Newton a jeho zákony

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Ješte jinak

Příspěvek od buky »

Ilem píše:
buky píše: Tohle je logická odpověď? Obyčejné uhýbaní a kroucení.
Tvrdíš že jde o vektorový součet v dané chvíli působícich sil, a že si nějak zapomněl že ak jde o působení sil , tak podle všeobecne uznávaného ZZE je nutná přítomnost energie.
A zas jak obvykle jsem nedostal přímou a logickou odpověď a zvlášť na 2. otázku nedokázal odpovědet zatím ani fundovanej.
Namaloval sis ty síly? Abys mohl tvrdit, že to není logická odpověď?
Malá nápověda: Výsledný vektorový součet sil při zastavení motorů bude stejný, jako kdybys pod záváží hodin jdoucích v gravitačním poli země přišrouboval poličku. Znamená snad přišroubování poličky pod závaží, že zmizela potenciální energie závaží? Rozdíl je pouze v původu působících sil. Se ZZE nemá v tomto případě zastavení hodin nic společného. Obávám se však, že to stejně nepochopíš, protože jsi nepochopil mnohem jednodušší věci. Jak ti mám vysvětlovat síly, které působí v letící kosmické lodi, když jsi nebyl schopen pochopit sílu, kterou působí závaží na desku stolu. Nemíním suplovat tvého učitele fyziky - on je, nebo byl placen za to, aby tě fyziku naučil. Možná špatně.

Navíc, z některých tvých odpovědí mám dojem, že to moc dobře chápeš, ale jen se bavíš tím, že vysíráš. A u toho být nemusím.
Ileme, pri všetkej úcte, ale nemáš pravdu.
Při zrychlující se raketě 9,8 m/s ve vesmíru nahradíš v raketě gravitační zrychlení naší země, proto kyvadlové hodiny pojedou a kyvadlo se bude kývat.
Když dojde palivo (energie), tak přestane účinkovat g v důsledku setrvačního pohybu rakety a proto hodiny přestanou jet a kyvadlo bude mít setrvační pohyb po kružnici a v důsledku tření v ložiskech (uchycení) nakonec taky zastane.
Přitáhování dvou těles ( např.9,8 m/s2) je přirozená vlastnost a k tomu nepotřebuji energii , na rozdíl od rakety.

V podstatě mne uspokojuje že píšeš jen o vektorových součtech sil, neboť já tu energii všude neseru, ale ZZE ano.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ješte jinak

Příspěvek od Ilem »

buky píše: Když dojde palivo (energie), tak přestane účinkovat g v důsledku setrvačního pohybu rakety a proto hodiny přestanou jet a kyvadlo bude mít setrvační pohyb po kružnici a v důsledku tření v ložiskech (uchycení) nakonec taky zastane.
g bude pořád. Co se "ztratí" bude síla. Důkazem toho je, že když raketa nebude dostatečně daleko, spadne zpátky.
Mohl bys mi, prosím vyfotit hodiny, kde se kyvadlo může pohybovat po kružnici. Takovou raritu neznám.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Ješte jinak

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilem píše:Takovou raritu neznám.
Ale Ileme,

Jak, že je rotující perpentykl rarita? Co takhle třeba vrtule od Messerschmita? Tu když uvážeš na rumpál a ojnici podvlíkneš pod pivovarským vozem štědře namazaným čerstvým máslem se škvarkama, ta ti nadělá takový práce, že to nespočítá ani šestá švýcarská námořní brigáda kulometného lukostřelectva. To je přesně jak to ten Newton myslel a Buky vidí, akorát že nevidí, že to vidí.

Tahle diskuze není ani surrealistická. Škoda bitů.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Kyvadlo

Příspěvek od buky »

Ilem píše:
buky píše: Když dojde palivo (energie), tak přestane účinkovat g v důsledku setrvačního pohybu rakety a proto hodiny přestanou jet a kyvadlo bude mít setrvační pohyb po kružnici a v důsledku tření v ložiskech (uchycení) nakonec taky zastane.
g bude pořád. Co se "ztratí" bude síla. Důkazem toho je, že když raketa nebude dostatečně daleko, spadne zpátky.
Mohl bys mi, prosím vyfotit hodiny, kde se kyvadlo může pohybovat po kružnici. Takovou raritu neznám.
Ale ta raketa bude dostatečně daleko a po vypnutí motorů bude mít raketa vlastní setrvační pouť vesmírem.
Mluvil jsem o kyvadlových hodinách a kyvadle.
Ak jde o kyvadlo (ne o kyvadlové hodiny)tak má proto kývavej pohyb, proto že se vychyluje od těžiště působení g, když bude chybět, tak bude mít setrvační pohyb po kružnici.
Chybějící g se dá pěkně napodobnit na orbitální stanici, ťukneš do kyvadla a bude mít setrvační pohyb po kružnici, když bude přítomné g, tak bude mít setrvační pohyb ve vychýlení od těžiště g - kývaní.

Má to logiku nebo ne!


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyvadlo

Příspěvek od Ilem »

buky píše:
buky píše:
Ilem píše:g bude pořád. Co se "ztratí" bude síla. Důkazem toho je, že když raketa nebude dostatečně daleko, spadne zpátky.
Mohl bys mi, prosím vyfotit hodiny, kde se kyvadlo může pohybovat po kružnici. Takovou raritu neznám.
Ale ta raketa bude dostatečně daleko a po vypnutí motorů bude mít raketa vlastní setrvační pouť vesmírem.
Mluvil jsem o kyvadlových hodinách a kyvadle.
Ak jde o kyvadlo (ne o kyvadlové hodiny)tak má proto kývavej pohyb, proto že se vychyluje od těžiště působení g, když bude chybět, tak bude mít setrvační pohyb po kružnici.
Chybějící g se dá pěkně napodobnit na orbitální stanici, ťukneš do kyvadla a bude mít setrvační pohyb po kružnici, když bude přítomné g, tak bude mít setrvační pohyb ve vychýlení od těžiště g - kývaní.

Má to logiku nebo ne!
Mluvil jsi o kyvadle na zemi a o kyvadlových hodínách v raketě. Aspoň by sis mohl pamatovat to, co píšeš sám. Se zbytkem souhlasím, jen nechápu, proč z toho vyvozuješ neplatnost ZZE.

Buky, je to tak. Pokud si definuješ vlastní pojem energie - už dávno jsem navrhoval název Bukyrgie, která bude jen to, co hoří a všechno ostatní budou jen působící síly bez energie, předěláš pár fyzikálních vzorečků- vytvoříš fyzikální model reality, který může fungovat a který dokáže popsat všechny fyzikální děje klasické fyziky. Jen to nenazývej energií, protože ta už je definována jinak a všechny vztahy a výpočty na ní založené fungují.
Stejně tak bych já mohl prohlásit, že energie je jen to , kde působí nějaká síla. Co je hoření za energii? I když spálím v kamnech vagon uhlí, kamna se nepohnou ani o milimetr. Takže tam žádná energie není. Můžu si takhle vytvořit celý funkční fyzikální model reality, ale už tu moji energii nemůžu nazývt energií, ale nazvu ji dejme tomu Ilemgie. Jen pro zajímavost, když sečtu množinu Bukyrgií a množinu Ilemgií, dostanu energii podle Newtona. Chápeš to?


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kyvadlo

Příspěvek od martin11 »

Ilem píše:
buky píše:
buky píše:
Ale ta raketa bude dostatečně daleko a po vypnutí motorů bude mít raketa vlastní setrvační pouť vesmírem.
Mluvil jsem o kyvadlových hodinách a kyvadle.
Ak jde o kyvadlo (ne o kyvadlové hodiny)tak má proto kývavej pohyb, proto že se vychyluje od těžiště působení g, když bude chybět, tak bude mít setrvační pohyb po kružnici.
Chybějící g se dá pěkně napodobnit na orbitální stanici, ťukneš do kyvadla a bude mít setrvační pohyb po kružnici, když bude přítomné g, tak bude mít setrvační pohyb ve vychýlení od těžiště g - kývaní.

Má to logiku nebo ne!
Mluvil jsi o kyvadle na zemi a o kyvadlových hodínách v raketě. Aspoň by sis mohl pamatovat to, co píšeš sám. Se zbytkem souhlasím, jen nechápu, proč z toho vyvozuješ neplatnost ZZE.

Buky, je to tak. Pokud si definuješ vlastní pojem energie - už dávno jsem navrhoval název Bukyrgie, která bude jen to, co hoří a všechno ostatní budou jen působící síly bez energie, předěláš pár fyzikálních vzorečků- vytvoříš fyzikální model reality, který může fungovat a který dokáže popsat všechny fyzikální děje klasické fyziky. Jen to nenazývej energií, protože ta už je definována jinak a všechny vztahy a výpočty na ní založené fungují.
Stejně tak bych já mohl prohlásit, že energie je jen to , kde působí nějaká síla. Co je hoření za energii? I když spálím v kamnech vagon uhlí, kamna se nepohnou ani o milimetr. Takže tam žádná energie není. Můžu si takhle vytvořit celý funkční fyzikální model reality, ale už tu moji energii nemůžu nazývt energií, ale nazvu ji dejme tomu Ilemgie. Jen pro zajímavost, když sečtu množinu Bukyrgií a množinu Ilemgií, dostanu energii podle Newtona. Chápeš to?
...bodík.....martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Kyvadlo

Příspěvek od Dvell »

Ilem píše: když sečtu množinu Bukyrgií a množinu Ilemgií
A když tu chorobu chytíš nepomůže ti už ani svěcená voda :-D

Hmm zdá se že se někam dostáváme, jen někteří tvrdošíjně odmítají.. přesně jak bylo řečeno vypadá to že Buky dobře ví ale jen reje.

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Kyvadlo

Příspěvek od buky »

Ilem píše:
Buky, je to tak. Pokud si definuješ vlastní pojem energie - už dávno jsem navrhoval název Bukyrgie, která bude jen to, co hoří a všechno ostatní budou jen působící síly bez energie, předěláš pár fyzikálních vzorečků- vytvoříš fyzikální model reality, který může fungovat a který dokáže popsat všechny fyzikální děje klasické fyziky. Jen to nenazývej energií, protože ta už je definována jinak a všechny vztahy a výpočty na ní založené fungují.
Stejně tak bych já mohl prohlásit, že energie je jen to , kde působí nějaká síla. Co je hoření za energii? I když spálím v kamnech vagon uhlí, kamna se nepohnou ani o milimetr. Takže tam žádná energie není. Můžu si takhle vytvořit celý funkční fyzikální model reality, ale už tu moji energii nemůžu nazývt energií, ale nazvu ji dejme tomu Ilemgie. Jen pro zajímavost, když sečtu množinu Bukyrgií a množinu Ilemgií, dostanu energii podle Newtona. Chápeš to?
Ileme chápu, ale nesouhlasím.
Nemužem si to přispůsobovat jak se nám to hodí a jak nám to vyhovuje a přitom ignorovat přírodní zákony, které se nedají obelhát.
Ignorování přírodních zákonů pak vede k nesmyslu jako je E=mc2.

Spomínáš kamna a vagon spáleného uhlí. Oni se opravdu nepohnou protože jsi nevyužil vzniklé teplo k práci. Stačí použít Sterlingův motor a můžeš si z kamen udělat autíčko a povozit se.

A k zachování tepla, všechny experimenty které dokazují zachování tepla "energie" jsou brak, a to z jediného důvodu, nacházíme se v sluneční soustavě kde zdrojem tepla představuje fuze vodíka - helia = energie.
Když slunce přestane produkovat teplo, tak potom bude následovat teplota blízká absolutní nuly.
Žádne teplo, které se na naši planetě vyprodukovalo se nezachovává a ani to nemáte šanci dokázat.
A proto nemáte ani šanci nevyužité teplo např. z kamen znovu použít na pohyb.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyvadlo

Příspěvek od Ilem »

buky píše:
Ileme chápu, ale nesouhlasím.
Nemužem si to přispůsobovat jak se nám to hodí a jak nám to vyhovuje a přitom ignorovat přírodní zákony, které se nedají obelhát.
Ignorování přírodních zákonů pak vede k nesmyslu jako je E=mc2.

Spomínáš kamna a vagon spáleného uhlí. Oni se opravdu nepohnou protože jsi nevyužil vzniklé teplo k práci. Stačí použít Sterlingův motor a můžeš si z kamen udělat autíčko a povozit se.

A k zachování tepla, všechny experimenty které dokazují zachování tepla "energie" jsou brak, a to z jediného důvodu, nacházíme se v sluneční soustavě kde zdrojem tepla představuje fuze vodíka - helia = energie.
Když slunce přestane produkovat teplo, tak potom bude následovat teplota blízká absolutní nuly.
Žádne teplo, které se na naši planetě vyprodukovalo se nezachovává a ani to nemáte šanci dokázat.
A proto nemáte ani šanci nevyužité teplo např. z kamen znovu použít na pohyb.
Dokud nepochopíš Newtona, nesnaž se pochopit Einsteina. Je to stejné, jako kdybys chtěl počítat integrály a derivace a přitom neznal malou násobilku.
Teplo na planetě se nezachovává. Dříve, či později skončí všechno ve vesmíru. To se dá dokázat, tak nevím, proč bych se snažil dokazovat opak.

Mimochodem, nejsi občanským povoláním politik? Dokonale umíš vyzobat to, co se ti hodí, překroutit podle sebe a zbytek ignorovat.


"Dum spiro spero"
Ciceron
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Newton

Příspěvek od buky »

Právě ZZE Newtonovu fyziku zhovaďuje.

Teleso zotrváva v pokoji alebo v priamočiarom zotrvačnom pohybe, kým nie je nútené vonkajšími silami svoj pohybový stav zmeniť.
Napr. míč který leží v pokoji na vodorovné podložce, se začne pohybovat, když do něj kopnu. Jinak zůstane v pokoji.

ZZE nerozeznává jestli jde pouze o působení sil, ale pohyb znamená automaticky energii a potom se dál proměňuje na jinou energii, nevzniká ani nezaniká a přitom neexistuje experiment, který to dokazuje.
ZZE je obyčejná nelogická habaďúra.

S tím politikem si mně pořádně zdegradoval :D


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Newton

Příspěvek od Ilem »

buky píše:
ZZE nerozeznává jestli jde pouze o působení sil, ale pohyb znamená automaticky energii a potom se dál proměňuje na jinou energii, nevzniká ani nezaniká a přitom neexistuje experiment, který to dokazuje.
ZZE je obyčejná nelogická habaďúra.
Byly provedeny tisíce pokusů v mnoha světových laboratořích, které to dokázaly. Já ti to experimentem nedokážu, protože nejsem vybaven na to, abych vytvořil izolovanou soustavu. Ale v laboratořích to není problém a dokonce i v některých školních laboratořích se mnohé z těchto důkazů provádějí. Vrať se do školy.


"Dum spiro spero"
Ciceron
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Newton

Příspěvek od StepanPepan »

Ilem píše:... Vrať se do školy.
Tuhle radu podepisuji. Pořád mám pocit, že diskuze s Bukym jsou stejně beznadějné, jako pokoušet se naučit komponovat někoho, kdo nezná ani noty.

Znovu opakuji svojí prosbu, aby byly všechny příspěvky počínaje (čt 03 červen 2010 8:23) odstraněny z tohohle vlákna a bylo pro ně vytvořeno vlákno nové.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Newton

Příspěvek od buky »

Ilem píše:
buky píše:
ZZE nerozeznává jestli jde pouze o působení sil, ale pohyb znamená automaticky energii a potom se dál proměňuje na jinou energii, nevzniká ani nezaniká a přitom neexistuje experiment, který to dokazuje.
ZZE je obyčejná nelogická habaďúra.
Byly provedeny tisíce pokusů v mnoha světových laboratořích, které to dokázaly. Já ti to experimentem nedokážu, protože nejsem vybaven na to, abych vytvořil izolovanou soustavu. Ale v laboratořích to není problém a dokonce i v některých školních laboratořích se mnohé z těchto důkazů provádějí. Vrať se do školy.
Energie nemá skupenství, není to látka a nedokážeš její přítomnost, zachování ani proměnu na jinou energii dokázat žádným experimentem.
To je můj závěr po více než ročném učení, zaměřená na tému: Energie.

Pro Stepan Pepan: Tohle vlákno má název - Věda a pavěda, nech každého posoudit jestli, to co tu píšu má spoločné něco z vědou, anebo z pavědou.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Newton

Příspěvek od Ilem »

buky píše:
Energie nemá skupenství, není to látka a nedokážeš její přítomnost, zachování ani proměnu na jinou energii dokázat žádným experimentem.
To je můj závěr po více než ročném učení, zaměřená na tému: Energie.
A síla má skupenství? Nebo teplo? Tlak? Napětí? Proud? Výška? Dráha?.......


"Dum spiro spero"
Ciceron
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Newton

Příspěvek od buky »

Ilem píše:
buky píše:
Energie nemá skupenství, není to látka a nedokážeš její přítomnost, zachování ani proměnu na jinou energii dokázat žádným experimentem.
To je můj závěr po více než ročném učení, zaměřená na tému: Energie.
A síla má skupenství? Nebo teplo? Tlak? Napětí? Proud? Výška? Dráha?.......
Fyzikální veličiny dokážu z měřit, a tak dokázat jejich existenci.

Jak chceš dokázat existenci potenciální a kinetické energie při kyvadle.


Odpovědět

Zpět na „Universum“