoje rozhodnutí tělu tlumočit, pak se nám velice ochotně pokusí vyhovět, a jestliže je to v jeho silách, tedy problém odstraní či napraví. To, že se to nepodaří vždycky, má většinou jednu ze dvou příčin. Buď již náprava není v silách těla, a nebo tělo "nepochopilo" správně, co od něj chceme, možná jenom proto, že jsme nepoužili správný postup při tlumočení.
Ale k Tvému příkladu - když necháš dveře nezamčené, nemůžeš se divit, že Ti do baráku vleze zloděj. Když už je v baráku, tak Ti asi nepomůže zamknout. Napřed ho musíš vyhodit. Pak už má cenu zamknout, aby se nevrátil. Pokud ho vyhodíš a nezamkneš, nebo dokonce necháš dveře dokořán, nemůžeš se divit, že se zase vrátí.
Máš zdravotní potíže - Tvůj dosavadní život je umožnil a nebo dokonce vyvolal.
Nějak se jich zbavíš, ale pokud budeš žít naprosto stejně, je jenom otázka času, kdy se objeví znova. Změň svůj život - a za nějaký čas budeš mít úplně jiné potíže. Pokud se Ti podaří změnit svůj život správně a dokážeš svému tělu sdělovat správně svá přání, můžeš umřít úplně zdravý.
Takže závěrem - když už sis pěkně zavařil, tak Tě žádný "čárymáry" obratem do pořádku nedá. Koukej se taky starat sám a co můžeš, tak dej do rychtiku. Tělo Ti v tom docela rádo pomůže - když mu to dobře vysvětlíš, tak i dost značně. Když to budeš dělat jenom "sám", tak bude zase jenom vyrovnávat a balancovat.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:Opravdu to byla kyselina benzoová? Nebyla to náhodou jiná?
Vcelku bych se do Vaší soutěže přidal, nějaké neduhy taky mám a zlozvyky taktéž.
V knize se píše přesně toto:

Bolest prstů na nohou
Konce Vašich nohou jsou - co se týče zásobování krví - tou nejhorší oblastí našeho těla. Jsou to totiž nejvíce vzdálená místa od srdce. Krev, která se sem dostává má největší kyselost a nejnižší obsah kyslíku. Tělo produkuje poměrně velké množství kyseliny močové, která je za normálních okolností vylučována ledvinami do močového měchýře, avšak při jejich nedostatečné funkci se obsah kyseliny v krvi může zvýšit. Krev může udržet jen určité množství kyseliny (v kyselých podmínkách na špičkách Vašich nohou je tato její schopnost ještě snížena) a kyselina močová se začne ve Vašich nohou srážet nebo usazovat.
Kyselina hipurová je také nalézána v místech výskytu bolestí. Kyselina hipurová je produkována játry v množství asi 1 gramu za den a hraje úlohu při detoxikaci. Je nevhodné konzumovat kyselinu benzoovou, tento běžný konzervant, protože ho tělo odbourává právě na kyselinu hippurovou. Ctěte pozorně etikety na potravinách, které kupujete. Vyvarujte se nápojů nebo pečiva, které obsahují kyselinu benzoovou. Kyselina citrónová je neškodná.
Klouby prstů u nohou jsou velmi častým místem výskytu bolesti. Bolest se ještě zhoršuje při špatném oběhu krve. Vezměte si při každém jídle kapsli s kajenským pepřem, aby se vaše krevní cirkulace zlepšila. Špatný krevní oběh poznáte tak, že nemůžete nahmatat puls na Vašem vnitřním kotníku.
Hromadění kyseliny močové a hipurové přiláká bakterie, které se na nich živí. Poté, co se zde bakterie rozmnoží, se okolní tkáň začne bránit vytvořením zánětu. Nyní přijde na řadu bolest. U některých lidí se však bolest neobjeví, ani když se v jejich nohou kyseliny ajiné usazeniny vyskytují v takovém množství, že jsou jejich klouby nateklé a neohebné.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Palo »

poota píše:Máš zdravotní potíže - Tvůj dosavadní život je umožnil a nebo dokonce vyvolal.
To vysvětluje vrozenou brucelu :)

V poho, časem se ukáže :) Pořád se něco učíme a průběžně měníme názory (to myslím zejména na sebe).


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

etikoterapia

Příspěvek od Jayo »

Palo - ak hladas spravodlivost s materialistickym pohladom na vesmir, tak vedz, ze ju nenajdes. Rovnako, ak veris na nahodu.
Tie vrodene choroby si dostal, pretoze si ich mal dostat. Boh sa tak rozhodol, ze si to zasluzis. Bolo to vsak plne v sulade s prirodnymi zakonmi, tomu ver. Ak chces preskumat proces, akym si ich dostal, tak to ta musim sklamat. Aj keby si tomu zasvatil cely svoj zivot, nepreskumas to presne a do hlbky. Ide teda o stratu casu, riesil by si nieco, co ti do zivota neprinesie absolutne nic.
Etikoterapia myslim nehovori, ze VSETKY choroby si sposobime emociami. Hovori, ze vacsinu. Ked sa napriklad niekto narodi s genetickou poruchou, nesposobil si to myslenim ani emociami v tomto zivote. Ale v nejakom inom. Prevtelenie duse je plne v sulade prirodnymi zakonmi, a karmicke zakony ti pritiahnu do noveho zivota to, co si zasluzis, tak aby bola zachovana spravodlivost. Cize, aby si sa vyhol vrodenej chorobe, liecbu podla etikoterapie by si potreboval napriklad v minulom zivote. Je to samozrejme nepresne povedane, skor len tak na predstavenie, ako to casto moze byt, ze treba patrat aj dalej, nez su hranice materialistickej rozpravky vedcov. Dokym si budes mysliet, ze po smrti je tma, a si len toto telo, tento jeden zivot, nikdy nenajdes spravodlivost ani poznanie a stale ti bude nieco uchadzat, pochopitelne nebudes schopny uverit, ze emocie maju taky vplyv na choroby, pretoze ti nebude sediet, ako si mohol dostat vrodenu chorobu cez emocie. Takisto nezabudaj na jeden casty omyl, ze tvoj zivot sa zacina narodenim, teda ked opustis telo matky... omyl, ten pohlad opat vymysleli materialisti, aby netrpeli vycitkami, ked zabiju zive dieta v bruchu matky. Tvoj zivot zacina este v bruchu matky, uz vtedy zazivas emocie, a verim, ze na teba vplyvaju i emocie, ktore zaziva tvoja matka. Takze, tvoja vrodena choroba mohla vzniknut uz v bruchu matky, predcim si mal menej nez 9 mesiacov, a vznikla v sulade s prirodnymi zakonmi, a mohla byt vovolana emociami, ktore si vtedy prezival.

Ozaj, este k masu. Maso nedoporucujem jest nikomu, snad len cerstve, krvave, skonzumovane do par hodin po zabiti, najlepsie este so zvyskami telesnej teploty zvierata, moze nieco dat zivemu organizmu, samozrejme z divoko zijucej zveri. I tak je to vsak riskantne, kedze nemame traviacu sustavu masozravcov, skor nudzova zalezitost na prezitie. Tepelne upravene maso z obchodu je pre telo toxicky jed, ktory prekyseluje telo, telu energiu odobera, navyse jeho kupou podporujes masaker, kedy silnejsi zneuziva slabsieho, a pripravujes si tak nadhernu karmu v dalsom zivote... alebo mozno uz v tomto. :-)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: etikoterapia

Příspěvek od Palo »

Jayo píše:Palo - ak hladas spravodlivost s materialistickym pohladom na vesmir, tak vedz, ze ju nenajdes...
Ok, v podstatě souhlas, nic není černobílé ;) A koneckonců je možné, že vrozené nemoci jsem dostal úmyslně, abych je řešil a přišel na skutečný důvod nemocí :lol:

No přiznejte chlapi, že je to možné :lol:
Naposledy upravil(a) Palo dne čtv 03 pro 2009 12:42, celkem upraveno 1 x.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od poota »

Palo píše:To vysvětluje vrozenou brucelu ...
Hulda Clark vysvětluje většinu trvalejších chorob jako výsledek působení cizopasníků. Podle ní se tzv. dědičné choroby od nich liší tím, že původce těchto chorob nosila již matka, která předmětnou chorobu předávala plodu již během těhotenství. Právě tím dochází k tomu, že dotyčná choroba se projevuje i bez přítomnosti původce, tedy onoho cizopasníka, a zároveň je na tuto chorobu tělo již "zvyklé" a bere ji jako součást své genetické výbavy a nikoli jako abnormalitu.
A k etikoterapii - náhoda skutečně neexistuje, takže vše, co člověk během života má absolvovat, je víceméně dáno již předem. Tím, jak se s různými protivenstvími dokáže vyrovnat a jaké si z nich vezme ponaučení, ovlivňuje jeho karmu. Na té pak závisí jeho příští život, tedy zkoušky, které ho čekají v novém těle a v dalším životě. Na tom, jak prožije tento život, zda a jak splní zadaný "tajný" úkol, závisí to, jestli další život bude na vyšším a nebo nižším stupni. K dispozici má libovolný počet "oběhů", jeho vývoj závisí skutečně pouze na něm. Každý člověk má duši na určitém stupni vývoje, kterému odpovídá i způsob jeho uvažování a konání. Je možné někomu ukázat cestu a usnadnit tak jeho vývoj, ale není možné nutit ho k něčemu, co není součástí jeho vnitřního přesvědčení. Není také možné, a ani slušné, chtít po duši, která je na začátku svého vývoje, aby se chovala a podávala stejné výkony jako duše, která má již většinu této cesty za sebou. Takhle jen ve zkratce, ono celé je to na podstatně delší povídání.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Palo »

poota píše:Hulda Clark vysvětluje většinu trvalejších chorob jako výsledek působení cizopasníků...
A k etikoterapii - náhoda skutečně neexistuje...
:good: +1


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

poota

Příspěvek od laik »

poota
:good: za celej příspěvek
vše má svuj pravej čas........


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:Jak jsem tu již někde psal, člověčí tělo je neuvěřitelně "chytré" a vymakané v tom smyslu, že si třeba dovede vyrobit (snad) zcela libovolnou organickou sloučeninu. Tyto jím vyráběné látky mají pouze požedovaný účinek, tedy bez jakýchkoli vedlejších účinků. Naprosto dokonalá přírodní lékárna, a navíc zcela zdarma.
... Pooto, tato tvá věta mne donutila, abych sem napsal zmínku o přírodním preparátu DLPA ... úžasná to věc, ačkoliv je brán pouze jako potravinový doplněk ... žádný doktor vám ho totiž nepředepíše, a to i přestože je mnohdy účinnější než jiné mnohem dražší preparáty ... není totiž registrován jako léčivo, tudíž z něj ani neplynou příslušné obolusy ... :? :D

... DLPA může působit dle způsobu užívání:
- jako mozkový nutrient / pro snížení mentální únavy (požitím ihned ráno na lačno) ... info o "chytrých (nenávykových) drogách" je např zde http://vitaminy.doktorka.cz/mozkove-nut ... art-drugs/
- pro zmírnění chronické bolesti a snížení nadměrné chuti do jídla (užívá-li se několikrát denně, nejlépe po jídle) ...
- jako doplňková léčba při Parkinsnovi, Alzheimerovi a dalších podobných onemocněních ....

upozornění: ... neužívat při fenylketonúrií nebo při vysokém tlaku (ten si nejdříve srazit "Tribulkou" 8) ) ... a dále se řídit dle návodu / radami ošetřujícího lékaře ...

... odkazy na výrobky: http://www.kompava.sk/cz/dlpa-extra.html ..... http://www.001shop.cz/DLPA-500mg ..... http://www.herb.cz/brainway-dlpa-p-40/ (zde doporučuji přečíst si o historii DLPA ...

... a ještě pojednání o fenylalaninu http://doplnky.vitalion.cz/fenylalanin/ ... (pozn: v návaznosti na tento odkaz důrazně varuji před užívání potravin obsahující Aspartam, kterýžto byl původně vyvinut jako jed proti mravencům, ale později se přišlo na to, že jako na umělém sladidlu se na něm vydělá mnohem víc i přes jeho mnohá negativní působení na lidský organismus !!! ... ale jako jed proti mravencům ho používám, a dá se říci, že velmi úspěšně :lol: :lol: ... )

... i přestože to s tématem tohoto vlákna zcela přímo nesouvisí, tak snad někomu tyto kusé informace alespoň trochu pomůžou ... ;) ... A(&F)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

Palo píše:
V knize se píše přesně toto:

Bolest prstů na nohou
...
Díky moc, tohle se mi hodí. Zrovna včera si mi jeden strejda stěžoval na bolesti v kolenech a tak jsem mu řekl že moc popíjí a začíná to u ledvin a jater.
Koleno má tedy jak kopačák, nejdřív se mu podívám na ledviny a játra a pak začnu řešit to koleno.
Je tedy fakt že té kyseliny benzoové jsme do sebe díky domácímu uzenému něco narvali a s tou slivovicí k tomu jsme se taky nemazlili :)

Ten text co jsi napsal mu vytisknu a předám.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:Díky moc, tohle se mi hodí. Zrovna včera si mi jeden strejda stěžoval na bolesti v kolenech a tak jsem mu řekl že moc popíjí a začíná to u ledvin a jater.
Koleno má tedy jak kopačák, nejdřív se mu podívám na ledviny a játra a pak začnu řešit to koleno.
... i na to je dobrý "Kotvičník" ... a zbytek zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 3670#53670 ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

parazity a uvahy

Příspěvek od krovak »

Jedna pekna myslienka z kurzu etikoterapie (parafrazujem):
Nic v prirode nie je zbytocne a vsetko ma nejaku ulohu. Mikroorganizmy maju za ulohu rozkladat mrtvoly aby ich mohli rastliny potom vyuzit. Ake hrdlo potom teda napadne povedzme streptokokova infekcia?
ako by vyzeral podobny smer myslenia aplikovany na parazity? (alebo mozno synchronicitne - ake parazity okrem tych okolo seba clovek ma)

no a co sa tyka ostatnych zisteni o etikoterapii - ak to spravne chapem, tak liecit telo vobec nie je zbytocne, ale musi to ist s liecenim ducha, lebo inak to bude nanic (a ako pan Bezdek pise prave tie pilulky mozu byt dobrym spustacom liecenia psychiky)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:
NAVAR píše:Díky moc, tohle se mi hodí. Zrovna včera si mi jeden strejda stěžoval na bolesti v kolenech a tak jsem mu řekl že moc popíjí a začíná to u ledvin a jater.
Koleno má tedy jak kopačák, nejdřív se mu podívám na ledviny a játra a pak začnu řešit to koleno.
... i na to je dobrý "Kotvičník" ... a zbytek zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 3670#53670 ...
Díky moc, beru v potaz. A co semínka dají se sehnat? Přidal ybch si tuto rostlinu do bylinkové zahrádky.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od A(&F) »

... dej mi do SZ, kam ti je mám poslat ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“