Teplovzdušný solární panel

Elektřina, teplo...
Odpovědět

Jakým způsobem využíváte solární energii?

1. Fotovoltaický panel
14
9%
2. Solární systém pro ohřev vody
25
16%
3. Teplovzdušný panel nebo Trombeho stěna
56
37%
Kombinace 1 + 2
5
3%
Kombinace 2 + 3
3
2%
Kombinace 1 + 3
3
2%
Kombinace 1 + 2 + 3 (jiná další energetická řešení pro úsporu financí specifikujte v příspěvku)
3
2%
Žádný, maximálně se nechávám sluníčkem opalovat.
43
28%
 
Celkem hlasů: 152

ste_ve
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18 bře 2015 9:54

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od ste_ve »

dušík píše:Mňa by chlapi zaujímalo, aký material ste použili na absorbér. Niektoré firmy používajú čierny filc?, máte s tým skúsenosti?,kde ste ho zohnali?, alebo je lepší plech?. Dík
Ja som videl ze tam bola pouzita cierna siet proti komarom co sa dava do okien.


Matvei
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03 pro 2012 11:28
Dostal: 1 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Matvei »

Vyrobil jsem plochy panel 2x1. CD profil, OSB deska, ružovy polystyren. Jako absorbent černa tkanina na zahonky. Polykarbonat 10mm. Nasavani vzduchu zvenku. Puvodni koupelnovy vetrak s automatickou žaluzi se zkroutill na druhy den zkušebniho provozu. Teplota uvnitř byla vic než dovolil zmeřit digiteplomer na 70 st. Dal jsem zatim vetrak od PC cca 80 kubiku za hodinu. Ovladani termostatem s Aukra. Cena panelu cca 2 000


Simona VP
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 08 čer 2015 13:31

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Simona VP »

Pánové pánové , trochu fyziky do těch vašich úvah, černou nopkovou foli? Ani omylem! Uvědomte si že teplovzdušný solární panel může uvnitř dosáhnout teplot až okolo 100st. C co to asi udělá se zdravím lidí uvnitř místnosti? My jsme taky původně uvažovali nad domácí výrobou, ale tohle nás odradilo. Nakonec jsme teplovzdušný panel koupili z profi serie a myslím, že se to vyplatilo. Jak mi sám technik od prodejce ukázal vnitřní složení panelů je daleko složitější než se na první pohled zdá. Zkuste si to taky nechat vysvětlit třeba vám to trochu pomůže . Přikldádám link na prodejce kde jsme teplovzdušný solární panel pořídili my a jed podotýkám pro šťourali , že ho máme dva roky takže už o výsledcích něco vím :-)
teplovzdušné solární panely


Uživatelský avatar
Nemo
Starší člen
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 09 zář 2010 17:30
Bydliště: Ostrava
Dal: 64 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Nemo »

Já jsem koupil 2 desky 3mm polykarbonátu 2x3m. jednu jsem rozřezal na dva pásy vysoké 1m, aby se mi to vlezlo na stěnu nad okna. Pak jsem z CD a UD profilů udělal na stěnách (východní a jižní) "ohrádky" a opatřil je svrchu těsněním na okna. Pak jsem zeď natřel černou fasádní barvou a přišrouboval shora na ohrádku polykarbonát. Vznikly mi dva kolektory, které jsem spojil tak, aby se mi přesouval vzduch z jednoho kolektoru do druhého podle toho, jak postupuje slunce. Na východní zdi jsem udělal průraz a vrazil tam plastovou trubku 120mm v průměru. Na nejvzdálenějším konci od této trubky (na jižní stěně) jsem nechal v ohrádce půl metru otvor, kterým se nasává vzduch. K časově řízenému ventilátoru jsem se ještě nedostal. Od slunečného jara do slunečného podzimu mi to samovolně fouká v poledne vzduch teplý max. 65 stupňů Celsia. Když se přehoupne slunce na jižní stěnu, tak se teplota vzduchu sníží zhruba na polovinu. 12 metrů čtverečních kolektoru mě stálo příbližně 3500 Kč. Bez ventilátoru, který si napojím na zásuvku a časovacích hodin :D.


branosk
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 14 bře 2022 19:44

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od branosk »

Zdravim, chcel by som sa spytat ako ste casom spokojny s teplovzdusnyn solarnym kolektorom + ak mate nejake tipy triky(precital som si cele vlakno 3x😆)
Alebo nejake dalsie napady ktorymi by som sa mohol pri stavbe inspirovat dakujem Brano


Liborko
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23 říj 2021 5:05

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Liborko »

Teplovzdusne kurenie ovladane na platforme tuya
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Liborko
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23 říj 2021 5:05

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Liborko »

kurenie.mp4
Liborko píše: pát 18 bře 2022 15:45 Teplovzdusne kurenie ovladane na platforme tuya
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


sli.jan
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: sob 21 kvě 2022 22:23

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od sli.jan »

Zdravím, taky by mě zajímalý zkušenosti po x letech používání kolektorů/stěn.


Odpovědět

Zpět na „Fotovoltaika a solární technika“