Magie a svět kolem nás

Moderátor: JVK

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moniko

Příspěvek od Palo »

poota píše:
pepe píše:Ilem nemožem ináč len v tomto s tebou súhlasiť . Pepe
Teda pepe promiň, ale když to formuluješ takhle, tak to opravdu vypadá, že s Ilemem souhlasíš teprve poté, co jsi vyčerpal všechny ostatní možnosti, a i potom jenom z donucení :) - poota
Můžeš to dělat jako já - když vidím pepeho příspěvek a delší jak 5 slov, tak to přeskočím. Opravdu nemá smysl číst. Co předpokládám, to tam vždy je - NIC. :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mno.

Příspěvek od poota »

spaceball píše:...Kde není spojení - není velení a to platí všeobecně. Teorie se musí lišit, ale teorie v tomto směru - no nevím ...Pokud je něco mezi nebem a zemí, nestačí to jen slepě tvrdit...
Omlouvám se, že tak vytrvale "zlobím", ale opravdu mi nelze jinak. To, co tvrdím, netvrdím v žádném případě slepě, a už vůbec se nejedná jen o nějaké teorie či něčí zbožná přání. Svá tvrzení mám podložená a ověřená právě hlavně prakticky, takže se rozhodně nejedná jenom o papouškování nějakých věcí, které kdysi kdosi někam napsal. Pokud máš o tuto problematiku opravdu takový zájem, jak jsi naznačil, pak pročtení vlákna ESP (http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=738) pro Tebe nemusí být jenom ztrátou času. Navíc je také možné, že svá tvrzení začneš prezentovat méně kategoricky, což by věci samé bylo jen ku prospěchu.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: Moniko

Příspěvek od pepe »

Palo píše:...Můžeš to dělat jako já - když vidím pepeho příspěvek a delší jak 5 slov, tak to přeskočím. Opravdu nemá smysl číst. Co předpokládám, to tam vždy je - NIC. :lol:
Palino Palino hmm... . Keď že tie príspevky nie su určené pre tých čo ,,nestáli v rade", tvoj postoj k ním je uplne prirodzený . Palino je to v pohode a kludne to možeš hodiť za hlavu . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
*Spaceball*

Hmm

Příspěvek od *Spaceball* »

poota píše:
spaceball píše:...Kde není spojení - není velení a to platí všeobecně. Teorie se musí lišit, ale teorie v tomto směru - no nevím ...Pokud je něco mezi nebem a zemí, nestačí to jen slepě tvrdit...
Omlouvám se, že tak vytrvale "zlobím", ale opravdu mi nelze jinak. To, co tvrdím, netvrdím v žádném případě slepě, a už vůbec se nejedná jen o nějaké teorie či něčí zbožná přání. Svá tvrzení mám podložená a ověřená právě hlavně prakticky, takže se rozhodně nejedná jenom o papouškování nějakých věcí, které kdysi kdosi někam napsal. Pokud máš o tuto problematiku opravdu takový zájem, jak jsi naznačil, pak pročtení vlákna ESP (http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=738) pro Tebe nemusí být jenom ztrátou času. Navíc je také možné, že svá tvrzení začneš prezentovat méně kategoricky, což by věci samé bylo jen ku prospěchu.
Zdravím - poota
:P Asi nebyl pochopen můj příspěvek...Obávám se, že ta doba již pominula. Takových a podobných knížek jsem četl tucty
hned po Verne,Erich von Däniken,Souček až po studium sekt, náboženství, magie, středovék a čarodejnictví, hypnóza,
sugesce.... - v drtivé většině se jedná o brak, ale tomu se člověk neubrání. Chápu, je to vzrušující číst podobné tituly dle
Tvých odkazů a přiznám se, nejsou pro mne novinkou - oceňuji Tvou snahu. Vážný zájem si představuji jinak - nespoléhat
se na zprostředkované informace a cestovat - od návštěv sekt až po jistá "výzkumná pracoviště". Zůčastnit se seance
taky není k zahození - umění překonat nepříjemné pocity, nepodlehnout iluzi, hledat příčiny psychických stavů... V dnešní
době v tom hraje i byznys a v případě sekt i manipulace. Předpokládám, že se stále bavíme o černé nebo bílé magii -
reagoval jsem totiž kladně na příspěvek předřečníka - to jen aby nedošlo k nedorozumění a popřípadě se zeptat i tímto
směrem. Netrvám na praktických příkladech - tato záležitost toho moc nenabízí a nikoho vč. mne by asi nezajímalo
zprostředkované vyprávění o Bílé paní či pochodu rytířů jihlavským podzemím. Hitler byl zainteresován tímto směrem a
jediný užitek z toho byl takový, že některé lokality byly ušetřeny bombardování... Můj přístup není kategorický (opravdu
jsou věci mezi nebem a zemí), ale pragmatický - abychom si rozuměli - a ku prospěchu věci...no nevím, nejsem si jist co
je ku prospěchu věci - slepá víra nebo vědecký přístup...opravdu nevím - možná jsem si špatně interpretoval tvůj
příspěvek. De-facto, v 85 % se názorově shoduji s posledním příspěvkem "jarda ovčák svitavy" v souvislosti s černou
nebo bílou magií. Neber mne jako svého nepřítele a nesouhlas s mým příspěvkem si neberu až tak osobně, takže bez
obav. Je to viceméně výzva k diskuzi a možnost nastínění i jiného pohledu (samozřejmě v předmětu diskuse bez
nabalování jiných podružných témat v případě nedostatku argumentů). Konec konců, i taková kvantovka je jakýsi druh
magie a kupříkladu rituály provozuje nevědomky každý - stačí pozorovat kuřáka před tím než si zapálí cigaretu nebo
sprintéra před startem.... ;)


Batole
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07 pro 2009 15:54
Bydliště: Praha

Abych taky přispělo se svou troškou do čertova mlýna

Příspěvek od Batole »

Nejprve napadal různé struktury na úrovni tělesné a na úrovni pole. Od srpna
2008 do října působil na úrovni oslabení vůle a mých vlastních schopností a
vloh. Intenzivně zneužíval znalosti o struktuře času,.............. :roll:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co je to za nesmysly? Úroveň pole? Struktura času?
Takové bláboly může napsat pouze člověk který nemá ani ty nejmneší znalosti o magii a chce vypadat zajímavě.

Jinak, co se obrany týká, proti převážné většině magických útoků stačí docela obyčejná koncentrace vlastní mysli. :evil:


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

je to tak

Příspěvek od jarda ovčák »

Je to tak. Koncentrace mysli či vědomí stačí.Většinou. Rozhodně ne vždy. Ale to je vzácnost jako třebas slušný, poctivý a obětavý člověk. Ovšem pokud se rozhlédneme, tak zjistíme, že málokdo se umí koncentrovat k tomu,aby vzal knihu do rukou a přečetl ji. O vědomé koncentraci mysli proti cílenému ataku.......to už bude chtít fištrona stejně jako umění poznat, že se jedná o atak zvenčí.
Většinou jsme největším nepřítelem sami sobě. Dokážem si mysl rozhlodat a dokurvit.... to je terminus technicus..
věčnými dohady, doměnkami, obavami a strachem a nedůvěrou.......
Případný útok černou magií bývá naprosto zbytečný a bezzubý.


morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

re je to tak

Příspěvek od morse59 »

Ahoj všichni. K ochraně před tak zvanou černou magií stačí vystavět si mentální štít nebo ohradu nebo třeba vajíčko a není to tak těžké. Mnohem horší je ,když si někdo,kdo se přecení nebo jen z neopatrnosti,zvědavosti nebo blbosti dotkne astrálu a něco si na sebe nalepí. To potom je záležitost na delší dobu a mnohem těžší práci případně pomoc od někoho kdo ví. Každej,kdo používá nějaké duševní techniky proti jinému člověku s úmyslem mu ubližovat je Magor a škodí si tím nejvíc sám. Mentální obranu si nejlépe každý nadefinuje sám a potom si ji jenom nácvikem uloží.Opravdu to není těžké,jen se musí vytrvat. Přeju každému ,aby sa dokázal ubránit sám a ještě mu zůstane něco pro ostatní. Ahoj


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

re je to tak

Příspěvek od Aquarius1 »

Černá či Bílá magie nemusí být zrovna magií doslovnou,stačí špatná myšlenka v dnešní době závist,nepřejícnost či obyčejná nesympatie.Citlivější jedinec pak toto cítí aniž by věděl o co jde, je vystrašený či podrážděný a dělá chyby kterých by se jinak nedopustil.Někdy stačí jen několik ,,vhodných,,slov v kolektivu, co si budeme nalhávat lidi jsou zlí a je vymalováno.
Dobrá obrana proti takovým situacím je obyčejné dechové cvičení,v klidu lehnout uvolnit ,ruce k tělu dlaněmi nahoru.Zhluboka nádech nosem a pak vydechovat ústy,pěkně pomalu a soustředit se na hrudník a břicho.Při výdechu cítí člověk jak jakési teplo či uvolnění putuje směrem hruď břicho,nejde to na poprvé musíme se na tuto oblast soustředit.Jak se toto naučíme(nic těžkého) zjistíme že to teplo či uvolnění jde i do konečků prstů na rukou i nohou.Během nádechu a výdechu si představíme že je okolo nás blankytné modré světlo.To už je trochu složitější ale časem to jde.Světle modrá uvolňuje stres a mysl a navozuje pocit bezpečí.Tím si člověk dokáže okolo sebe ale i okolo svého příbytku vytvořit obranný štít.To je všechno,přeji úspěšnou relaxaci je to fakt bezva hlavně to chce klid nikým nerušený.Jindra
Ps:Jak říkají Tibeťané či Čínští mniši tak duše člověka sídlí právě v oblasti břicha,možná to bude právě tím ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
JVK
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19 dub 2008 16:03
Bydliště: Plzeň
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Advent

Příspěvek od JVK »

Tak mám radostnou zvěst. Tak se to [OS] krátí. A všem jeho pomocníkům pekla. Veselé vánoce. JVK


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Advent

Příspěvek od poota »

Potěšil jsi mě, a navíc mám radost, že už jdeš zase nahoru :D - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Zvláštní pohled na Vánoce

Příspěvek od rival »

No, tak trošku nevím jak začít... Velmi si na našem fóru cením, že se většinou vzájemně snažíme přemýšlet, hledat, chápat a že si na nic nehrajeme (tedy aspoň já to tak cítím...). Jsou určitá tabu, která se obvykle nepitvají. Nicméně by mne zajímal Váš názor na níže uvedený článek...

OSUD.CZ
Adresa článku: http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9869
Datum: 06.12.2009; Autor: jiří mašek; Téma: Náboženství, spiritualita

Vánoce - nejpříjemnější svátky, jsou ve skutečnosti oslavou Santy Satana

Možná i vy se cítíte posledních pár let při Vánocích špatně. Tak nějak.. na zvracení. Ne, nemyslím tím to, když se prodíráte narvaným obchodním domem a na poslední chvíli ve stresu a vyčerpání, někteří již v mdlobách, zajišťujete radost :) svým blízkým. Prostě ten pocit, když na chvíli sami spočinete... prostě u moře se cítíte nějak a o vánocích, nebo před nimi, nějak.

Je to neuvěřitelné, ale Vánoce v sobě obsahují šest šestek. 12-12-12. Šestka je, jak mnozí víme, číslo Ďáblovo, či Satanovo. Málo kdo však ví proč a málo kdo ví, co to onen Satan vlastně symbolizuje. Šetka je číslo Hmoty, nebo také temnoty. Té (téměř) nejhrubší hmoty, ve které se nacházíme. Ano, žijeme v podstatě Pekle, tady a teď. Právě proto má tolik nadnárodních koncernů ve svých logo-typech číslo šest, neboť podporují co nejvíce další hmoty a majetku, finančního úspěchu. Šetka je ale tudíž z hlediska duchovního zastavený postup. Třikrát... tedy v podstatě zakletí (pročpak se jenom ony kletby opakují třikrát, že? stejně jako tři polibky jako odkletí, nebo tři oříšky...) Je to česky řečeno "uvíznutí v bažině", ze které se jen těžko drápete ven a prakticky už vůbec se neobejdete bez cizí pomoci, cizí podané ruky. Je to pravý opak devítky, Božího procestu vzestupu a dokonalosti hierarchického Stvoření.

Pokud se zamyslíme nad všemi hlavními svátky západní civilizace, samy o sobě generují a zajišťují energii pro další úspěšná léta bolesti, strádání a smutku všech obyvatel Země. Tedy úplně všech ne, existuje pár tisíc lidí, kteří to maj jinak.

Na Facebooku jsem upozornil přátele, ať to s čerty příliš nepřehánějí, neboť mé průzkumy ukazují, že téměř polovina z nás, 50% dospělých, si nese z dětských let závažné trauma ze setkání s čertem.

K tomu píše kolega, známý slovenský terapeut, Patrik Bálint:

Jirko,v civilizovanej spoločnosti by mal ísť Mikuláš aj Čert do väzenia - Mikuláš odporuje detskú prácu (žiada výkon za plácu) a čert spôsobuje traumu. Prečo to ešte stále podporujeme? Lebo sme v detstve pracovali a boli strašení? Takže nám to ani nepríde? ;-)

Ano, to je to, naše morální hodnoty jsou pokřivené špatnou výchovou a vzděláním a proto nám celá řada věcí "ani nepřijde".

Vždyť onen krvavě rudý Santa Claus, zřejmě se jedná o spojení Santa´s claws, tedy Santovy drápy ( k Satanovým drápům stačí vyměnit jen pořadí třech písmen). Ano, krev na bílém sněhu, to se krásně vymyká a každý kameraman zajásá. Češi sice stále více správně odmítají Santu, ale na vlně Vánoc vesele swingují dál.

Já vím, já vím, já vím... ano, ty pověstné rozzářené dětské oči.. a všechny ty pohádky... dárečky... vůně kadidla, jehličí. Ano, je to hezké i já to mám v paměti jako hezké a čisté. Děti tak prostě vidí šechno. Pokud i dospělý, pak je někde chyba a jde o útěk před realitou. Jen mi jde o to, abyste se zamysleli, proč to slavíme zrovna 24-12 a zrovna tímto způsobem.

Je zvláštní, že ona "půlnoční mše" (které pak rituály se dělají zrovna v noci!?, znáte Půlnoční království?) přitahne v tento jeden den do kostela na okultní rituál desetkrát, stokrát více ovcí, než chodí každý týden, nebo aspoň občas, v neděli, že? Stále vám to není divné? Pane jo, to je ale marketing! Ten, kdo to vymyslel jistě pobírá dividendy ještě dnes.

Oslava Slunce, říkáte... Ježíš zemřel na kříži a po 3 dnech vstal z mrtvých. Ano, tak praví legenda, ovšem my tento svátek slavíme, světe div se, nikoliv o Vánocích, jak bych aspoň logicky dokázal pochopit, ale o Velikonocích, navzdory tomu, že se Slunce skutečně o zimním slunovratu 21. prosince na 3 dny zastaví, než se vydá na cestu zpět. A místo toho slavíme narození Slunce.... v naprosté temnotě pořádáme oslavu Světla. Dobrá, ale jaká to je oslava, když je Světla v té době, aspoň na naší křesťanské polokouli, nejméně!? Jak můžou drazí oslavenci čerpat ze síly Světla? Nebo z ní čerpat nemají? Pak bych tomu rozuměl! Je to jako kdybyste předávali vzácné vyznamenání ve chvíli, kdy leží na smrtelné posteli, přestože jste před tím měli dost času pozvat ho na oslavu na Hrad. A my přesto slavíme (i kdyby) narození Slunce, přestože ještě nevíme, co z onoho zrozence vlastně bude. Zda poctivý člověk, nebo grázl. Stavíme mu sochu ve chvíli, kdy se narodí.

Ano, oslava Slunce... jenže to je hlava. Řekli vám, že se Slunce vrací, pokud byste byli bez vzdělání (ve skutečnosti naformátování vašeho mozku) a médií, nevěděli byste o tom nic. A vsadím se, že byste měli koncem prosince pramálo energie něco přirozeně slavit.

Je to tak, milí pozemšťané. Na jaře, když se všechno probouzí, oslavujete smrt. V zimě, kdy všechno umírá, resp. spí, slavíte světlo, život, zrození. Stále vám to nepřijde jaksi obráceně, jaksi zvráceně? Pak už opravdu nevím..

Nebo ta mrtvá ryba... jako oslava Kristova narození... ano, mrtvola na křížích, mrtvá ryba a její pojídání... to je přesně onen satanský kult, který je na Zemi lidem vnucován. Nikoliv život, ale smrt. Každý rok si svého spasitele, člověka, který pro nás nejvíc udělal... sníme. Už to samo o sobě je neskutečně morbidní.A co když ty malé děti, které odmítají vzít si rybu a trvají na řízku, mají pravdu? Co když ne proto, že se jim ryba hnusí, ale proto, že nějak vzadu ještě nezapomněly, o co tady jde? A opravdu na nás mohou přejít něčí vlastnosti, když ho... pardon, sníme!? Čí rituál, čí legenda, nebo čí historie toto vlastně je!? Esoterici a lidé znalí skutečné historie Země by měli v tuto chvíli již vědět. Jako ten Jiřík... babička nesla rybu, ale nebyla to ryba, byl to had, že... a on ho snědl a porozuměl, stejně jako král, řeči zvířat. Co je vlastně tohle za pohádku? Nebo alegorie? Nebo se to takhle v dávné lidské minulosti dokonce událo? A proč to nechali sníst zrovna Jiříka, proto, aby se mu pomstili za to, že sv. Jiří je hlavním ochráncem před Draky? Ach ti lstiví a proradní plazi..

Je směšné, že mnoho lidí (prý duchovních) například odmítá jít k volbám, že se na tom nechce podílet. Jenže volby jsou to nejmenší, to nejmenší. Ano, pokud by opravdu dokázaly něco změnit, dávno by je zakázali. Ale proč nic nedokážou změnit? Protože tam nikdo nechodí... začarovaný kruh, všechno je naopak a není jednoduché se v tom dlouhou dobu zorientovat. Až pokud skutečně najdete odvahu prozřít, vše se začne jak mávnutím kouzelného proutku vyjasňovat a vy začnete chápat, jak a proč to tady na Zemi vlastně všechno chodí. Ano, pozpátku...

A my tu hru s nimi, z velké části nevědomě, což nás samozřejmě neomlouvá, hrajeme. Ale že jste to nevěděli, neznamená, že se nepodílíte na zločinu. A ti, kteří vědí, mlčí. Proč?

Nechci tím říct, abyste se letos zavřeli v pokoji a vylezli až na Silvestra a "zkazili" Vánoce svým sourozencům, rodičům, nebo dokonce dětem. Jen si buďte VĚDOMI, co a proč se děje. A zastavte svou energii / podrážděnost / stres / strach, dříve, než by mohla zamířit k těm, kteří po ní lační a kteří tyhle hry pro vás pořádají. Vyšlete i jim, nebo právě jim? Lásku, co jiného.

Už nechci mlčet.

Pravda je šokující a působí v první chvíli problémy všem zúčastněným, ale musí zaznít. Už kvůli tomu, abyste měli možnost si vybrat.

Dobro, nebo Zlo, ano, tak je to v pohádkách. Sami víte, kde a jak končí ti, kteří si vybírají dlouhodobě zlo.

Kteří nevyvinou dostatečnou touhu po světle, vědění a vědomí.

Tak, a teď mne můžete v diskusi pod článkem ukamenovat, nebo ukřižovat.

A přece se točí!


rival - živý člověk
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

,,Tri".

Příspěvek od pepe »

Číslo 3 (je to ,,výhybka") a jeho násobky sú v každom ,,nám" známom učení kritické . Prvé 3 ... , s , min., hodiny , dni , týždne , roky...(dieta , žena , choroba , smrť...) sa ,,mláďa" vychováva a ten zbytok svojho života (páni nefandite si , v prípade nášho druhu je to bez rozdielu) sa už len samo ,,PREVYCHOVÁVA". To moje oblúbené ,,Každému čo právom patrí" nie je len ,,prázný výstrel do tmy". Pepe
Naposledy upravil(a) pepe dne pát 11 pro 2009 2:39, celkem upraveno 1 x.


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
jarda ovčák svitavy

jo

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Tradice a rituály, Přetvářka a ....
Kdosi mi dal otázku, čím se liší satanista od křesťana? Ten první se nepřetvařuje. My musíme.
Nenakopem tchýni hračky dokanálu tím, že prohlásíme krista za zástupce obchodních řetězců, nehodíme uřízlou hlavu frigidní úřednice do odpadkového koše, i když si to zaslouží a ani nesvezeme policajta na předním nárazníku, i když by nám to udělalo upřímnou radost. Záleží vždy na úhlu pohledu a... každému, co jeho jest. Kapra si chytnem s děckama na kámošově rybníce na kus buchty, a večer ho zbaštíme, páč máme po tom blbnutí strašný hlad. Děti mají z vánoc radost, tak proč ne. Kdyby se o vánocích upalovali politici, rád bych děti pobavil nějakým obzvláštním ohněm.
Pokud jsme vpohodě celý rok, tak nás ani ty vánoce nevytočí.... I kdyby cokoli. Jsou zde pro děti. Kdyby ty nebyly, šel bych si ulovit s noktovizorem divoké prase, páč mi rozrejvá louky.
Netrapme se něčím, co nemůžeme ovlivnit. Netrapme se vůbec. Jsme na světě jen na chvilku a ještě si něco škrábat....
A nejíst maso??? Proč, když mi chutná.... I ta mrkev musela kvílet, když ji rvali z té rodné hroudy....Navíc by pozdechala větší polovička lidí, páč 80% kalorií v obchodech je živočišného původu.
Kdepak ty věci. Netřeba to brát osobně a netřeba se trápit. Je třeba tolerovat.
Nemusíme vše chápat. Nejsme bohové. A plivat na něco, co nechápu.......
I kdyby vánoce zařídil jožin z bažin, tak je druhým brát nebudu. Pro mne jsou vánoce dnem, kdy dostanu kopec knih od jéžíška. Jináč to je den jako každý jiný. Hezký, klidný, pohodový.A den po vánocích bude stejný....Každému, co jeho jest.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: jo

Příspěvek od NAVAR »

Vánoce pro děti asi ano ale jaké, komerční nebo ty normální? Jenomže komerci se nevyhneš. Od doby kdy jsem začal brát trochu rozum skrze psychologii tak mi z vánoc šoufl. Ale opravdu.....
A proto jsem minulý rok udělal své pohanské vánoce, pekl se Tvůj beránek, udily klobásy a maso, pila slivovice a takhle jsme to táhli 4dny. Kdo šel kolem byl vtáhnut do chalupy, bylo mu nalito a byl nakrmen. To byly vánoce......

Můj postoj k vánocům vyjadřuje následující koleda:
Zas budou Vánoce, kde kdo je před problémem,
jak urvat alespoň tu hvězdu nad Betlémem,
jak vyhrát na fronte a sehnat to, co není,
zas budou Vánoce, ty svátky zapomění.

Zas budou Vánoce, ty svátky vkladních knížek,
dav najde Ježíška a hned ho sejme z kříže,
bude z něj manekýn tak do výkladních skříní,
nade vším zakrouží solventní cherubíni.

Zas budou Vánoce, těžko jít proti větru,
dveře se zavřeli, kdo na to doplatí?
Těhotná Marie mačká se někde v metru,
"bojím se, miláčku, mám strach, že potratím."

Zas budou Vánoce, kde kdo je před problémem,
jak urvat alespoň tu hvězdu nad Betlémem,
jak vyhrát na fronte a sehnat to, co není,
zas budou Vánoce, ty svátky zapomění...


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: jo

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:...mám strach, že potratím.
Teda chlapy vás dva číst je mazec :lol:

Souhlas s obouma - ať si každej udělá takový vánoce, jaký se mu líbí. Jen tak bude mít z nich radost :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Zamčeno

Zpět na „Magie a svět kolem nás“