Zátiší Drontů

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od martin11 »

:good: ...musím se omluvit Zdenek2, moje reakce byla na jeho první příspěvek zde na Foru :bye: ....z tohoto příspěvku jsem netušil, že Z 2 inklinuje k Budhismu, z čehož u mne došlo k nedorozumění. mám ale zato, že drontství a jakékoliv náboženské směry a víry....a to i směry politické spolu nesouvisí, a to ani vzdáleně. Jediné co je drontu vlastní je Víra v sebe sama :idea: :idea: - alespoň u mne to tak je. / Nemám nejmenší důvod věřit čemukoliv, zvláště pokud mě někdo přesvědčuje, byť dobrým slovem v horším případě násilím...jako třeba , že přijdu do Pekla, nebo v jiném životě budu žížala....../
Je třeba si uvědimit, že všechny ...ismy....jsou prevít./ faši.mus, komu.ismus, kapit.ismus, imper.ismus/ a protože drontismus není, tak mě Drontství vyhovuje :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

martin11 píše:Je třeba si uvědimit, že všechny ...ismy....jsou prevít./ faši.mus, komu.ismus, kapit.ismus, imper.ismus/ a protože drontismus není, tak mě Drontství vyhovuje :pivko: m11 :D
Všechny ty -ismy souvisejí s vyznáváním nějakého přesvědčení nebo dogmatu.
Drontství je každému člověku vrozené jako určitá možnost alternativního způsobu zpracovávání informací - a záleží jenom na každém jedinci, jestli ji v sobě objeví a naučí se ji používat. Všechno, co je k tomu potřeba, má každý v sobě "zabudováno" už "z výroby" a není potřeba k tomu studovat bibli, Korán, Marxe, Darwina a ani žádnou jinou "oblbující" literaturu, která dokazuje prostřednictvím nějaké "přiohnuté" logiky, že její názor je ten jediný a pravý, který potřebuje lidstvo ke své spokojenosti, přičemž jejich skutečný přínos je většinou jen velice mizivý, pokud ovšem zanedbáme ovládání většího množství lidí pro někoho "kýženým" směrem.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od martin11 »

pro Poota :good: .....ono to Drontství sice vrozené jest, ale dá to práci si to uvědomit. Vždyť o tolik snadnější je "něco" kopírovat, nenamáhat se vlastníma "teoriema". Přijmout za vlastní nějaký ...ismus, ve škole se naučit stoleté poučky / tímto žádnou školu nezatracuji, ba naopak/, občas se nechat odvézt na nějakou dovolenou, každý večer čumět do bedny, nebo si jít zařvat na fotbal gooool. Únikem pak ještě může být flaška, popřípadě si něčeho čuchnout, nebo píchnout do žíly. Čas od času jít k volbám, nebo nejít, to vyjde stejně, zanadávat si u piva a vézt se "na vlně". Silnější nátury jsou "ve vatě" slabší "polykají andělíčky" z té plavby.
Neumím si představit, kdyby :idea: "všichni" byly Dronty. Ale konec konců je dobře, že jsou i ofčani. m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... jinou "oblbující" literaturu, která dokazuje prostřednictvím nějaké "přiohnuté" logiky, ...
:) Kdysi mi kdosi vyprávěl jak se učí logika na vejšce a docela mi spadla brada. Že prý si člověk vymyslí poředpoklad a pak se ho snaží logicky sestřelit nějakými argumenty, které však již takovým procesem úspěšně prošly a byly tímto odhlasované jakožto logické a pravdivé. Jsem rád, že jsem nebyl nucen se tuhle nelogickou blbost učit. Osobně vidím jako výchozí bod a základ logického postupu nějaký jev, jehož interpretaci je nutno podrobit pečlivé analýze opět založené na dalších jevech. Dá se říct, že za logické považuju to, co pracuje a jedinné co príma pracuje je příroda, tedy její jevy, běžné i vzácné. S tím bych si dovolil prohlásit, že i logika patří k životnímu stylu dronství, nicméně to nemůže být akademická pseudologika založená na výmyslech a hlasování.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Zdenek 2
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24 lis 2011 17:30
Dostal: 2 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od Zdenek 2 »

Tak už se tu drahnou dobu pokouším něco napsat :-). Ale -, připadá mi vše zbytečné. Prostě nevím.

Snad znáte Platonův příběh o jeskyních lidech, kteří svědka líčícího slunce, trávu ap. snad raději by zabili.

Neberte to zle, prostě něco jsem zkusit musel. S laskavým pozdravem, Zdeněk.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

Jestli to, co chceš psát, je příliš z "jiného soudku", tak si založ nové vlákno na toto své téma a klidně se v něm po libosti rozpovídej. Bude to mít tu výhodu, že v něm nebudeš "mimo téma" a nemusíš v něm být ani v opozici. :idea:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od martin11 »

Zdenek 2 píše:Tak už se tu drahnou dobu pokouším něco napsat :-). Ale -, připadá mi vše zbytečné. Prostě nevím.

Snad znáte Platonův příběh o jeskyních lidech, kteří svědka líčícího slunce, trávu ap. snad raději by zabili.

Neberte to zle, prostě něco jsem zkusit musel. S laskavým pozdravem, Zdeněk.
Tuším, že Zdenek2 objevil toto "zátiší", svým prvním příspěvkem nás otestoval, za uplynulé dva dna se "rozmyslel" a zjistil že je DRONT :good: . Tak tě tady vítám :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

Dront je každý, ale většina lidí ani netuší, že by v sobě měli "zabudováno" něco tak šikovného. V rozpoznání tohoto daru jim většinou brání celá jejich výchova, která klade důraz na myšlení a pamatování. Čím déle a lépe jim to myslí a pamatuje, tím později k rozpoznání svého drontství dospějí a naprostá většina zůstává v latentní fázi drontství až do svého neradostného skonu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od martin11 »

......a naprostá většina zůstává v latentní fázi drontství až do svého neradostného skonu..... napsal Poota...

....takže osobně, jelikož jsem k poznání došel...skonám radostně..... :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

Nechci Ti brát iluze, ale obávám se, že nejspíš žádný skon nebude radostný :(
Zatím nejrozumnější taktikou se mi zdá být snaha zůstat co nejdéle zdravý - a pak co nejrychleji umřít, aby to netrvalo dlouho a moc to nebolelo.
Za nejlepší bývá považována smrt ve spánku, ovšem v poslední době ji stále více lidí realizuje za volantem, což není asi přímo to pravé ořechové. :ethink:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od martin11 »

...nějak odumírám postupně, zatím to moc nebolí / zachraňuju to kotvičníkem / a stále statečněji zjišťuji, že např. skleroza je opravdu základem turistiky.

K vlastnímu Drontství. Stále častěji se přesvědčuji o tom, že se poměrně hodně lidí brání tomuto názvu či oslovení. To snad proto, že slovo začíná na D ... a na to samé písmeno začíná jisté medicínské označení duševního stavu obyvatelů některých ústavů popřípadě institucí. Také se tak / v krizové chvilce/ někdy samy sebe nazveme. Sám jsem se nikdy ale nepřistihl, že bych si řekl...."to jsem ale Dront"...to třeba, když jsem vymyslel ten magnetický motor. Asi to bude ještě chtít větší osvětu :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

martin11 píše:.. začíná na D ... a na to samé písmeno začíná jisté medicínské označení duševního stavu obyvatelů některých ústavů popřípadě institucí.
Součástí "procitnutí" z latentního stavu je právě změna názoru na Tebou naznačovaný stav. Hloupost, blbost, debilita - to jsou naprosto běžné stavy mysli a kupodivu vůbec neškodí - naopak je dobré se s nimi usmířit a naučit se využívat jejich výhod a dobrodiní.
Naproti tomu vychytralost, vychcanost a vypočítavost, stejně jako zloba, závist a nepřejícnost jsou vlastnosti osobnost a její zdárný vývoj kromobyčejně devastující a prozření téměř jistojistě vylučující.
Z nějakých důvodů jsme výchovou vedeni k tomu, že hloupost je škodlivá a opovrženíhodná, kdežto chytrost že je jakousi předností. Čím více tomu věříme, tím později dokážeme jako klíčové vlastnosti rozeznat trpělivost, empatii, dobrotu srdce a snahu pomáhat - a také zjišťujeme, že právě ta tolik opěvovaná chytrost mezi nimi vůbec není a na cestě za spokojeností vlastně jenom překáží a mate.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

Ještě jednu výhodu nižší úrovně chytrosti jsem opomněl zmínit, totižto že vždycky, když má drahá polovice při nějaké příležitosti naznačuje, jsem rozumu moc nepobral, s oblibou jí říkám - "buď tomu ráda, protože kdybych nebyl debil, tak bych s tebou nebyl!"

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od martin11 »

Kdybych nebyl Dront, nebyl bych toho štont

...myslím že se mě podařilo
eliminovat toho debila,
k porovnání stav - situace nemilá.
Význam slova pro každého
něco asi znamená,
s úcdou všechny zdraví :pivko:
vaše karkulka červená :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Zdenek 2
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24 lis 2011 17:30
Dostal: 2 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od Zdenek 2 »

Prázdno (byť v jiné terminologii) je základem křesťanské mystiky tmy (na rozdíl od mystiky světla), k jejímž hlavním představitelům patří sv. Jan z Kříže (16. st.), který zobrazuje cestu k Bohu jako výstup na horu Karmel, na jejímž vrcholu je: NIC.
Prázdnota je či bývá základním pojmem v buddhistických směrech. Teoreticky ji obšírně zpracoval filosofický génius Nagardžuna (asi 2. st.), který tak otřásl dosavadními ustálenými buddhistickými názory. Praktikují se meditační techniky, jejímž cílem je koncentrace bez voleného předmětu (bezpředmětová meditace).

Existují také různé relaxační techniky (např. Schultzův autogenní trénink), které se snaží využít uvolněný stav mysli ke specifickým účelům (léčebným, drontova past na nápady? atpod.). To jistě může být užitečné, pokud se tato kultivace mysli nezaměňuje s cestou duchovní, která mění podstatu člověka. Mysl se totiž podstatné změně (někdy označované jako velká či duchovní smrt) pochopitelně brání, často velmi mistrně, tudíž se bez bez přítomnosti skutečného Mistra prakticky nelze obejít. Také nasazení či úsilí je jiné, např. zenových klášterech 10 hod., v théravádových i 14 hod. formální meditace denně (což je praxe, kterou si většina z nás, poflakujících se po internetu, nedokáže ani představit).
Pohled na člověka, který dokáže uvolněně zkoncentrovat svou mysl bez předmětu koncentrace (tj. vyprázdnit mysl) a pohled na člověka, připomínající nějaké otupělé zvíře, se však liší podstatně. Zaměňovat je by snad bylo analogické v situaci kdy, řečeno slovy Wericha, "seděla uprostřed jezera, začalo se stmívat, padla mlha, a já si nevzal brýle".

S laskavým pozdravem, Zdeněk


Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“