Pastičky na zloděje.

Moderátor: aNONym

Odpovědět

Souhlasíte s umísťováním pastí za účelem ochrany svého majetku?

Ano - můj dům, můj hrad. A to je nedotknutelný.
59
92%
Ne - vždyť to může být člověk, který si tím "jenom" řeší svoji těžkou životní situaci nebo to může být i dítě (např. ze sociálně slabší vrstvy).
5
8%
 
Celkem hlasů: 64

jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno..

Příspěvek od jarda ovčák »


takovou nádheru mi poslal kámoš......


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Včera jsem měl vcelku úspěšný den.

Příspěvek od aNONym »

Nejen, že se mi podařilo od kamaráda koupit dva velké zánovní NiCd akumulátory 6V/120Ah (které jsem z něj mámil už poměrně velmi dlouho), po 150 kačkách za kus, :) dále se mi podařilo přichomejtnout se v jedné fabrice k vyřazování spojovacího materiálu, takže jsem novopečeným majitelem 120kg nových nepoužitých vrutů různé velikosti (po 5,- za kilo :D), v kovošrotu zakoupil nádherné funkční starodávné kličky do oken za cenu "odprodeje železa", přestože jsou z části mosazné, ale hlavně mi čerstvě nainstalovaný "flajzar" konečně poslal toužebně očekávanou SMSku o narušení hlídané zóny č. 1. ;) Non

Po chvíli pak i ze zóny č. 2. To už jsem byl ale už na cestě, jsa vybaven "zatýkací baťůžkem" (9mm plynovka naditá supra pfeffer - extra stark patronama, dlouhej i krátkej pepřák, paralyzer, policejní pouta, široký kožený pásek na samostahovací pouta (doporučuji vyzkoušet), dlouhé stahovací elektrikářské pásky, 3M lepicí páska + kus hadru jako roubík, několik šajnovacích svítilen, lano, řetěz, zaklapávací visací zámky, septonex, dvě barevně rozdílné injekce, papír na sepsání přiznání + propiska, atd.).
V uchu jsem měl zaklesnuté sluchátko handsfree, v něm přítelkyni, která třímajic v ruce na druhém telefonu měla připravené číslo 112, jen ho vymáčknout.

Měl jsem totiž v plánu, že dotyčného zloděje bez varování "opepřím", následně zparalyzuji, spoutám, svážu, zřetězuju, a šoupnu na pár dní do sklepa s konstantní teplotou sedmého schodu. To aby měl dostatek času přemýšlet. :P Připravené injekce s neškodnými vitamíny (pro zloděje však s "jedem a protijedem" :angel: ) pak měly sloužit jako ryze humánní donucovací prostředek pro sepsání auto-výpovědi, příp. pro podepsání směnky na patřičnou částku. Pokud by však snad ani tato metoda nezabrala, mám kouzelný návod od mého velmi dobrého přítele (typ asi něco jako Jarda Ovčák v Navarově líčení :lol: ), kterýžto minulé jaro odtáhl dopadeného spoutaného zloděje na kraj lesa, tam ho nejdříve změřil svinovacím metrem, :D a poté ho slušně požádal, aby pod jeho dohledem jenom krumpáčem bez lopaty vykopal jámu rozměrů "(zlodějova výška + 10 cm) x (šířka + 10 cm) x hloubka 80cm. Když se tam navíc čistě náhodou objevil myslivec z vedlejší vesnice, tak se ten cikán pochcal (možná i víc, prej děsně smrděl i před tím) a vysypal ze sebe jména dalších osmi zbývajících aktérů, co si tam navykli chodit, jejich adresy, tel. čísla, atd. Stará osvědčená moudrost platí, že: "Namířenou zbraní a dobrým slovem zmůžeš vždycky víc, než jen dobrým slovem". Takže to hodil na papír, nechal notářsky ověřit, včetně směnek. Nejenže mu pak přinesli část věcí, které ještě nestačili prodat, ale dokonce i část utržených peněz. A ten zbytek si u něj odpracovali ve formě kopáčských a jiných podobných nádenicky nucených prací. Působil přitom jako rozený otrokář, řval na ně jak tur, honil je jak nadmutý kozy, povolil jim kuřáckou pauzu max. 1x za dvě hodiny, a další jiné podobné perzekuce. Pracovali u něj až do konce roku za 50 korun na hodinu (dvacet na ruku + třicet na úhradu svého dluhu, zkrátka :good: :idea: ). Krom neděle 10 až 12 hodin denně. Jeden si tam dokonce zvykl natolik, že ho kamarád zaměstnává i nadále (za 85,-/hod). Jj, převýchova tvrdou prací, to je asi jediný, co na ně platí. Jsou potom tak unavený, že nemaj chuť vymejšlet, kde by koho okradli. :evil:

Já však takové "štěstí" tentokráte neměl, protože po dojetí na místo jsem z čítače paralelně připojeného k infra fotobuňce zjistil, že je jich nějak moc (byli 4), což bych sám už asi nezvládl, tak jsem si zkrátka zavolal posily z PČR. Jeden z nich (ten mladej, 17 let, jedinej zatím netrestanej) se na stanici následně docela slušně sesypal a začal "zpívat". Skoro, jako kdyby chtěl získat Grammy Awards. :lol: . Jenom jsem zvědav, jak mi teď (co budou zavřený) budou splácet vzniklé škody. :? Bude to posuzováno jako organizovanej zločin.

Nu což, i tak to má pro mne vcelku dobrý konec. Snad už konečně bude klid. A pokud ne, tak mi to "flajzar" hned zase za tepla nabonzuje. ;)


PS: Víte že: k naplnění skutkové podstaty trestního činu vloupáním postačí překonat překážku o výšce 180cm? Ať už je jakákoliv. I třeba jen plot stlučený z vodorovnejch dřevěnejch latí, po kterejch se snadno přeleze jako po žebříku (nebo protáhnout se mezerou mezi nimi). Prostě stačí jen jakákoliv zábrana, která bude překonána silou, lstí nebo nedovoleným postupem . 8)


Doplněno: Zadržení pachatelé nepatřili k rómské menšině. :|
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) aNONym dne ned 14 lis 2010 7:04, celkem upraveno 2 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Alarm

Příspěvek od jvj56 »

Jo, jo tichej alarm je nejlepší co může být. :D


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Alarm

Příspěvek od aNONym »

jvj56 píše:Jo, jo tichej alarm je nejlepší co může být. :D
Nejjednodušší je vytáhnout si ven z mobilního telefonu tenkými drátky kus klávesnice. ;) Non

Což vám udělá kdokoliv za pár korun, kdo opravuje mobilní telefony. Postačí jenom dva dráty odpovídající některému z tlačítek 0 - 9, navolit "jednotlačítkové vytáčení" + nezamykání klávesnice, k drátkům připojit nějaké zkratovací čidlo (např. pružné kontakty s izolační vložkou mezi nimi, od které vede natáhnutý zakopávací provázek, jenž ji při poplachu vytáhne ven / nebo "překlápěcí" kovovou trubičku + s kovovou kuličkou uvnitř + s kontaktem ve špuntu na konci / popř. rozpínací tlačítko pod uměle vytvořenou překážkou) a je to. 8)

Před lety jsem to takto používal u jiné nemovitosti, dokonce s tím, že "tlačítka byla vytažena dvě" a tamní mobil mi pak volal buď na mé jedno nebo druhé číslo = dle které narušené zóny.

Některé typy telefonů umožňují manuálně navolit režim "autosady / handsfree", tj. pokud na takto nastavený telefon zavoláte, po několika prozvoněních automaticky přijme hovor, tudíž pak slyšíte, co se vám v hlídaném prostoru děje. Je dobré ale mít přepnuto vyzvánění na tichý režim (bez zvuků / bez vibrací) a displej schovaný pod černou lepící páskou. :D

Starejch použitelnejch telefonů se všude válí tuny. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Inteligentní řešení (za hodně neinteligentní peníze)

Příspěvek od aNONym »

Namísto sirény elektronicky ovládanej pepřák http://energie.lcgroup.cz/reseni/plyn . ;) Non

To se mi líííbíí. Moc. Ale za ty prachy? Raději si to postavím. Elektronický osvěžovač vzduchu ze supermarketu je přece jenom lacinější. :D

"Je od Bríís. Víš?" :lol: :lol:


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Dazzler Weapon

Příspěvek od aNONym »

http://mcu.cz/news.php?extend.2204.7 . ;) Non

A něco k tématu: http://www.blisty.cz/2009/4/21/art46456.html (kap. "Smrtící světlo i zvuk". :|


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Stoper - Pěnový Pepřák

Příspěvek od aNONym »

http://www.obrannespreje.cz/oc_stoper.htm . ;) Non

No teda fuj!! Dokážete si představit pěnu, která funguje okamžitě a pálí čím dál tím víc, protože jak si ji chcete odstranit, např. rukama z obličeje (na kterém zrovna ulpěla), tak ji vlastně ještě víc vtíráte do kůže a roznášíte tak na další části těla? A co se dokonale vsákne i do oblečení? :D

Oproti klasickým obranným sprejům má tu výhodu, že paprsek pěny vidíte, tudíž můžete "lépe mířit" (až na vzdálenost několika metrů), a nehrozí vám, když se otočí vítr. Díky zesílenému účinku OC (Oleoresin Capsicum) funguje i proti osobám, které mají pod vlivem užitých drog nebo alkoholu snížený práh bolesti, včetně osob psychotických nebo agresivních zvířat. Navíc obsahuje těžko smytelné drobné částečky barviva, viditelných pod UV lampou, usnadňující tak identifikaci pachatele. 8)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

do 2.2km za kazdeho pocasi :)

Příspěvek od Pego »

http://www.gizmag.com/korea-dodamm-supe ... ret/17198/
nevim jestli dodavaji i do nasich koncin...


Marty
Stálý člen
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03 bře 2008 22:13
Dostal: 2 poděkování

Re: Alarm

Příspěvek od Marty »

aNONym píše: Nejjednodušší je vytáhnout si ven z mobilního telefonu tenkými drátky kus klávesnice.

Což vám udělá kdokoliv za pár korun, kdo opravuje mobilní telefony. Postačí jenom dva dráty odpovídající některému z tlačítek 0 - 9, navolit "jednotlačítkové vytáčení" + nezamykání klávesnice, k drátkům připojit nějaké zkratovací čidlo (např. pružné kontakty s izolační vložkou mezi nimi, od které vede natáhnutý zakopávací provázek, jenž ji při poplachu vytáhne ven / nebo "překlápěcí" kovovou trubičku + s kovovou kuličkou uvnitř + s kontaktem ve špuntu na konci / popř. rozpínací tlačítko pod uměle vytvořenou překážkou) a je to.
Ano, je to levne a snadne. Ale bohuzel taky velice nespolehlive, zejmena v prostredi jako jsou chaty, garaze, neobydlene stavby a podobne. Mobilni telefon bohuzel neni konstruovan na dlouhodoby provoz na nabijecce nebo na provoz pri teplotach pod nulou. Pokud to ma byt na zabezpecovacku, pak bych radsi vyhodil o par korun vic a koupil neco spolehlive a testovane s GSM modulem pro siroky rozsah teplot. Treba GDcka od Jablotronu.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

flajzar

Příspěvek od felda »

tak už mi odešel flajzar v garáži -přestal dobíjet mobil na něj připojený, a vzhledem k láci není tento okonektorizován , tak se těším , až ho budu demontovat do opravy....PS telefon je tam za tři roky provozu druhý , už mi docházejí , nevíte o nějakým Siemensu m55 a pod?


felda
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Alarm

Příspěvek od A(&F) »

... jednou z možností využití MT jako laciného alarmu, je provozovat tento ve "vypnutém režimu" (vhodné především pro místa, kam není zaveden el. proud) ... idea: telefon vypneme a zavoláme si na něj ... po narušení objektu čidlo zapne MT (bez PINu), kdy po jeho přihlášení do sítě nám přijde SMS zpráva "o dostupnosti uživatele" ... čidla s nulovým odběrem získáme např. pomocí jazýčkových relé + magnetů z "okenních mini alarmů" ( http://www.alarmvideo.cz/dverni-okenni- ... p-388.html ), které fungují "obráceně" (oddálením magnetu se jejich kontakt sepne, podobně jako u rozpínacího tlačítka) ... dodávají se i v sadách 3ks za 99,- ... pokud by někomu nebyl jasný princip, dejte vědět a já se rozepíši víc ...
Marty píše:Mobilni telefon bohuzel neni konstruovan na dlouhodoby provoz na nabijecce nebo na provoz pri teplotach pod nulou.
... můžeš se nějak vyjádřit k tvrzení, že MT nejsou konstruovány pro stálý provoz na nabíječce ??? ...
Marty píše:Pokud to ma byt na zabezpecovacku, pak bych radsi vyhodil o par korun vic a koupil neco spolehlive a testovane s GSM modulem pro siroky rozsah teplot. Treba GDcka od Jablotronu.
... a co třeba tohle ... http://www.selax.cz/product/sep150-gsm- ... stupy-712/ ... může rovnou nahradit i zabezpecovačku typu "flajzar" + MT + obvod zálohování, čímž se v součtu dostáváme na podobnou cenu ... navíc zároveň disponuje funkcí "spuštění alarmu při výpadku GSM signálu", čímž se dá částečně eliminovat nebezpečí při použití GSM rušičky ze strany narušitele, kdy při výpadku signálu sepne vnější alarm na dobu 90 sec (což nemají leckteré jiné, mnohem dražší zabezpečovací systémy) ...

... Vašemu zájmu by rovněž neměly uniknout sety GSM - 01 + SEL - 01, které lze rozšířit o řadu dalších různých drátových nebo bezdrátových čidel ... SEL-01 navíc posílá SMS s číslem čidla, jenž vyvolalo spuštění alarmu !!! ... v nabídce dále naleznete i moduly s velmi nízkým příkonem, které je možno napájet pouze solárním článkem !!! ...

pozn: ... pokud by měl někdo z vás zájem o výše uvedená zařízení, s důvěrou se obraťte pomocí SZ ... (členům fora bude poskytnuta sleva jak na zařízení, tak na montáž a instalaci ;) ) ... A(&F) ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pon 10 led 2011 11:17, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Mobil a nabíječka trvale

Příspěvek od jvj56 »

Marty napsal(a):
Mobilni telefon bohuzel neni konstruovan na dlouhodoby provoz na nabijecce nebo na provoz pri teplotach pod nulou.

Skoro každý mobil má inteligentní nabíjení. Tzn. nabije, částečně vybije a zase nabije.
Osobně mám mobil (spíše stabil) asi 6 let na nabíječce a funguje OK. :D


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Nejlacinější autoalarm.

Příspěvek od aNONym »

Již vám vykradli nebo přímo ukradli automobil před domem v době, kdy jste přitom byli doma, jen několik metrů daleko? :? Non

Snadná pomoc. Zakupte si za pár stokorun bezdrátový zvonek, gong si umístítěte doma a "bezdrátovou část s tlačítkem" připojte na světelný okruh automobilu. Tzn. zkratujte původní tlačítko a namísto původní 12V napájecí baterie ve "zvonku" připojíte pralelně žárovku "nad vnitřním zpětným zrcátkem". Jakmile zloděj otevře dveře vozu :arrow: doma vám to zazvoní. :D

Na trhu jsou běžně dostupné zvonkové sady i s dosahem 150 až 300 metrů, což by mělo stačit pro většinu případů, popř. se dvěmi "nezávislými tlačítkovými částmi" (pro hlídání dvou automobilů najednou), popř. se dvěmi "stacionárními částmi" (při rozlehlých nemovitostech, popř. při hlídání doma + v práci). Další možnosti skýtá vyvedení signálu z "optické indikace" gongu pomocí malého relátka apod.

Pokud by bylo "tlačítko" napájeno jiným napětím než 12V (např. 9V destičkovou baterií), nechá se snadno přispůsobit pomocí jednoduchého odporového děliče nebo pomocí stabilizátoru (např. z řady 78xx).


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
papax
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: pon 02 črc 2007 21:20
Bydliště: MB

Re: Nejlacinější autoalarm.

Příspěvek od papax »

aNONym píše:Již vám vykradli nebo přímo ukradli automobil před domem v době, kdy jste přitom byli doma, jen několik metrů daleko? :? Non

Snadná pomoc. Zakupte si za pár stokorun bezdrátový zvonek, gong si umístítěte doma a "bezdrátovou část s tlačítkem" připojte na světelný okruh automobilu. Tzn. zkratujte původní tlačítko a namísto původní 12V napájecí baterie ve "zvonku" připojíte pralelně žárovku "nad vnitřním zpětným zrcátkem". Jakmile zloděj otevře dveře vozu :arrow: doma vám to zazvoní. :D

Na trhu jsou běžně dostupné zvonkové sady i s dosahem 150 až 300 metrů, což by mělo stačit pro většinu případů, popř. se dvěmi "nezávislými tlačítkovými částmi" (pro hlídání dvou automobilů najednou), popř. se dvěmi "stacionárními částmi" (při rozlehlých nemovitostech, popř. při hlídání doma + v práci). Další možnosti skýtá vyvedení signálu z "optické indikace" gongu pomocí malého relátka apod.

Pokud by bylo "tlačítko" napájeno jiným napětím než 12V (např. 9V destičkovou baterií), nechá se snadno přispůsobit pomocí jednoduchého odporového děliče nebo pomocí stabilizátoru (např. z řady 78xx).
Nevím jak vy, ale myslím, že na ochranu aut jsou i výrobci krátcí, jak dokazuje několik přiložených videí:
http://www.youtube.com/results?search_q ... +auta&aq=f


Marty
Stálý člen
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03 bře 2008 22:13
Dostal: 2 poděkování

Re: Alarm

Příspěvek od Marty »

A(&F) píše:... můžeš se nějak vyjádřit k tvrzení, že MT nejsou konstruovány pro stálý provoz na nabíječce ??? ...
Vychazim ze zkusenosti, kterou jsem po dobu cca 10 let udelal s mnoha ruznymi pagery typu Flajzar a s konstrukcemi pouzivajicimi z mobilu ruzne vyvedenych dratu u znamych, kamaradu a ruzne po chatach a chalupach kde jsem pak montoval "seriozni" zabezpecovacku. To co odeslo temer na kazdem telefonu provozovanem v tomhle rezimu nejpozdeji do roka byla baterka. Jen maloktery ze "starych" telefonu, ktere se jako ruzne pagery pouzivaji nejcasteji ma skutecne kvalitni battery management, ktery necha baterii pracovat v "slusnem" rezimu i navzdory pripojene nabijecce.
A(&F) píše:... a co třeba tohle ... http://www.selax.cz/product/sep150-gsm- ... stupy-712/ ... může rovnou nahradit i zabezpecovačku typu "flajzar" + MT + obvod zálohování, čímž se v součtu dostáváme na podobnou cenu ... navíc zároveň disponuje funkcí "spuštění alarmu při výpadku GSM signálu", čímž se dá částečně eliminovat nebezpečí při použití GSM rušičky ze strany narušitele, kdy při výpadku signálu sepne vnější alarm na dobu 90 sec (což nemají leckteré jiné, mnohem dražší zabezpečovací systémy) ...
Diky za tip. Tohle jsem neznal. Vypada to hezky...


Odpovědět

Zpět na „Tertium NON datur“