Etikoterapie

Léčebné postupy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pokračování ukázky etikoterapie(2)

Příspěvek od laik »

Zdravím
já věděl že to jarda jako odborník zachrání....
No k mému případu.....
Celej život poslouchám ,že za můj problém může jakási učitelka ve školce co mě násilím přeučovala z leváka na praváka.....
no a od té doby mám v sobě pěstovanou zlobu na tu paní co za to může....mimo jiné mám v sobě skrytu zlobu i na rodiče že s tím dělaly málo a na doktory co to taky nedovedli pochopit a zmohli se na to že mě předepisovali diazepam na uklidnění.....
a podstatou etikoterapie ,je pochopení příčiny problémů a podívat se na sebe ,jestli ten problém co máme ,si vlastně nezasloužíme ,třeba za to jak se chováme ke svému okolí...já např.byl hodně velikej sobec (a trochu pořád asi ještě su)..
a taky su hodně hyperaktivní a vše dělám strašně rychle ,včetně mluvení,mozek je někdy rychlejší než hlasivky.....takže u mě to chce podle etikoterapie naučit se odpustit všem co si myslím že za to mužou,potom naučit se spomalit a chovat se k lidem kolem mě nesobecky....a postupně překonávat strach z komunikace......a vůbec všeobecně změnit svůj život....
(Každopádně su rád že mám nějaký problém ,protože bych pak nebyl na takové cestě kde jsu a které jste i vy součástí ,za to díky Bohu)...
to vše je ,si myslím ,mnohem pracnější než se spoléhat na pomoc lékařů,léků,MMSka či antiparazitik :lol:
(ted sem si vzpoměl ,co třeba ty Palo? co ty a rodiče? říkal si myslím že maminka může tochu za tvoje problémy....jakej máš na to názor.?...):lol:
je sice pravda že muj problém je spíš duševní než fyzické povahy ,ale v jádru jde stále jen o to tělo....
....
no tak sem si udělal z monitoru zrcadlo......což je vlastně ta práce etikoterapeuta ,převážně je potichu a nechává člověka aby se sám rozebral ,pochopil podstatu a příčinu svého problémů ,případně jen trošku popostrčí.....
každopádně dovede takhle pomoci se samovyléčit lidem ze spoustou chorob ,včetně rakovin a podobných závažnějších problému.........
co jardo ,jdu na to správně? dik žes to téma etikoterapie sem zavedl....když tak to proberem mezi ovečkama :lol:

A vám všem přeji hezký jaro......(snažím se to přivolat) :D


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
jarda ovčák svitavy

jasně....

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Mno, upřímně....Moje rodina je procpaná traumaty a bolístkama, táhnoucí se až kamsi do.... Možná tam, kde končí rodokmen, takže 1452. Ten doktor bez zaváhání odhalil potíže při mém zrození, odhalil na rok přesně, kdy moje alkoholická matka zkolabovala a ještě pár dalších křivd,které nepadají na váhu. Nemusel jsem nic vysvětlovat,žádné moje aktivity nebyly žádány krom cvičení.Občas nějaké okolostojíčnosti.To cvičení... Říká tomu f o. Aniž bych tušil, proč a jak to funguje jsem tak činil a..... Odměnou mi byla neuvěřitelná úleva a lehkost bytí. Věci, kterými jsem se trápíval proplouvaly kolem mne a mým životním heslem se stalo: netrap se ničím, co nemůžeš ovlivnit.
K tomu cvičení.... třebas si to někdo bude chtít vyzkoušet... nevím , opravdu netuším, co to je a jak to funguje... já to prostě bezmezně a bez výhrad přijal.
Sedni si tak, abys měl nohy na zemi vedle sebe rovnoběžně a pokud možno pohodlně. Pak si levou ruku připleskni k zátylku, tedy zezadu k hlavě tak aby palec směřoval doprostřed krku, teda tam, kde hlava končí a krk začíná.
Druhou ruku připleskni k hlavě ve stylu panebože toje vůl, palec kolmo nahoru.Klidně si loket opři o pupek, pokud ho máš.Pak zavři oči a dejchej nosem a snaž se tu energii, co má tvar obláčku a sídlí pod deklem lebky místo mozku roztočit zprava doleva. Vlastně jsem zapoměl, kterým směrem se to má točit, ale zjistil jsem, že to je jedno.Jak to roztočíš, tak s tím přestaň a v klidu to rozdejchej nádech nosem a výdech pusou.Ze začátku to jde těžko, opakování z tebe učiní mistra.
Setkání s mistrem Cindlerem bylo a je pro mne natolik hlubokým a skvělým zážitkem, že při sebemenší vzpomínce se mi rožne úsměv na tváři. I teď.
Abych to upřesnil. Nechtěl po mne, abych nějakou situaci řešil, odpouštěl nebo se v něčem babral. Vůbec Nechtěl, abych začal chápat nějaké lidi z mého okolí či příbuzné. Nic jsem nemusel řešit ani si srovnávat v hlavě. Nikoho jsem nemusel pochopit.Přesto se tak stalo. Samo a bez jakýchkoli mých zásluh.Zní to šíleně, ale je to tak.
Kámoš od malička koktal, páč ho otec surově nutil do praváctví....silnej sportovec a.... přestal koktat.
Je to nádherná změna, jako když za sebou celej život táhneš pleumatiku z traktoru přivázanou špagátem k pasu a nevíš o tom. Pak někdo přijde, a přeřízne ten špagát.Dozvíš se to až ho přeřízne, jináč ti to do té doby připadá normální.....
Jak? To fakt netuším... Možná tím kyvadélkek či cingrlátkem na řetázku, s kterým pracuje..... Kdo ví....
Každej, kdo mne zná tak ví, že na koniny nevěřím a musím si na všechno sáhnout, nebo oměřit či prohlédnout,vyzkoušet.
Dokonce jsem poprvé nevěřil ani svým pocitům, páč jsem to považoval za nějakou šalbu či kouzla. Jenže kámoš, co trpěl inkontinencí mne přesvědčil, že to tak fakt. Je.A ti další, co jsem tam poslal, mi mnohdy ruce chtěli líbat.
Nemusíš chtít,nemusíš se nutit nebo o tom přemýšlet a brodit se něčím, čím bys nechtěl. Klidně a s mírem v duši sám odpustíš všem, přirozeně jako když dýcháš. Najednou ty názory druhých nebudou mít tu sílu tě nějak rozhodit či zranit.
Můj názor je ten, že moje podvědomí zřejmě ví, vocode. Já sám stojím opodál,s cigárem v hubě a slastně se kochám tou nádhernou krajinou........
Laiku, hele, já ve svém dřívějším životě taky nežil jako gándí či dalajláma.
Myslím si, že se lidé snaží jakkoli napravit důsledky bez ohledu na příčinu.
Většina nemocí je psychosomatického původu.Kdo řídí chod toho orchestrionu jménem tělo? Ty koaxiály vedou k mozku. To je bez debat. Nu, a když se trápíme....... a nechceme si to připustit.... a nevíme o tom.....a nechceme vědět.....
Pak se uchylujeme k všelijakým léčkám a úskokům s klasickou či alter meducínou.Vždy léčíme důsledek. O příčinu nikdo nestojí, páč si přeci nenecháme sahat na ten strožok hoven, co jsme si nastřádali s těmi , co tu byli před námi.
Sám jsem měl cukr v krvi kdesi v řiti. nyní lehce nad normál. cukrovka je nemoc utrápenejch lidí. a víš kolik lidí ji má? To vím úplně přesně..... DĚSNĚ MOC.Možná všichni. Páč se trápí. Bez ohledu na ty zlatý klece.
Číst si to po sobě nebudu. adios amigos......


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

etikoterapia

Příspěvek od Jayo »

Jarda, objavil som nejakeho etikoterapeuta i tu, o nom nahodou nevies nieco?
http://www.etikoterapie.com/

Inak, verim ti, ze to funguje, nerovnovaha sa da davat do rovnovahy aj skrze fyzicke a skrze psychicke, aj skrze duchovne, ale najlepsie je spojit vsetky dohromady.


jarda ovčák svitavy

Kdepak

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

O tomhle opravdu nevím nic. Rozhodně budou mezi něma rozdíly. Když jsem před třemi roky zadal do vyhledávače etikoterapie, objevil se akorát Cindler. K tomu mám tu důvěru, s ním mám zkušenost.
Netvrdím, že tenhle, co píšeš je špatný nebo to neumí.... chraň bůh. Třeba je stejně skvělej.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

etikoterapeuti...

Příspěvek od laik »

Jayo
Já si myslím že mezi p.Cindlerem a p.Vogeltanzem je jen rozdíl v tom že p.Cindler nabízí navíc ještě ruzný harmonizjící cviky , k léčení a p.Vogeltanz na to jde spíš jen přes tu léčbu "mravností" ,přes ty vztahy mezi lidmi ,přes změnu životního stylu člověka......tedy asi......on taky nemusí zveřejnovat v knihách asi všechno že?.....ale našel sem stránky p.Cindlera a taky mě to zaujalo.......hmmmmm

ps.jardo nevím přesně co si mám představit pod položením ruky ve stylu "bože to je vůl" :D to jako třeba na pusu a palec nahoru?....no ale ten pupek ještě moc nemám,ale pracuju na tom :lol:
.......,tak mě to připadne ......,možná to postavení rukou......., má něco společného z "merkabou" ???....z roztočením energie těla....hmmmm


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
jarda ovčák svitavy

no,

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

No jasně, představ si, že ti mezi rohy sedla moucha. A ty ji chceš plesknout. Nee,rohy nemáš, ty mám já... aby malíková hrana byla rovnoběžná s lilií obočí....prostě dlaň na čelo a palec nahoru. Rozdíl mezi cindlerem a těmi ostatními těžko posoudím. Cest může být mnoho a cíl jeden....Já dostal od kámošky tip, že existuje kouzelník na opravu duší a .... je to tak.
To cvičeníčko má něco do sebe.Netuším, jak to funguje, ani jsem se po tom nepídil,jen jsem to s důvěrou přijal.
Jde o to, jestli to opravdu potřebuješ nebo chceš, tak si cestu vždycky najdeš. Ostatně, pokud něco opravdu chceš, stane se to.


Comenius
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: stř 21 úno 2007 12:36
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Pánové !!!

Příspěvek od Comenius »

Udělali jste mi ohromnou radost, etikoterapie ANO, to je to, čemu u nás v d. škole říkáme přípravná fáze, nechat se dát do kupy. Předpokladem je nový rozumově-mravní postoj. U nás pak následuje přijetí určitých konsekvencí na základě pochopení, že nelze motanici na jednom konci rozplétat a na opačném to zase "šmodrchat" ale všechno má svůj čas :good: :good: :good:.


Naděje na obecné světlo, u konce dnů, je nepochybná.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: jasně....

Příspěvek od hanka »

jarda ovčák svitavy píše: K tomu cvičení.... třebas si to někdo bude chtít vyzkoušet... nevím , opravdu netuším, co to je a jak to funguje... já to prostě bezmezně a bez výhrad přijal....
Jestli se můžu taky trošku přidat ......mně to otáčení obláčku připomíná cvičení na otevření sedmé čakry. Podle knížečky o čakrách, se sedmá čakra otáčí u mužů směrem doprava, ženy to prý mají naopak.
Ačkoliv jsem si knížečku před lety koupila a dokonce i přečetla, evidentně jsem tehdy na ni duchovně nedozrála, protože jsem ji založila do knihovny a zapomněla na ni. Teď, po Tvém povídání jsem si na ni vzpomněla a když ji teď znovu čtu, zjišťuji, jaký poklad jsem doteďka přehlížela. Díky Tobě jsem si ji znovu připomněla.

Ráda bych Ti přidala karmu za moc hezký příspěvek, anonymu ho ale přidat nejde - tak ji budeš mít jako jarda ovčák (bez Svitav) :good: .

Srdečný pozdrav všem. H.
______________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

čakry

Příspěvek od laik »

Zdravím
Taky jsem dřív hodně četl o čakrách a proudění energie (asi 15let zpět) ale taky tenkrát "nedozrál čas"
zkoušel jsem jardo trochu to tvoje cvičení a aniž jsem ještě četl tvoje doplnění o tom kam dát pravou ruku a kam otáčet energií
nějak intuitivně jsem to vše udělal správně a i ta vitualizace šla dobře jako nikdy dřív......možná asi dozrál čas na další věci.....opět dík jardo....

ps:a já měl poslední týdny takovej divnej pocit ,že jsem nějak uvázl a nemůžu se hnout a nevím co a jak dál....
ale ted už mě zase svítá a mlhy se rozestupují...ted koukám z okna a i tam venku se nějak rozjasnilo.....snad i to sluničko bude zase svítit.....(pokud to ti nahoře opraví)...
Tak všem přeji krásný dny.... :bye:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
jarda ovčák svitavy

no jasně....

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Ahoj všici...Čakry nebo trpajzlíci, ať je po vašem...
Ten pocit laiku, co jsi popsal není izolovaně tvůj, ale je víc než obecný. Trápí se tím 90% lidí, bez ohledu na to,jestli si to přiznají nebo ne. Faktem zůstává, když já jsem vylezl od cindlera z domu, tak jsem nechápal, kde to vlastně jsem. Stromy, keře, příroda, atmosféra.... najednou se to vybarvilo v plné kráse a.......
Má to i odvrácenou stranu mince....
Začal jsem od sebe odhánět lidi s depresivním založením, s negativními pocity a náladami. Je to smutné, ale už se nechci dál zatěžovat jejich smutným osudem, depresemi a neštěstím, které je vskutku zaviněno pouze jejich vinou.
Přestal jsem být pro ně nabíječkou dobré nálady a dbám na to, aby mne vstahy nevysilovaly a nezatěžovaly. To je nesmírně důležité, neboť pouze tehdy mohu být dobrým mužem, partnerem, hospodářem či otcem.
Každý je svého neštěstí strůjcem..... Jak příšerná představa pro lidi , co jsou v troubě morálně i ekonomicky.
Je lehčí osočit druhé, tamty v pozadí, nebo tamty ve vládě a odfajfkovat si to v hlavě......
My přeci chyby neděláme. My se pouze skvíme ve své dokonalosti ale ten svět leží hore kokotom.........
Je to začarovaný kruh. Dle duševního pohnutí se nám vyvíjí nejen zdraví, ale i okruh přátel, kteří nám pak v potížích nehodí záchraný kruh a máme na krku další frustraci, která nám na duši nepřidá. Pak vyhlížíme jako bubáci, s kterými nikdo nechce mít nic společného.
Proč by schopný a kupředu frčící pohodář či fifák, co má za ušima házel lano někomu, kdo mu bude sypat písek do motoru, bez ohledu na jeho odbornou způsobilost............Proto je i pro mne snesitelnější komunikovat s průměrným pozitivně naladěným, než geniálním depresákem. Stačí, když je smutný či nasraný.....
Stačí se rozhlédnout kolem sebe a přiznat si, kolik přátel si zaslouží, aby člověk pro ně hrábl do ohně a kolik je ochotno totéž opětovat....... je to o rovnováze
K tomu cvičeníčku.... Ještě se mi osvědčilo, že po vlastním cvičení jsem chvilku setrval se zavřenejma očima a dýchal zhluboka nádech nosem a výdech ústy. Tak minutku.
Tato moje úvaha je směřována výhradně proti negativní energii v duši.Opravdu....Přísahám.


Hmm...

Etikoterapia.

Příspěvek od Hmm... »

,,Chlapci a dievčatá" medzi tým čo si želáte a tým čo Vám naozaj patrí je priepastný rozdial . Jediným ,,mostom" nad touto priepasťou je ÚPRIMNOSŤ a to jak úprimnosť voči sebe samému tak i úprimnosť voči ,,svetu" . Ak ste pri pohlade do ,,zrkadla" vnútorne presvečený o tom že úprimnosť je Vám nielen blizka ale je aj na vašej strane , dvere do etikoterapie sú Vám otvorené . Ak nie , zabudnite na etikoterapiu . P.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

no jasně...

Příspěvek od jarda ovčák »

Avšak tu upřímnost bych omezil výhradně na spojitost s daným problémem.
Nelze být upřímný vždy a všude... Nemohu říct žebravému cigánovi, co si myslím, stejně tak policajtovi, co mi vypisuje šek na litr za překročenou rychlost o 5 km, nemohu být upřímný k úředníkovy zneužívající svůj úřad k šikaně, nemohu být upřímný ke kámošovi ve špitále, kde ho zaparkovali na poslední noc jeho nejbližší, i když chtěl zemřít doma......
Ta hranice je fakt někde, kde ani netušíme. Pokud by lidé užívali drogu pravdy, svět by vypadal jinak.
Ovšem ve spojitosti se svým nitrem, etikoterapií a souvisejícími fakty je upřímnost jedinou cestou nejen k úlevě, ale i k odpuštění.....Bez něj to nejde a věřte, že to může být problém....
My nesmiřitelní to víme sakra dobře...........


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: no jasně...

Příspěvek od krovak »

a nie je potom mozno trosku problem aj to co si clovek o dotycnych mysli? Inak povedane druhi na mna budu "utocit" iba ked budu citit, ze im na to odpoviem a mozu si zo mna cucnut...


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: no jasně...

Příspěvek od Jayo »

Samozrejme, ze je, da sa to vycitit, ludia nevedomi to vycitia casto na urovni podvedomia, citia to, ale nemaju to pod kontrolou, nevnimaju to vedome.
Mozes si to vyskusat, ked z niekym ides urobit zivotne dolezity rozhovor, pripravujes sa na to psychicky, tak ked mu zaklopes nadvere, vojdes, a on sa ti pozrie do oci, uz rovno vie, ze sa ide nieco diat. Vycitil to, lebo vysielas silne energie. Ked si o druhych myslis nieco zle, teda aj to tak citis, citia to aj oni, oplyvni to aj ich emocie. Ale mysel je velky blokator, ta sa snazi zit podla vzorcov chovania, ktore su do nej stiepene, preto clovek ktory prijima len vedecku logiku a cloveka poklada za cisto racionalnu bytost ako nejakeho robota, napriek tomu, ze zaciti takyto pocit, mysel to neprijme, povazuje to zase za "nelogicky produkt emocii", ktore su tu len na to,aby vsetko komplikovali. Cize v tom je casto problem, ludia to citia, ale nikto ich nenaucil, ze je to realita, logicka fungujuca zalezitost, skor sa za to hanbia a potlacia to, lebo to nezapada do logickeho ramca materialnej spolocnosti. I napriek tomu, ze to mysel odtlaci, realita tam stale ostava, emocie to ovplyvni, a takymto sposobom to nevedomych jedincov ovplyvnuje podvedome, niesu panmi svojich emocii, ale ich posluhovacmi... a nechcu to vidiet (ma cervene pred ocami, nevie z coho, a len co to odijde, tvari sa, ze sa nic nestalo, a ze je stale svojim panom, pritom nechce vidiet, ze kedykolvek sa mu mozu emocie urvat z retaze znovu)


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: no jasně...

Příspěvek od krovak »

Jayo - samozrejme, posledne zazitok z bezne neprijemnymi (ci skor te pristup anacotujasedimtojestrasnanudaaloziamituludia) tetami na katastri. 20 minut co som stal pred dverami a kecaju o tom aku trubu si kupit som vacsinou venoval tomu aby som sa na ne "pozitivne naladil". Potom bolo pekne vidno - vosiel som, kysle tvare, ktore vydrzali par sekund a potom sa prepli do modu "som prijemna". Aj ked je jasne ze je to sice bonus, ale podstatne je riesit veci ktore mame v sebe


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“