Pastičky na zloděje.

Moderátor: aNONym

Odpovědět

Souhlasíte s umísťováním pastí za účelem ochrany svého majetku?

Ano - můj dům, můj hrad. A to je nedotknutelný.
59
92%
Ne - vždyť to může být člověk, který si tím "jenom" řeší svoji těžkou životní situaci nebo to může být i dítě (např. ze sociálně slabší vrstvy).
5
8%
 
Celkem hlasů: 64

aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Pastičky na zloděje.

Příspěvek od aNONym »

Znáte to. Přijedete na chatu, vrátíte se domů, otevřete garáž, těšíte se na relaxaci na zahrádce a namísto toho zjistíte, že jste v tom kterém místě měli "nezvanou návštěvu". :? Non

A začíná klasický kolotoč. V případě, že Vám to "za to stojí", voláte policii, strávíte půl dne čekáním na služebně, až si najdou čas s vámi sepsat protokol. Po měsíci pak sdělí, že pachatel je neznámý a Vy konečně můžete vstoupit do jednání s pojišťovnou, která Vám po čase stejně zaplatí jenom zlomek hodnoty věci, jenž byla zničena nebo ukradena. V těch ostatních případech "jenom" uklidíte tu spoušť, která po nich zbyla.
Každopádně pocit trpkosti a zahořklosti si uvnitř sebe ponesete ještě mnoho dlouhých dní, tak jak si ho zrovna nesu i já. :(

Proto se vás všech teď naprosto vážně ptám: Myslíte si, že má každý z nás právo instalovat tzv. "nástražné systémy", které zloděje méně či více humánním způsobem zraní, popř. ho rovnou usmrtí? Vždyť není nic jednoduššího, než na plot či dveře viditelně umístit cedulku s patřičným varováním, doplněnou symbolem lebky se zkříženými hnáty. Dotyčný potom hned ví, do čeho jde. :D

Takže, pokud se mnou souhlasíte a máte nějaké typy na zaručené pastičky, rozhodně je uvítám. Těžce se mi v žilách vaří krev a prahnu po pomstě. Během posledního měsíce je to totiž již páté vloupání, které eviduji. Pokaždé jiným způsobem. Chodí si tam pomalu jak do supermarketu. :bhead: :bhead:

A nesouhlasíte-li snad, uvítám rovněž i vaše názory. Bude to jistě velmi zajímavá společenská sonda. ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pastičky

Příspěvek od la »

Asi tak http://www.novinky.cz/domaci/180331-pas ... -soud.html
taky to může vypadat jako legrace http://www.loupak.cz/video/srandicky/10 ... lodeje-kol.
Na tohle sou u nás zákony dost špatný.
Profi je třeba tohle http://www.vseprobydleni.cz/clanek.php?id=504
Naposledy upravil(a) la dne sob 06 lis 2010 20:30, celkem upraveno 1 x.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: pastičky

Příspěvek od aNONym »

"Knötig vysvětlil, že je naprosto klíčové, za jakých okolností je systém použit. Rozhodně nemůžete past použít na všechny osoby, které nezákonně vniknou do domácnosti. Poranění zloděje tedy zůstává nadále trestné."
Nojo, když ale v mém případě nejde o přímé ohrožení života. :| Non

Teda, když nebudu počítat ty infarktový situace z přemíry nasrání.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pastičky

Příspěvek od la »

Naposledy upravil(a) la dne sob 06 lis 2010 20:43, celkem upraveno 1 x.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: pastičky

Příspěvek od aNONym »

la píše:Zkusil bych ten dohled http://www.vseprobydleni.cz/clanek.php?id=504
:D
Telefon tam sice nemám zaveden, ale přesto Ti dík . :good: Non

V týdnu mi od Flajzara dorazila stavebnice http://www.flajzar.cz/gsm-pagery/gsm-pa ... a1-x55.htm , zrovna ji oživuji. ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pastičky

Příspěvek od la »

No v láhvi s tvrdým alkoholovým pitím je tohle strašná věc http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/deta ... y-50g-syp/ to je na třídenní dovolenou.
:D


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: pastičky

Příspěvek od aNONym »

la píše:No v láhvi s tvrdým alkoholovým pitím je tohle strašná věc http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/deta ... y-50g-syp/ to je na třídenní dovolenou.
:D
Znám a používám. Bohužel podobně nachystanou lahev tentokráte ponechali zcela bez povšimnutí. :? Non

A to mi to přitom dalo tolik práce, aby vypadala zcela nově neotevřeně. :D


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: pastičky

Příspěvek od poota »

Vzhledem k tomu, že mám chatu bez elektřiny, vypracoval jsem si jiný systém.
Je založen na silném "znechucování" případného dobyvatele. Zajištění chaty vypadá celkem jednoduše, logicky a přehledně, je ovšem dost náročné na mechanické překonání. Ovšem pokud se zloději podaří přece jen zámek nebo petlici (například) překonat, čeká ho poněkud nepříjemné zjištění, že se dřel úplně zbytečně, protože právě překonaný prvek se zajištěním chaty vůbec nijak nesouvisí. Stejně jako další, které se mu zdály být také nadějnými. Skutečné zajištění je vymyšleno nenápadně a hlavně úplně jinak, než by se zdálo logické, navíc je provedeno silně "nestandardně".
Na mříže používám Jackelovy čtvercové profily, připevňované buď vratovými šrouby nebo vruty s hlavou uvnitř profilu. Proti přeřezání stačí do profilu vložit volně otočný prut Roxoru.
Zatím se mi kombinace těchto systémů docela osvědčuje.

Zdravím - poota
P.S.Možná také trochu pomohlo i to, že jsem před "vhodnými" lidmi poněkud neopatrně "prokecnul", že policie slíbila, že pokud najdou někde v lese "uhynulého" známého zloděje, tak rozhodně neshledají žádné cizí zavinění.
Tím totiž dostala značnou ránu běžná taktika zlodějů, dopadených a napadených majitelem, kdy podávají trestní oznámení za napadení jenom proto, že se šli podívat dovnitř, když viděli otevřenou chatu.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Okradenost.

Příspěvek od aNONym »

Nejhorší na tom všem je, že tyhle události mi nemalou měrou ubírají "životní energii". A to docela dost. :( Non

Jsem asi snílek, ale mám vizi světa, kde se nic z tohodle prapodivnýho neděje. Je mi z toho smutno, místy až truchlivo. :|


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Okradenost.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

aNONym píše:Nejhorší na tom všem je, že tyhle události mi nemalou měrou ubírají "životní energii". A to docela dost. :( Non

Jsem asi snílek, ale mám vizi světa, kde se nic z tohodle prapodivnýho neděje. Je mi z toho smutno, místy až truchlivo. :|

Nazdar,

SZ


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

To bude asi bolet.

Příspěvek od aNONym »

Díky za všechny rady, kterých se mi dostalo pomocí SZ. ;) Non

Mám teď zrovna na stole rozdělanou vrtačku, která vypadá jako nová. Dostal jsem ji před časem jako nefunkční, ale převíjet ji určitě nebudu. To byste nevěřili, kolik je v ní prázdného místa. Hlavně v rukojeti. ;) Za spínačem bude připojen kus odporového drátu a zbytek prostoru bude vysypán směsí chloristanu s něcím. Škoda jen, že nemám více času, už jsem dlouho nevyráběl HMTD ( http://temneuzemi.webzdarma.cz/Vybusnin ... y/Hmtd.htm ). 8)

Doufejme jen, že ten, kdo si tu vrtačku odnese "bez dovolení", tak ji taky doma hned vyzkouší "jestli funguje". Ať mi pak zkusí dokázat, že ji ukradl zrovna u mne. :D
A pokud to snad utrhne pazoury tomu, kdo tu vrtačku od dotyčného zloděje koupí, tak mu to asi plným právem patří. Pokud by totiž lidi nekupovali "podezřele levný zboží od pochybných existencí", tak by se určitě kradlo mnohem méně. :|


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Je libo jehelníček? Práce na nevlídná deštivá odpoledne. ;)

Příspěvek od aNONym »

Materiál a nářadí: několik drátů na výplet kola, dřevěná deska, štípačky, rotační bruska, vrtačka a vrtáček. ;) Non

Dráty "do kola" nejdříve nastříháme na cca 4 až 5 cm dlouhé kousky. Ty potom jednotlivě upnuté do sklíčidla vrtačky nabrousíme pomocí brusky v dlouhé špičky (doporučuji protisměrné otáčení). Do budoucí "nášlapné desky" vyvrtáme troujúhelníkovou síť otvorů o vzdálenosti cca 7 cm, do kterých vložíme připravené jehly (samože špičkou nahoru :lol: ). Desku umístíme na místo, kudy se nám špacírují nezvaní hosté. Pod vrstvičkou listí nebo sena není vůbec vidět. A to je celé.

Pozn: Desku neprovrtáváme skrz a vrtáček volíme dostatečně větší tak, aby jehla byla v dírce pouze lehce nastrčena cca 1 až 1,5 cm hluboko. Po došlápnutí pak projede podrážkou jako nic, ale zůstane v botě velmi pevně uvězněna (tím pádem zároveň i v propíchlé noze) . Bez kombinaček či jiných kleští se následně vyndavá dost těžko. A poměrně blbě se s tím bude chodit. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

opravdu dobré

Příspěvek od felda »

on tu vrtačku dá do bazaru, odnese to někdo nevinný
a až si tu nášlapnou kravinu bude z nohy sundavat někdo z rodiny ,kdo se v té tvé zahrádce či co to je pro něco zastaví a zapomene na to - nedej bože ty....


felda
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Okradenost.

Příspěvek od kutil »

aNONym píše:Nejhorší na tom všem je, že tyhle události mi nemalou měrou ubírají "životní energii". A to docela dost. :( Non
Jsem asi snílek, ale mám vizi světa, kde se nic z tohodle prapodivnýho neděje. Je mi z toho smutno, místy až truchlivo. :|
Ahojky,
žijeme v prapodivném státě kde zloději mají státní ochranu-grrrr
Uvedu enem dva vybrané příklady ze života:
Když syn stavěl tak mu na stavbu chodil zloděj. Tak sme si na něj počíhali a chytli jej jak odnášel ze stavby rozbrušovačku. Tak jsme ho naložili a dovezli policajtům až pod nos.
Co myslíte že se stalo?
Odmítli mi zjistit jeho totožnost a já ať prokážu že odnášel moji brusku z naší stavby-grrrrr :evil: grrrrrrr
Eště teď zazuřím když si na to vzpomenu.
Druhý den slyším syna jak mě volá, tak sem slezl z patra a tam opět stejný zloděj, přišel si zase něco vybrat jako do obchodňáku. Syn, až neskutečný kliďas, do něj bušil jak do festuňku až zlodějíčkovi tekla červená, taková do něj vjela zlost! Shodil jej ze schodů se slovy:
"a ať přijde s někým že jsem mu to udělal já! v životě sem teho chlapa neviděl.....Od té doby se tam neukázal.
Hold musíme si "POMÁHAT A CHRÁNIT"

Druhý případ se týká těch pastiček.
Když vykradli syna (škoda asi 300 000,-) a řešila to policie, tak sem říkal že dám mezi okna (kastlová) mříž s VN. Mezi okna se běžně nikdo nedostane, jen násilím! VN ne to co zabíjí, ale to co enem kope-20-25 kV a na okno vyvěsím upozornění že mříž je chráněna vysokým napětím!
Co myslíte že na to policajti?
Opět potěšili :? Pré ten zloděj nemusí umět číst a co kdyby byl chabrus na srdíčko a šlehlo to s ním o zem!!
Pré bych se z teho špatně dostával a u soudu obhajoval :?: grrrrrrrrrrrrrr :evil:

Škoda slov
H.v.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: opravdu dobré

Příspěvek od aNONym »

felda píše:on tu vrtačku dá do bazaru, odnese to někdo nevinný
Předpokládám, že tu vrtačku nejdříve vyzkouší zloděj. ;) Non

A pokud na to dojede "vykupující bazarista" (kterej zcela určitě nekoupí zajíce v pytli), tak je to zase ta samá sorta lidí podporujících krádeže, tedy úplně stejně, jako když někdo koupí za pár pětek kradený zboží v hospodě. Chuj s nimi.

Přes půl roku jsem dával dohromady materiál a součástky na stavbu tepelného čerpadla. Teď je většina z těch věcí kdesi někde ve šrotu. Včetně elektromagneticky ovládaných teplovodních ventilů. Skoro všechen elektrickej vercajk si teď můžu klidně pořídit nový. Dieselová elekrocentrála je taky v prdeli. :(

Tak tedy poraď, Feldo, co mám dělat. Mám snad jen tiše sedět s rukama v klíně, přitom pozorovat neschopnost naší policie a být duševně smířen s tím, že nedobrovolně přispívám nějakýmu svinskýmu parazitovi, kterýmu klasická poctivá práce docela obyčejně smrdí? :| (shake)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Odpovědět

Zpět na „Tertium NON datur“