Pastičky na zloděje.

Moderátor: aNONym

Odpovědět

Souhlasíte s umísťováním pastí za účelem ochrany svého majetku?

Ano - můj dům, můj hrad. A to je nedotknutelný.
59
92%
Ne - vždyť to může být člověk, který si tím "jenom" řeší svoji těžkou životní situaci nebo to může být i dítě (např. ze sociálně slabší vrstvy).
5
8%
 
Celkem hlasů: 64

Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od peroxid »

Čím to bude, že mě při čtení Nonova příspěvku napadaly úplně stejné myšlenky? Když se uzákoní bezpráví přestává mít lidská spravedlnost smysl.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od aNONym »

jarda ovčák píše:Takže, podle vyššího principu mravního zločin na tyranu není zločinem. Jako za protektorátu můj děd sral fašounům na hlavy a za komančů můj tata i já jsme z bolševika vrásky neměli, tak i v této absurdní byrokraci netřeba brát vážně veškeré zvratky choromyslných idiotů.
Samozřejmě že nenávist a zloba musí nutně eskalovat, tolerance zmizí v závoji vendety.
Smutný ale je, že dokud je v platnosti tento systém, tak když porušíš zákon, může tě kterejkoliv primitivní úředník snadno uvařit, ať už je sebenablbější (on i ten zákon). :? Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Kamerové systémy potřetí.

Příspěvek od aNONym »

Ať už to máme za sebou. ;) Non

Nejparadoxnějším z paradoxních nařízení je to, které se týká kamerových systémů ohledně sledování zaměstnanců.

"Velmi často může mimo sledování veřejně přístupných ploch docházet ke sledování také ploch určených jako pracoviště zaměstnanců správce osobních údajů. V případě takového sledování však musí zaměstnavatel jakožto správce osobních údajů respektovat zejména ustanovení § 316 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, v platném znění, kdy zaměstnavatel NESMÍ bez závažného důvodu spočívajícího ve zvláštní povaze činnosti zaměstnavatele narušovat soukromí zaměstnance na pracovištích a ve společných prostorách zaměstnavatele tím, že podrobuje zaměstnance otevřenému nebo skrytému sledování. V případě, kdy se zaměstnavatel domnívá, že takový důvod existuje, musí zaměstnance o rozsahu a způsobu kontroly informovat, kupř. interním předpisem či sdělením, zejména o umístění snímačů, určení prostor, kde se snímače nacházejí, v jakém čase přesně snímají, a dále také zda a po jakou dobu se takto pořizovaný záznam uchovává. Toto opatření má své opodstatnění z toho důvodu, že zaměstnanec tráví většinu svého času během dne v práci, a proto pracoviště představuje hned po bydlišti další významný prostor, kde se mimo jiné vyvíjejí jeho sociální vztahy s dalšími lidmi. Výkladu termínu soukromých prostor se mimo jiné věnuje také rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve věci Niemietz v. Německo z roku 1992, podle kterého je nutno pod pojmem soukromí člověka rozumět právo každého člověka na vytváření a rozvíjení vztahu s dalšími lidskými bytostmi, a to i na pracovišti. V prostorách určených k ryze soukromým účelům (např. toalety) je instalace kamerového systému naprosto vyloučena, pokud subjektu údajů nemá na výběr z jiných alternativ (např. kabinky na převlékání v šatnách)." ( http://www.epravo.cz/top/clanky/vyuziva ... 66983.html )

V praxi to potom znamená, že pokud se vám, jakožto zaměstnavateli a majiteli firmy, začnou např. ve skladě ztrácet drahé náhradní díly, tak namísto toho, abyste tam namontovali skrytou kameru pro dopadení straky, máte zákonem stanoveno, že o tomto opatření musíte nejdříve informovat všechny zaměstnance, čímž to celé potom ztrácí smysl. Pokud tento požadavek nesplníte, nejen že potom nemůžete použít záznam k usvědčení pachatele, ale ještě vám hrozí nepříjemně velká pokuta. O době, po kterou se smí uchovávat zaznamenána data, už netřeba ani hovořit. Když např. po týdnu zjistíte, že se vám něco ztratilo, jste naprosto zcela v pasti, jelikož nahraná data jsou z nařízení nesmyslného zákona již dávno přepsána daty novějšími. :?

Zkrátka jenom další zhovadilý zákon, který zcela degraduje možnosti nyní konečně dostupné techniky, co nahrává jen darebákům a nepoctivcům, kdy vás jako zaměstnavatele budou neustále dokola ochcávat, pokud nad nimi nebude viset hrozba Damoklova meče.

PS: A nelze to obejít ani žádným vnitropodnikovým nařízením (např. dotatkem k pracovní smlouvě), jelikož z pohledu ÚOOÚ jsou tato považována za diskriminační, tudíž nezákonná.

No, hezky jsme to dopracovali. :cry:


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Funguje spolehlivě.

Příspěvek od aNONym »

I bez kamery. ;) Non

:D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...jojojo, to funguje...

Příspěvek od martin11 »

...a může vás klidně někdo žalovat , že tam je kamera / ve skutečnosti není nic...jen cedule/....a úplně nejlepší je , když si někam dáte maketu kamery...a když je kamera opravdická, tak se kontrolorovi dá tvrdit, že je to maketa. do kompu vám nepoleze, nas to potřebuje soudní příkaz....já vím, je to komplikace, a nebozí úředníci jsou schopni kontrolovat jen toto....všeobecně, úředník /řadový/ je schopen kontrolovat jen prostého občana ach jo :( .....hezký den m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: ...jojojo, to funguje...

Příspěvek od aNONym »

martin11 píše:...a když je kamera opravdická, tak se kontrolorovi dá tvrdit, že je to maketa. do kompu vám nepoleze, nas to potřebuje soudní příkaz....
Naštěstí existují bezdrátové wifi kamery, u kterých se z pozice běžného úředníka dá jen velice těžko dohledat, kam jsou vlastně připojeny. ;) Non

Potom už jenom stačí mit poblíž dobře ukrytý NVRecorder s APčkem (např. http://www.viakom.cz/zbozi/ip-rekordery ... amery.html ), co není drátově připojen do počítačové sítě a problémům s úřady je navždy konec. Zaprvé to NVR žere míň než klasický VCRekordér, a v případě nenadálé přepadovky pak stačí shodit jeden jistič (popř. na dálku z počítače vypnout k němu připojené AP) a už ho nikdo nedohledá. :D

8)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...jenže...

Příspěvek od martin11 »

...každá mince má 2 strany....a když se něco semele, a ty budeš operovat záznamem, tak tě nejdříve odsoudí, že jsi pořídil ilegální záznam, protože kdyby zloděj věděl, přečetl si, že tam máš kameru , tak by tam krást nešel....takže ty máš za povinnost zloděje informovat,,,,tady ne....a šikovnej mladej advokát si na takovýchto případech buduje skvělou karieru, páč v průseru budeš nejdříve ty...a pak zlodějíček, který se vlastně ani nedopustí trestného činu , ale jen přestupku / do 5000 / a mladej Mgr má zásek za dobře obhájeného klienta , neboli kladně vyhraný soudní spor....a policjti budou ještě advokátovi přitakat, páč maj o starost méně....kůže líný........ale snímat a filmovat je úplně jiná sazba v trestných činech...prostě ochrana osobnosti je nadevše........grrrrr :evil: ...m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: ...jenže...

Příspěvek od aNONym »

martin11 píše:...každá mince má 2 strany....a když se něco semele, a ty budeš operovat záznamem, tak tě nejdříve odsoudí, že jsi pořídil ilegální záznam, protože kdyby zloděj věděl, přečetl si, že tam máš kameru , tak by tam krást nešel....
Ono záleží, k čemu a jak chceš tu kameru chceš použít, málokdo si troufne riskovat veřejnou ostudu. ;) Non

Nám už se kamery několikrát vyplatily jak v zóně pro zákazníky, tak zóně pro zaměstnance. :?

Přestože jsem zvyknuttý si problémy řešit sám, tak zrovna nedávno se událo, že nám jeden ze zaměstnanců našeho váženého zákazníka sebral nějaké drobnosti v momentě, když zůstal sám na prodejně. Ve vší slušnosti jsem to telefonicky oznámil jeho zaměstnavateli a ten mi ještě poděkoval, jelikož se jim ve firmě také porůznu ztrácely všelijaké věci. Tím, že věděl koho má hlídat, tak na něj políčil pastičku, do které se velmi brzo chytil. Následně byl vyhozen pro hrubé porušení, tudíž bez možnosti ucházet se o podporu na ÚP, což okamžitě přispělo k zvýšení morálky i u ostatních zaměstnanců. Jo, život je boj.

Škoda jen, že již neexistují pracovní knížky jako za první republiky. Hned bych to do nich natvrdo napsal všem vyhozeným hajzlům, co se mi za ty léta snažili chcát zezadu na lopatky.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jen tip

Příspěvek od huhu »

kdysi jsem s tím dělal...

...........na vyžádání pošle MMS zprávu s obrázkem sledovaného prostoru.............

http://www.e-rex.cz/prenos_obrazu.htm

v plnotučné verzi umí video aktivované PIR čidlem


jsou i amatérská řešení ( ebay )


cajti se psem si platíme zbytečně......


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: pastička

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:...nejjednodušší je , aby se takovýto sběrač sám při kradení zranil...např....vylomí silou přesahující běžné používání nějakou oporu něčeho....no a ono to na něj spadne....onehdy takto spadla celá hala na sběrače...vyřezávali podpěrné sloupy....
... http://www.novinky.cz/krimi/241499-zlod ... itila.html ... jak pravil jeden v diskuzi: "Nic se sice nezmění,ale krásně se to čte" ... :D:D:D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Klidně si seděli v kabině, prohrabovali ji a pokuřovali ...

Příspěvek od A(&F) »

... a všude okolo auta byly rozházené věci zevnitř vozu, vč. různých částí interiéru ... utržená a zlomená obě stínítka, vytržená dvířka kastlíku na doklady, několik vytahaných pojistek, ulomené kličky od oken (se kterými si nejdříve otevřeli okna), kanystr s naftou zpola rozlitý, flaška motorového oleje rozcáklá na stěnu domu, atd. ..... co bylo z plastu, to letělo z auta ven ... a co pro ně nemělo hodnotu ke zpeněžení, to alespoň zničili ..... tak takhle nějak to vypadalo po mém popoledním příjezdu k pivovaru, kde mám vedle jedné z budov na částečně oploceném pozemku zaparkovaného Jumpera ... k jejich smůle ale pod dohledem tichého alarmu ... ;) ...

... když tam tak do příjezdu policajtů leželi spoutáni ksichtem k zemi (což jim mimochodem velmi slušelo), přiznali na férovku, že opravdu přišli krást ... věk: 16 + 16 + 17 let ... :| ... smutné je, že to nejsou žádný socky (dokonce měli sebou nabitou profi vzduchovku se zaměřovacím dalekohledem opřenou o bok auta, což rozhodně není žádná laciná záležitost) ... jeden z nich bydlí na druhém konci naší malé vesnice (necelé dvě stovky obyvatel) ... :shock: ...


PeS: ... později na stanici si na mne cajtům během výslechu postěžovali, "že jsem je donutil, aby si stáhli kalhoty na půl žerdi" (to pro případ, že by se i přes pouta na rukou rozhodli utéci, když jsem si šel do osobáku pro foťák a pro cigára) ... naštěstí měli všichni spodní prádlo, jinak bych asi byl ještě popotahován pro ohrožení mravní výchovy mládeže ... :D:D:D ... a ještě taky z jejich strany padla na mou hlavu stížnost, že jsem jim před příjezdem policie nadával do hajzlů, zmetků, atd. (čím jsem je dle zákona hrubě verbálně napadl) ... :P ..... klasicky mne opět dojalo, že "dopadení podezřelí" byli ze služebny propuštěni již v 16.30 (i se vzduchovkou), kdežto já jsem tam vytvrdnul skoro až do půlsedmé večer ... nasralo mne potom i to, jak mi během vyčíslení škody zapisující příslušník VB argumentoval, "že stínítka, kličky a zámky se daj přece na šroťáku koupit za pár korun, proto nebude do protokolu psát cenu nových dílů, když mi byly poškozeny díly staré" ... kdežto cenu vylité nafty přitom zkrouhnul na 25 korun za litr, jelikož jsem ji do kanystru natankoval někdy před rokem, kdy ještě nestála tolik jako dnes ... :? ... das ist doch eine Kasperleverein in Uniform !!! ... ještě párkrát a začnu mít tik ve voku ... :lol: ... to prostě jeden nechápe ...

... část dokumentačního videa po mém příjezdu ...
[youtube][/youtube]
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pon 29 srp 2011 7:36, celkem upraveno 3 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Klidně si seděli v kabině, prohrabovali ji a pokuřovali

Příspěvek od chiq »

Niekomu, kto ovláda parlamenty, vlády, súdnictvá i polície, zjavne vyhovuje, že sa civilizácia uberá týmto smerom.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Klidně si seděli v kabině, prohrabovali ji a pokuřovali

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:....... když tam tak do příjezdu policajtů leželi spoutáni ksichtem k zemi (což jim mimochodem velmi slušelo), přiznali na férovku, že opravdu přišli krást ... věk: 16 + 16 + 17 let .......
Ahoj Anri,
jak tak koukám začíná se z Tebe stávat profesionální lovec zlodějů.
Ještě by Ti měli poděkovat rodiče zlodějů za velmi příkladné a efektivní doplnění chybějících článků výchovy.
Měj se

PS: Kamarád taktéž chytil zloděje na svém pozemku při krádeži. S pomocí policie to dopadlo patově, takže příště už policii volat nebude a vyřeší si to sám.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Klidně si seděli v kabině, prohrabovali ji a pokuřovali

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:Ahoj Anri, jak tak koukám začíná se z Tebe stávat profesionální lovec zlodějů.
... ani ne, ... vždyť za poslední dva roky jsem na svých pozemcích, nemovitostech a u aut měl jenom pouho pouhých několik desítek zásahů, kdy jsem doposavad fyzicky odchytil 21 kousků ... i když vlastně k tomu dá se ještě připočítat pár dalších darebáků u mých kamarádů a zákazníků, kterým jsem morálně vypomáhal ... ;) ...

... zanedlouho, až přijde správná doba, začnu na ranči pořádat tematické kursy a workshopy nazvané "ubraň si svůj majetek - chyť si svého zloděje sám - policajti ti nepomůžou" ... mám s tím již teď docela dost bohatých zkušeností ... :D:D:D ... ale ať si nepřisuzuji všechny zásluhy ..... mám totiž spoustu kamarádů, kteří před pár lety pomohli jak s radami, tak i s vybavením ... a hlavně mám skvělou přítelkyni, která mne vždy v noci po příchodu SMSky budí a pomáhá k co nejrychlejšímu odjezdu (např. mi přivolává výtah, mezitím co si obouvám boty) ... + během zásahu potom poslouchá přes mobil, co se u mě děje, držíc přitom ještě další telefon se 158 a 155 na rychlých volbách, jen to odmáčknout (což je mnohem rychlejší než vytáčet 112, kde chvíli trvá než vás přepojí do správného kraje) ... no, a někdy, když je to hodně vypjatý, tak hned po mně skáče do svýho auta a vyráží v odstupu za mnou ... :? ... umí totiž móc krásně nahlas křičet: "dělej hajzle, chci vidět tvoje ruce !!!" ... :evil: ...


PeS: ... pokud vás ještě nic takového nepotkalo, tak počítejte s tím, že dříve nebo později určitě potká ... o to nemusíte mít strach ..... vás, ... vás ... ale i vás ... a nebude to tak dlouho trvat ... :| ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pát 12 srp 2011 11:24, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klidně si seděli v kabině, prohrabovali ji a pokuřovali

Příspěvek od huhu »

chiq píše:Niekomu, kto ovláda parlamenty, vlády, súdnictvá i polície, zjavne vyhovuje, že sa civilizácia uberá týmto smerom.
To ani nemusí nikdo ovládat. Stačí, že zákony sestavují zloději lháři a zbabělci. Ti si je sestaví tak, aby kryli sebe. Ostatní se jen svezou....


Odpovědět

Zpět na „Tertium NON datur“