„ Karban a jeho oponentura “

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hmm

Příspěvek od Merlin »

Provokacemi tady, ani jinde, ještě nikdo ničeho nedosáhl.

Opravdu by mne zajímala odpověď na to, nač jsem se ptal. Je to tak těžké popsat?
A kterého "frajera z Plzně" myslíš?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Karban

Re: Hmm

Příspěvek od Karban »

gewo píše:A kterého "frajera z Plzně" myslíš?
Strana 6 nese odkaz...

8)


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmm

Příspěvek od Merlin »

Karban píše:
gewo píše:A kterého "frajera z Plzně" myslíš?
Strana 6 nese odkaz...

8)
Aha.
No dobře, ale to pořád není odpověď na to, nač jsem se ptal... Pokud nechceš nebo neumíš odpovědět, ok, je to také odpověď.. zhruba na úrovni "pohádkaře z Plzně".


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Karban

Re: Hmm

Příspěvek od Karban »

gewo píše: Aha.
No dobře, ale to pořád není odpověď na to, nač jsem se ptal... Pokud nechceš nebo neumíš odpovědět, ok, je to také odpověď.. zhruba na úrovni "pohádkaře z Plzně".
Zřejmě jde o dotaz, co očekávám na těchto stránkách.....

Inu, píší sem různí lidé, rozličného věku, vzdělání, s různou praxí a také různými teoriemi.
Proto zde zkoumám jejich profily, dle možností do nich samotných nahlížím.
Je to mnohdy velmi poučné, přináší to zkušenosti a umožňuje učinit si ucelený přehled o společnosti....

Plně chápu, že se mé dotazy mnohdy nelíbí - nejsou tak úplně všemi zde diskutujícími očekávány.
Reakce na ně mi však mnoho přinesou - jsem proto rád i za každého "nepřítele"...

8)


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Milý Karbane

Příspěvek od Ilem »

Když už jsi takový vševěd, můžeš mi vysvětlit, co hoří při studené fůzi ( http://jlnlabs.online.fr/cfr/html/hpcfr2.htm ) , když ne voda? Mám to tisíckrát vyzkoušené, a nic jiného, než voda neubývá (ale musí se používat jiná elektroda, než uvedený wolfram).


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmm

Příspěvek od Merlin »

Karban píše: Zřejmě jde o dotaz, co očekávám na těchto stránkách.....

Inu, píší sem různí lidé, rozličného věku, vzdělání, s různou praxí a také různými teoriemi.
Proto zde zkoumám jejich profily, dle možností do nich samotných nahlížím.
Je to mnohdy velmi poučné, přináší to zkušenosti a umožňuje učinit si ucelený přehled o společnosti....

Plně chápu, že se mé dotazy mnohdy nelíbí - nejsou tak úplně všemi zde diskutujícími očekávány.
Reakce na ně mi však mnoho přinesou - jsem proto rád i za každého "nepřítele"...

8)
Děkuji za odpověď.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Netýká se to sice me, ale horení je definováno jako proces, pri kterém se uvolňuje energie. No a na Tvou otázku bude z mého pohledu možné odpovídat až pak, kdy napíšeš, kolik procent energie prišlo jako elektrický príkon, a kolik procent odešlo v jiné konkretizované forme. Pak bude jasné, zda horí i neco jiného, než samotný oblouk.


Karban

Re: Milý Karbane

Příspěvek od Karban »

Ilem píše:Když už jsi takový vševěd, můžeš mi vysvětlit, co hoří při studené fůzi ( http://jlnlabs.online.fr/cfr/html/hpcfr2.htm ) , když ne voda? Mám to tisíckrát vyzkoušené, a nic jiného, než voda neubývá (ale musí se používat jiná elektroda, než uvedený wolfram).
Ale tam nejde o hoření - už jen ty draselné karbooxidy (jsem poměrně špatný chemik, jistě není použitý název správný) ukazují, že chemická reakce bude daleko složitější než obyčejná rychlá oxidace při hoření....


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Milý Karbane

Příspěvek od martin11 »

Karban píše:
Ilem píše:Když už jsi takový vševěd, můžeš mi vysvětlit, co hoří při studené fůzi ( http://jlnlabs.online.fr/cfr/html/hpcfr2.htm ) , když ne voda? Mám to tisíckrát vyzkoušené, a nic jiného, než voda neubývá (ale musí se používat jiná elektroda, než uvedený wolfram).
Ale tam nejde o hoření - už jen ty draselné karbooxidy (jsem poměrně špatný chemik, jistě není použitý název správný) ukazují, že chemická reakce bude daleko složitější než obyčejná rychlá oxidace při hoření....
...hoření nemusí být vždy oxidace.....!!!!!!.......martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Milý Karbane

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše:
Karban píše:
Ilem píše:Když už jsi takový vševěd, můžeš mi vysvětlit, co hoří při studené fůzi ( http://jlnlabs.online.fr/cfr/html/hpcfr2.htm ) , když ne voda? Mám to tisíckrát vyzkoušené, a nic jiného, než voda neubývá (ale musí se používat jiná elektroda, než uvedený wolfram).
Ale tam nejde o hoření - už jen ty draselné karbooxidy (jsem poměrně špatný chemik, jistě není použitý název správný) ukazují, že chemická reakce bude daleko složitější než obyčejná rychlá oxidace při hoření....
...hoření nemusí být vždy oxidace.....!!!!!!.......martin11 :lol:
Jde o to, jak je chápáno slovo hoření. V užším slova smyslu je to oxidace. V šírším pojetí se stejný výraz používá například i pro hoření jaderného paliva (dokonce existuje výraz vyhořelé palivové články). To určitě není oxidace. Já chápu hoření šířeji, přestože v případě studené fúze se jedná o oxidaci, protože se zde termicky v plazmovém výboji rozkládá voda a následně vzniklý vodík opět oxiduje na vodu. Soli se reakce neúčastní, jen zvyšují vodivost, ve vystupující páře jsou zastoupeny mizivým procentem. Takže asi tak.


"Dum spiro spero"
Ciceron
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Hmm

Příspěvek od chiq »

Karban píše: ...Inu, píší sem různí lidé, rozličného věku, vzdělání, s různou praxí a také různými teoriemi.
Proto zde zkoumám jejich profily, dle možností do nich samotných nahlížím.
Je to mnohdy velmi poučné, přináší to zkušenosti a umožňuje učinit si ucelený přehled o společnosti....

Plně chápu, že se mé dotazy mnohdy nelíbí - nejsou tak úplně všemi zde diskutujícími očekávány.
Reakce na ně mi však mnoho přinesou - jsem proto rád i za každého "nepřítele"...

8)
...už viem, koho mi pripomína - súdruha BERUJU!


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Milý Karbane

Příspěvek od martin11 »

Ilem píše:
martin11 píše:
Karban píše: Ale tam nejde o hoření - už jen ty draselné karbooxidy (jsem poměrně špatný chemik, jistě není použitý název správný) ukazují, že chemická reakce bude daleko složitější než obyčejná rychlá oxidace při hoření....
...hoření nemusí být vždy oxidace.....!!!!!!.......martin11 :lol:
Jde o to, jak je chápáno slovo hoření. V užším slova smyslu je to oxidace. V šírším pojetí se stejný výraz používá například i pro hoření jaderného paliva (dokonce existuje výraz vyhořelé palivové články). To určitě není oxidace. Já chápu hoření šířeji, přestože v případě studené fúze se jedná o oxidaci, protože se zde termicky v plazmovém výboji rozkládá voda a následně vzniklý vodík opět oxiduje na vodu. Soli se reakce neúčastní, jen zvyšují vodivost, ve vystupující páře jsou zastoupeny mizivým procentem. Takže asi tak.
...děkuji Ilem za výklad.... toto jsem měl na mysli...já jen , že Karban , protože není až tak jako chemik...aby třeba byl....já třeba hořím láskou k magnetickému motoru....a někdo oxiduje...a při tom nehoří...
.....jo....je..... koroze železa...oxydace....je to hoření...???.....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Návštěvník

Re: Milý Karbane

Příspěvek od Návštěvník »

martin11 píše: .....jo....je..... koroze železa...oxydace....je to hoření...???.....martin11 :lol:
Kdybys to napsal z měkkým, tak by šlo o rezivění, ale s tvrdým je to určitě hoření :laugh: pomalé, ale hoření.
P.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Koroze se nemusí nazvat horení, normálne horení není definováno jako studený proces. Jak bylo napsáno, horení volne rečeno je široký pojem.
Ilem napsal:
protože se zde termicky v plazmovém výboji rozkládá voda
Melo by se doplnit - za príjmu energie. Aby se produkt horení rozložil na své reaktanty, musí být vždy dodána stejná energie(v ruzné forme), jako vznikne horením. Katalyzátor, nebo plazma s tím nic neudelá a tuto energii potrebnou na rozklad sloučeniny jako voda na její prvky(v atomové, nebo molekulové podobe) nijak nezmenší.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Akord píše: Melo by se doplnit - za príjmu energie. Aby se produkt horení rozložil na své reaktanty, musí být vždy dodána stejná energie(v ruzné forme), jako vznikne horením. Katalyzátor, nebo plazma s tím nic neudelá a tuto energii potrebnou na rozklad sloučeniny jako voda na její prvky(v atomové, nebo molekulové podobe) nijak nezmenší.
Nevidím rozdíl od hoření například dřeva. Dřevo samo od sebe taky nechytne. Musí se dodat energie, aby se rozložilo na své reaktanty, které následně reagují s kyslíkem za vzniku tepla. U vody je pouze ten rozdíl, že jsou velmi úzce specifikovány podmínky, při kterých se jedná o reakci exotermickou. Nadělal jsem tisíce měření, a opravdu v tak v jednom z padesáti případů je tam energetický zisk. Zatím nevím, co to ovlivňuje.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Černá díra“