MMS - Aktivace v žaludku - Zkušenosti uživatelů

Chloritan sodný a chlornan vápenatý - efektivní použití.

Moderátor: Palo

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MMS - Aktivace v žaludku - Zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Palo »

Úplně první případ, kdy chlordioxid zachránil člověka, byl užitý naředěný chloritan sodný samostatně - bez aktivace. Ovšem po jisté době byl problém s dalším užíváním. Jsem osobně přesvědčen, že to bylo způsobeno nedostatkem trávicí kyseliny, která byla vyčerpána při užití naředěného chloritanu sodného.

Pokud užijeme naředěný chloritan sodný, zreaguje v žaludku s kyselinami. Tyto kyseliny je ovšem dobré (či nutné) po jisté době (nejdříve však po 15 minutách) doplnit ve formě naředěné kyseliny chlorovodíkové (nebo užitím tablet/y Betainu HCL). Jsem přesvědčený, že při nízkém obsahu trávicí kyseliny dochází k oslabení imunity, která používá trávicí kyselinu jako palivo. Při doplnění trávicí kyseliny po naředěném chloritanu dle mého názoru dojde k nabuzení imunity a následně dochází k mnohem lepším výsledkům.

Osobně jsem zkoušel užívat 250 ml vody s 5 kapkami 25% chloritanu sodného. Po nějaké době se u mě projevil nedostatek trávicí kyseliny (ve formě škytavky), trávicí kyselinu jsem v té chvíli doplnil stejným množstvím vody (250 ml), taktéž s 5 kapkami 10% kyseliny chlorovodíkové. I když se kytavka nedostaví, nejdříve po 15 minutách po naředěném chloritanu sodném užívám zmíněnou naředěnou kyselinu chlorovodíkovou.

Tento způsob užívání již zkouším delší dobu. Hodnotím ho jako nejsnesitelnější užívání tekuté formy a už bych snad nikdy před užitím neaktivoval. Jako dlouhodobější uživatel "chlordioxidu" mi aktivace předem jednoduše už nevoní.

Výhodu to má jednu podstatnou – naředěný chloritan sodný je prakticky bez chuti, není vůbec problém ho vypít. Pokud je větší množství kyselin v žaludku, dojde k aktivaci velmi brzy a je to někdy i hodně cítit (při říhnutí apod.). Většinou je v žaludku menší (běžné) množství kyselin, k aktivaci dochází pomalu (průběžně). Zatím mi ještě nikdo nevysvětlil, proč je nutné aktivovat nějaký čas před užitím a jsem osobně přesvědčený, že není vůbec důležité čekat na aktivaci (zejména při použití kyseliny chlorovodíkové) jelikož kyselina chlorovodíková s chloritanem sodným reaguje o poznání lépe než kyselina citronová.

Upozornění - vzhledem k tomu, že jsem již předtím MMS a chloritan s chlorovodíkovou užíval, mohl jsem si dovolit začít na 5 naředěným kapkách. Pokud někdo s tímto začíná, je nutné začít na jedné kapce a postupně navyšovat. Pokud chcete navýšit počet kapek nad 5, je dobré zvyšovat množství vody v poměru (20 kapek na 1 litr apod.). Je možné si nachystat toto "pití" dopředu, naředěný chloritan se nijak nekazí – i pár dní, možná i týdnů.

Poprosil bych všechny, kteří se rozhodli vyzkoušet tento postup, aby následně napsali svůj názor na tento typ užívání.
Přílohy
VMS_NaClO2-HCl_zvlast.doc
Návod...
(33.5 KiB) Staženo 687 x


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
smajliss
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29 srp 2011 10:02

.

Příspěvek od smajliss »

Rozhodl jsem se to taky vyzkoušet. Proč ale musím čekat 15 minut po užití chloritanu ? Nebylo by efektivnější dát tu hcl dříve ?


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Pokus

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
tak dnes jsem vyzkoušel aplikaci neaktivovaného chloritanu. Přes noc jsem cítil mírné škrábání v krku, tak jsem se ráno rozhodl pro test.

Začal jsem 4 kapkami 10% HCl (chemická koncentrace) do 3dl vody, pak jsem si dal oběd, po obědě 3 neaktivované kapky chloritanu a po cca 3/4 hod další 4 kapky 10% HCl. V žaludku jsem to cítil (bublání, náznak žaludeční nevolnosti), ale vesměs v pohodě. Osobám s citlivým žaludkem doporučuju začít od 1 kapky nebo použít VMS.

Uvidím, jak se mi tento způsob osvědčí, až na mě vlítne pořádnej zánět - né že bych po něm toužil.

Nevýhoda aplikace neředěného chloritanu se přímo nabízí - pokud se v noci probudíte s počínajícím škrábáním v krku, tak nebudete např. ve 3 hod. ráno aplikovat neředěný chloritan a čekat 1/2 hod na zapití HCl kvůli časové náročnosti - v tomto případě si raději dám VMS či nějakou jinou alternativu (mé oblíbené koloidní stříbro nebo nějaký rychle dostupný imunostimulátor - několik gramů vit. C se sodou - zde je nutno myslet na patřičný časový interval před raní aplikací nějaké formy chloritanu, echinaceu v kapkách apod.) - to mám hotové hned a jdu spát. Přes den, kdy mám víc času si mohu nasadit neaktivovaný chloritan.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Zkušenosti uživatelů - tekutá naředěná forma bez aktivac

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše:Úplně první případ, kdy chlordioxid zachránil člověka, byl užitý naředěný chloritan sodný samostatně - bez aktivace........ Poprosil bych všechny, kteří se rozhodli vyzkoušet tento postup, aby následně napsali svůj názor na tento typ užívání.
Nazdar Palo.

Já už to taky ojebal. Ten proces aktivace před požitím je i podle mne neudržitelný. Akorát člověk ztrácí ClO2. Co jsem začal dělat já teď je chloritan (6 kapek 28%) do sklenice, zaleju do půle vodou, přikápnu 5 kapek 10% citrónové, okamžitě doleju vodou aby se to smíchalo a hrknu to do sebe. Jak jsem na to aktivované citrónovou už nemohl ani pomyslet, nemluvě o čuchnutí, tak s tímhle nemám problém dokud si neříhnu. Pak se otřepu, ale krásně se to dá snést. Beru to dvakrát za den a mezi tím jakéhosi takéhosi Guye s dost vysokým obsahem HCl, tedy sklenice vody a v tom HCl, síran a chlorid draselný a jód. Dolomity jsem vylil do dřezu.

Co se týče většího množství MMS na den, ani bych to předem nemíchal. Naředil bych chloritan v proporci s vodou třeba do termosky a vzal si sebou něco s trochou citrónové v prášku, nebo betain, nebo 10% HCl v kapátkové láhvičce. Pár zrnek citrónové do picího víčka, zalít z termosky a hrknout do sebe, nebo spolknout betain a hrknout do sebe, nebo kápnout HCl a zalít z termosky a hrknout do sebe. Jakýpak aktivovaný, nebi namíchaný předem?

Dokonce jsem toho názoru, že se ClO2 z naředěného chloritanu aktivovaného prakticky až v žaludku ať už citrónovou, nebo HCl a bez předchozí aktivace nutně uvolňuje pomaleji alespoň dokud se ta voda v bachorku neohřeje a možná i potom. To krknutí, či dvě definitivně svědčí o tom, že reakce v žaludku bez problému probíhá.

Takže to vypadá že jsme v podstatě na stejné vlně :lol:

Když už jsme u toho, nevím jestli jsem se o tomhle už tady nezmínil, ale radši dvakrát než vůbec.
Vyhlásil jsem totální válku plísni na nehtech u nohou a nohách vůbec. Konec vejmluv na pokusničení. Přitom jsem zjistil že směs chloritanu s citrónovou v DMSO je naprosto pozitivně podstatně účinnější než směs chloritanu, HCl a DMSO. Navíc pro jiné, nežere to jenom plíseň z nehtů. Žere to i sejry na patách a nemá co dál praskat. Taky žádná účelová doba aktivace. Nakapu 25 kapek 28% chloritanu do štamprle, přikapu 15 kapek 10% citrónové a stříknu do toho 5 kapátek DMSO a mažu mazat aj s pleší.
:laugh: (Přestanou po tom padat vlasy a co ještě zbylo zesílilo.) Nohy mažu až po rozkrok, pro sichr. Teď toho mám hodně, hodím si tedy jednoho krásného dne celou koupel.

Jinak se taky můj synek (28 rokův) po letech rozhoupal a konečně koupil, vlastně jsme koupili napůl cca půl kila (454g=1lb) krystalového suchého chloritanu za padesát kanadskejch i s dopravou. On se dokopal, že si v tom koupe ruce, na kterých má od mala nějaký ekzém, se kterým nikdo nikdy nehnul - míně MuDry. Aktivuje citrónovou a zatím se to po nich prý rychle lepší. Je to první věc, která mu podle něj na ten ekzém alespoň nějak zabírá. Uvidíme, jak to dopadne. Zatím to dělá zhruba dva týdny. Teď jsem pro nás objednal skoro litr a půl DMSO (48 Oz). Už mi toho prvního cca půl litru po asi roce a půl došlo s tím, že jsem z toho taky něco rozdal. Snad to tedy taky synek zkusí na ten ekzém s DMSO, jestli to nezmizí po koupelích dříve, než přijde "ředidlo".

Ahoj, Slávek :D


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: .

Příspěvek od Palo »

smajliss píše:Rozhodl jsem se to taky vyzkoušet. Proč ale musím čekat 15 minut po užití chloritanu ? Nebylo by efektivnější dát tu hcl dříve ?
Jakmile se naředěný chloritan dostane do žaludku, pomalu reaguje s trávicí kyselinou, která je v žaludku obsažená – to znamená, že se pomalu uvolňuje chlordioxid. Pokud se pomalu uvolňuje chlordioxid, je ho tělo schopno prakticky všechen využít - nedochází k chlorovým říhancům apod.
Pokud bychom doplnili kyselinu chlorovodíkovou dříve, došlo by k silnější reakci a tvorbě chlordioxidu, ta není žádoucí, protože by takové množství chlordioxidu nebylo využito efektivně (docházelo by k brkancům - k plýtvání s chlordioxidem).

Naředěná kyselina chlorovodíková, kterou pijeme po 15 minutách a více, slouží pouze pro doplnění trávicí kyseliny, která byla vyčerpána chloritanem a pro normalizaci imunity, která je nejvíce potřebná ve chvíli, kdy je v těle chlordioxid.

Tedy je třeba, aby naředěný chloritan byl vyčerpán přirozenou trávicí kyselinou chlorovodíkovou, nikoliv však kyselinou dodanou v naředěné formě.

Dodatečně ještě upozorňuji, že při tomto způsobu užívání dáváme zhruba 3× více kyseliny chlorovodíkové, než je třeba na aktivaci chloritanu, tedy stejný počet kapek jako chloritanu (pokud používáme 10% HCl (chemickou, klasickou koncentraci).


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus

Příspěvek od Palo »

Drta.tom píše:Ahoj,
tak dnes jsem vyzkoušel aplikaci neaktivovaného chloritanu. Přes noc jsem cítil mírné škrábání v krku, tak jsem se ráno rozhodl pro test.

Začal jsem 4 kapkami 10% HCl (chemická koncentrace) do 3dl vody, pak jsem si dal oběd, po obědě 3 neaktivované kapky chloritanu a po cca 3/4 hod další 4 kapky 10% HCl. V žaludku jsem to cítil (bublání, náznak žaludeční nevolnosti), ale vesměs v pohodě. Osobám s citlivým žaludkem doporučuju začít od 1 kapky nebo použít VMS.
Bublání se odehrává, avšak nic zvláštního se neděje, až na občasný průjem, který je oproti klasickému MMS spíše příjemný a dá se ještě celkem dobře "časově zvládnout" :)
Doporučil bych ale naředěný chloritan dát na prázdnější žaludek, po jídle bývá trávicí kyselina naředěná právě tím jídlem a tělo má co dělat s doplňováním přirozené HCl, takže jí tam může být nedostatek.
Drta.tom píše:Uvidím, jak se mi tento způsob osvědčí, až na mě vlítne pořádnej zánět - né že bych po něm toužil.

Nevýhoda aplikace neředěného chloritanu se přímo nabízí - pokud se v noci probudíte s počínajícím škrábáním v krku, tak nebudete např. ve 3 hod. ráno aplikovat neředěný chloritan a čekat 1/2 hod na zapití HCl kvůli časové náročnosti - v tomto případě si raději dám VMS či nějakou jinou alternativu (mé oblíbené koloidní stříbro nebo nějaký rychle dostupný imunostimulátor - několik gramů vit. C se sodou - zde je nutno myslet na patřičný časový interval před raní aplikací nějaké formy chloritanu, echinaceu v kapkách apod.) - to mám hotové hned a jdu spát. Přes den, kdy mám víc času si mohu nasadit neaktivovaný chloritan.
Jedna dávka naředěného chloritanu bez aplikace trávicí kyseliny ještě nikomu neublížila :) tedy za předpokladu, že to není "jedna dávka za druhou".
V noci lze vypít naředěný chloritan, následně usnout do rána a naředěnou HCl lze vypít před jídlem ráno. Tedy před chloritanem a po chloritanu by nemělo následovat jídlo, ale naředěná HCl.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti uživatelů - tekutá naředěná forma bez aktivac

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:Vyhlásil jsem totální válku plísni na nehtech u nohou a nohách vůbec. Konec vejmluv na pokusničení. Přitom jsem zjistil že směs chloritanu s citrónovou v DMSO je naprosto pozitivně podstatně účinnější než směs chloritanu, HCl a DMSO.
Celkem souhlasím, když tam máš ředidlo v podobě heparinu, tak to může být účinnější :D

Celkově s Tvými poznatky soulasím, může to tak být a nemám žádnou připomínku, proč by to tak nemělo být ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

VMS

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
tak už jsem pobral několik dávek neaktivovaného chloritanu (3-4 kapky) s následným (po půl hodině) zapitím 4 kapek 10% HCl.

Zatím samá pozitiva - mírné škrábání v krku to likviduje spolehlivě už po 1. várce, žádnej smrad z aktivace, chuť téměř neutrální, žaludek (alespoň můj) to snáší dobře - na lačno mi v žaludku už nic ani nebublá.

Tento způsob aplikace se mi zamlouvá.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

VMS

Příspěvek od sisa »

Palo, co já, když mám jenom čtvrt žaludku a tím i menší množství kyseliny? Co radíš? Chtěla bych to zkusit, ale mám trošku strach.

Děkuji za odpověď.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: VMS

Příspěvek od Palo »

sisa píše:Palo, co já, když mám jenom čtvrt žaludku a tím i menší množství kyseliny? Co radíš? Chtěla bych to zkusit, ale mám trošku strach.
Nebál bych se, ale začni od pár kapek, uvidíš...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

VMS

Příspěvek od sisa »

Palo, já beru po hodinách a nevím, jak je to s jídlem. Jíst musím, dodržet půl hodinu před jídlem a po jídle to dodržuji, ale budu tam mít dost kyseliny pro aktivaci, když něco z toho mála, co mi žaludek sám tvoří, odčerpá jídlo? Nemohl bys mi, prosím, vysvětlit polopatě harmonogram braní MMS versus jídlo?

Děkuji.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: VMS

Příspěvek od Palo »

sisa píše:Palo, já beru po hodinách a nevím, jak je to s jídlem. Jíst musím, dodržet půl hodinu před jídlem a po jídle to dodržuji, ale budu tam mít dost kyseliny pro aktivaci, když něco z toho mála, co mi žaludek sám tvoří, odčerpá jídlo? Nemohl bys mi, prosím, vysvětlit polopatě harmonogram braní MMS versus jídlo?
No nejlepší by bylo místo jedné chloritanové várky dát to jídlo. Takže nějak takto: HCl - NaClO2 - HCl - NaClO2 - HCl - jídlo - HCl - NaClO2...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
jao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 26 říj 2011 12:46
Bydliště: Bratislava
Dal: 100 poděkování
Dostal: 127 poděkování

Re: Zkušenosti uživatelů - tekutá naředěná forma bez aktivac

Příspěvek od jao »

Sú to ozaj zaujímavé informácie.
Neviem čo spúšťa tvorbu HCl v žlazách sliznice žalúdka.
Ak by to boli nejaké receptory, ktoré by pri poklese pod cca 0.3 % reagovali prudkou tvorbou HCl, ďaľším dodaním HCl by sme si žlazu asi rozmaznávali a tá by zlenivela.
Vtedy by som chloritan užíval bez HCl.

Ak by to neboli receptory, ale nejaký iný mechanizmus, ktorý by pri užití chloritanu už nepodnecoval ďaľšiu výrobu HCl v žalúdku, dodanie kyseliny je samozrejmé a potrebné.


Radšej byť špirálou, ako kruhom.
Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Zkušenosti uživatelů - tekutá naředěná forma bez aktivac

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj Palo,
chloritan již užívám téměř pouze stylem 3-4 kapky chloritanu a se zpoždění stejný počet kapek HCl.

Ovšem při tomto užívání se neodvažuji jít nad 5 kapek na prázdný žaludek.

Nedokážu si představit, že bych do se be kopnul 10 kapek chloritanu a 1/2 hod čekal na HCl. Už jsem jednou nedávno vzal 6 kapek chloritanu a zapoměl jsem na HCl (vzpoměl jsem si až po cca 2 hod, kdy jsem seděl v autě a žádnou HCl neměl). Co budu povídat - jel jsem jako na potvoru na služebku do Ostravy a za ten den jsem byl cca 6x na záchodě s průjmem, po kterém mě pálila prdel. Asi se mi otevřela záklopka v žaludku (proto to pálení - ve střevě jsem měl asi žaludeční kyseliny) - v podstatě jsem se např. jenom napil čisté vody a do cca 1 hod ze mě ta voda vytekla nesprávným otvorem :-) . V podstatě jsem si zařídil Sankhapraksalanu. Naštěstí jsem měl dost rozumu na to, abych raději zbytek dne nejedl a nepil. Bohužel jsem nebyl doma, jinak bych té otevřené záklopky využil a pořádně bych si propláchl střeva čistou vodou, případně heřmánkem.

Pokud do sebe chci dostat více kapek naráz nebo jsem v časovém presu, tak postupuju stylem nejdříve kapky, pak voda a do té vody HCl a vypiju to nezaktivované naráz (přesněji se to začne ihned aktivovat ve sklenici, ale klasická pachuť aktivivaného roztoku to ještě není). Ale při tomto užívání již nepoužívám poměr chloritanu:10% HCl 1:1, ale cca 1:2, čili o něco více HCl než při přímé aktivaci chloritanu 10% HCL (to používám na 3 kapky chloritanu 1 kapku 10% HCl).

Takže dotaz zní: kolik jste kdo vzali neaktivovaných kapech chloritanu naráz (s následným pozdějším doplněním HCl)? Já osobně bych nad 5 kapek asi nešel - při potřebě více kapek raději HCl doliju do vody ihned.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti uživatelů - tekutá naředěná forma bez aktivac

Příspěvek od Palo »

Drta.tom píše:Pokud do sebe chci dostat více kapek naráz nebo jsem v časovém presu, tak postupuju stylem nejdříve kapky, pak voda a do té vody HCl a vypiju to nezaktivované naráz (přesněji se to začne ihned aktivovat ve sklenici, ale klasická pachuť aktivivaného roztoku to ještě není). Ale při tomto užívání již nepoužívám poměr chloritanu:10% HCl 1:1, ale cca 1:2, čili o něco více HCl než při přímé aktivaci chloritanu 10% HCL (to používám na 3 kapky chloritanu 1 kapku 10% HCl).

Takže dotaz zní: kolik jste kdo vzali neaktivovaných kapech chloritanu naráz (s následným pozdějším doplněním HCl)? Já osobně bych nad 5 kapek asi nešel - při potřebě více kapek raději HCl doliju do vody ihned.
I tak se to dá a funguje to ;)

Kolik jsem dal nejvíc? Asi 10 kapek v průběhu hodiny, pak jsem přešel na naředěnou HCl a bez srajdy... Ale opravdu to záleží na stavu organizmu, někdy je dobré se propláchnout tak, jak jsi psal, ale při tom je dobré mít tu HCl u sebe, aby se dosáhlo nahození bílých krvinek právě tou HCl, která tu tekutou spoušť napraví ;) Pokud se HCl nedoplňuje, tak je riziko chycení nějaké nákazy, zkrz oslabenou imunitu, takže dobře, že jsi nic nejedl ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „VMS - Chlordioxid...“