Magnetická indukce

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět

Je to zajímavé?

Ano
11
58%
Ne
5
26%
Školácká věc, zas se vymýšlí vymyšlené...
1
5%
Nevím...
1
5%
Jiná odpověď...
1
5%
 
Celkem hlasů: 19

aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Podobnost čistě náhodná?

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Hádanka - solenoid a magnet uprostřed

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše: Spíš ,,a přitom neměli odvahu se seknout taky." ;)
Pravdu díš, spím. S tím zbytkem ne :?. To je buřt. :lol:
adam.benda píše:Tenhle obrázek mi visí na stěně už pěkně dlouho a pořád nemám srdce ho sundat.
Tvoje čárování se mi moc nezdá. Chyběj mi tam siločáry cívky. Při stejné polaritě by se linie magnetu a cívky neměly prolnout. Tvoje lajny magnetu jdou krz cívku. Tím pádem musí jít skrz lajny cívky. Jseš si jistý, že v tom obrázku máš cívku napojenou na baterku? :lol:

Stejně mně to zajímá, co z tebe vyleze z praktického testu. Ona ta cívka bez jádra až tak moc magnetická nebude a můžou se dít věci. Jsem natažený jak ruka od berňáku.

S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. Že by Googlíci otevřeli kohout? Už jde server celkem normálně. Jo, taky jsem zjistil, že Google vlastní U tube, jenom jsem si všiml, jinak je to jedno. Výmluvné, že? Takže zase US Army.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ještě trochu popíchnutí ;)

Příspěvek od Palo »

Co se týče MEGu, tak tam je jedna cívka vyzkratovaná, nebo lépe řečeno je nějak zatížená a nepoužívaná.

Co jsem se probíral dokumenty ohledně keelys (nebo jak to bylo), tak jsem tam narazil na jakýsi toroid jakéhosi Boba a tam byl vyzkratovaný primár a přes něj ještě další tři cívky.

Je zajímavé, že pokud by tyto konstrukce neměli tyto artefakty, neměli by takový výkon, jaký uvádějí autoři (pokud nekecají).

Ve své podstatě, pokud mají nějaký výkon navíc, odporuje to klasické fyzice. Není to tak? A tedy pokud to odporuje klasické fyzice, pak se nelze držet pravidel této fyziky a je nutné zjistit, jak to skutečně je.

Trochu si to tu plevelím a zřejmě nasazuji laťku celkem dost vysoko, ale možná začnete uvažovat trochu jinak, jiným směrem. Bohužel zde je nutné důvěřovat autorům projektů a zapřemýšlet, proč to funguje, když tam mají tyhle v podstatě nelogické úpravy.

Zaslechl jsem nějaký názor o "buzení zadara", ale nejsem si jist, jestli to s tím souvisí. Spíš bych řekl, že tam jde o efekt, kdy indukce sice je, ale cokoliv, co je naidukováno je okamžitě zničeno. Je to něco jako vyzkratování, o kterém se zmiňuji? Moje inteligence na tohle bohužel nemá. Ale je to zajímavé ;)

Pro zajímavost... Když jsem si hrál s toroidem, tak mi při určité vyšší frekvenci klesl výkon. Pokud jsem ale vyzkratoval primár, k poklesu nedošlo. S vyšší a vyšší frekvencí výkon narůstal. Neměl jsem dostatečný výkonový zdroj vyšších frekvencí, tak jsem se dál nedostal. Tehdy jsem použil počítač se zvukovkou a zesilovač, ve stereo módu, s generováním stereo sinusovky, posunuté o 90 stupňů (samozřejmě k nějakému významnému průlomu nedošlo při těchto nízkých frekvencích). Měl jsem tam 4 cívky, ty proti sobě byly spojené tak, aby pole jakoby rotovalo.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Palo

Příspěvek od lajos »

Proč nedáš odkazy? vyzkratované cívky? Jsem asi maďar ale jak můžeš zkratovat primár, přece to je strana napájení obvodu tak že zkratuješ zdroj z čeho napájíš primár? tomu nerozumím. U MEGu jsem také žádné zkratované cívky si nevšiml, jsem asi slepí


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Hádanka - solenoid a magnet uprostřed

Příspěvek od adam.benda »

Slavek Krepelka píše:... Jseš si jistý, že v tom obrázku máš cívku napojenou na baterku? :lol: ...
To si piš, že jsem si tím jistý ;) Jinak bych tam nemohl zakreslit ty síly, například. :)
Slavek Krepelka píše:Tvoje čárování se mi moc nezdá. Chyběj mi tam siločáry cívky. ...
Něco Ti povím, Slávku. Musíš si osamostatnit pole cívky a pole magnetu. Ono že se to nakonec sleje do nějakýho hroznýho magnetickýho miglajzu, to už je šumafuk, ale stejně ten miglajz vychází ze superpozice - ze součtu vektorů B cívky a vektorů B magnetu. Můžeš si to zkrátka rozdělit. (A často dokonce musíš.) Takže já mám na obrázku jen pole magnetu. A i když mám třeba v horním obrázku pole cívky lehce naznačené, v tomto případě se jím nezabývám a přesto dostávám plnohodnotnou analýzu sil na magnet.

Věděl by někdo proč?
Slavek Krepelka píše:Stejně mně to zajímá, co z tebe vyleze z praktického testu. Ona ta cívka bez jádra až tak moc magnetická nebude a můžou se dít věci. ...
Na zopakování praktického testu už bohužel nemám prostor a navíc videjko od huhua je docela ukázkové.
Ono to pole cívky bez jádra nebude zas tak mizerné. Pamatuju si, jak jsem do své macandy pouštěl 5 A (při asi 500ti závitech), vzal jsem magnet pr.22 x 36 mm a táhlo to docela slušně.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Podobnost čistě náhodná?

Příspěvek od adam.benda »

Nedočetl jsem to celé, jak autor vlastně pak to pole v cívce počítá, ale problém je natrefen správně. Fyzika si vše hodně zjednodušuje (a mnohdy je tak v koncích, že ani neví, jak se zjednodušení vyhnout) a tohle je jeden z těch horších příkladů, jeden z těch horších mýtů.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Palo

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Proč nedáš odkazy? vyzkratované cívky? Jsem asi maďar ale jak můžeš zkratovat primár, přece to je strana napájení obvodu tak že zkratuješ zdroj z čeho napájíš primár? tomu nerozumím. U MEGu jsem také žádné zkratované cívky si nevšiml, jsem asi slepí
První cívka byla na toroidu do zkratu. Další tři cívky sloužitly pro živení obvodu a zároveň jako výstupní cívky. Krmilo se to obdélníkama o harmonické frekvenci...

Je to zde:
Stránka 5-16.

Výroba toroidu je v tomto souboru: http://www.free-energy-info.com/D9.pdf strana 24.

P.S.: Myslel jsem, že jsi maďar ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Hádanka - solenoid a magnet uprostřed

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše:
Slavek Krepelka píše:Stejně mně to zajímá, co z tebe vyleze z praktického testu. Ona ta cívka bez jádra až tak moc magnetická nebude a můžou se dít věci. ...
Na zopakování praktického testu už bohužel nemám prostor a navíc videjko od huhua je docela ukázkové.
Ono to pole cívky bez jádra nebude zas tak mizerné. Pamatuju si, jak jsem do své macandy pouštěl 5 A (při asi 500ti závitech), vzal jsem magnet pr.22 x 36 mm a táhlo to docela slušně.
Nazdar Adame.

Na ta videa nerad lezu, U tube mi většinou zmrazí komputer a nemám dost síly točit klikou aby běžel. :lol: Stavěl ho Křižík.

No, vyšlo to. Takže podle toho co vidím, jsem se nesekl. Hm. Bylo by to ještě zajímavější. Není třeba, ale je stejně šance ře při od dost jiných poměrech by člověk udržel i shodné polarity v sobě. Ono je to všechno taky v geometrii. Pokud by měla cívka menší průměr u konců, než uprostřed, ani souhlasné magnetické polarity by se nerozjely.

Díky Huhu.1+ :good:

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Správná odpověď na hádanku

Příspěvek od adam.benda »

Tak to vypadá, že asi musím vytáhnout toho králíka z klobouku. :dknow:

Co se týče toho středu cívky, o který tu hlavně běží, je úplně fuk, jestli tam dáme magnet pólama S---J nebo ho otočíme na J---S. Uprostřed cívky je výsledná síla na magnet nulová.

Naznačuje to ta dvojice obrázků, jež jsem vyfotil a umístil sem na vlákno. Obrázek dole: Když je magnet uprostřed, vektory sil se navzájem úplně vyruší. Ve všech ostatních místech, když magnet uprostřed není, tam silový účinek je a směr této síly se pak odvíjí podle toho, jestli je magnetizace cívky a magnetu shodná nebo opačná.

A když jsem si rozdělil situaci na samostatné pole magnetu jež působí na závity a pak na samostatné pole závitů, jež působí na magnet... Proč jsem úplně vynechal pole závitů působící na magnet? Asi to bude znít neuvěřitelně, ale uvnitř cívky, v "homogenním" magnetickém poli je celkový silový účinek od závitů na magnet nulový. Proto tyto síly ve dvojici ofocených kresbiček zakreslené nemám. Já vím, já na to taky před léty koukal jak pitomec, když mi to došlo. Opravdu. Když magnet zanoříte do homogenního pole, ani se nehne. Málem bych zapomněl, indukční čáry tohoto homogenního pole musí být rovnoběžné s osou magnetu, aby byl výsledný silový účinek nulový. Téměř celý vnitřek cívky toto homogenní pole tvoří a od něj tedy není žádná nenulová síla na magnet. Naopak od pole magnetu, jež působí na závity, výsledné nenulové síly vznikají. Tedy hlavně při vstupu do cívky / výstupu z cívky. Jakmile je magnet uprostřed, i tyto síly se vyruší do nuly.

Tentokrát moc lidí netipovalo, regulérní palec nahoru tedy dnes získává jen Ilem a huhu za to, že to odzkoušel. (Uznávám mu to, protože to mohl odzkoušet "mlčky" a najednou vědět správnou odpověď taky, takže je to snad fér..). Tak gratulace, pánové! :good:

Slávku, je fuk, jestli jsi se sekl, účelem není se někomu vysmát. Tyhle "hádanky" dávám proto, abychom si trochu trénovali makovičku a pokud možno nějak zábavně. Chci se tímhle způsobem prostě podělit o nějaké zkušenosti, něčím přispět, to je vše... Tobě také palec nahoru - minimálně za pořádné roztáčení mozkových závitů. ;)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Správná odpověď na hádanku

Příspěvek od poota »

adam.benda píše:.. Naopak od pole magnetu, jež působí na závity, výsledné nenulové síly vznikají. Tedy hlavně při vstupu do cívky / výstupu z cívky. Jakmile je magnet uprostřed, i tyto síly se vyruší do nuly. ..
Za králíka +1 :good:
Tohle je zajímavé a nějak mi z toho vychází, že by to chtělo ty závity uprostřed vynechat, čímž vznikají dvě spíš kotoučové než válcové cívky. Případně i víc cívek a na jeden "průlet" magnetu větší počet sinusovek vůči sobě poposunutých.
Divná věc, divná věc. :shock:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Správná odpověď na hádanku

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše: Slávku, je fuk, jestli jsi se sekl, účelem není se někomu vysmát. Tyhle "hádanky" dávám proto, abychom si trochu trénovali makovičku a pokud možno nějak zábavně. Chci se tímhle způsobem prostě podělit o nějaké zkušenosti, něčím přispět, to je vše... Tobě také palec nahoru - minimálně za pořádné roztáčení mozkových závitů. ;)
Sekl. Prdlajs sekl. Tohle je výstavní příklad, proč se lidi nemohou často domluvit i na jednoduchých věcech. Každá pilinka kolem magnetu Ti řekne přesně to samý. Žádný magnet se nestěhuje k pólu Země. Jenže, všechny se budou snažit srovnat svou polaritou jako to dělá střelka kompasu.

Jde o nepřesné zádání kritérií, pod kterými jsi se dostal ke svému velice teoretickému výsledku.

Jsem rád, že jsi se zmínil o zachování paralelnosti os magnetismu. Silový účinek nulový. Jaký nulový? Jedinné, co jsi prokázal je, že se dá na věci dívat dílčím pohledem a že to často přináší mentální úlevu a teoretické, někdy i praktické výsledky.

Kdyby sis ty siločáry cívky býval namaloval zjistíš, že pole (pořád mluvíme o shodné polární orientaci cívky a magnetu) cívky mačká pole magnetu a naopak. To je jedna věc. Ta pole se vzájemně deformují. Tohle je v podstatě princip, kterým se už půl století a naprosto neuspěšně a beznadějně snaží ohromné týmy "vědců" přidržet plasmový výboj v deuteriu v Tokamaku a vyrábět tím teplo na výrobu elektriky nukleární fůzí. Je to přitom nesmysl a výsledek nepochopení podstaty fungování magnetických polí a jejich interakcí.

Ty jsi si tento aspekt dovolil teoreticky ignorovat jeho vyloučením.

Jak chceš dodržet přesně paralelní orientaci polárních os cívky a magnetu a zabránit magnetu, aby se otočil? Ono to totiž nejde, aniž bys použil nějaký druh tření. Jakmile použiješ nějaký druh tření na přidržení magnetu proti pootočení, jseš namydlený, protože i malé tření stačí na to, aby dostatečně středově vybalancovaný magnet z cívky nevyjel. Není technicky možné zabránit jenom pootočení a ne zároveň lineárnímu posuvu. Tímto jsi si dovolil teoreticky ignorovat druhý faktor a to tření nezbytné k zabránění magnetu se otočit o 180°, které ale taky má co říct k přidržení magnetu ve středu cívky.

Ty jsi si tímto dovolil ignorovat už druhý aspekt jeho teoretickým vyloučením ze systému.

Magnetismus je Adame statika na papíře, ale ve skutečnosti jde o dynamický proces. Máš králičí pacičku, ne králíka. Podrb si s ní hlavu a zkus to znova. :D Pokus nemá moc cenu dělat, protože je prakticky neproveditelný. Jedinné co se dá provést je použít taky nějalou trubičku s magnetem, který pasuje dostatečně přesně, a dobře naolejovaným. Pak zjistíš prakticky, že tahle shodná polarita Ti ten magnet vytlačí z cívky v momentě, kdy tření je menší než síla snahy magnetu vyjet z cívky. Ta síla Ti bude narůstat se vzdáleností středu magnetu vzhledem ke středu cívky.

S laskavým pozdravem, Slávek :smoke:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Správná odpověď na hádanku

Příspěvek od adam.benda »

Slávku, mrzí mě, jestli jsi z toho pohoršen, ale mýlíš se.
Slavek Krepelka píše:... Každá pilinka kolem magnetu Ti řekne přesně to samý. Žádný magnet se nestěhuje k pólu Země. Jenže, všechny se budou snažit srovnat svou polaritou jako to dělá střelka kompasu. ...
Tohle je sice velká pravda, ale přesto to není pravda celá. Magnetismus pouze o této zákonitosti není, stejně jako není jenom o pilinkách.
Slavek Krepelka píše:...
Jde o nepřesné zádání kritérií, pod kterými jsi se dostal ke svému velice teoretickému výsledku.
...
Jak chceš dodržet přesně paralelní orientaci polárních os cívky a magnetu a zabránit magnetu, aby se otočil? Ono to totiž nejde, aniž bys použil nějaký druh tření. Jakmile použiješ nějaký druh tření na přidržení magnetu proti pootočení, jseš namydlený, protože i malé tření stačí na to, aby dostatečně středově vybalancovaný magnet z cívky nevyjel. Není technicky možné zabránit jenom pootočení a ne zároveň lineárnímu posuvu. Tímto jsi si dovolil teoreticky ignorovat druhý faktor a to tření nezbytné k zabránění magnetu se otočit o 180°, které ale taky má co říct k přidržení magnetu ve středu cívky.
...
Na to, o čem tahle otázka byla, jsem na požádání naopak zadal ještě hromadu dalších nadbytečných kritérií, která na výsledku nic neměnila.
V tomto hledáš problém tam, kde není. V praxi vždycky budeš mít všude tření, ale proč by to měl být nějaký problém? Už od začátku jsem říkal, že vůbec nemusíme řešit, jestli se magnet může pohybovat, jestli se o tunel v cívce třením zabrzdí nebo ne. Otázka byla na působení síly (ve směru dutiny) a ta působí bez ohledu na to, jestli nám magnet v cívce uvízl či ne.

Toto všechno lze bohužel vysvětlit hlavně teoreticky, ale prakticky si to můžeš doověřit. Hrál jsem si s tím tehdy celý den, macanda se mi málem roztekla. Proč bys měl chtít dosahovat toho přesného středového umístění nebo nějakého super-bezbrzdného tření? Bohatě přece stačí zjistit, jak se síly chovají, když se ke středu magnet stále více přibližuje. Ale nenecháváš to samovolně, vezmeš to rukou přes siloměr a posouváš magnet. Zkus si to sám a pak mi napiš, co Ti siloměr napsal, když jsi byl s magnetem uprostřed. Budeš si k tomu muset půjčit tu mojí králičí pacičku a objednat si ještě vagón dalších, aby Ti to potvrdilo Tvé tvrzení.
Slavek Krepelka píše:...
Jsem rád, že jsi se zmínil o zachování paralelnosti os magnetismu. Silový účinek nulový. Jaký nulový? Jedinné, co jsi prokázal je, že se dá na věci dívat dílčím pohledem a že to často přináší mentální úlevu a teoretické, někdy i praktické výsledky.
...
Kdyby sis ty siločáry cívky býval namaloval zjistíš, že pole (pořád mluvíme o shodné polární orientaci cívky a magnetu) cívky mačká pole magnetu a naopak. To je jedna věc. Ta pole se vzájemně deformují.
...
To si piš, že účinek bude nulový. Potíž je v tom, že tohle platí pouze v případě, že bereme ta dvě pole odděleně. V praxi vždycky je tam ten druhý evokátor magnetizmu, na kterého ten první působí, takže v tomto smyslu je to neoddělitelné, ale pro silovou analýzu je to naprosto v pořádku.
V homogenním magnetickém poli (tedy v poli, jež je tvořeno přímými a vzájemně rovnoběžnými indukčními čárami) při fixování magnetu do pohybu ve směru těchto čar, se magnet (vlivem pouze tohoto homogenního pole) ani nehne. (Pokud tedy nebude nějak natočen - jeho vnitřní indukční čáry budou rovnoběžné s indukčními čárami toho okolního homog. pole.)
Tohle jsem Ti nijak "neprokázal", protože odvození a vysvětlení není na 5 minut. Pouze jsem o tom informoval.
Slavek Krepelka píše:... To je jedna věc. Ta pole se vzájemně deformují. ...
Jistě, ale můžeš to právě vzít tak, že tahle zkroucenina je jen výsledek dvou docela jednodušše popsatelných polí. A hned je to o něčem jiném, hned se s tím dá nějak pracovat.
Protože když si nějak takhle nepomůžeš, nevymyslíš s tím nic. Můžeš si s tím jenom prakticky hrát a ono se Ti to bude nějak chovat, ale nikdy neuvidíš to ... ,,proč".


Slávku, nerad se s Tebou přu, hele já si to vyzkoušel. Huhu nám to sem taky poslal. Ale chápu, že si to každý musí ošahat sám. Je to jedna cívka, jeden magnet, SS zdroj, možná nějakej klacek, na kterej si magnet přivážeš a v cívce s ním pak můžeš opékat buřtíka. Co víc si přát? Nebo mě opravdu vyhecuješ, že tu cívku vytáhnu já a něco natočím, ale bude to pro Tebe zase jenom záznam, ne skutečná zkušenost.

Pěkné odpoledne, Slávku.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jsem to zvážil

Příspěvek od huhu »

Ale zajímavé je , že čím kratší magnet použiju , tím hůře se mi hledá rovnovážná poloha.
Takže si nejsem jist , že uvnitř cívky pole není.
Leda by si sahal magnet až k okrajům cívky.
Zato když je magnet podstatně delší než cívka , dokud jeden jeho konec nepřiblížím k okraji cívky , líně se povaluje ( což je logické , protože uprostřed tyče se magneticky neprojevuje )





a pro nejuťubáky přikládám
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: jsem to zvážil

Příspěvek od adam.benda »

huhu píše:Ale zajímavé je , že čím kratší magnet použiju , tím hůře se mi hledá rovnovážná poloha. ...
No jistě. :) "Jemnější" ( = menší) magnet, jemnější hledání nulové polohy.
Navíc používáš krásné pidi-magnety, to musí být pěkně těžké, vnímat působící sílu jen subjektivně - lidským citem.
Dobře, že jsi na to vzal tu váhu, moc pěkné video! ;)

Doporučuji Slávkovi, aby se pokusil tu svou herku přemluvit a na video se podíval...
huhu píše:... Takže si nejsem jist , že uvnitř cívky pole není. ...
Počkej počkej, ono tam to pole samozřejmě je, to jen výsledné síly jsou ve finále nula. Pokud tedy mluvíš o působení pole cívky na magnet.
Vysvětlení by zabralo nějaký čas, tak bych vysvětlil asi spíš jen když se někdo ozve, že by ho to zajímalo...


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: jsem to zvážil

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Já to taky zvážil.

Nazdar Hoši. Tak jsem se skutečně sekl. Nevadí. Vysložil jsi si Adame velikou karmu. 1+ :good: že jsi mne v tom vymáchal.

Tady je proč. :lol: Namaloval jsem si co jsem tušil tímto se podělím.

S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. Proč si pořád někdo myslí že se durdím :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“