Připálené Karbanátky

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Připálené Karbanátky

Příspěvek od Merlin »

Pracovní vlákno určené ke sdružení příspěvků vedoucích k připomínkám a napomenutím ze strany administrativy. Jde o nevybíravý výběr z tématických vláken. Slávek
Mimo téma (offtopic)
Akord píše:
gewo píše:ale o hafo ušetřené energie, jak je vidět tady
Nikde to tam videt není. Ti lidé používají motory, kterým vubec nerozumí.
Aha, zapomněl jsem. Svět je plný blbců. Poslední soudný člověk bydlí v Kuchyni.
Tady jste zjevně na nesprávném místě. Doporučuji registraci zde http://www.sysifos.cz/
Naposledy upravil(a) Merlin dne čtv 23 dub 2009 20:51, celkem upraveno 1 x.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Nejde o VE

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
gewo píše:Aha, zapomněl jsem. Svět je plný blbců. Poslední soudný člověk bydlí v Kuchyni. Tady jste zjevně na nesprávném místě. Doporučuji registraci zde http://www.sysifos.cz/
Proč, já znám more schopných lidí, a divím se, že Vy vidíte jako soudného pouze mne. Proč si zakrývat, že blbcu je ve svete nemálo. Jde jen o to, pro kterou skupinu jsem tady na nesprávném míste. Na link se podívám. Doporučuji prípadne po dohode aktualizovat pravidla fóra.

Pego, už opravár elektrocentrál bez teoretického vzdelání pochopí, že ti lidé pouze melou 2 na 3. Po podrobnejším studiu jde o plagiáty. Verit tomu lidi mužou jak zamknutému stojanu na naftu.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde o VE

Příspěvek od Merlin »

Mimo téma (offtopic)
Akord píše:
gewo píše:Aha, zapomněl jsem. Svět je plný blbců. Poslední soudný člověk bydlí v Kuchyni. Tady jste zjevně na nesprávném místě. Doporučuji registraci zde http://www.sysifos.cz/
Proč, já znám more schopných lidí, a divím se, že Vy vidíte jako soudného pouze mne. Proč si zakrývat, že blbcu je ve svete nemálo. Jde jen o to, pro kterou skupinu jsem tady na nesprávném míste. Na link se podívám. Doporučuji prípadne po dohode aktualizovat pravidla fóra.
Zde lze stáhnout přihlášku http://www.sysifos.cz/files/prihlaska.pdf
Roční členský příspěvek činí 300,- Kč (důchodci 200,- Kč a senioři nad 75 let 100,- Kč).


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

sisyfové

Příspěvek od 1220 »

Mimo téma (offtopic)
Případným zájemcům mohu některé knihy hnutí Sysifos půjčit, ba i věnovat. Docela by mně zajímalo co si pomyslí člověk jasného rozumu nedotčený soustavným vzděláváním vědeckého typu. Mooc zajímavé případy, většinou sami o sobě nehledají nic, kromě potvrzení vlastní významnosti. Toť jejich víno i chléb. Hm, mají i vedlejší příjmy........
k.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Nejde o VE

Příspěvek od Akord »

Pego píše:Tak to prosim Te aspon skus - jeden blbej starej motor, nejlip 3f - dualni, zapojit na 380V... uz samotnej fakt, ze se toci (pri beznem zapojeni na 1/4 napeti sebou bude jenom skubat, kdyz vubec...) svedci o necem... pak budes asi teprve motivovan nastudovat vo tom vic... no uvidime...
Pego, já toho s netradičníma el.motorama/generátorama zkusil fakt dost, že by si me k tomu ani nemusel vyzvat, pokud bych v tom videl sebemenší skulinu, nebo neco, o čem bych nevedel. Klidne se zastav.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde o VE

Příspěvek od Merlin »

Akord píše:
Pego píše:Tak to prosim Te aspon skus - jeden blbej starej motor, nejlip 3f - dualni, zapojit na 380V... uz samotnej fakt, ze se toci (pri beznem zapojeni na 1/4 napeti sebou bude jenom skubat, kdyz vubec...) svedci o necem... pak budes asi teprve motivovan nastudovat vo tom vic... no uvidime...
Pego, já toho s netradičníma el.motorama/generátorama zkusil fakt dost, že by si me k tomu ani nemusel vyzvat, pokud bych v tom videl sebemenší skulinu, nebo neco, o čem bych nevedel. Klidne se zastav.
No vida, že to jde říct i jinak, než z patra nadřazeného superodborníka. ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Gewo, šlo o uvolňování energie. A energie se uvolňuje práve pri rezavení železa. Je presne známo, kolik to je. Až se toto zahrne do bilance, tak to bude pak ok.

Sano, spomeň si na svoje nedávne heslo. Tebe nepríde, že Eter zjavne porušil pravidlá fóra?
Pri zapaleni vody prud klesa, dost rapidne, cudne pre tvoj ING. mozok pochopit co.
Cenzurováno.... Urážky a nadávky na toto fórum nepatří... Rival

Toto forum je o VE ako alternativnom zdroji.
Tebe by takýto text nepripadal ako sprostá urážka? Buď presvedčite Rivala, nech vyjasní pravidlá, alebo si prestaňte vymýšľať svoje.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Urážky a nadávky

Příspěvek od Akord »

Rival píše:Zkusme diskutovat bez urážek a nadávek.
Ješte víc, než nejaké urážky me zajímalo presnejší vymezení pojmu alternativní energie (jako príčinu určitého typu konfliktu). Pokud do toho spadají všechny typy lokálních(nemonopolních) zdroju, pak fórum není pouze o VE. Pokud je fórum pouze o VE, tak sem nepatrí vlákna ve smyslu existujících klasických zdroju jako využití vetru, stirling a podobne. Mohlo by to prispet k tomu, aby jeden účastník diskuse nebyl vytlačován jiným. Určité rešení je i vymezení témat, to pak ale vzniknou vlastní písečky, a nevím, zda je to nápaditejší zpusob. Naopak bez určité oponentury je to jako s nečím, co neumí zastavit.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

gewo píše:....Jednodušší by to bylo na odporovém bočníku, snad by pomohl (Duddellův) termo-ampérmetr, nebo něco v tom smyslu....
....Měřit se to dá především technikou předminulého století, anebo ruskou vojenskou (viz obr.), úplně jednoduše, ale multimetry a klešťovými ampérmetry asi těžko..
Oscilo je pro mnohé přepych, ale je to zaručená metoda. Ideální je měřit průběh proudu a napětí přes bočník a předřadník na dvoukanálovém osciloskopu. Tak se dá naprosto přesně ověřit kam leze výkon, a kolik ho bez kompenzace leze zpět ze spotřebiče.
Over si porádne, jak se merí činný výkon. Z Tvého textu je zrejmé, že činný výkon zatím pro obecný zdroj a obecnou zátež merit neumíš. Stejne jako tvurci nenapodobitelných generátoru. Píšeš časopis s podstatne vetším dosahem, než má toto vlákno. Žádný termoampérmetr, nebo prístroj na merení jedné veličiny (U,I) neumí udelat součin napetí a proudu v reálném čase, co je nutné pro zohlednení neharmonického prubehu, který bývá v kuriozních generátorech obvyklý. Kosínus fí je totiž pro každou harmonickou jiný. Činný výkon umí merit pouze prístroj, který umí získat silový účinek na ručku násobením 2 veličin, tedy wattmetr(2 cívky)-pouze pro sinusový prubeh, nebo osciloskop prostrednictvím softveru, nebo násobička 2 analogových veličin včetne sumy za periodu. Termoampérmetr se používá na merení efektivní hodnoty neharmonického proudu, a s merením činného výkonu obecné záteže nemá nic společné. Pokud merím samostatne V a A, potrebuji merit zároveň i cos fí, z techto 3 hodnot lze stanovit činný výkon taky, to však pouze pro prípad sinusového prubehu veličin U a I. To je i duvod, proč klešťové wattmetry jsou méne bežné, než klešťové ampérmetry, které umí merit i napetí. Dvoukanálový osciloskop bez softveru s násobením, nebo hardverové násobičky taky nezmerí činný výkon. Není tedy pravda, že když zmerím RMS-efektivní hodnotu proudu ampérmetrem, efektivní napetí voltmetrem a vynásobím oba údaje, že dostanu činný výkon. Je jednodušší se nejprve naučit merit správne výkon, než do úmoru stavet generátory.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jeden o voze, druhý o koze.

Příspěvek od Merlin »

...
Nevzpomínám si, že bych šel do detailů (to tady není půda pro akademické disputace), ale dík za doplnění, i když je v jednom scestné: ještě jsou totiž na světě lidé, kteří umí měřit a získané výsledky použít k výpočtům. Bez software.. to nakonec také musel někdo napsat a algoritmy jsou odvozeny právě z těch starých dobrých vzorců, které už zná jen málokdo. Ty už asi ne.. máš software ;)
Buď ujištěn, že to, co nevím - a toho je hodně - vědí lidé, s nimiž spolupracuji. A troufám si říct, že patří k absolutním špičkám v oboru. Snad právě proto nejsou tak sebejistí, a neodbývají věci s takovou dávkou sebejistoty a arogance, jako Ty... Protože oni ty díry v teorii opravdu vidí, a pracují nebo pracovali se zařízeními, která se vymykají běžné praxi a moc se o nich nemluví. Ve Tvém oboru se s tím nikdy nesetkáš.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Když kdokoli neumí merit výkon, a vymlouvá se posmešne na softver, nebo akademickou diskusi, tak to žádná arogance není. Zrejme chceš naznačit, že Ty arogantní nejsi.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Akord píše: ...Zrejme chceš naznačit, že Ty arogantní nejsi.
Už bys měl vědět, že arogantní je jenom ten, kdo ruší vytvořené náboženství tohoto fóra. Více se tady však setkáš s termínem ...rušení tvořivé atmosféry...
P.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Náboženství fóra apod.

Příspěvek od rival »

Anonymous píše: Už bys měl vědět, že arogantní je jenom ten, kdo ruší vytvořené náboženství tohoto fóra. Více se tady však setkáš s termínem ...rušení tvořivé atmosféry...
P.
Docela by mne zajímalo jaké toto fórum má náboženství ? Kde se bere ten pocit ublíženosti nebo frustrace ? Každý tady může prezentovat výsledky své práce včetně své teorie, jak k těmto výsledkům dospěl. Pokud si myslím, že něco umím lépe, tak to předvedu. Pokud mám jiný názor, tak jej sdělím. A nechám na ostatních, ať si vyberou, kde cítí pravdu a co je pro ně větším přínosem nebo inspirací... Osobních žabomyších sporů už zde bylo docela dost a absolutně k ničemu to nevedlo. Je opravdu tak moc těžké pracovat společně ?


rival - živý člověk
Karban

Re: Náboženství fóra apod.

Příspěvek od Karban »

Rival píše: Je opravdu tak moc těžké pracovat společně ?
Naopak, je to velmi snadné.

Například se zde panáček z Plzně pochlubí úsporou poloviny paliva (45 - 65%).
Já požaduji konfrontaci, neboť údaj je velmi nepravděpodobný.
Avšak panáček se začne kroutit, jak had.
Pro mně je výsledek přínosný - již vím, že panáček je hlučný vejtaha.

Spolupráce tedy přinesla ovoce - nahlédl jsem jaksi do další "duše", odebral vzorek....

:P


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboženství fóra apod.

Příspěvek od rival »

Karban píše:
Rival píše: Je opravdu tak moc těžké pracovat společně ?
Naopak, je to velmi snadné.

Například se zde panáček z Plzně pochlubí úsporou poloviny paliva (45 - 65%).
Já požaduji konfrontaci, neboť údaj je velmi nepravděpodobný.
Avšak panáček se začne kroutit, jak had.
Pro mně je výsledek přínosný - již vím, že panáček je hlučný vejtaha.

Spolupráce tedy přinesla ovoce - nahlédl jsem jaksi do další "duše", odebral vzorek....

:P
A máš Ty zde nějaké vlákno, kde se dělíš o své poznatky, které mohou ostatním pomoci dosáhnout alespoň nějaké malé soběstačnosti ? Tvoříš a dáváš ze sebe něco, co ostatní nasměruje (alespoň dle Tebe) správným směrem ? Rozvíjíš tady na fóru aspoň nějaké zajímavé myšlenky, pracovní postupy nebo cokoliv tvořivého a přínosného pro uživatele fóra ?

Nebo cítíš, že jsi jako jediný povolán uvádět věci na "pravou míru" vždy a všude... hlavně tam, kde lidi o Tvůj názor nestojí ? Každý z nás má svou úroveň poznání. Každý z nás je jedinečný a v něčem výjímečný. Jsme originály, kterým je čím dál více upírána schopnost samostatného individuálního tvoření. Vše je škatulkováno, prefabrikováno a připraveno k okamžité konzumaci. Jedna z úloh tohoto fóra je i to podnítit lidi k samostatnému tvoření a myšlení.

Cítíš-li kdesi uvnitř potřebu uvádět věci na pravou míru a chránit lidi před bludy, proč to neděláš mnohem zábavnější a poučnější formou ? Třeba postav vyvíječ vodíku, který bude vycházet ze současného technického poznání. A vyhlaš soutěž, která v praxi ukáže zda máš pravdu Ty nebo Ti "snílkové", kteří přispívají do tohoto fóra. Já osobně bych takovou soutěž velmi rád podpořil. Tím vším jsem chtěl naznačit jednu základní věc. Zkusme se vzájemně vzdělávat tvořivě a konstruktivně. Pojďme blíž k přírodě. Pojďme svá tvrzení podložit pokusy a ne jen písmenky...


rival - živý člověk
Zamčeno

Zpět na „Černá díra“