Pastičky na zloděje.

Moderátor: aNONym

Odpovědět

Souhlasíte s umísťováním pastí za účelem ochrany svého majetku?

Ano - můj dům, můj hrad. A to je nedotknutelný.
59
92%
Ne - vždyť to může být člověk, který si tím "jenom" řeší svoji těžkou životní situaci nebo to může být i dítě (např. ze sociálně slabší vrstvy).
5
8%
 
Celkem hlasů: 64

huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastičky na zloděje.

Příspěvek od huhu »

Obrázek


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Miluju vtipný právníky ...

Příspěvek od A(&F) »

citace z Novinky.cz: Češi stále častěji berou zákon do vlastních rukou ...

... „Základní problém nutné obrany není v právní formulaci obsažené v trestním zákonu, ale ve skutkovém zjištění,“ potvrzuje soudce Pavel Kučera. Staří Římané posuzovali nutnou obranu víceméně jednodušeji, než se soudí dnes. Měli pravidlo: Kradeš-li, patří ti smrt.

„V rozhodnutí císaře Galliena z roku 265 n. l. se říká, že jestliže jsi zabil lupiče, není pochyb, že ten, kdo jednal s úmyslem usmrtit jako první, byl zabit právem,“ píše v odborné literatuře profesor Michal Skřejpek.
...

----------------
vtipná glosa z diskuze: ... "To by to ve vládě prořídlo a cikáni by byli historií." ... :jump: :jump: :jump: ... :eclap: ...
... když jsem dnes dopoledne poslal tuto citaci emailem několika kamarádům, tak mi dorazilo obratem od jednoho z nich (shodou okolností našeho právníka):
Ánri,
naprosto s Tebou souhlasím!

Dovol však, abych Ti pomohl sestavit metodiku, podle které budeš příště postupovat, neboť argumenty císaře Gallilena by někteří soudci nemuseli uznat ;)

Do Brixu zdraví Márty 8-)
... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Bránit se ??? ... nebo se raději nechat zabít ??? ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Češi chtějí mít právo bránit svůj majetek ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pavlovovy reflexy ...

Příspěvek od A(&F) »

... je klasika, že jiní psi začnou radostně reagovat, když jejich páníček vezme do ruky vodítko ... poznají tak, že se jde na procházku ...... u nás k tomu ale přibylo ještě další "spouštědlo" ...... úplně stačí, když mi doma pípne SMSka a vzápětí mobil ještě zazvoní, tak HaFi už sedí v pozoru se slechy přizdviženými nahoru, napjatě mě přitom pozorujíc, co budu dělat ... no a když se pak začnu "soukat" do podpažního pouzdra, tak ten můj hafan začne okamžitě vesele hopkat a natěšeně pobíhat do předsíně a zase zpátky ...... to protože ví, že určitě půjdeme ven ... :D :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Češi chtějí mít právo bránit svůj majetek ... 2

Příspěvek od A(&F) »

... a myslí to vážně ... tedy alespoň já ano ... ;) ... a co Vy ??? ...

... http://play.iprima.cz/videoplayer/262837/all ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Vloupává se Vám někdo do domu ??? ...

Příspěvek od A(&F) »

... a hlídka PČR stále nedorazila ani po dvaceti minutách od nahlášení ??? .... prosím, tak tomu zloději během jeho snahy rozhodně nenadávejte ani nijak nevyhrožujte ( :enaughty: ), protože totiž jinak klidně můžete dostat aj pokutu ... :roll: ... na rozdíl od něj, který zřejmě zůstane nepotrestán ... :bhead: ...

... 12:50 ... http://play.iprima.cz/videoplayer/262835/all ... :blicí smajlík: ... :ewhistle: ...

mmch: ... ta první reportáž je také docela zajímavá ... skupina hluchoněmých zlodějů šla krást kabely přímo ze zdi věznice ... :D :D :D ... :good: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Češi chtějí mít právo bránit svůj majetek ... 2

Příspěvek od poota »

Problém je především v zákonech. Ve většině případů ani advokát nedokáže s jistotou říct, jak případ dopadne, kdo je v právu a kdo bude tedy odsouzen.
Například majetek můžete bránit jenom při bezprostředním ohrožení. Když už zloděj s vaším majetkem prchá, tak vás bezprostředně neohrožuje a vy ho vlastně bezdůvodně napadáte. Takovýchhle nesmyslů máme celou dlouhou a nekonečnou řadu.
Kdysi byl definován poklidný stav a jeho narušitel nesl veškerou odpovědnost za následky jeho narušení. Měl prostě smůlu, ať už byl následek jenom lehké zranění, těžké zmrzačení a nebo smrt. K tomu narušování ho přece nikdo nenutil a vybral si ho sám.
Osobně mám dojem, že naše justice vůbec nestojí o jasné, přesné a přehledné zákony, ze kterých by bylo už předem jasné, "jak to musí dopadnout". Taky je pro ně nebezpečné, aby každý přesně věděl, co si dovolit může a co ne. To by se pak občané mohli o svou bezpečnost starat sami a dokonce se třeba i bránit proti zvůli policie nebo státních orgánů, pokud by jejich chování bylo protizákonné. Byla by to cesta ke zbytečnosti policie i justice, protože pořádek by si občané udržovali sami a nejspíš daleko líp.
Obávám se, že klid a pořádek je to poslední, co by si naši vládci přáli :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vloupává se Vám někdo do domu ??? ...

Příspěvek od poota »

A(&F) píše:.. můžete dostat aj pokutu ... :roll: ... na rozdíl od něj, který zřejmě zůstane nepotrestán ...
Ano, podle zákona je to tak úplně v pořádku, protože až do té doby, než ho soud pravomocně odsoudí, tak je nevinný a vy tím pádem vlastně napadáte bezúhonného občana.
Je to snad tak těžké pochopit? :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Vloupává se Vám někdo do domu ??? ...

Příspěvek od A(&F) »

... :D :D :D :D :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vloupává se Vám někdo do domu ??? ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Průmyslový CO2 minimax po ruce a zmrazit úsměv nafurt. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Hellraiser17
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: sob 18 zář 2010 13:11
Bydliště: kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastičky na zloděje.

Příspěvek od Hellraiser17 »

Zvláštní, ono se řekne majetek... nějaká věc... to přece za život nestojí... Ale proč si sakra nikdo neuvědomuje, že i to blbý auto který vám kradou jste si koupili z vlastních a čím dál hůř vydělaných peněz... Ale podstata tkví v tom, že vy je musíte vydělat, že se musíte vzdát času, resp. života, který přeměníte na hodnoty v práci, když by jste jinak mohli být se svými blízkými a ten život strávit lépe... Když mi tedy bude někdo krást auto, které mě před 5ti lety stálo 50 000 tak mi vlastně nekradě tak úplně auto, ale v důsledku přes 400 hodin života a co si budem povídat, někdy to v té práci musíme přetrpět se chřipkou, jindy to prostě nejde... a to vám kradou... ne věci, ale život... nestačí, že vám ho většina z nich krade přímo na daních, ale ještě si přilepšují bokem... U mě má zloděj jistou sekeru do palice a místo pod ořešákem!!


Svoboda začíná tam, kde končí civilizace řízená penězi...
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Češi kradou i za hranicemi. Díky Schengenu ...

Příspěvek od A(&F) »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Cestující v metru zpacifikovali zloděje ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://praha.idnes.cz/prepadeni-na-smic ... -zpravy_ab ... takhle by to mělo dopadanout pokaždé ... :good: ... :) ...

... a ne, jako v tomto případě ... http://zpravy.idnes.cz/agresivni-napade ... zpravy_kol ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Mé dnešní opětné nasrání ...

Příspěvek od A(&F) »

... ráno přijdu k autu, bylo zamčené, ale po otevření "necvalk centrál" ... vypáčený zámek u spolujezdce + poškozený zámek u kufru + poničené zapalování ... vevnitř to vypadalo, jako by se tam přehnalo stádo bizonů ... :bhead: ... zmizelo pár věcí z výbavy auta + pár osobních věcí + nějakej vercajk + velkej mechanickej hever, atd. .... jo, a také akumulátor ... prvotní vyčíslená škoda je bratru minimálně přes 20 litrů (ve skutečnosti je však mnohem vyšší) ... a k tomu půl dne v :ptrain: ...... tím to bohužel neskončilo ...

... prý jsme nebyli jediní ... dalších 8 řidičů zažilo podobné překvapení, ale zřejmě se toto číslo rozroste, neb někteří další to zatím ještě nezjistili ...

... sekat ruce nebo rovnou střílet !!! ... jelikož to je jediná možnost, protože jinak se z těhle sraček nikdy nevyhrabeme ... :epray: ...


----------------------
PeS: ... zvonění ani SMS z alarmu mi bohužel nepřišlo ...... no nic, vždyť to, že ty ku*vy zlodějský používají rušičky, to už je dávno známá věc ... bohužel se to stalo jejich std. vybavením ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Tertium NON datur“