Aktuálně: Probíhá přechod na novou verzi fóra. Postupně bude upravován vzhled a funkčnost fóra. Nahlaste prosím nalezené chyby...

Zničí příchod VE stávající společnost ?

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Mamut
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29 bře 2006 8:41

Zničí příchod VE stávající společnost ?

Příspěvek od Mamut »

vlákno čisté - poo.

OZE něco poznání a zkušeností z vlastní kapsy.
Ahoj všem průkopníkům.
Alternativní zdroje,věc dlouho zkoumaná.No v případě naší země si myslím,že nejrychlejší cesta je asi biomasa,alespoň prozatím.Představa mnoha malých zdrojů na OZE v blískosti obcí,které by produkovali el.en. a teplo a ještě se při tom zaměstnalo dost lidí,nemluvě o využitých zemědělských plochách a vyčištěných lesích,není tak zcela nereálná.Ale kdo to zorganizuje,kdo bude financovat atd?Měl by to být zájem státu,všichni ale víme jak to u nás funguje,na jedné straně dotace na výrobu zelené energie a na druhé stádo byrokratů,kteří zatlučou do země jakýkoliv reálný pokus se energeticky alespoň částečně osamostatnit.Je lepší vyhodit sto miliard za jadernou elektrárnu než možná daleko méně peněz do rozvoje OZE co myslíte?Nebo alespoň udělat jednoduché zákony a snadná pravidla pro realizaci těchto zdrojů.To co tady píši,nejsou žadné terorie,ale praxe,kterou jsem zažil a zažívám na vlastní kůži.Ale jak to začalo:
jedna z věcí,kterou bych rád změnil a asi nejen já,jsou vysoké účty za elektriku.No vodík je bezva,sám do možností jeho výroby také trochu začínám pronikat.Fakt je ale ten,že v dobách nedostatku paliv,za druhé světové se jezdilo na dřevoplyn.Jezdit na něj dnes je dost nereálné,ale vyrábět el.ve stacionárním motoru(společně s teplem)už k realitě daleko nemá.Tak jsem to zkusil a začal zkoumat možnosti jak na to.Když to uměli naši dědové,tak proč ne my.Máme přece mnohem větší možnosti než oni,jak po stránce materiálů,tak i řídících systémů atd.Nebudu popisovat cestu od dřeva,sena a jiné biomasy ke kilowatům,fakt je ale ten,že v současné době mám k dispozici funkční,odzkoušené zařízení,které to dokáže.Momentálně dolaďuji regulaci,pomalu ale jistě(s ohledem na můj čas a omezné finanční možnosti)se také snažím celé zařízení zautomatizovt tak,aby mi stačila jednodení pouze kontrolní návštěva a pak to pustím"do světa."A protože v okamžiku,kdy jsem chtěl větší část produkce el.energie dodávat do sítě,jsem hned"dostal přes prsty"v podobě šílených pravidel pro tuto možnost,tak si budu vyrábět el.sám pro vlastní potřebu.Je fakt,že je třeba si vyrábět palivo,(ale alespoň si protáhnu kostru ne,nemusím platit za fit centrum).Jen nevím jak ji efektivně akumulovat.A tady se nabízí možnost využití vodíku.To by pro začátek stačilo,tak se mějte a zas někdy tady.
Čau.


Uživatelský avatar
Rival
Hlavní admin
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 181 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Obdiv :-)

Příspěvek od Rival »

Líbí se mi Tvůj příspěvek. Jistě je za celým Tvým systémem spousta práce a přemýšlení... Myslím, že nejen mne by zajímaly podrobnosti. Určitě by bylo fajn, kdybys připojil i pár fotek. Třeba ve fotogalerii. Ať už v Osobní galerii nebo v sekci Obrázky k tématu. Také je možné uveřejnit fotky i v tomto tématu. Možná bychom pak mohli i v něčem poradit :).


Rival
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

dřevoplyn

Příspěvek od jeff »

Zdravím Tě, Mamute!
Podobně, jako Rivalovi se mi Tvoje myšlenka velice líbí. Před nějakými třemi roky jsem se s tím také chtěl zabývat, mám přibližnou představu, kolik si do takového zařízení musel investovat energie, času i peněz. Nakonec jsem od toho musel upustit k vůli lokalitě, kde bydlím, kde nemám dostatek prostoru na skladování a přípravu takového množství dřeva. Ale věřím, že se zanedlouho zase na ten dřevoplyn bude jezdit. 3kg dřeva nahradí 1l benzínu a když dřevo dojde, sjede se z D1 do lesa, doplní se a jede se dál. Taková romantika by se mi líbila! Jenom by za chvíli okolo silnic nebyl kousek suchého dřeva.
O tom akumulování energie do vodíku to není tak růžové. Na tomto webu se řeší výroba vodíku pomocí frekvenčního rozkladu za minimální spotřeby vstupní energie. Teď tu máme trochu zmatek, ale doufám že se to brzy zase stabilizuje.
Tak zatím ahoj!

Jeff


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2442
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 470 poděkování
Dostal: 211 poděkování

akumulátor

Příspěvek od lajos »

V americkém baráčku ukládají energii do sklepa, do betonového(tunová záležitost)setrvačníku uložené svisle na ložiskách, dosahujou slušné otáčky a na ose mají motorgenerátor.


Uživatelský avatar
Rival
Hlavní admin
Příspěvky: 1062
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 181 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zničí příchod VE stávající společnost ?

Příspěvek od Rival »

V poslední době pozoruji na našem fóru skrytou palčivost této zde dosud neřešené otázky. Sám jsem na toto téma absolvoval již několik diskusí... Jedni jsou "tajemní a jen naznačují", že volná energie by měla být jen pro ty, kdo jsou schopni ji plně pochopit a následně si zařízení poskytující tuto energii i vlastnoručně postavit. A to vše s odůvodněním, že "ostatní společnost" ještě není na příchod VE dostatečně připravena (morálně nedospěla). Další tvrdí, že tato energie tu měla být už dávno a tudíž každý "kdo ví a neřekne", se vlastně podílí na momentálním neutěšeném stavu dnešní společnosti a celé planety zároveň. Ostatní názory se pohybují někde mezi ...

Zkusme tedy probrat, co se stane, když někdo z nás bude úspěšný a své poznání v dobré víře nezištně zveřejní ... napřed si ale ve zjednodušené formě rozeberme něco málo o způsobu fungování naší "vyspělé" společnosti. Jednou z páteří každého státu jsou daně. Z těchto se kromě platů mocných a "jejich"... tedy, vlastně "našeho" státního aparátu financuje i chod celé společnosti (např. fungování sociální sféry, infrastruktury atd). Jednou z nejzajímavějších daní, kterou nás stát "oblažuje" je daň spotřební. Tiše a "nepozorovaně" nás provází na každém kroku. Je "nenápadně" skryta ve všem, co si koupíme či používáme. Pouvažoval někdo z Vás, k čemu dojde, když stát přijde o příjmy z této daně? Co se vlastně začne dít a jak to postihne celou společnost? Pojďme se tedy nad tím společně zamyslet a zkusit navrhnout, jak s co nejmenšími možnými ztrátami využít dosud nevyužitého potenciálu VE.

… pro nás, ... pro všechny, ... pro budoucnost ...


Rival
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4205
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zničí příchod VE stávající společnost ?

Příspěvek od Palo »

Jde o to Rivale, čemu říkáš "stávající společnost"

Je to:

- civilizace?
- lidé na planetě?
- základní funkce společnosti (obchod, prodej, ekonomika)?
- týká se to celého světa, nebo jen "civilizovaných částí"?
- USA a to co se k něm hlásí?
- jsou to energetické společnosti?
- banky?

Může se stát, že tomu dáme na prdel tak, že na nás pošlou viry (proč viry? Ty přece na nikoho neukazují), a ty pozabíjí lidstvo, protože tamti vysoce postavení řeknou: "Když nemůžeme vládnout my, tak nikdo!!!"

...to je taky důvod, proč jdu do koloidu...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4205
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zničí příchod VE stávající společnost ?

Příspěvek od Palo »

Jeden informační zdroj říká toto:

"Budeme sbírat to, co z lidstva zbylo do roku 2030"...

Víc o tom nevím, nebo líp řečeno o tom víc vědět nemám...
Takže vlastně řečeno: Po roce 2030 by tu na planetě neměl být už žádný člověk...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
ExIt

re

Příspěvek od ExIt »

Nezničí, protože až přijde čas i toto bude zdaněno :oops:


Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4205
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Palo »

I to by se mohlo stát... ...aneb plaťe za to, že žijete!


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 53 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jak?

Příspěvek od Merlin »

Ta věc, co se musí vyvinout z toho, co tady už je, musí být nesmírně prostá a způsob jak funguje pochopitelný všem. Nebude to zařízení v řádu kilowat, ale něco, co poslouží jako pomůcka k dalšímu rozšiřování. Paralelně s tím pak půjde další vývoj.

Jde o učení, ne o "training in science" - tréning ve fyzice. Ten je dobrý pro tupé Američany a ostatní ovce. V podstatě jde o to našlapat jim do hlavy tolik, aby byli schopni zapnout televizi, nestrkali hřebík do zásuvky a nezapálili si barák nad hlavou. To je ten jejich "tréning"...

Tato věc má šanci se nezadržitelně rozšířit jen tehdy, pokud bude jednoduchá jako lihový vařič. Jakmile je potřeba zvládat elektroniku a podobné obory, zůstane to vyhrazeno jen některým, anebo firmám, které z toho udělají "raketové inženýrství" odrazující všechny případné zájemce o vlastní výrobu. TOTO se NESMÍ stát. A proto, alespoň za sebe, trvám na nutnosti: a) vyvinout jednoduchou základní jednotku, b) široce rozšířit její užívání (jako kdysi krystalky) a teprve potom, až všichni uvidí, že to funguje a jak snadné je to napodobit a lidé tím dosáhnou jisté zralosti, vypustit do světa upgrade.

Prozatím se jako nejjednodušší jeví JC, ale ta není vhodná k topení. Zatím. Ale přesto už je patrná mohutná dezinformační akce, která na tuto prostou záležitost nakydala bahno duchařiny, a tím odradila spoustu lidí, kteří mají potenciál na potřebný výzkum. Když jsme v ART uvažovali co všechno prověřit, spadla JC, kvůli shora uvedeném důvodu se stolu... Dnes je jasné, že to byla chyba. Mohli jsme být mnohem dál.

Další obdobnou technologií je GEET. Paul Pantone se ale dopustil těžké chyby - svůj vynález patentoval, a pak se oficiální cestou pokusil o jeho komerční využití. A hned nastal průšvih. Nařčení z podvodu, věznění, nucené pozorování v psychiatrické léčebně... atd. Obvyklé schema. A to má štěstí, že ho nechávají naživu... GEET má potenciál (viz vlákno k tématu) a mám pocit, že Pantone ani netuší - anebo to neříká - jak ta věc doopravdy funguje!

Dále je tady Kanarevův generátor. Dal jsem tam fotku. Podstatné není to, co svítí, ale nenápadná roura vedle toho! Funguje jako JC nebo GEET - jiný přístup, stejný princip. Kanarev ukazuje jak se tím dá topit, případně provádět disociaci vody...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 53 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Merlin »

Palo píše:
ExIt píše:Nezničí, protože až přijde čas i toto bude zdaněno :oops:
I to by se mohlo stát... ...aneb plaťe za to, že žijete!
Mohlo? A co děláme dnes?! Takové odvody neměli ani středověcí nevolníci! Ti odvedli max. 25%!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 53 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zničí příchod VE stávající společnost ?

Příspěvek od Merlin »

Peter píše:Neexistuje už náhodou nějaký zákon o energetických kvotach?
Jinými slovy: "Co si vyrobíte, to nám zaplatíte". :!:
Nevím jak dnes, ale svého času existovala povinnost odvést veškerou energii do výkupu. Jedinou povolenou vlastní spotřebou přímo od generátoru bylo osvětlení místnosti elektrárničky, případně el. a elektronická zařízení sloužící k její obsluze. Jinak řečeno, žádná vlastní spotřeba a odprodej toho, co zbude, ale odprodej všeho (za průměrnou cenu) a vlastní spotřeba od nich a za jejich ceny (maximální)...
Čili, pokud trváš na připojení kogenerační jednotky na veřejnou síť, musíš se řídit jejich pravidly. Co vyprodukuješ musíš odprodat za jimi diktované ceny a zaplatit z toho daň. Spotřebovávat smíš jen energii, která projde jejich hodinami a je zdaněna nejméně dvakrát. Navíc zaplatíš paušál za to, že ty hodiny vůbec máš. Navíc můžeš kdykoli počítat s kontrolami, které zajímá odkud co vede... a proč to a ono. Tak, a směle do toho. Uvidíme jak dlouho pobudeš.. ;)

Podobně je to s vodou!! Jestliže máš vlastní studni a čerpáš z ní ruční pumpou, je to v pořádku. V momentě jakmile na ni připojíš vlastní vodárničku, MUSÍŠ mít vodoměr a zaplatíš daň, plus odběru odpovídající stočné! U firem je to ještě extrémnější.. ty platí stočné i z výměry střech!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 53 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zničí příchod VE stávající společnost ?

Příspěvek od Merlin »

No, zatím se jí to daří. Teda té "společnosti"...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1194 poděkování

Re: Jak?

Příspěvek od A(&F) »

gewo píše:Ta věc, co se musí vyvinout z toho, co tady už je, musí být nesmírně prostá a způsob jak funguje pochopitelný všem. Nebude to zařízení v řádu kilowat, ale něco, co poslouží jako pomůcka k dalšímu rozšiřování. Paralelně s tím pak půjde další vývoj. ---
--- a) vyvinout jednoduchou základní jednotku, b) široce rozšířit její užívání (jako kdysi krystalky) a teprve potom, až všichni uvidí, že to funguje a jak snadné je to napodobit a lidé tím dosáhnou jisté zralosti, vypustit do světa upgrade.
... úvaha jistě pěkná a zajímavá (... líbí se mi ... i přestože je do reálu "poměrně nesnadno aplikovatelná" = nedokážu si představit to technické řešení ... ), ... ale pořád to neřeší výzvu, která byla položena v úvodu tohoto vlákna "Pojďme se tedy nad tím společně zamyslet a zkusit navrhnout, jak s co nejmenšími možnými ztrátami využít dosud nevyužitého potenciálu VE" ...

... ono "de facto" existuje pouze několik možných přístupů ...

A) ... zkusit uvést technologie VE do společenství pomalonku, polehonku, zkrátka "opatrně" ... výsledek = represe proti těm, kteří by ji chtěli svobodně a zadarmo používat ... a přitom ji ale zároveň zneužívat pro zisk a obohacování se účelových skupin, včetně celých jednotlivých států na úkor jejich vlastních občanů ... čili situace velmi podobná té dnešní ...

B) ... poskytnout (v dobré víře) zadarmo technologie VE celému světu (což již dnes není díky "světové síti" už žádný velký problém, jde to provést doslova "ze dne na den") ... a potom sedět tiše v koutku a pozorovat, co se vlastně stane ... vize je zhruba "takováto": ... VE produkující zařízení si pořizují především firmy, které na to "mají" a další se této příležitosti chopily, aby si z VE krajíce "ukously nějaké to sousto" ... díky VE se začíná projevovat "nadprodukce" ve všech možných odvětvích ... ceny "padají rychle dolů", téměř až na úroveň ceny vstupního materiálu ... kupní síla koncových zákazníků je nedostatečná ... a firmy z východu stále produkují ohromné množství "poměrně laciných domácích jednotek na výrobu VE" (stylem "po nás potopa") ... státy se brání, ... zakazují dovoz a výrobu zařízení VE (popř. zatěžují místní výrobní firmy nesmyslně vysokými daněni) ... spousta lidí si proto tato zařízení vyrábí doma "na koleni" pro sebe a své přátele, ... není to žádný problém, na netu je nepřeberná spousta návodů a nabízí se i moduly různých stavebnic ... mnoho lidí začíná v tomto oboru podnikat "načerno" ... státy navyšují všechny možné daně i dovozní cla ... vzniká "energetická policie", která kontroluje, "jestli náhodou nepoužíváte VE a přitom z nich neodvádíte i nově zavedenou VE daň" ... razie jsou na denním pořádku ... soudnictví je zcela přetíženo .. je tudíž zavedena paušální daň z VE "na osobu" ... přibývá sociálně slabších obyvatel ... stát drasticky redukuje veškeré výdaje na minimum ... ale už je pozdě ... do státní kasy přestávají proudit peníze ze spotřební daně a z daně ze zisku velkých energetických společností ... po několika málo letech přestává fungovat "zaběhnutý" systém a státní struktura se začíná "pozvolna hroutit" ... nedostává se peněz na sociální sféru i na výplaty posledního zbytku státních zaměstnanců, ... staří, nemocní a nezaměstnaní mají smůlu ... stát se ještě více zadlužuje u soukromých bank a vydává státní dluhopisy, o které již ale téměř nikdo nemá zájem ... celá infrastruktura se blíží k bodu rozpadu ... pro ochranu vlastního majetku jsou zakládány hlídky domobrany ... lidé jsou nespokojení a bouří se ... je velký nedostatek volných pracovních míst ... policie přestává plnit svoji původní funkci, je zahlcena a schází jí prostředky i "schopný" lidi, začíná se spíše podobat soukromé armádě ... dochází k prudkému nárůstu kriminality ... uspokojit si základní životní potřeby je přitom neustále mnohem více náročnější ... peníze pozbývají smyslu, používá se "výměného obchodu" ... střední třída mizí a prohlubuje se propastný rozdíl mezi "pár vyvolenými" a "zbytkem světa" ... dochází čím dál tím častěji k drancování a rabování, je proto vyhlášen režim "stanného práva" … ale už není co ochraňovat ... byl to poslední záchěv ... systém totálně a definitivně rozpadl ... kritická hranice, "ze které není návratu zpět" již byla překročena ... přestalo fungovat školství i zdravotnictví ... silnice a domy se pomalu rozpadají, neopravují se a nové nikdo nestaví ... selhává celosvětová komunikace včetně internetu, tyto jsou výsadou pouze "pro vybrané" ... ekologie dostala řádně "na prdel", stav planety je v katastrofálním stavu ... nedej bože, aby do toho přišla ještě nějaká větší přírodní pohroma nebo epidemie ... posunuli jsme se o mnoho a mnoho desítek let zpátky ... a možná i staletí ...

C) ... ??? ....


--------------------------------

... omlouvám se, … nechci nikoho svými úvahami odradit, spíše naopak ... také hledám řešení ...

... můj otec vždycky říkával "že vymyslet Perpetuum Mobile bude mnohem jednodušší, než ho poté integrovat do stávajících společenstev ku prospěchu všeho lidstva" ... a já jsem mu tehdy nevěřil ...
… pro nás, ... pro všechny, ... pro budoucnost ...
motto: ... Budoucnost je vždycky "nejistá", ... a jakým směrem půjde dál její vývoj, bude záležet na postoji každého z nás ... A.
Naposledy upravil(a) A(&F) dne čtv 07 pro 2006 23:10, celkem upraveno 2 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4205
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

TV...

Příspěvek od Palo »

Ano, mohli jsme Vám připravit život, a krásný. Překrásný život bez daní a špíny, a k tomu bonus ve formě elektrického generátoru na bázi volné energie. Ale my jsme řekli NE!!! Žádný pěkný život, žádné generátory, a když mastný daně a sku*venej život, TAK PRO VŠECHNY!!!


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Universum“