Teplovzdušný solární panel

Elektřina, teplo...
Odpovědět

Jakým způsobem využíváte solární energii?

1. Fotovoltaický panel
14
9%
2. Solární systém pro ohřev vody
25
16%
3. Teplovzdušný panel nebo Trombeho stěna
56
37%
Kombinace 1 + 2
5
3%
Kombinace 2 + 3
3
2%
Kombinace 1 + 3
3
2%
Kombinace 1 + 2 + 3 (jiná další energetická řešení pro úsporu financí specifikujte v příspěvku)
3
2%
Žádný, maximálně se nechávám sluníčkem opalovat.
43
28%
 
Celkem hlasů: 152

kutil1974
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 08 úno 2013 18:47

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od kutil1974 »

tohle se mi moc líbí už zakládám v rodině nadaci seber plechovku pro teplo domova :- )
http://www.wikilook.com/w/index.php?tit ... setlang=en

Je to moc hezký, ale dal jsi nepřesný odkaz, tož jsem to dohledal. :spirit: SDK


Karya
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: úte 27 pro 2011 11:59
Dal: 1 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Karya »

Caute


Ja som plechovky riesil pomocou pani ktora upratovala na diskoteke.Zasiel som tam s kavou a ona mi prislubyla ze cele plechovky mi bude nechavat.Moj kolektor.K zopinaniu vetraku pouzijem digitalny termostat z Kauflandu vo vypredaji z 200kc na 80kc.Prikladam foto

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Karya
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: úte 27 pro 2011 11:59
Dal: 1 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Karya »

Dakujem za ocenenie.


Uz teraz pracujem na inej verzii ktora bude lachsia co sa tika vahy aj konstrukcie.


lerak
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pát 10 srp 2012 17:33
Bydliště: Písek u Jablunkova
Dal: 4 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od lerak »

A(&F) píše:
Rakan7 píše:panel neutáhne žaluzii i ventilátory,jak ji připojím ventilátory se přestanou točit a panel vyskočil na 50 st.C
... tu žaluzii neznám, ... otevře pouze tehdy pokud je pod napětím ?? ... pokud ano, tak je zřejmě otvírána elektromagnetem a šlo by to udělat tak, že se (např. přes relé s kondíkem, čím se vyvolá zpožděný přítah) po vysvitnutí slunka do jejího přívodu vřadí několik do série zapojených diod (rozepnutím jejich překlenutí) = čím se sníží napětí a zároveň i proud (tudíž má žaluzie nižší spotřebu) = zbude tak dost energie i pro ventilátory ...



chlapi, panel se žaluzií byl popsán již dříve na tomto foru, sám jsem to realizoval i s tou variantou s mikrospínačem a jede mi to, ventilátor mám 5,6W, FV panel 30W.
:roll:


cucerak
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 24 úno 2013 19:10

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od cucerak »

Ahoj všem ,jsem tady nový...moc se mi líběj vaše výtvory,škoda,že nemám místo na domě ,kde bych si mohl ,něco takovýho udělat.
Našel jsem ,jen malý kousek ,kam jsem si pověsil na zkoušku ten solarventi sv 14 ,jak dával link martin11 na předešlé stránce...
Kdyby jste měli zájem ,mohu vám poskytnout nějaké postřehy z mého panelu (bohužel je kupovaný),třeba by se vám mohli hodit k vylepšení vašich super výtvorů.
Třeba by jsme mohli porovnat rozměry vs výkon,na kolik ohřívá a při jaké venkovní teplotě. atd......SLUNCI ZDAR :)


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od la »

Karya píše:
pracujem na inej verzii
Pokud tomu měříš příkon tak v tomto období,do letního slunovratu to má nejvyší příkon a dají naměřit nejvyšší teploty.Teda pokud svítí sluníko nebo je tenká oblačnost.
:pivko: :bye:


Rakan7
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24 zář 2012 17:32
Dostal: 4 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Rakan7 »

Ahoj
Tak nám pár dnů svítí a panel cca od 11,00 do 16,30 s menšími přestávkami fouká kolem 35 st. C teplý vzduch.zapne se při těch 35 st. a vypne při 25 st /termostat pračkový/.v pátek jsem vypnul plynový kotel a jedu jen na 20 panelů /4,6kw FVE/,voda v bojleru je ohřátá na 70 st a v místnostech mám 3x přímotop 1 kw,takže všechna vyrobená elektřina se sanuje ve spotřebičích,za den je to cca.21kw.V místnosti kam fouká panel je o 2 st C tepleji než ve vedlejší ,se stejnými podmínkami a to mám panel jen 1x1 m, a plánuji ještě jeden 2x1m.teĎ navečer je teplota v místnostech 22 C obývák a 20st C ložnice.do rána ,bez topení to spadne na 19 a 17.2/dnes/,což se dá vydržet /teplý deky/ a přes den to slunce ohřeje.Izolace domu je 10cm polystyren ,zdivo 30ka cdm rok stavby1975 stropy 15 cm vata.takže slunci zdar a´t nám svítí.RK


Karya
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: úte 27 pro 2011 11:59
Dal: 1 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Karya »

Rakan7 pochval sa s fotkamy.Ja som dostal z panelu uz cez 40c.Panel mi zopina nad 35c a vypina pod 30c.


Rakan7
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24 zář 2012 17:32
Dostal: 4 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Rakan7 »

Ahoj lidi,Posílám foto panelu.RK
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


cucerak
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 24 úno 2013 19:10

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od cucerak »

Rakan7..jaký tam máš ventilátor ?(? 12 cm ?kolik V... 12 V ?) z pc ? a jak ho máš zapojenej na solár? Napřímo ?nebo přes nějakej měnič ?


bablu
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: úte 06 bře 2012 16:34
Dal: 2 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od bablu »

Tak jak vám to kamarádi topí? Nějak se nám ta diskuze zadrhla, ale slunce maká dobře. Můj panel topí hlavně dopoledne a to z jedním ventilátorem kolem 60 a z dvěma do 50 stupňů takže chatu vytopí během jedné hodiny z 16 na 23 jako nic. Nepoužívám žádné roletky nebo žaluzie jen termostaty a ventilátory z pc.


ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od ceskymo »

Zdravim vsechny! Me by zajimaly ty plechovky - je mezi nima mezera nebo neni? Myslim tak jak jsou nad sebou... Plechovek muzu schrastit hafo, jestli pomuzou...


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Karya
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: úte 27 pro 2011 11:59
Dal: 1 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Karya »

Ja som to lepil silikonom ale neodporucam.Najlebsie je odrezat spodok plechovky a nasadit ju na vrch tej druhej a tak pokracovat az na spodnej to nechat a osadit to do listy.


ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od ceskymo »

Co ten silikon dela? Taje? Me to prislo, zes ten sloupec dal na kov. pasek a pak to tam cely polozil??? Asi by to tak slo, ne? Jinak pekna prace, libi se mi to! Takze bez mezer, no, jeste mam 2 mesice to dovest k dokonalosti :) :) :)
Dekuju


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Karya
Stálý člen
Příspěvky: 27
Registrován: úte 27 pro 2011 11:59
Dal: 1 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Teplovzdušný solární panel

Příspěvek od Karya »

ten pach silikonu sa dostaval aj do garaze.Takze by som odporucal bez silikonu ale niejak to spojit inac.Este niejake foto.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Odpovědět

Zpět na „Fotovoltaika a solární technika“