Fyzika-Různé

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

příspěvek výše nutno odcenit tak tedy :good: +1 pak také :pivko: u Jeffa :eclap:
Z pojednání lze tedy usoudit, že ačkoliv kouli nelze vytvořit-technicky, tedy tu dutou s magnetizací na plochu- tato koule by byla (scifi) magneticky neutrální, protože by do jejího magnetického pole nebylo možno ničím feromagnetickým vstoupit a tudíž pole užavřít, aby se toto projevilo :idea:
Skrytý obsah
Toto fórum vyžaduje, abyste se pro zobrazení skrytého obsahu přihlásili.
prosím o potvrzení nebo vyvrácení této drontské úvahy :idea:
děkuji diskutujícím za projevené příspěvky, protože velmi rozšířili a osvětlili obzor mého magnetického vědomí :pivko: martin11 :D
dodatek
nežli jsem napsal, Poota :bye: přidal příspěvek výše odkaz Adam Benda. o tomto příspěvku jsem již dříve věděl - zájemcům doporučuji sledovat tyto stránky, AB však nedefinuje kouli, tak jsem se odvážil ( z vlastní zahrádky) :evil:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Větší význam, než nějaký neuskutečnitelný monopól má podle mého magnetické pole běžného permanentního magnetu nebo cívky nějak tvarované, tedy se siločárami někde kratšími a hustšími a jinde naopak. Klasickým příkladem je třeba podkovovitý magnet.
Další možností je použití pólových nástavců. Ideální by bylo mít možnost vyrábět a posléze i magnetovat různé prostorové útvary.
Význam by to mělo nejen pro vytváření mechanicky koncipovaných MM, ale i pro "motory" pracující na principu elektřiny a nebo plazmy, jakým je například i naše staré dobré Slunce. Tento směr bych si troufnul považovat za nejen nadějný, ale i uskutečnitelný, hlavně proto, že už to "někde funguje", čímž myslím hlavně přírodu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

Slavek Krepelka píše: Django1 zase nemá voči, protože jinak by viděl, že "elektrony" emitované ze žhavícího drátu v elekronce se očividně motaj kolem toho drátu a nejeví snahu se někam odpuzovat, Djangovi nemůže dojít, že celá Thompsonova (Kelvinova) "teorie" (představa) elektronu je nešťastným výpotkem mozku člověka sice velice vzdělaného, ale narosto omezeného, kterému nikdy nedošlo, že jde o kovové výpary a nikoliv nějaké elektrony v absolutním vakuu
django1 nemá voči. Ale má oči a těma viděl jak několik roků dopadají elektrony na stínítko CRT obrazovky, aniž by ji těmi výpary pokovily. django1 dokonce dělal pokusy s obloukem ve zředěném vzduchu ( ředil ledničkovým kompresorem ) a osobně viděl, jak se zapaluje oblouk na větší vzdálenost v řidším plynu. A protože pokus je doprovázen výrobou mraku ve sklenici a vůbec je hezký na pohled, přikládám video přenosu "kovových výparů". Ano, i mně to nepasuje do popisu vedení proudu :)

Bylo by dobré se smířit s tím, že existuje něco, co se dá popsat skrze své projevy na detektorech. To něco se projevuje ve stejných podmínkách stejně a proto je užitečné to pojmenovat ( třeba elektron ) a použít ve výpočtech. Protože to zrychluje vývoj rozličných zařízení. Zároveň je potřeba si přiznat, že naše smysly slouží k tomu, abychom nalezli potravu a množili se. K tomu nepotřebujeme vnímat stavbu hmoty. A proto jsou některé skutečnosti nepředstavitelné.

p.s. - kdyby někomu, třeba pootovi připadlo že to zařízení už viděl na fotce, tak ano, magnety tam chybí. Na ss 17 kV jsem pokus úspěšně nezreplikoval. Až umotám kondík na zdvojovač, zkusím to na 40 kV.


p.p.s. pro chemtrailsáky - nedával jsem do toho žádnou chemikálii, prostě při poklesu tlaku nastal rosný bod, páry zkondenzovaly a následně byly odsáty kompresorem. :D


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

django1 píše: ... Ale má oči a těma viděl jak několik roků dopadají elektrony na stínítko CRT obrazovky, aniž by ji těmi výpary pokovily. ....
:)
Obrázek
Obrázek

S laskavým pozdravem, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

django1 píše:p.s. - kdyby někomu, třeba pootovi připadlo že to zařízení už viděl na fotce, tak ano, magnety tam chybí.
A budou?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

Křepelka : CRT obrazovka je něco jiného než výbojky na tvých fotkách. Nezpochybňuju, že při vysokoenergetických výbojích dochází k odpaření kovu. Jako důsledek - ne příčina. :)

martin11 : Sám sis začal - nejdříve úvaha. Spin elektronu je: točení elektronu kolem své osy???? Na toto jsem ti odpovídal a ostatní s tím i souvisí, protože elektron se tu uvažuje za pachatele magnetizmu.
Bohužel, jak už tu bylo napsáno, ty si musíš vystačit s tím, že magnety se přitahují a odpuzují, protože tvoje ochota studovat je nulová.

poota : magnety už tam byly při pokusech na 17 kV a zase budou při pokusech na 40 kV.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

django1 píše:Křepelka : CRT obrazovka je něco jiného než výbojky na tvých fotkách. ....
:) To jsou použité rentgenové trubice sire, pokud tedy máš tuchu, jak fungujou.
S laskavým pozdravem, SLávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

Ano, mám tuchu - fungují tak, že 99% přivedené energie promění na teplo a 1% na kýžené roentgenové záření. Takové množství tepla dokáže odpařovat kovy. podobně pokovené bývají baňky startérů od zářivek - taky vysoce ztrátové zařízení s omezenou životností.

Ještě se vracím k tvému odstavci z 27 lis 2013 18:21. Nevím, jestli za výboj kovových par považuješ jen výboj ve "vákuu kterého nelze dosáhnout", ale je možný i mezi nekovovými předměty. Často k vidění jako demonstrace TC.
A po elektronce se nerozpliznou, protože sledují cestu spádu el. napětí s nejmenším odporem ( od katody k anodě). Na rozdíl od kovových par, které se nesnaží vyrovnat potenciál a s klidem se usadí na nejbližším hmotném tělese, což je sklo baňky.

Otázkou zůstává jaký je mechanizmus toho jevu a co ten "elektron" vlasně je. Věda umí popsat některé jeho projevy, částečně i vlastnosti ( jako ten spin ) , ale ucelený obrázek stále ještě nemá.
To jen Hatlici si myslí, že všechno už jsme objevili. Vědci bádají dál.
Obrázek


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

django1 píše: ... Otázkou zůstává jaký je mechanizmus toho jevu a co ten "elektron" vlasně je. Věda umí popsat ...
Abych pravdr řekl, mně už moc nezajímá co dovede a jak věda popsat. Dle mého průzkumu a úvah plácá z cesty a není mi vlastní se něčím takovým nechat omezovat a zuby nehty se toho držet.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Fyzika-Různé

Příspěvek od django1 »

A jak ty úvahy a průzkum vysvětlují kovové výpary mezi lidským prstem a tel. seznamem ?


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Fyzika-Různé

Příspěvek od Slavek Krepelka »

:shock: To jako je ve vakuu, prsty jsou kovový a rozpálený do červena? Co to má co společného s elektronkama atp? Tohle je opět výboj v plynu. Nikde není napsáno, že ho nedostaneš i v nekovovém výparu, viz zářivky a čpavkové lasery. Sire, on i vzduch se dá zkapalnět a jeho plynný stav je jen výparem. Navíc hranice mezi kovy a nekovy je velice nevyhraněná a i takový vodík je řazen mezi kovy. Možná se třeba taky podívej jak fungujou rtuťové usměrňovače a to mluvíme o hodně vysokém silnoproudu. Třeba tě trkne, o co jde i v té elektronce. Jde o to, že je zásadní rozdíl mezi jiskrovým (aetherovým) a plasmatickým výbojem (v plynu). Hodně toho je i kombo, například svářecí oblouk, ale plasmový je daleko běžnější a to se týče i elektronek, rentgenu atd.

Pokud by ses někdy zamyslel nad zeleným světlem přítomným u mnoha bouřek, specielně při tornádových podmínkách a taky měl příležitost vidět, jak vypadá výboj v mírně zředěném vzduchu v laborce (5-10%), zjistil bys, že kromě blesku existuje za danných atmosferických podmínek i ten plasmový zelený, (či spíše tyrkysový díky normální nebeské modři) výboj, který dovede pěkně roztočit vzduch a jsme u Faradaje a jeho homopoláru. Pokud tenhle (zelený) výboj nestačí pokrýt potřebu vybití mraků a atmosferického napěťového spádu vůbec, prošlehne blesk. To už je ale zase jiná kapitola dění. Je to totéž, jako kdybys náhle zvedl napětí přes elektronku. Eventuelně ji spálíš prošlehnutým obloukem, protože plasmatický výboj už proud nepobere díky své omezené kapacitě ho vést.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Fyzika-Různé

Příspěvek od django1 »

To není jako ve vakuu. Psal jsi, že se vakua stejně nedá dosáhnout. Dával jsem sem video na kterém prvně přivedu napětí na elektrody a potom odsávám vzduch. Je tam krásně vidět vývoj oblouku ionizovaného vzduchu. Je tam vidět i to, že po dostatečném zředění plynu mizí optický projev, protože jde o ionizovaný vzduch. Kovové výpary by byly vidět i v tom vakuu.

Co je podstatné : Proudem elektronů lze vysvětlit funkci CRT obrazovky i výboj mezi nekovovými předměty. Kovové výpary jsou průvodní jev.
Stále jde o reakci na tvá slova, která zůstala po roztrhání vlákna v magnetických motorech:
Slavek Krepelka píše: Django1 zase nemá voči, protože jinak by viděl, že "elektrony" emitované ze žhavícího drátu v elekronce se očividně motaj kolem toho drátu a nejeví snahu se někam odpuzovat, jinými slovy se rozpliznout po vnitřku elektronky. Tudíž, Djangovi nemůže dojít, že celá Thompsonova (Kelvinova) "teorie" (představa) elektronu je nešťastným výpotkem mozku člověka sice velice vzdělaného, ale narosto omezeného, kterému nikdy nedošlo, že jde o kovové výpary a nikoliv nějaké elektrony v absolutním vakuu, kterého stejně nelze docílit


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Fyzika-Různé

Příspěvek od maroš »

vo vákuu elektróny pohybom vyžarujú brzdné žiarenie, ktoré môže mať spektrum niekedy ktoré by zachytilo ľudské oko.


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Fyzika-Různé

Příspěvek od django1 »



Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Fyzika-Různé

Příspěvek od maroš »

samozrejme django že musí mať väčšiu energiu, asi ju dosiahne iba v kozme alebo na nejakom masery, len som si typol.


Odpovědět

Zpět na „Universum“