Mentální Ozdrava

Léčebné postupy.
Odpovědět
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od kachna »

A ještě něco - perfektní knížka, moc se mi líbila, tak kdybyste měl někdo taky chuť : Anita Moorjani - Musela jsem zemřít (Má cesta od rakoviny k opravdovému uzdravení.) Mluvila mi z duše - nezáleží na tom, jakou cestu zvolíte, co jíte, ... ale jak se cítíte, čemu věříte. A ještě spousta dalších mouder. Vřele doporučuju! :)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj a díky už mám objednáno a dokonce s dopravou zdarma ,při platbě kartou čistá cena za knížku tady:

http://knihy.heureka.cz/musela-jsem-zem ... i/recenze/

Opravdu vypadá užitečně a poutavě ta knížka už dle recenzí. Zaujal mě dojem jedné paní, že se člověk léčí už u čtení:-)
Díky Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od ceskymo »

Ahoj vespolek, je to tady:
http://ulozto.cz/x6cJos8m/anita-moorjan ... zemrit-zip
Jeste jsem to nestahla, takze neovereno...

Diky za tip, Kacenko, prectu! :)


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od julietta »

ahojte. tiež niečo pridám z mojich posledných skúseností. Dlhšiu dobu som mala silne napuchnuté brucho. Obrovske, akoby som bola v 5mesiaci :D a nie a nie sa toho zbaviť. Zapchu som nemala, parazity sú už poriešené, nemám.
A tak som si vravela, vsak uz mám na to roky, už je načase mať brucho vačšie, to mi aj vravela kamaratka, že po 50tke sa začne lepiť sadielko. No ale prečo mi to tak vadilo? Začala som jablkovu kuru , strašne som mala na e chuť.
Zároveň som si však uvedomovala svoj hnev na všetko. nešlo o taky klasicky , ale skor vnutorný. Všetko ma hnevalo, čo kto povedal, ludia v autobuse, len čo som sa na nich pozrela, predavačky, domáci miláčikovia...proste aj na seba som sa hnevala. Bola som ufrflana...Hnev sa stupňoval, až si hovorim: Do kelu, odkial sa tolko zlosti vo mne berie? tak som ju pozorovala, hrala sa s nou, až som sa spytala :
a potrebujem ju vobec? :ethink: na to som sa rozosmiala :D a tak som si svoj hnev začala všímať a baviť sa na nom...a brucho po niekolkych dnoch je opäť ok. :) beriem to tak, že hnev už u mna nema ten svoj tron, teda zatial :roll:

všímam si, že ten hnev je dokonca in, je rozšírený, akoby vládol v kolektívnom vedomí...


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od LenkaX »

ceskymo píše:Ahoj vespolek, je to tady:
http://ulozto.cz/x6cJos8m/anita-moorjan ... zemrit-zip
Jeste jsem to nestahla, takze neovereno...
Stáhla jsem a rozbalila a celá kniha je ofocená. Takže jsem si oddechla a jsem ráda za originál co mi přijde poštou. Není nad vůni nové knihy:-)Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od kachna »

Ahoj, nedávno tu někde byla ukázka z knížky Nevěř doktorům ( díky, Slávku!), zaujalo mě to, tak jsem si ji pořídila a přelouskla. Ne, že by to byl zrovna můj problém - věřit doktorům :D , ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla a hlavně ji podstrčím těm členům rodiny, kteří se nechají různě popichovat, řezat, trávit... možná, že i oni pochopí, že zdraví je jejich věc i právo.
Malá ukázka : " Lidé by měli pracovat na úplném osvobození sebe samých od moderní medicíny. Bude to potřebovat armádu kacířů pevně rozhodnutých osvobodit se od moderní medicíny, s odvahou, mazaností a možnostmi k rekonstrukci postoje společnosti ke zdraví a nemoci."
Jinde varuje před zneužívám RTG : "...zde je pár otázek, které byste se měli svého doktora ptát: Co vlastně hledáte? Jaká je pravděpodobnost, že to najdete vyšetřením RTG? Můžete to najít jinou, bezpečnější metodou? Využíváte nejmodernější a udržovaný přístroj s nejnižší možnou hladinou záření? Odstíníte vhodně zbytek mého těla? Jak změní RTG způsob léčby? Kdy byla u vašeho přístroje naposledy kontrolována bezpečnost? ..Ptejte se do té doby, než lékař vysvětlí situaci tak, že se budete schopni odpovědně rozhodnout...."
Autorem je lékař - pediatr Robert Mendelsohn.
Není to veselé čtení, ale velmi poučné. ;)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
ailleyscha
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: ned 28 dub 2013 18:29
Bydliště: Kopřivnice
Dal: 23 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od ailleyscha »

Dobrý večer, mám dotaz na Slávka- prosím tě co je Williamsova metoda, nějak to nemohu dohledat ? :cry:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ailleyscha píše:Dobrý večer, mám dotaz na Slávka- prosím tě co je Williamsova metoda, nějak to nemohu dohledat ? :cry:
Taky mi to vzalo. Podívej se na tenhle příspěvek. http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 43#p122243. To video fachá. Pokud slušně anglíš, tady je celé.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
bluenite
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 11 lis 2011 1:17

Spina bifida_zkušenosti a možný kontakt

Příspěvek od bluenite »

Od narození (1964) mám na páteři rozštěp - spina bifida v komplikovanější formě (myelomenigokéla), info třeba zde http://www.stefajir.cz/?q=rozstep-patere. Hlavní informace, kterou jsem celý život dostával, byla ta, že to není operovatelné z důvodů komplikací nebo malé pravděpodobnosti úspěchu. Osobně s žádným invazivním fyzickým zásahem taky nesouhlasím, i při velkých pokrocích medicíny a výsledků v této oblasti. I z důvodu věku a stavu, který byl dlouhodobě stabilní. Každopádně jsem se s tím nikdy nesmířil a fungoval stále celkem normálně v rámci možností. Naštěstí nejsem na vozíku, nebo ochrnutý, jak mi to bylo předpovídáno od doktorů.

Do mých 40let byl stav neměnný, bez větších komplikací. Mimo zabrnění v nohou např. při špatném kroku, nebo nemožnosti tělesných cvičení kdysi ve škole. Od r.2004 pociťuji křeče nohou při plavání, jejich pozvolné oslabení od pasu dolů, nejvíce kolem kolen. Svaly dk jsou bolestivé, hlavně z vnější strany, pak na nártech. Přední strana stehen je na dotek necitlivá. Kolena se klepou slabostí, větší tělesnou zátěž nesnesou. Hlavní a prvotní pocit je ale křeč, která je permanentní v každé denní a noční době. Tento stav je velice vyčerpávající a působí i psychicky. Neberu ho nicméně za konečný, snažím se s tím dělat co pokládám za vhodné a možné. Klasická medicína bohužel je po mnoha úkonech bezradná (testy na rs, diagnostika EMR, evokované potenciály a další postupy neurologie). V té době jsem zjistil i přítomnost boreliózy v pokročilém stádiu, která si nejspíš k tomu také přidala své. Kromě fyzických cvičení a různých rehabilitačních postupů se zajímám o přínos klasické čínské a indické medicíny, homeopatie, fytoterapie, potupů detoxikace a informační medicíny. A hlavně psychické práce, cvičení tai-chi, qigong. Mohu potvrdit že tyto postupy, i když ne fyzické, zabírají nejvíc. Alespoň na moji osobu.

Chci se zeptat na zkušenosti a osobní praxi někoho s podobným údělem a jaké postupy volí pro vyrovnávání ztíženého stavu pro normální fungování. Potěšil by mne i případný kontakt na kvalitní osoby s možnou radou, nebo postupy při zmírnění nebo odstranění stavu. Nemusí být z medicínské oblasti. I když v současnosti je právě z této oblasti braný zájem o různé "senzibily a uzdravovatele" jako konkurence klasické medicímy, situace a hlavně osobní zkušenost je jiná.

Petr


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Spina bifida_zkušenosti a možný kontakt

Příspěvek od poota »

bluenite píše:Mohu potvrdit že tyto postupy, i když ne fyzické, zabírají nejvíc.
Další "nefyzickou" metodou je autopatie http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3271
Neméně zajímavou "nefyzickou" metodu popisuje Norbekov ve svém Treningu těla a ducha.
Norbekov-Trenink-tela-a-ducha.pdf
(2.24 MiB) Staženo 216 x
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
bluenite
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 11 lis 2011 1:17

Re: Spina bifida_zkušenosti a možný kontakt

Příspěvek od bluenite »

poota píše: ... Další "nefyzickou" metodou je autopatie http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3271 ...
ano, autopatii jsem již zaregistroval taky
díky moc

Nové vlákno jsem Ti zrušil a přeřadil to sem, anžto
a) nejde zdaleka o jakoukoliv speifickou diagnozu
b) nemůžeme si dovolit vlákno na každou diagnozu, kterou namyleli MuDři.
ale jde o způsob jak na cokoliv a jinak než jsme vycepovaní. SDK


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Spina bifida_zkušenosti a možný kontakt

Příspěvek od Slavek Krepelka »

bluenite píše: ... ano, autopatii jsem již zaregistroval taky
díky moc
Nazdar Bluenight. První se omlovám za omylové zmáčknutí tlačítka chca odpovědět.

Toho Norbekova bych si přečetl a snad i párkrát, ale vykrystalizování jeho myšlenek (a myšlenek druhých) jsem našel nakonec jinde http://www.ulozto.cz/xgqw93K/mnich-kter ... errari-pdf v podobě, kdy jsem to do důsledku pochopil i já. Osobně se mi neustále potvrzuje.

Mé tělo reaguje dnes velice citlivě a prakticky okamžitě na to, na co zrovna myslím a čím se v myšlenkách zabývám, či spíše, začal jsem to konečně vědomě pozorovat a objevil jsem svou "Ameriku". Asi to bude do značné míry i tím, že jsem vyšel z "chudých" poměrů a díky své píli (a opět i píli druhých) a pracovitosti jsem do nich zase upadl, což mne donutilo se nad sebou a svým přístupem k sobě, životu a druhým lidem a situacím zamyslet a začít se vědomě měnit. Je to docela dřina, ale jde to. V podstatě jde o to, začít kontrolovat, jak jen to člověku jde nejlépe, to, na co sám v každém okamžiku dne myslí a nenechat se druhými zatáhnout tam, kde ho chtějí, povětšino ze zvyku, mít druzí. Pokud už člověk nějaké ty potíže má, tedy fyzické, a do toho pozorování se pustí, brzy si to ověří.

Bylo by ve skutečnosti docela nádhera, kdyby se člověk mohl od momentálních problémů a každodenního vlivu svého okolí ulít aspoň na měsíc někam, kde je krásně a kde se setká s lidmi, kteří hledají totéž a nacházejí, tedy sami sebe a vzájemně se podporují a vytvoří si malé skupinové povědomí. Prý si to ale drtivá většina lidí nemůže dovolit. Proč? Protože je třeba se starat o rodinu a vydělávat na přežívání atp. Zajímavé je, že druhá alternativa je zemřít v křečích jak duševních, tak fyzických, která se stává osudem té naprosté většiny. To si dovolit můžeme, nebo lépe řečeno to je to, co nám je od malička vtloukánéo do hlav, že je naší povinností a je hodně těžké si toho byť i jen všimnout, natož to změnit.

Je fajn, že jsi se začal rozkoukávat mimo náš otrokářský systém.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
bluenite
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: pát 11 lis 2011 1:17

Re: Spina bifida_zkušenosti a možný kontakt

Příspěvek od bluenite »

bluenite píše:
poota píše: ... Další "nefyzickou" metodou je autopatie http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3271 ...
ano, autopatii jsem již zaregistroval taky
díky moc
ano, souhlas, jde o přístup k nastolení rovnováhy
fyzicko/duševní ;-)
Každopádně určení diagnózy je důležité při stanovení postupu navození rovnováhy.
To je můj základní problém, že jsem až moc exaktní k tomuto přístupu. Stačí se podívat do podobných knížek jako tahle (Norbekov) a je to jako na dlani (Lazarev, Tepperwein, Tolle a podobní). Pohled je jiný ale předmět je stejný. Z toho vychází i ten román o kterém se zmiňuje kolega Slávek Křepelka. Četl jsem to taky už dávno. Věc se má ale tak, že naše (moje) vědomí polevuje a je ovládáno vnějšími a jinými okolnostmi. Takže se musíme utvrzovat ve správnosti a hlavně vytrvat. A to je dost náročné.
dík ua reakce

Petr

Edit: úprava citace - poo.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Spina bifida_zkušenosti a možný kontakt

Příspěvek od poota »

bluenite píše:Každopádně určení diagnózy je důležité při stanovení postupu navození rovnováhy.
S tímhle až tak moc nesouhlasím.
V organizmu dojde k narušení rovnováhy, což se snaží organizmus nějak vybalancovat a pokud se mu to nepodaří, tak se to projeví jako nějaká nemoc, což se rovná nějaké diagnóze.
Jenomže dotyčná nemoc má vlastně celý řetězec příčin, přičemž jenom jedna z nich je ta poslední a bezprostřední. Jenže ta poslední příčina ze zapříčiněna nějakou předchozí příčinou a tak to jde pořád dál vlastně až k té nerovnováze.
Znalost diagnózy nám pomůže odhalit nanejvýš právě tu poslední příčinu, jejíž znalost nám stejně k nastolení rovnováhy nestačí. Zjistíme nanejvýš to, že něčeho máme nedostatek nebo nadbytek, ale když hladinu téhož zvnějšku a mechanicky upravíme na správnou míru, tak tím nenastolíme tu základní rovnováhu, ale jenom ztížíme organizmu to vybalancovávání a objeví se nám nějaká jiná "nemoc".
Jsem toho názoru, že i když to myslíme sebelépe, tak svými zásahy tělu v drtivé většině spíš jenom škodíme a nebo alespoň překážíme v jeho práci.
Právě z tohohle důvodu propaguji právě autopatii, při které pouze tělu předáme veškeré "informace", které tělo potřebuje k tomu, aby samo a podle svých potřeb stanovilo správný a účelný postup k návratu plného zdraví - samo nejlépe "ví", co a jak na čem závisí, co je potřeba udělat napřed a co potom, co je důležité a co nepodstatné, co spěchá a co může počkat.
I když nás od malička utvrzují v pravém opaku, tak pravdou a skutečností je to, že naše tělo může uzdravit zase jenom naše tělo a my a nebo doktoři či léčitelé mu v tom můžeme jenom buď pomáhat a nebo, a to častěji, překážet a uzdravování mu komplikovat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od kachna »

Ahoj, nejprve odkaz na jednu zajímavou a zábavnou knížku - Osho : Nebezpečná pravda
Upozornění pro tradiční věřící : rozhodně nečíst, hnula by vám žlučí, Osho má na náboženství velmi vyhraněný názor ;)
Krásný návod tam je na odvykání kouření, u toho jsem se smála opravdu nahlas. Kdyby měl někdo zájem, opíšu ho, je trošku delší, ale fakt kouzelný.

Další zajímavé jsou knížky od Vadima Zelanda - Ovlivňování reaility. Je toho víc dílů, ale čtení skutečně přínosné, aspoň teda pro mě. Teorie kyvadel mi dává smysl. Ale chce to číst opravdu od začátku, protože pokud skočíte do nějakého dílu rovnou, bude se to asi zdát jako blábol. Jsem teď u šestého dílu a baví mě to pořád, i když třeba jeho názor na stravování nesdílím... ;)

A ještě jedna knížka, která není marná : Mark I.Rosen - Díky, že jste tak nesnesitelní aneb Žádná setkání nejsou náhodná


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“