Laik se ptá fyziků

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

JOVA píše:Asi nešlo. :(
Ne kvůli krápníkům, u nás žádné nemáme, ale proto že se netopýři v zimě nesmí budit.
PS: s tím 1 mm3 a deseti lety jsi to vzala kde? To slyším poprvé. :shock:
To říkaj ve všech, i v Moravským krasu, ale fakt skoro ve všech .. mě to bylo divný, když jsem viděla nerezovou evidentně novou konstrukci pokrytou krápníkovinou v docela tlusté a rozlehlé vrstvě :D
Tak nevadí, to byl jen takový nápad. ;)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Gravitační motor

Příspěvek od A(&F) »

Gabča píše:"Postřižinový" nazelenalý laser v noci krásně svítil, a v dýmu z ohníčku vytvářel morseovkový pás.
... jeden "Kadlínský snapík" z telefonního vídejka ... jen tak pro představu ... ;) ... zrovna vysílá U G (ta scházející tečka vpravo je mimo záběr :D ) ... nebo to snad bylo I O ??? ... :ethink: ...


... Vaření? ... Morseovka!!!!! ... Nezvládla?? ... Nezvládla. Chtěla, plakala, snažila, nezvládla ... e-e ... :D :D :D ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Vážení dronti, drontky, dronťata i nedrontoidní osazenstvo

Příspěvek od A(&F) »

... dovolím si připomenout SOUTĚŽ ...

... v http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 6488#46488 jsem vyhlásil soutěž ... zatím jediný kdo přispěl, byla naše Drontea Gapča ... ;) ... přidá se ještě někdo další ??? ... přece se nenecháte zahanbit ... 8)

... zadání pro jistotu kopíruji i sem:

DŮLEŽITÉ: :arrow: :arrow: :arrow: ... vyhlašuji tímto soutěž o nejvtipnější text namísto otazníku :?: a vykřičníků " :!: :!: v bublinách" :idea: ... své návrhy mi prosím posílejte do SZ a já příští pátek založím vlákno "DR ;) NTO SOUTĚŽ, kde si potom hlasováním vyberete ten nejlepší z nejlepších ... pro vítěze bude přichystána sada hodnotných dronto-předmětů ... ;) ...

... soutěžit může kdokoliv ... dokonce i anonymové ... :lol: ... ale v případě nemožnosti doručení výhra propadá a předměty půjdou do DR ;) NTO AUKCE na DR ;) NTO CHARiTU ... z výtěžku bude nejspíše zakoupen nový gumový svazek do katapultačního praku, jelikož ten starý je již celý zpuchřelý a hrozí velmi vážné nebezpečí, že při pokusu o let některého z obéznějších "Dronto stařešinů" by mohlo dojít i k nechtěnému úrazu :D :D ... souhlasí všichni ?? ... ok ... konec hlášení ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne úte 04 srp 2009 14:45, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vážení dronti, drontky, dronťata i nedrontoidní osazenst

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:... dovolím si připomenout SOUTĚŽ ...

... v http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 6488#46488 jsem vyhlásil soutěž ... zatím jediný kdo přispěl, byla naše Drontea Gapča ... ;) ... přidá se ještě někdo další ??? ... přece se nenecháte zahanbit ... 8)

... zadání pro jistotu kopíruji i sem:

DŮLEŽITÉ: :arrow: :arrow: :arrow: ... vyhlašuji tímto soutěž o nejvtipnější text namísto otazníku :?: a vykřičníků " :!: :!: v bublinách" :idea: ... své návrhy mi prosím posílejte do SZ a já příští pátek založím vlákno "DR ;) NTO SOUTĚŽ, kde si potom hlasováním vyberete ten nejlepší z nejlepších ... pro vítěze bude přichystána sada hodnotných dronto-předmětů ... ;) ...

... soutěžit může kdokoliv ... dokonce i anonymové ... :lol: ... ale v případě nemožnosti doručení výhra propadá a předměty půjdou do DR ;) NTO AUKCE na DR ;) NTO CHARiTU ... z výtěžku bude nejspíše zakoupen nový gumový svazek do katapultačního praku, jelikož ten starý je již celý zpuchřelý a hrozí velmi vážné nebezpečí, že při pokusu o let některého z obéznějšího "Dronto stařešiny" by mohlo dojít i k nechtěnému úrazu :D :D ... souhlasí všichni ?? ... ok ... konec hlášení ...
Hm, asi jsi měl v tom příspěvku pravdu. Taky jsem až k soutěži nedočetl :cry:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Vážení dronti, drontky, dronťata i nedrontoidní osazenst

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:
A(&F) píše:... dovolím si připomenout SOUTĚŽ ...

... v http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 6488#46488 jsem vyhlásil soutěž (skoro až na konci !!! )... zatím jediný kdo přispěl, byla naše Drontea Gapča ... ;) ... přidá se ještě někdo další ??? ... přece se nenecháte zahanbit ... 8)
Hm, asi jsi měl v tom příspěvku pravdu. Taky jsem až k soutěži nedočetl :cry:
... :oops: :oops: :oops: ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne úte 04 srp 2009 14:46, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vážení dronti, drontky, dronťata i nedrontoidní osazenst

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:
Ilem píše:
A(&F) píše:... dovolím si připomenout SOUTĚŽ ...

... v http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 6488#46488 jsem vyhlásil soutěž (až skoro na konci !!! )... zatím jediný kdo přispěl, byla naše Drontea Gapča ... ;) ... přidá se ještě někdo další ??? ... přece se nenecháte zahanbit ... 8)
Hm, asi jsi měl v tom příspěvku pravdu. Taky jsem až k soutěži nedočetl :cry:
... :oops: :oops: :oops: ...
Může vůbec anonym posílat SZ?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Vážení dronti, drontky, dronťata i nedrontoidní osazenst

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:
A(&F) píše:
Ilem píše:Hm, asi jsi měl v tom příspěvku pravdu. Taky jsem až k soutěži nedočetl :cry:
... :oops: :oops: :oops: ...
Může vůbec anonym posílat SZ?
... :D :D :D ... nemůže ... :D :D :D ... ;) ...

... ale pokud je to "štajgr inteligentni", tak si určitě poradí ... např. že to pošle na Rivalův e-mail a Riv mi to přepošle ...... tak dobrá tedy, no : rival@upramene.cz ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

drondti přešli do ilegality/někteří/

Příspěvek od 1220 »

čest jejich památce můžete si to poslechnout, máte- li čím........

Bylo to ale mooooc pěkný. :lol:
PS : neprojevený drontd fénixovi však podobati se může protože čas i všechno pružné jest, tak hlavu nevěším :bye:
K.


Gabča Dront

Gabčin gravitační motor :)

Příspěvek od Gabča Dront »

Hezký den všem přeje z libereckých sněhových závějí Drontea

Díky návratu volného času se moje bláznivá hlava začala zase nekontrolovaně zabývat myšlenkou, jak využít volný pád m/s2 k zisku hybnosti. Tedy, jak uschovat rychlost, potažmo hybnost předmětu při přerušovaném pádu na jeho pozdější rychlý návrat nahoru a ještě o kousek výš než předtím. 8)

Nejdřív skládám poklonu všem technikům, protože udělat něco "doopravdy" fyzicky je vlastně hrozně organizačně a časově náročné. Nechtěný následek této náročnosti bylo to, že spousta nápadů nevydržela vůbec do realizace, protože do té doby mi došlo, že to nebude fungovat. Bylo to přebito mechanismem s menšími ztrátami síly, a ten zase mechanismem s ještě menšími ztrátami síly, až ten poslední .. byl tak jednoduchý, že na něm šlo už v představě poznat, že nahromaděná energie se hromadí úplně stejně jako volný pád nepřerušovaný, takže .. zisk nebude žádný. Asi to popisuji nejasně, ale vy v tom stejně pátrat moc nebudete, takže to tak nevadí :D . Už jsem skoro měla ráfek s výpletem a nábojem z kola, když mi došlo, že pružina, do které chci hromadit hybnost, mi bude klást čím dál větší odpor, a tím si tedy vůbec nepomůžu, a při vystřelení předmětů obíhajících kolem bude tlačit jen ze začátku, a zbytek "napružení" se nevyužije třeba vůbec. (Já vím, Akord mi to už naznačoval, jenže tenkrát mi to ještě nemohlo dojít :D ). Možná je soustava více pružin, ale to je zas tak složité na konstrukci, že to bude samá ztráta. V elektrice se nevyznám, ale myslím, že (ne)účinnost takového převodu to taky celé zhatí.

Teď ráno mě napadla ještě taková U-rampa se setrvačníkem, ale .. čekám že to zavrhnu tak do dvou hodin odpoledne, tj. po obědě :laugh: . Tedy, omlouvám se, že jsem vám sem mezi chytré hlavičky zase vpadla já, ale aspoň si můžete připadat chvíli chytří, tak .. nevzdávejte to a

přeji všem dobrou chuť ;) a příjemný víkend
Gabča Dront


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Gabčin gravitační motor :)

Příspěvek od poota »

Zdravím Dronteu - na motory využívající gravitaci máme na fóru vlákno "Gravitačný motor", šup tam, stejně to tam potřebuje trochu rozvířit.
Zdravím - GerontoDront


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Gabča Dront

Re: Gabčin gravitační motor :)

Příspěvek od Gabča Dront »

poota píše:Zdravím Dronteu - na motory využívající gravitaci máme na fóru vlákno "Gravitačný motor", šup tam, stejně to tam potřebuje trochu rozvířit.
Zdravím - GerontoDront
Nevím, jestli se odvážím ... Drontea Pá
(za hodinu U-rampu stejně zavrhnu, ikdyž se ještě mrcha drží :laugh: :D )


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

(nejen) to Gabča Dront

Příspěvek od A(&F) »

ahoj Drontíí ... ;) ...

... pokud se někomu ze zdejších řádně registrovaných nejde přihlásit k fóru, i přestože vkládají správný login a heslo (tudíž interface mezi židlí a klávesnicí je zcela v pořádku :lol: ), ... tak potom zkuste v compítku vymazat "keš a kúúkiny" (cache & cookie) ... v IE např.: nástroje > možnosti internetu > "vymazat soubory cookie" + "smazat (dočasné) soubory" ..... někdy to aj pomůže ... 8)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: (nejen) to Gabča Dront

Příspěvek od Gabča »

A(&F) píše:ahoj Drontíí ... ;) ...

... pokud se někomu ze zdejších řádně registrovaných nejde přihlásit k fóru, i přestože vkládají správný login a heslo (tudíž interface mezi židlí a klávesnicí je zcela v pořádku :lol: ), ... tak potom zkuste v compítku vymazat "keš a kúúkiny" (cache & cookie) ... v IE např.: nástroje > možnosti internetu > "vymazat soubory cookie" + "smazat (dočasné) soubory" ..... někdy to aj pomůže ... 8)
Asi pravdu díš, dělá to totiž jen pracovní noťas. ITák se vymluvil na to, že je to asi bloklé skrz nastavení, aby zaměstnanci nelezli kam nemají :?: . Tak zkusíme to sladké pečivo smazat v pondělí.

Dnešní krásný den nahrává domácímu kutilství, tak se čiňte milí spolubojovníci :D

Hodně zdaru přeje Drontka


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Gabčin gravitační motor :)

Příspěvek od Akord »

Gabča Dront píše:Už jsem skoro měla ráfek s výpletem a nábojem z kola, když mi došlo, že pružina, do které chci hromadit hybnost, mi bude klást čím dál větší odpor, ...
Podobných situací jsem zažil stovky na vlastní kuži, i teď se na mne ješte lepí. Dá se v tom získat cvik, a filtrovat pak vyložene neschodné cesty rychleji a bez nutnosti praktické realizace, podobné je rýžování zlata, vetšina je písek. Človek však musí být dusledný, aby nepropadlo i zlato. Filosofie, že vše je treba zkusit je obecne neúčinná.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Gabčin gravitační motor :)

Příspěvek od Gabča »

Akord píše: Človek však musí být dusledný, aby nepropadlo i zlato. Filosofie, že vše je treba zkusit je obecne neúčinná.
Ano, a tímto způsobem před půl hodinou padla i U-rampa, ušetřila sem si spoustu shánění materiálu.

A bohužel tím padl, aspoň u mě, i gravitační motor jako takový, jenž měl využívat různý čas stoupání a klesání předmětu... (m/s2). Protože pokud je předmět jakkoli zpomalován ve svém pádu, ikdyž si zdánlivě do něčeho svou hybnost ukládá, tak po stejnou dobu taky působí na svou podložku (akce reakce), a tam asi mizí ta hybnost. Tedy, zbývá nám asi přeci jen to mě nejasné, zkratkovité, nepřesné, leč funkční E=m*g*h.

Ještě mě bude dnes strašit možnost, pokud byly předměty vyzvedávány do výše velice velice rychle ... :D :oops:
;)
(Předpokládám, že padne do 30 minut. :laugh: )

Drontea přeje příjemný večer


Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“