Boží Mlýny

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... jo, a tady máš ještě info k tej chobotnici a další podobným podvodn(í/ý)m tvorům, co "umějí" měnit barvu ... :color: ... http://www.osel.cz/index.php?clanek=2311 ... :dknow: ...
:laugh: :laugh: :laugh: 5 minut reality místo čtení brakové literatury by snad mohlo stačit :pivko: a kdyby ne, tak takhle :roll: Nějaké zrcadlo.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:... 5 minut reality ...
... mno, ... co k tomu říct ... :? ... fakt Slávo moc nechápu, proč se mě mermomocí snažíš "zesměšnit", když přitom víš, že patřím (/patřil jsem) k "potápkám" ... :dknow: ... ... a chobotnic "naživo" jsem v mořích celého světa během těch cca 27 odpotápěnejch let možná viděl mnohem víc, než Ty jsi jich dnes shlédl na Youtube ...... tudíž mám aj poměrně dobrou povědomost o tom, co všechno tito úžasní tvorové dokážou (a nejen co "kamufláže" se týče) ...

... ten "oslovskej odkaz" jsem Ti sem dal pouze z toho důvodu, protože je hodně zajímavej a vysvětluje některé další okolnosti "barvoproměny" vodních živočichů, kterou nelze vysvětlit ničím jiným ...

... no nic / tak nic ...... možná jsem jen "víc outlocitnej", přičemž Tys to ale myslel úplně jinak, než jak jsem si to následně vysvětlil ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: fakt Slávo moc nechápu, proč se mě mermomocí snažíš "zesměšnit", když přitom víš, že patřím (/patřil jsem) k "potápkám"
Co k tomu říct? Snad to, že tu nejsme sami a ne každý je potápka, včetně mě. Pokud si tohle chceš brát nějak osobně, je to tvá volba, ne moje. Videa jsem vyhrábl protože:

a) Oslovský odkaz ukazuje fotku, která by mohla budit dojem, že jde skutečně o nějaké zrcadlení, což nelze samozřejmě díky ostrému úhlu na hřbetě scuttlefish vyloučit vzhledem k hladkému povrchu scuttlefish a nejspíše i nějakému tomu slizu a je nesmírně zavádějící a očividně vybraná, aby podpořila jakousi teorii zrcadlení.
b) Dále je dost rozdíl si něco vybavovat z paměti a mít možnost se na něco dívat, popřípadě si přehrát, i zastavit, a sledovat v reálném přítomném čase, jak to vypadá a co se děje a ve který moment.
A(&F) píše: ... ten "oslovskej odkaz" jsem Ti sem dal pouze z toho důvodu, protože je hodně zajímavej a vysvětluje některé další okolnosti "barvoproměny" vodních živočichů, kterou nelze vysvětlit ničím jiným ...
Docela by mne zajímalo, co vlastně vysvětluje a rád se nechám poučit. Vím ale, že nevysvětluje:

a) Barevnou proměnlivost, tedy především schopnost měnit barvy podle vlastního uvážení chobotnice v momentě, kdy se chobotnice rozhodne. To ani nemluvě o scuttlefish, která aj v případě nutnosti jaksi pokožkou bliká.

b) Pokud by mělo jít o nějaké zrcadlení, byli by tito tvorové prvními zrcadly, které dovedou zrcadlit to, co je jaksi za zrcadlem, a ne to, co je více méně před ním.

c) I kdyby mělo jít o schopnost buněk pokožky perfektně odrážet světlo (obraz okolí), z videí je očividné, že případná odrazivost by byla jednak nějak regulována individuálně, buňka od buňky, a jednak nějak směrově a to za roh. Jsem schopen připustit možnost, že chobotnice je schopna regulovat změny barvy pokožky změnou indexu transformace spektra vlnových délek světla tou kterou buňkou, místo okamžitými změnami pigmentace. Dokonce bych řekl, že vzhledem k rychlosti, kterou to dokáže, je takový princip daleko pravděpodobnější než princip přesouvání barviv pigmentace. (To ale jen prohlubuje problém s teorií náhodných mutací vedoucích k evoluci.) Jenže to již nemluvíme o principu zrcadlení, ale o něčem podstatně sofistikovanějším. Na druhé straně, oko dokáže taky zajímavé věci a vzhledem k tomu, že alespoň chobotnice má jaksi roztroušený mozek a to i po chapadlech a velice obdivuhodnou schopnost řešení problémů, nelze vyloučit možnost, že skutečně dovede měnit nejen index lomu světla na svém povrchu, ale i libovolně měnit vlnovou délku světla z jakéhokoliv spektra na jakékoliv spektrum a to dle své vůle.

d) Osobně se nepřikláním k názoru, že je lepší mylné vysvětlení, než žádné vysvětlení. Z toho, co na videích vidím, je vysvětlování nějakým zrcadlením dle článku v Oslu fyzikální nemožností. Jak to je ve skutečnosti se nechám radši překvapit.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od Magneto »

K tématu chobotnic a barvoměny doporučuji vřele všem zainteresovaným prostudovat tento materiál:

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Stro ... chobotnice

Zdraví :pivko:

Magneto


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše: ... Barevnou proměnlivost, tedy především schopnost měnit barvy podle vlastního uvážení ...
Perfektně a vědomě ovládaná pigmentace pokožky některými hlavonožci, snad nejsnáze přirovnatelná k principu LCD, i když jde o poněkud jiné provedení a je toho víc, včetně schopnosti měnit topologii pokožky. (Anglina) Pravděpodobnost vývoje takového zařízení náhodnými mutacemi je přirovnatelná k očekávání, že pokud necháme kočku mňoukat milionkrát po pěti minutách, zamňouká nám jednou Apasionátu. To ani nemluvě o "odborném" tvrzení, že jsou tito tvorové barvoslepí (anglina)

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Pravděpodobnost vývoje takového zařízení náhodnými mutacemi je přirovnatelná k očekávání, .......
... proč by ne, když je dispozici více jak půl miliardy let ... :ewhistle: ...

... mmch, chobotnice je jedním z nejinteligentnějších tvorů na této planetě ... pokud by hlady neumíraly těsně po narození svých potomků (o které se starají až do poslední chvíle) a byly by schopny další generaci předat své nabyté znalosti, tak nejspíše nejen v podmořské říši by to dnes vypadalo úplně jinak ...

... Anri ...

PeS: ... jinak, kam se hrabe "Apasionáta" i na zcela obyčejnou životaschopnou buňku ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... proč by ne, když je dispozici více jak půl miliardy let ...
:) Kdyby nic jiného
https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... AD#p108302
Další https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... AD#p126729 bod (f)

http://qccsa.org/the-end-of-long-age-ra ... ic-dating/
Jde o radiometrická měření povětšinou několika metodami současně mimo uhlíkové C14. Hlavně proto jsou některé údaje stáří danné velikým rozmezím. Veliká rozmezí ale také vyplývají z testování rozdílných vzorků ze stejného lávového pole jednou metodou. Malá rozmezí jsou standartní arbitrárně připuštěné tolerance plus mínus cca 5% a takto i uváděné.

1) Mt. Etna – erupted 2100 years ago, but rocks were dated 25 million years ago.
2) Sunset Crater, Northern Arizona – erupted in 1065 AD, but rocks were dated 200,000 years old.
3) Lava flows at Mt. Ngaurhoe, New Zealand – erupted in 1949, 1954, but rocks dated 275,000 yrs old.
4) Hualalai basalt, Hawaii erupted 200 years ago, but rocks were dated 1.4 to 22 million yrs old.
5) Mt. Etna basalt, Sicily, erupted in 1971, but rocks were dated 140,000 to 350,000 yrs old.
6) Mount St. Helens erupted in 1980, but rocks were dated up to 2.8 million years old.

1) Mt. Etna – erupce před 2100 roky, ale kámen z této erupce datoval 25 millionů let.
2) Sunset Crater, Severní Arizona – erupce v roce 1065, ale kámen z této erupce datoval 200 000 let.
3) Mt. Ngaurhoe, Nový Zealand – erupce roku 1949 a 1954, láva datovala 275 000 let.
4) Hualalai basalt, Hawaii – erupce před 200 roky, ale kámen této erupce datoval 1.4 až 22 millionů let
5) Mt. Etna basalt, Sicílie, erupce v roce 1971, ale kámen z této erupce datoval 140,000 to 350,000 let.
6) Mt. St. Helens (US) – erupce v roce 1980, ale kámen z této erupce datoval až 2.8 millionů let.


Zkus se poohlédnout, do jaké míry tvé závěry vyplývají ze snůšek nepotvrzených teorí, které jsou stejně divokými spekulacemi jako placatá Země, obsahující tolik proměnných a odhadů, že jsou prakticky použitelné pouze k oblbování důvěřivé populace a udržování statusu oblbovačů a jejich životních stylů.

http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_fish
Podívej se třeba na létající ryby, jimž se vyvinuly ploutve natolik, že jsou schopné plachtit až 400m. Fosílie prý až 250 miliónů let staré, ale ne příbuzné dnešním létajícím rybám, jejichž předci prý datují před maximálně 65 milionů let. No a furt z nich nejsou "sýkorky" a ty starší dokonce vyhynuly.

Tím chci říct, že náhodná mutace by musela proběhnout najednou a kompletně, aby byla tvorovi něco platná. V podstatě by se "kryse" musela náhodnou mutací vytvořit letuschopná křídla se vším, co s tím souvisí, včetně schopnosti navigovat ve vzduchu, aby "krysa" mohla ocenit, že je z ní "netopýr". Bez toho je mutace k ničemu a tvor s nedostatečně vyvinutou mutací nutně není zvýhodněn, ale znevýhodněn a to už proto, že se běžně stává obětí, či vyvržencem svého druhu. To je přesně to, na co poukazoval už Darwin.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od Milenium »

Pánové, to se nedá vůbec číst, to by jeden umřel vyčerpáním.

Mé ego se už nemůže na ta vaše dívat, kdybych ho měl už kompletně pořešené nepsal bych to, kdyby jste ho měl vyřešené jeden z vás, nemuselo by se tu to mé předvádět.

Dobrou


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Follow the white rabbit ... knock, knock, Neo ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Zkus se poohlédnout, do jaké míry tvé závěry vyplývají ze snůšek nepotvrzených teorí, které jsou stejně divokými spekulacemi jako placatá Země, ....
... :laugh: ... :roll: ...
Slavek Krepelka píše:No a furt z nich nejsou "sýkorky" a ty starší dokonce vyhynuly.
... a to má být jako relevantní argument ??? ...
Slavek Krepelka píše:Tím chci říct, .......
... nesouhlasím ...

... sry, je mi líto, ale končím s touto diskuzí ... z mého pohledu začíná být ztrátou času ... alespoň pro mne ano ...

... :bye: ... Anri ...

-----------------
PeS: ... většina námi využívaných "léčivých látek z rostlin" jsou opravdu jejich odpadními metabolity, jelikož zástupci flóry opravdu nemají vylučovací systém :ptrain: , tak jak jej chápeme u vyšších zástupců fauny ...
(pozn: ... porovnej si u kytek vstupní a výstupní bilanci látek a energií ...... a hned Ti to bude jasné ... :) )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od A(&F) »

Milenium píše:Mé ego se už nemůže na ta vaše dívat, kdybych ho měl už kompletně pořešené nepsal bych to, kdyby jste ho měl vyřešené jeden z vás, nemuselo by se tu to mé předvádět.
... :ethink: ... tak to seš teda ale pěknej egoista ...

... i když vlastně asi spíše "masochista", ... když čteš tyhle naše příspěvky ... :laugh: :laugh: :laugh: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od Milenium »



Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od poota »

Jó, kdyby to tak chtělo být opravdu takhle jednoduché :epray:
To by se mi líííbilo!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od Milenium »

"O křesťanství a o možnosti jeho očištění"
Povídání o duchovních a energetických záležitostech. O křesťanství a církvi, o Kristu a podstatě skutečného původního křesťanství. Pravda podáno poněkud peprně okořeněným slovníkem, ale velmi přímé a výstižné.
Tato čtvrtá část zcela postačuje, je v ní řečeno mnohé i z těch předcházejících, ale kdo chce může vyhledat i je.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od Milenium »

Ta předešlá záležitost nebyla ze zcela nejvyšších pater duchovna, toto už je ale zdá se nejvyšší level vnímání světa.
Vy již jste na duchovní cestě doporučuji stažení knížky.
http://passlabsxa.blog.cz/1502


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Boží Mlýny

Příspěvek od Milenium »

http://zena.centrum.cz/deti/zajimavosti ... =obrazok_4


Nevím kam s tím, případně to přesuňte.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Odpovědět

Zpět na „Universum“