Můj projekt ...

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Rivalův tým

Příspěvek od rival »

Dobrý nápad, Anonyme. Pojďme tedy vytvořit tým, který bude opravdu něco skutečného dělat. Tým, který bude ochotný něco obětovat pro celek a nečekat na to, až mu milostivě bude dovoleno bádat tam, kde bádat může. A výsledky svého bádání předkládat někomu vyššímu k posouzení. Je tu Internet, momentálně jediné mocné informační medium, které nemá žádného majitele !!! Nikdy dříve zde taková možnost nebyla. Tiše doufám, že o ni v rámci tažení proti fiktivnímu "celosvětovému terorismu" nebudeme připraveni... Možná, Drahý Anonymní příteli hledíš do budoucnosti a vidíš děje a věci, které teprve vzniknou. A to je moc fajn. I mne láká přímá výroba elektrické energie. Hlavně, aby se lidem rozsvítilo i v jejich hlavách. Dnes už je konzumismus i v názorech. Je těžké potkat člověka, který má svůj vlastní názor. Obvykle se tím lidé již nezatěžují a přiklání se k nějakému cíleně uveřejněnému, tedy cizímu názoru. Hlavně, že je z čeho si vybrat. A fikce svobodné volby je zachována... Takže, kdo máte opravdovou chuť a odvahu něco dělat. Kdo máte odvahu následovat touhu, která pramení z Vašeho nitra. Napište mi a věřte, že i v tomto světě nic není nemožné. Musí jen existovat nadkritická masa lidí se stejným cílem a pak se věcí dají do pohybu...


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

Re: Rivalův tým

Příspěvek od mister »

To je to o čem mluvím :)

Založit Team lidí co budou dělat a ne na něco nebo někoho jen
čekat!
A když se dílko podaří tak nic nebrání dát tomu nějakou "právnickou formu" ale jádro věci a myšlenka musí být zachována! je to v lidech!
více zde..
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=32


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

Můj projekt

Příspěvek od mister »

Popis zde:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=300
Nebudu to přepisovat..
Zabývám se vysokonapěťovým pulzním rozkladem vody
podle S. Mayera a Fy. Xogen..
:P
mister


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

zp10

Příspěvek od martinq »

zase jsem zkoušel pokusovat se zp10, přidal jsem na rezonanční výstup trafo 12V - 230V, připojil jsem ho jako tlumivku (na12V docela příjemně bzučelo, pravděpodobně rezonovalo, ale jakou frekvencí netuším) a po připojení k nerezové elektrodě se nedělo nic vzláštního, puslní stejnosměrný proud by měl projít transformátorem,

připojil jsem ho na 12V, druhý vývod uzemnil a na 230V jsem naměřil pouze 16V, nemělo by tam být 230v ? po připojení k elektrodě stejný efekt, pokus tři trafo bylo ponořeno pod antikoro elektrody, které nejsou v sobě, ale 1 cm - 7 cm od sebe (šikmo), trafo sice rezonovalo, ale je namotané na 2x E jádře, které je dost těžké a rezonanci řádně utlumilo s 12V se taky asi nechytám, nicméně si myslím, že tudy cesta vede,

takže ať pokusujete s čímkoliv, frekvence, která leze z generátoru je tam jen proto aby trafo fungovalo a rezonovalo, namotejte ho na nějaké lehké jádro (asi nejlepší kus plexiskla anebo vzduchové, popřípadě kevlarem potažená papírová trubička, výpočty rezonance transformátoru jsou někde na netu, myslim si, že skvělé by bylo namotat takové trafo, aby se vešlo do vnější elektrody, to proto aby plně rezonovala jen voda v trubičce, prý není potřeba 230V takových 100V by mělo stačit (viz graf Meyera), poučte mně elektromechanici jestli v něčem nekecám,

obdelníkové pulsy jsou jenom proto, aby trafo jelo na stejnosměrný proud, aby se molekuly roztrhly musejí být natočeny stále stejným směrem, střídavý s nimy houpá tam a sem a to je špatné, moc špatné


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
misso

pre VladikCZ

Příspěvek od misso »

Dobry den. Chcem sa opytat akym obvodom a elektrodami dosahujete tu kratkodobu rezonanciu nasledne ked sa po nej odpaluje koncak. Dakujem.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

zp20

Příspěvek od martinq »

tak jsem zase vytáhl zp20 a zkusil jsem dle rady Ivana dát mezi antikoro elektrody izolant (antistatic folie z VGA karty), voda destilovaná 1,5 l (Pap Oil, vařená destilka), magnetický nerez(12cm x 8 cm) z bubnu pračky s asi 25 otvory, vzdálenost cca 5mm (plechy jsou zkroucenné a vzdálenost je od 2mm do 8mm), po připojení ke zdroji (autonabíječka 12V max10A) se ozvala pěkná rána a 4011 byla bez obalu, odpor vody (vzdálenost hrotů 10 mm) 1,975 Mohm, zajímavé napětí mi ukazoval multimetr z Plusu, lítalo od 1,7V do 21V (při připojení zp20 k jedné elektrodě a druhý kabel volně ve vodě, k detonaci 4011 došlo, až po připojení druhého kabelu k elektrodě)


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
vladik_CZ

Příspěvek od vladik_CZ »

to misso:
obyč. regulator výkonu s 555;po přidání oddělovacího trafa žadne "anomalie" nejsou; bez trafa, po veeelmi dlouhem ladění se občas objeví...
no co chceme po tak primitivním zařízení :)
až bude po zkouškovým, planuju postavit toto: uprocesorem řízený DAc (pro možnost volby tvaru signalu), s icouple oddělovači, ADc(až 2Ghz od Maximu) a usb rozhraním pro snadnou vizualizaci na PC, pak teprve začnu "zkoumat" :)


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

izolant

Příspěvek od martinq »

vzal jsem ho z VGA obalu, antistatická folie se tomu říká, ale z čeho to je to nevím,

už mám antikoro elektrody (nemagnetické, ocel třída 17) 100 x 120, 5 ks (síla 1,5mm) a konečně jsem našel někoho s osciloskopem, měřil jsem zp10 a chaos, který z toho leze (mwm základ, papoudinův plošnák), nedává nic co by šlo poladit (anebo mi něco odešlo)

prosba, kdyby někdo stavěl Ivanův vyvíječ nebo repliku Meyera, mohl by ho zhotovit dvakrát, jednou pro "nešiku" (mně) ? Už jsem toho zničil dost a stále se mi nějak nedaří postavit něco funkčního a učitele elektrotechniky jsem ve svém okolý nenašel, mám tu pár 1500V fet tranzistorů, třeba jako odměnu ...

byl jsem kouknout na smolinec s vysokým obsahem uranu a docela mně to odpálilo, stál jsem asi 20 cm od vitrýny se značkou "bacha radioaktivní záření" a docela žůžo labůžo, všeho moc škodí, ale 7 minutová dávka "přirozenějšího" záření je více prospěšná, než půl denní "nezdravého" (mobil, mikrovlnka, antény na wifi, mobily, radio, TV a kdovícoještě)


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

4násobný MEG

Příspěvek od Palo »

Taky přispěju se svým pokusem - 4násobným MEGem...

Už bych měl mít obrázek tohoto MEGu v profilu.

Jelikož jsem při stavbě MEGu narazil na několik problémů (nedostupné jádro, nevhodné magnety), rozhodl jsem se vzhled přístroje docela pozměnit:

Přístroj jsem navrh tak, že jsou na sobě nezávislá dvě jádra, s tím, že vzdálenost mezi nimi určují magnetky, které je spojují svlastní magnetickou silou. Tím jsem dosáhl toho, že magnetky jsou přesně k jádru nadoraz. Jádra jsou do kruhu, rozdělená každé po 8 dílech a každý díl je složen z 3 dílů (horní a spodní jsou stejné). Na každý díl jsou namotány cívky - buď jedna OUT, nebo dvě IN. Magnetky jsou mezi cívkami, tomto případě jsem použil klasické "školní" magnetky 15x5 mm (odhad) po 4 kusech (4 krát).

Testuju to tak, že ve Wave editoru si vygeneruju podle potřeby zvuk o určité frekvenci a "ostrosti". Testuju různou hlasitost atd atd.
Vygenerovaný tón z počítače posílám do MEGu přes zesilovač 2×15 W, který mohu zničit :)

To, co teče z výstupních cívek z MEGu nahrávám přes zvukovou kartu zpět do počítače.

Momentální výsledek je ten, že magnetky pouze lehce ovlivňují celý magnetizmus jader. Předpokládám, že dělám někde chybu, zejména u zapojení, ale hlavně mám zřejmě slabé magnetky, nyní uvažuji o koupi silnějších.

Kdyby měl někdo zájem, mohu zaslat obrázek ve vyšší kvalitě a zároveň WAV výstupu jedné výstupní cívky bez a s magnetkami.

Navíc mě zaráží, že každá cívka ma jiný výkon, přesto, že jsou stejně navinuté. Když jsem vinul drát, napadlo mě, že bych mohl udělat teslovu cívku, tzn. vinul jsem dva dráty zároveň s tím, že po navinutí se jeden drát vrací do druhého.

Jsem laik, tak mi promiňte neodborné výrazy :)

Celé zařízení mě vyšlo asi na 400 Kč s tím, že mi hromada káblu ještě zbylo. Generátor ani osciloskop nepotřebuji, nejde o příliš silný signál, který by zvuková karta nezvládla.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

VN

Příspěvek od martinq »

O víkendu jdu testovat vysoké napětí, po opětovném kompletním pročtení patentů Meyera mi nic jiného nezbude, začínají se tu hromadit informace o rostoucím proudu, přeji "elektrolyzákům" ať jim to bublá a moc to tady netapetují svými výkřiky do tmy,
Meyer trhá dielektrikum (čistá voda) vysokým napětím přibližně stejné hodnoty jako je homeopolární vazba molekuly, kondenzátor deskový ani trubkový by neměl mít větší mezeru než 2mm v pokusné sestavě má Meyer 1,16 mm (0,062 palce), tím, že do něj posílá sílící pulsy ho nabije, tímto napětím jdoucím z kondenzátoru napájí seriově zapojený obvod, kondenzátor v momentě proražení dielektrika uvolní obrovské množství plynu vázaného v dielektriku (i dusík, argon a jiné), tudíž přestane být kondenzátor, seriově zapojený obvod je bez napětí, sepne obvod, který odstaví generátor schodištových impulzů (nebo přerušované pily) a ponechá náboj na deskách kondenzátoru (v tento moment na odporových elektrodách) při stejných kmitech jako generátor schodiště (aby voda pulzovala a byla stále směrována stejným směrem), po odvodu přebytku plynu, se obnový kondenzátor do kterého se zase pustí schodiště pulsů se špičkou kolem 10KV, ampérmetr by neměl přesáhnout 50mA, natočit Meyerovu buginu na Brownuv plyn není problém při 4 kusech deskového vyvýječe seriově zapojenného, jaký měla motor nevím, ale dle odhadu 3 000 cc.

Dingelova elektronika je také kolem 20KV a je mnohem jednodušší, určitě u ní chybí seriový obvod který v moment proražení dielektrika odstaví generátor impulzů.

Howghhh...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

martinq

Příspěvek od lajos »

Nevím jak se bude pouštět 10-20kV do článku ve kterém je voda s odporem několik desítek nebo stovek ohmů, nebo již si dosáhl s tou destilkou 500kohm? I tak by to bylo 200W(10kV,20mA). Není to tak hrozný výkon, jen ten měnič nebude žádná jednoduchá hračka aby přenesl ty schodové impulzi. Bude také náročné zachovat čistotu vyvíječe v průběhu procesu(doplňování vody) abys zachoval ten vysoký odpor-500kohm je voda s vodivostí 2mikrosiemens.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

voda

Příspěvek od martinq »

voda co mam ve studni má kolem 1,5 MOhm - 1,9MOhm (minerálů málo, hodně vápence), už jsem to psal, nemam ale schema k vysokemu napětí, VN traf mam dost i par kvalitních z 21" EIZO monitoru, VN diod taky pár, ale co je k tomu vše potřeba netuším, tady na foru se poflakuje VN zdroj, jak bych ho mohl připojit k návrhu od Ivana ? Mam i svuj generátor navržený v Multisimu 8, jeden astabilní spouští druhý astabilní cca 100Hz při 62% duty a 14KHz kmity, obdélník, nevím jak vybudit schody, asi jiným obvodem, ale na ten neni automatický návrh v Multisimu,m jako na časovače 555, po připojení do vody bez efektu, motam trafo 25:1 tudíž by mi mělo na sekundáru jít 12V x 25V = 300V ale to má hodně daleko k hodnotě homeopolární vazby (statické kleště držící elektron vodíku k protonum kyslíku), A HLAVNĚ SE NESMÍ POHYBOVAT VOLNÉ ELEKTRONY TY MUSEJÍ ZŮSTAT V MOLEKULÁCH JINAK JE NEROZBIJETE !!!


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Výboj vo vode

Příspěvek od sano »

Už som spomínal na inom fóre ( poradte), že keď som pracoval v labáku, kde sa vyvíjali zariadenia pre medicínu, tak sme mali problém s plynmi vo vode. Pre liečebné účely ( litotripsia, rozbíjanie žlčníkových, alebo ľadvinových kameňov), sa nechala vo vode preskočiť iskra. Išlo nám o rázovú vlnu. Ale tá tu nie je podstatná.
Preskočenie iskry vo vode bolo sprevádzané značným zaplynením vody, čo bránilo následnej iskre. Muselo sa trochu počkať, aby sa mohlo pokračovať. Frekvencia bola asi 400 výbojov za minútu. Nešlo tu o plyny. Tie skôr procesu vadili.
sano


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: charakteristický zvuk

Příspěvek od Merlin »

Jeff píše:Prosím, co znamená když vzroste napětí nade všechny meze? V dnešní době přece není problém tuto elektrickou veličinu změřit. Mohl bys nám napsat něco bližšího ke svému zařízení? Přece nejsi jako kolega anonym, který si rezonanci raději vezme do hrobu.
Kdysi kdesi na netu jsem četl, že vlastní vyvíječ se může chovat při rezonanci jako kapacita i indukčnost současně. Nepřikláním se k tomu, jen jsem to četl.

Jeff
Je to tak a nehraje roli jestli se někdo přiklání nebo ne. Je to jedna z příčin proč to neleze do rezonance. Nabíjený asymetrický, ale i symetrický kond, v němž je jako dielektrikum voda se chová při nabíjení jako kond, ale po překročení určité hranice jako cívka. Naprosto nevypočitatelně, jak je jasně vidět na osciloskopu i záznamu poněkud neobvyklým způsobem využitého spektrálního analyzátoru. K vyladění (částečnému) pak slouží odbočky na jedné z tlumivek (nebo lépe na obou).
A propos, 100 závitů na tlumivkách je nesmysl. Spočítejte si to... Jako další blokovací prvek je tam dioda. Pokud se hřeje (nebo dokonce vyletuje...) jde o nedostatečné zatlumení obvodu.

Voda je podivuhodná věc a kdo chce zlomit její odpor musí myslet, ne slepě kopírovat.

ZP-10, ZP-20 a ZP-50 je označení obvodu vyvinutého ART pro "základní pokus 1 až 5". Tyto obvody jsou vhodné pouze k vypozorování efektů souvisejících s frekvencemi. NENÍ určen pro kontinuální "velkovýrobu" vodíku. K tomu je zapotřebí o něco víc. Napovím jen tolik, že všechny články o VE otištěné ve WM magazínu spolu velmi úzce souvisí. Třeba takový Beaty...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

test

Příspěvek od martinq »

Dnes jsem zase po nějaké době vrazil dráty do vody ze studny.
Mé velmi jednoduché zapojení : Kabel 230V 16A střídavého, diodový můstek z 200W zdroje ze starého PC (PBL 405), kelímek od zavináčů s cca 0,8 l vody, nerez plechy 1,5mm 100mm x 120mm, mezera 1 mm (guma z podlahy ze škoda 100 MB), po připojení k dvoum elektrodám (šikmo od sebe, dole 2 cm, nahoře 7 cm), klasický šumák, odpor kolem 1,2 Mohm, teplota se pomaličku zahřívá (proud kolem 100 mA max). Po sesmolení zapojení +000- s mezerou 1mm desky jsou k sobě tlačeny dvěma magnety z mikrovlnky, trošku působí na nasměrování molekuly vody, po připojení k zmíněnému můstku (natvrdo žádná pojistka, odpor, dioda navíc, nic !) si toto zapojení VEZME 12A na 218V !!! To je 2600W to má sice k superrychlé elektrolýze hodně daleko, ale z videa je vidět, že trhání vazeb je slušné, k trhání dochází prvních pár milisekund, pak se lázen i elektrody velmi slušně zahřívají, všimněte si, že po odpojení a následnému připojení se dole u magnetu objeví spousta bublinek a v oblasti mimo magnety nic, to zapracovaly magnety a vynulovaly ochranou clonu vody. A pak mi taky nevychází Faradayův i Ohmův výpočet, voda s Megaohmem a spolyká 12A ... zkuste mi to někdo vysvětlit .. jo ten didovoý můstek je mimochodem na 5A krátkodobě na 16A a jeden mi už krásně vybouch ...mam i minutový video, ale nejdřív ho musím někam poslat ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Odpovědět

Zpět na „Dílna“