Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Léčebné postupy.
Odpovědět

Myslíte, že je toto téma pro Vás přínosné?

ano
106
92%
ne
9
8%
 
Celkem hlasů: 115

Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Bilanční list charakterových, tělesných a dalších vlastností

Příspěvek od hanka »

Zde dávám slíbený Bilanční list:

Vaše bilance nebo vlastní inventura.

Při vyplňování následujícího bilančního archu vašich aktivit a pasiv si poznamenejte výsledky. Pak se pomocí kyvadla ptejte svého podvědomí, co si myslí o jednotlivých bodech a znovu si zaznamenejte skóre. K vašemu překvapení s vámi možná nebude vaše podvědomí v některých bodech souhlasit. Můžete mu klást otázky tohoto typu: „Jsem opravdu líný?“ „Jsem opravdu rozhodný?“ „Jsem skutečně hloupý?“ „Opravdu jsem neoblíbený?“ Je zajímavé zjistit, co si podvědomí myslí o vašich vlastnostech. Může vám to pomoci změnit některé představy o sobě.
Pokud můžete, požádejte své blízké, kteří vás dobře znají, aby vás ohodnotili. Jejich mínění se bude pravděpodobně od vašeho poněkud lišit. I to by vám opět mělo pomoci opravit vlastní názory.

Až dokončíte hodnocení, projděte si svoje nedostatky a rozmyslete si, které z nich by se daly nejsnadněji odstranit. Už jen to, že si je uvědomíte, vám otevře cestu k jejich změně. Některé se vám podaří změnit téměř okamžitě a bez námahy. Na jiné bude třeba vynaložit velké úsilí a bude vás to stát hodně přemáhání. U některých pomůže autosugesce.

Zhruba jeden rok po dokončení sebezdokonalovacího programu byste se měli znovu otestovat. Budete tak mít dostatek času na změny, které budou na podvědomé úrovni bezpochyby pokračovat i po dokončení programu. Vaše výsledky se budou od původních velmi lišit.

BILANČNÍ LIST CHARAKTEROVÝCH, TĚLESNÝCH A DALŠÍCH VLASTNOSTÍ.

Některé z uvedených vlastností jsou důležitější než ostatní. Za každou následují tři čísla, udávající její hodnotu, některá jsou vyšší, některá nižší. Při posuzování se pokuste odhadnout míru vlastností. Například u rozhodnosti, jestliže máte tendence váhat, ale přesto jste schopni se rozhodnout, započítejte si 3 body. Jste-li přesvědčeni, že se rozhodujete bez problémů, připište si 4. A pokud jste velmi rozhodní, zatrhněte 5. U finanční situace zatrhněte 3, pokud je přijatelná, 4, je-li dobrá, a jestliže je skvělá, označte ji 5. Co se týče vzdělání, dokončenou střední školu ohodnoťte 3, vysokou školu 4 a postgraduální studium 5.

Ve sloupci pasiv si vezměme za příklad popudlivost. Jste-li trochu popudliví, započítejte si 2 body, za častou podrážděnost 3, a pokud jste podráždění téměř neustále, pak si dejte 4 body. Za vzhled, pokud se domníváte, že nevypadáte příliš dobře, dejte si 3 body, jste-li obyčejní, 4 body, a jestliže jste opravdu oškliví, pak zatrhněte 5 bodů.
Máte-li pocit, že některou svoji vlastnost nedokážete posoudit, odpověď nevyplňujte.

Zapište skóre před každou jednotlivou vlastností. Když jste zkontrolovali všechny otázky, sečtěte zvlášť body za aktiva a za pasiva. Pak porovnejte výsledky a podívejte se na svoje kvality z „ptačí perspektivy“. Jestliže máte někoho blízkého, kdo by vás ohodnotil podle svého, získáte o sobě mnohem přesnější představu.

AKTIVA
Charakterové vlastnosti.


--- Jste čestní?.........................................3, 4, 5
--- Jste ctižádostiví?.................................3, 4, 5
--- Jste laskaví?........................................3, 4, 5
--- Jste ohleduplní k ostatním? ……………………3, 4, 5
--- Jste pravdomluvní? ………………………………..3, 4, 5
--- Jste sebejistí? ………………………………………….3, 4, 5
--- Jste výkonní? …………………………………………3, 4, 5
--- Jste rozhodní? ………………………………………..3, 4, 5
--- Jste energičtí? ………………………………………..3, 4, 5
--- Jste odvážní? …………………………………………..3, 4, 5
--- Jste konstruktivně agresivní? …………………3, 4, 5
--- Máte smysl pro humor? ………………………….3, 4, 5
--- Dokážete se vyrovnat se skutečností a s problémy? ……3, 4, 5
--- Jste upřímní? ……………………………………………………………………3, 4, 5
--- Jste trpěliví? …………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste tolerantní? ………………………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste velkorysí? ………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste přístupní rozumným argumentům? …………………………3, 4, 5
--- Dokážete se soustředit? …………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste dochvilní? …………………………………………………………………..3, 4, 5

Fyzické vlastnosti.

--- Jste zdraví? ……………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Je váš zevnějšek přijatelný, hezký, nebo krásný? ………….3, 4, 5
--- Vaše postava je hezká, velmi hezká, nebo výjimečně krásná? ……3, 4, 5
--- Jste pohybově nadaní, obratní? ……………………………………….3, 4, 5
--- Jste přiměřeného vzrůstu? ……………………………………………….3, 4, 5
--- Máte dobrý zrak? ……………………………………………………………….3, 4, 5

Různé vlastnosti.

--- Jste inteligentní?........................................................3, 4, 5
--- Máte cíle? …………………………………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste nadaní? ……………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Máte dobré vzdělání? ………………………………………………………3, 4, 5
--- Máte dobré zaměstnání? …………………………………………………3, 4, 5
--- Je vaše finanční situace dobrá? ……………………………………..3, 4, 5
--- Máte dobré manželství? ………………………………………………….3, 4, 5
--- Máte děti? Započtěte si za každé 5 bodů………………………..3, 4, 5
--- Máte dobré společenské postavení? ……………………………….3, 4, 5
--- Jste oblíbení? ……………………………………………………………………3, 4, 5
--- Jste nadaní na sport nebo atletiku? ………………………………..3, 4, 5

PASIVA
Charakterové vlastnosti.


--- Jste nečestní? ………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste nespolehliví? …………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste nevýkonní? ……………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste bezcitní, krutí, sadističtí? …………………………………………3, 4, 5
--- Jste egocentričtí, egoističtí? ……………………………………………3, 4, 5
--- Jste deprimovaní? …………………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste negativističtí? …………………………………………………………..3, 4, 5
--- Trpíte úzkostí? …………………………………………………………………3, 4, 5
--- Cítíte se provinile? …………………………………………………………..3, 4, 5
--- Trpíte pocity méněcennosti? …………………………………………..3, 4, 5
--- Vyhýbáte se zodpovědnosti? …………………………………………..3, 4, 5
--- Jste ustrašení, máte fobie? ……………………………………………..3, 4, 5
--- Jste nerozhodní? ………………………………………………………………3, 4, 5
--- Jste líní? ……………………………………………………………………………3, 4, 5
--- Jste sobečtí? …………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste popudliví? ………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste lhostejní? ………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste kritičtí? ……………………………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste netrpěliví? …………………………………………………………………3, 4, 5
--- Dělá vám problémy se soustředit? ………………………………….3, 4, 5
--- Jste puntičkáři? ………………………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste neústupní, dogmatičtí? ……………………………………………..3, 4, 5
--- Jste škarohlídi? ………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste příliš agresivní? ………………………………………………………….3, 4, 5
--- Jste příliš pasivní? ……………………………………………………………..3, 4, 5

Tělesné vlastnosti.

--- Je váš zdravotní stav špatný? ……………………………………………3, 4, 5
--- Vypadáte špatně, obyčejně, ošklivě? ………………………………..3, 4, 5
--- Máte nehezkou, ošklivou, velmi ošklivou postavu? …………..3, 4, 5
--- Jste malého vzrůstu? …………………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste neobratní? ……………………………………………………………………..3, 4, 5
--- Máte slabý zrak? …………………………………………………………………..3, 4, 5

Různé vlastnosti.

--- Máte nedostatečné vzdělání? ……………………………………………….3, 4, 5
--- Je vaše finanční situace špatná? ………………………………………….3, 4, 5
--- Jste hloupí? ……………………………………………………………………………3, 4, 5
--- Máte špatné manželství? ……………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste neoblíbení? …………………………………………………………………….3, 4, 5
--- Máte špatnou paměť? …………………………………………………………..3, 4, 5
--- Jste nespokojení v zaměstnání? ………………………………………….3, 4, 5
--- Pijete příliš? …………………………………………………………………………..3, 4, 5

---- Celkový počet bodů pro aktiva.

---- Celkový počet bodů pro pasiva.


Koukám, že můj seznam je v porovnání s Norbekovovým seznamem neúplný - doporučuji si ho doplnit z knihy Jak se zbavit brýli.

:bye:
Naposledy upravil(a) hanka dne pát 20 srp 2010 11:44, celkem upraveno 2 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

:D

Příspěvek od Merlin »

Tohle je přesně to, čemu Norbekov říká "výblitky". Secirovat a zkoumat se tímto způsobem je podle něj naprostá samovražda.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: :D

Příspěvek od hanka »

Merlin píše:Tohle je přesně to, čemu Norbekov říká "výblitky". Secirovat a zkoumat se tímto způsobem je podle něj naprostá samovražda.
No nazdar, fakt? Já toho Norbekova teprve začala číst... :shock: ! Už to mažu. Dále se uvidí :) .

Doplněno 20. srpna 2010:
Přečetla jsem Norbekova, a nic z toho, co se mi tady vytýká Norbekov neodsuzuje - naopak, on to doporučuje také!!! Takže Bilanční list dávám znovu zájemcům o tuto metodu k dispozici (viz výše) :lol: .
Naposledy upravil(a) hanka dne pát 20 srp 2010 11:56, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

"Výblitky?..."

Příspěvek od hanka »

Omlouvám se za zdržení, které bylo způsobeno tím, že jsem musela zareagovat na upozornění, že obsah mých příspěvků je tak škodlivý, že může dokonce někoho dohnat k sebevraždě. Protože přitom argumentoval Norbekovem, kterého uznávám jako autoritu v psychologii, považovala jsem za potřebné ověřit si, zda je to pravda, a jestli ano, co konkrétně měl přitom Norbekov na mysli.

Přečetla jsem si jeho knihu důkladně, ale nikde jsem nenašla ani náznak toho, že by se člověk neměl „secírovat a zkoumat se" tím způsobem, jak jsem doporučovala ve svém příspěvku., na což mě upozorňoval Merlin. A zjistila jsem pravý opak - i Norbekov doporučuje, aby člověk vyhledával nejzhoubnější rysy své povahy a pracoval na jejich odstraňování!!!
Na potvrzení mých slov cituji úryvek z jeho knížky Jak se zbavit brýlí, ze strany 119:


„….Nemoc a povaha jsou vzájemným zrcadlovým obrazem.
Povaha a osud mají stejnou podstatu.
Změna povahy vede ke změně osudu.
Na této cestě jste si sami hlavním nepřítelem!
Snížené sebehodnocení je tou nejstrašnější věcí – je to smrt.
Nenávist – to je jed. Člověk, který nenávidí sám sebe, nenávidí i ostatní.
Nesouhlasíte se mnou? Pak tedy odpovězte, můžeme milovat jiného člověka, když nemáte rádi sami sebe? Můžete někoho nakrmit, když máte prázdný kastrol?
Ne!
Člověk, který si sám sebe neváží, si nemůže vážit druhých.
Nedokážete dávat, když nemáte co. V jedné ze svatých knih od Pána Boha se říká: Miluj bližního svého tak jako sebe.“
Nyní spolu rozebíráme nejzhoubnější rysy lidské povahy chronicky nemocného smolaře. S pomocí síly vůle se dá povaha změnit k lepšímu
.

Takže první úkol: vypište do sloupečku všechny špatné povahové rysy, kterých byste se chtěli zbavit a vedle do sloupce dobré povahové rysy, které byste chtěli posílit a rozvinout. Tento úkol je nejzákladnější základ mnohých cvičení, o kterých bude řeč. ….“

Merline, mohla bych vědět, kde konkrétně Norbekov píše o tom, že hledat chyby ve své povaze pomocí seznamu vypsaných slov, znamená "samovraždu"? ;)

Jsem ráda, že se potvrdilo, že moje doporučování je správné a že je propaguje i taková kapacita, jako je Norbekov! Rozdíl je pouze ve způsobu navození autohypnózy a ve formulacích sugescí. Každý si může vybrat, co mu lépe vyhovuje - jestli se uvede do tranzu metodou Norbekova, nebo pomalejším způsobem metodou maximální relaxace.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: "Výblitky?..."

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:Omlouvám se za zdržení, které bylo způsobeno tím, že jsem musela zareagovat na upozornění, že obsah mých příspěvků je tak škodlivý, že může dokonce někoho dohnat k sebevraždě.
Nazdar Hanko, :good:

Když dva čtou totéž, nečtou totéž. K sebevraždě lze lehce dohnat jenom toho, kdo si hledá tu poslední záminku a sbírá k tomu odvahu. On/a už tam psychicky musí dávno být. Pokud si člověk skutečně upřimně nevyříká sám se sebou, co vlastně je tím, co se mu na sobě nelíbí a co chce změnit, nikam se nedostane. Je však pravdou, že by si měl také naprosto férově uvědomit, co s ním v pořádku je. Tedy oboje jaksi součastně. Takže bych si skutečně nedělal vrásky, podíval se za sebe na vše, udělal kolaudaci s bilancí, vypracoval rozvrh hodin a plán práce a dal se do toho. Norbekov jasně píše, že jenom naprostá upřimnost k sobě samým nám umožní se narovnat. Nicméně, naprosto výsloveně také praví se nepranýřovat. Vzít to věcně a s nadhledem a vykročit. Párkrát v životě jsem to sice tak nějak udělal, ale nikdy ne moc důkladně, takže další kolo a tentokrát pod vedením.

Ahoj, Slavek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Dát se do toho...

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:.... Takže bych si skutečně nedělal vrásky, podíval se za sebe na vše, udělal kolaudaci s bilancí, vypracoval rozvrh hodin a plán práce a dal se do toho....Párkrát v životě jsem to sice tak nějak udělal, ale nikdy ne moc důkladně, takže další kolo a tentokrát pod vedením.
Ahoj Slávku,

taky si říkám, že se do toho pustím důkladně. Zatím jsem se jenom pokoušela. Možná, že konečně uzrál čas - zjistila jsem, že tuhle knížku jsem dostala emailem od známého před asi 4- 5 lety, tehdy mě moc neoslovila, ani jsem ji nedočetla .... dneska se tomu divím, tentokrát mě nadchla.
Norbekov píše všechno krásně přesvědčivě, ale tak si říkám, že bude rozdíl mezi pocity vyvolanými při čtení knížky a těmi, které si pak dokážu vyvolat při cvičení sama bez jeho přesvědčivých sugescí a povzbuzování. Jeho text by asi chtělo nahrát si, a cvičení absolvovat při zapnutém přehrávání, aby emoce mohly gradovat. Jenže to značně komplikuje přípravu, už se vidím, jak to všechno čtu a nahrávám.... :) , a jak se pak poslouchám... :) ... a přitom graduju :) :P !

Jestli máš někoho, kdo Tě povede, tak neváhej, a dej se do toho, upřímně Ti přitom přeju hodně úspěchů :lol: ! Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Dát se do toho...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: Norbekov píše všechno krásně přesvědčivě, ale tak si říkám, že bude rozdíl mezi pocity vyvolanými při čtení knížky a těmi, které si pak dokážu vyvolat při cvičení sama bez jeho přesvědčivých sugescí a povzbuzování. Jeho text by asi chtělo nahrát si, a cvičení absolvovat při zapnutém přehrávání, aby emoce mohly gradovat. Jenže to značně komplikuje přípravu, už se vidím, jak to všechno čtu a nahrávám.... :) , a jak se pak poslouchám... :) ... a přitom graduju :) :P !

Jestli máš někoho, kdo Tě povede, tak neváhej, a dej se do toho, upřímně Ti přitom přeju hodně úspěchů :lol: ! Hanka.
Nazdar Hanko, poslouchej, a poslouchej velmi dobře. Vůbec jsi nepochopila hlavní vzkaz Norbekova. Tímto vzkazem je:
"pomož si sám!"

Nehledej pomoc u něj s jeho povzbuzeními atd. a nehledej tu pomoc u nikoho jiného, kromě sebe. Tohle je chyba, které se dopouštíme všichni bez vyjimky, týká se to všech HCl, jódu, jógy atd atd. Místo abychom si našli sebe sama a své schopnosti a uplatnili je, hledáme někoho, nebo něco, kdo/co to udělá za nás. Neudělá. To jsou jenom méně podstatní pomocníci. Kdo to musí sama pro sebe udělat jsi ty, stejně jako to já musím sám pro sebe taky udělat.

Sakra, leta zpátky jsem si takhle vykurýroval "cluster headache" neptej se, něco jako hroznový bolehlav. Je to daleko horší než migréna. Dovede to vyndat oko z hlavy. Tenkrát jsem se ale nasral a zakázal jsem si ho. Norbekov to žene jinudy a jsem si jist, že má recht. Takže, nehledej pomoc jinde než v sobě. Pokud ne a potkáš ho, přetáhne Tě holí. Je na Tobě se do dobré nálady dostat a on Ti říká jak, stejně jako si uvědomit své velké klady, které je třeba vytahnout nad zápory a hnout prdelí, přestat pochybovat a dát se do toho. Jde o rozhodnutí, disciplinu a vytrvalost. To ostatní se dostaví. Jo, a především dopbrou přípravu, takže takové plánování, aby bylo realizovatelné, jinak to zase nikam nepovede, byt' se člověk léčil kousek po kousku a orgán po orgánu.

Norbekov věděl perfektně dobře, pro začíná očima. Tam je to totiž očividné a to pomůže vymýtit pochyby.

Ahoj, Slávek.

P.S. Ještě Ti k tomu něco řeknu. Než jsem emigroval, zmínil jsem se jistému spolužákovi, že to zkusím. Podíval se na mně jako sova a pravil: "Nezkoušej to. Rozmysli si to a bud' se na to vyser, nebo to udělej, jinak blbě dopadneš." Ta slova ve mně dodnes zní a dodnes jsem mu za ně neskonale vděčný.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Dát se do toho...

Příspěvek od hanka »

Myslím, Slávku, že jsem ho pochopila dobře. Nechci na někoho spoléhat, že to provede za mne, ale nějakou osnovu si udělat musím a připravit si aspoň zhruba nějaké úderné sugesce, které ve mně vyvolají ty správné emoce, které si pak s chutí prožiju. Jestli budu až při cvičení hledat ty správné výrazy, tak se budu rozptylovat a ty správné emoce zmizí a účinek taky. Konkrétně ta meditace, kterou popisuje, je vynikající, tam bych skutečně potřebovala slyšet průvodní řeč, sama si to takhle krásně nevymyslím. Samozřejmě je jen a jen na mně, abych se vnitřně rozhodla a uvěřila tomu, co si představuji a říkám. Prožít si to musím sama.

Zatím zvykám svoje tělo na "svalový korzet" a musím říct, že Norbekov má na 100% pravdu - je ohromný rozdíl nálady při něm a bez něj.

Měl jsi moudrého kamaráda.

Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Dát se do toho...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:Myslím, Slávku, že jsem ho pochopila dobře.
:D :good:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
pay
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 17 kvě 2010 15:18

nemoc

Příspěvek od pay »

Ahoj,

kdysi jsem navštěvoval tohle forum a ted se dívám je tady zajímavý topic, který mě zcela vystihuje v naprosto negativním slova smyslu. Abych to popsal stručně, tak se ze mě stal schizofrenik. Trvá to už přes měsíc a jsem číl dál víc od/mimo sebe. Jinak stav bych popsal jako strach si pamatovat věci a vůbec provozovat nějakou duševní činnost/ jít do sebe, což bez paměti nelze. Také z toho mám noční pocení/motání a tlak v hlavě a neustálé křeče v břiše, je to jako bych se vnitřně znásilnoval. Už mně to není ani trápné někam psát.

Všechno to má kořeny ve foru curezone, kde jsem si něco přečetl. Tady je celkem dobrý popis stavu věci - http://curezone.com/forums/fm.asp?i=1675138#i.

Vhodné by bylo možná přečíst celý thread pro lepší pochopení. Je to psané mnou v angličtině a nechce se mi to znovu vypisovat celé v češtině, když jsem se s tím tak nadřel. Jinak na začátku je informace, že jsem i HIV poz, která se ukázala po testech jako neplatná.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: nemoc

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pay píše: Všechno to má kořeny ve foru curezone, kde jsem si něco přečetl. Tady je celkem dobrý popis stavu věci - http://curezone.com/forums/fm.asp?i=1675138#i.
Nazdar Pay.

Tak jsem to na tý Curezone zkouk a jedno mi není jasné. Co za žblept na jakém herbalistovi se do tebe takhle zakousl?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

emoční medicína

Příspěvek od muflon »

Otec emoční medicíny...francouz David Servan–Schreiber:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... ient=opera

Název dokumentu: Léčba bez léků

...V PODRUČÍ PILULEK
Konzumace prášků proti depresi mezi světovou populací roste rok od roku. Účinky antidepresiv jsou relativní. Ustávají v okamžiku přerušení léčby. Riziko návratu depresivních stavů po vysazení léků je během prvních dvou let třicetipětiprocentní, během dalších dvanácti se pohybuje kolem šedesáti proicent. Navíc se předepisování antidepresiv stalo tak běžnou rutinou, že v mnohých případech se dá hovořit o zneužívání. Stačí, aby se pacientka v ordinaci lékaře rozplakala, a téměř s jistotou bude odcházet s předpisem na lék proti depresi.

Ani psychoanalýza nepředstavuje podle Schreibera dobré řešení. Pacient si na ni často vytvoří návyk, protože jedna léčebná kůra trvá v průměru šest let. Cílem psychoanalytiků navíc není chorobu vyléčit, ale dosáhnout toho, aby pacient sám sebe přijal. Pokud se mu po této práci na sobě uleví, je to jen jeden krok k dobru. Proto se Schreiber rozhodl jít jinou cestou. Nabízí tzv. emoční medicínu využívající sedmi základních metod inspirovaných jak tradičním lékařstvím, tak výdobytky moderní vědy....


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

"Výblitky"

Příspěvek od Merlin »

"Merline, mohla bych vědět, kde konkrétně Norbekov píše o tom, že hledat chyby ve své povaze pomocí seznamu vypsaných slov, znamená "samovraždu"?"

Nejde o fyzickou, ale vnitřní, duševní suicid. Píše o tom hned v "drsném" úvodu. Přehrabávání vlastního špinavého prádla k ničemu nevede. U mnichů se nakonec uzdravili všichni, i ti potentáti z politbyra... A nikdo tam nic nezpytoval. Zpytování je k ničemu. Chce to prostě přepnout - "čo bolo, to bolo". Jinak se všechno rozdiskutuje - vnitřně i s okolím - a skutek utek. Ne zpytování a sebemrskačství, ale konkrétní rázné skutky.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: emoční medicína

Příspěvek od Slavek Krepelka »

muflon píše: Název dokumentu: Léčba bez léků
...V PODRUČÍ PILULEK
Konzumace prášků proti depresi mezi světovou populací roste rok od roku. Proto se Schreiber rozhodl jít jinou cestou. Nabízí tzv. emoční medicínu využívající sedmi základních metod inspirovaných jak tradičním lékařstvím, tak výdobytky moderní vědy....
Hmmm. Nazdar Muflone,

Já Ti k tomu něco řeknu, co málokdo ví. V hlubinách černé Afriky se vyskytuje kořen nějaké rostliny, jehož výtažek se nazývá IBOGAIN a je jeho aktivní psychidelickou složkou. Tato droga má velice zajímavé účinky na každého a velice uniformní. Do jisté míry se dá srovnat s LSD a to tím, že je silně halucinogenní. Jenže:

Nevyvolává halucinace v podobě fantastických představ, ale halucinace prožitých zážitků ve fantastické perspektivě, značně "zkreslených" podle vyznání pacienta, nesmírně hluboko citově prožívaných, ale, po takové kůře dochází u naprosté většiny pacientů k totálnímu vyrovnání jejich osobnosti, odeznění negativních psychomasochistických tendencí a abych tak řekl nalezení sebe sama a své ceny.

Má jedinný nepříjemný postranná účinek, a to ten, že pacienta, pokud má jakékoliv drogové závislosti, z těchto závislostí vyléčí. Odstraní jakoukoliv potřebu dalšího drogování. Droga sama není návyková také.

Takže, ono ne vše a se všemi drogami je až tak úplně špatně. S touhle je samozřejmě špatně všechno, proto se neschrastí ani na černém trhu. Pokud by byla skutečně rozumně používána, odstranila by velikou část, jestli ne kompletně obchod s drogami, at' už legálními, nebo ne, odstranila by armády psychiatrů a psychologů a s největší pravděpodobností i hromady doktorů. Taky by odstranila příživníky všeho druhu, protože vyrovnaní lidé jsou dost těžko manipulovatelní.

Ahoj, Slavek.

P.S. Ib-ogen = již viděno.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ibogain

Příspěvek od Merlin »

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ibogain

"Úspěšné uskutečnění klinických zkoušek je nezbytným předpokladem k tomu, aby se ibogain ve farmaceitické formě mohl začít používat.." - to znamená NIKDY! A když, tak jako uměle vytvořená, patentovaná droga se spoustou vedlejších účinků...

http://www.osel.cz/index.php?clanek=1093

http://www.topzine.cz/ibogain-zazrak-kt ... a-drogach/

http://ambulance.poradna.adiktologie.cz ... stype=tags
"Léčba deriváty ibogainu není jako léčba lege artis zabezpečena v žádném certifikovaném programu."

S pozdravem ... ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“