Diskuze k seriálu o magnetech

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Dynamické magnetické pole?

Příspěvek od poota »

huhu píše: Neshledal jsem v tom nic objevného.
Každému holt není dáno ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od huhu »

pokračuji

i zde se ukazuje, že speciální tvar magnetu není nezbytný. S magnetem o větším vnitřním průměru se " levitace " nekoná.
Zkusil bych i tu plazmu, ale nevím, jaké napětí, polaritu a jak orientované magnety použili. Takže to může být na delší dobu. Na stránkách quofataferunt.com to napsané není a sledovat tři hodinová videa je nad mé síly.
Pokud jsi to viděl celé a máš představu, ve které části uvádějí parametry, prosím pomož.
Zatím mám nachystané VN trafo z televize, zítra snad koupím součástky na budicí obvod a o víkendu jsem modifikoval sklenici od okurek vidiovým vrtákem. ( pokud pokus nevyjde, zkusím evakuovat plyny a emitovat pár RTG vln ) Dneska do provrtaného dna zalepím mosaznou trubičku, do víkendu by mohlo být nachystáno.
Obrázek


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
klemcerny
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27 úno 2013 23:53

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od klemcerny »

Magnety.At už permanentní,nebo elektrické,jednu věc mají společnou.mohou fungovat pouze v magnetickém poli země.A to je důvod proč bychom měli být nanejvýš opatrní při jejich používání.Ve vesmíru platí zákon o zachování energie a magnety nejsou výjimkou.svoji energii čerpají pravě z magnetického pole Země.Při masovém nasazení bude magnetické pole slábnout-což se nakonec i děje posledních cca95 let.Z toho vyplívá ale i jedna zajímavá skutečnost,že totiž všechny stroje při správném sestrojení NEJSOU!!!Perpetum mobile.A tudíž mohou fungovat.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od Slavek Krepelka »

klemcerny píše:Magnety.At už permanentní,nebo elektrické,... mohou fungovat pouze v magnetickém poli země. ...
Dolož to. Slavek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od A(&F) »

klemcerny píše:Magnety...mohou fungovat pouze v magnetickém poli země ........... svoji energii čerpají právě z magnetického pole Země
... nesouhlasím ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od poota »

klemcerny píše:Magnety ... mohou fungovat pouze v magnetickém poli země.
... a magnetické pole Země může fungovat jenom v magnetickém poli Slunce a to může fungovat jenom v magnetickém poli Galaxie - poslechni, nepředstavuješ Ty si to náhodou jako takovou magnetickou "bábušku" :?:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od cimirek »

klemcerny píše:Magnety.At už permanentní,nebo elektrické,jednu věc mají společnou.mohou fungovat pouze v magnetickém poli země.
To by ale podle tebe znamenalo, že v kosmu nebudou fungovat elektromotorky a jiná el.magn. hejble, což ovšem realita vyvrací.
Naposledy upravil(a) cimirek dne čtv 28 úno 2013 14:02, celkem upraveno 1 x.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od lajos »

klemcerny píše:A při masovém nasazení bude magnetické pole slábnout-což se nakonec i děje posledních cca95 let
Mi to trochu připomíná pokřivené názory v souvyslosti s globálním oteplováním. Jóó my ovlyvníme matičku zemi


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od martin11 »

klemcerny píše:Magnety.At už permanentní,nebo elektrické,jednu věc mají společnou.mohou fungovat pouze v magnetickém poli země.
...au...do hlavy néééé :bhead: ....
Z toho vyplívá ale i jedna zajímavá skutečnost,že totiž všechny stroje při správném sestrojení NEJSOU!!!Perpetum mobile.A tudíž mohou fungovat
...a z toho teda lze usoudit, že když něco sestrojím nepsrávně , tak to bude perpéétum, ale nefunkční....jak řekla stará Škopková..."držte mě nebo se neznam...."tady bych nejraději použil všechny smajíky :eliar: :color:
m11 :D

p.s. toto je názorný případ nového člena :bye: ach jo...na uklidněnou :pivko:


Edit: ... Marťas, nauč se už konečně správně používat citace ... :D :D ... kdo to má furt opravovat ... ;) ... A(&F) ...


... věřím, že se " TO " povede ......
klemcerny
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27 úno 2013 23:53

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od klemcerny »

Pro všechny,co se mi tady šklebí.Na fóru jsem snad nováček.Ale v oboru jsem již třicet let.Sestrojil jsem už lecos,A většinou úspěšně.Nepíšu a nedělám nesmysly.Po cca pětiletém studiu chování magnetů jsem sestrojil generátor,který mi už přes rok osvěcuje celý dům,a nedám do něj ani kapku štávy.Nebudu ho ukazovat ani podrobně vysvětlovat nevěřícím Tomášům.Stál mě pět let usilovné práce nad výpočty a grafy(praktické hokusy pokusy jsou drahé) a několika doplňujících experimentů.Kromě toho bych byl nerad terčem průmyslové špionáže.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od A(&F) »

klemcerny píše:Na fóru jsem snad nováček.Ale v oboru jsem již třicet let.Sestrojil jsem už lecos, ..... Nepíšu a nedělám nesmysly...... atd.
... ale nás by přesto zajímalo, proč by magnety neměly fungovat mimo magnetické pole Země ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od Slavek Krepelka »

klemcerny píše:Pro všechny,co se mi tady šklebí. ....
:)
1) To, že si svítíš by mohl říct každej a nejsi první. Pokud to nedoložíš, jdi se s tím vycpat.
2) To, že magnety fungují jenom v zemském magnetickém poli by taky mohl říct každej a je to nesmysl, který těžko doložíš svým tvrzením o svítící soběstačnosti, které opět nemáš chuť nijak doložit.
3) nemám pocit, že se ti tu někdo šklebí. Spíš mi to připadá, že se nám snažíš valit do hlavy klíny bez kladiva v ruce. To se nadřeš.

Pokud jsi si sem jenom přišel vylepšovat svý ego, snad to dělej někde jinde Například v koňské stáji najdeš dost větších hlav než máme my. Zatím jen tlacháš a polovina z toho evidentně prokázaný tlach, viz co Ti napsal Cimírek. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
klemcerny
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27 úno 2013 23:53

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od klemcerny »

Jeden z prvních praktických experimentů se týkaly právě magnetického pole země(*).Magnetometrem jsem zjistil pokles magnetické hladiny ve vzdálenosti od pěti do třiceti metrů.U magnetů samotných(muselo jich být víc aby přístroj vůbec zachytil změny),pak prudce vzrůstla.
(*)Jmenuji zemi,protože tu jsme.Ale může to jakékoli vesmírné těleso s magnetosférou.
Takže magnet není zdroj,ale jen "zhuštovač" energie.
Vesmírné meziplanetární sondy mají jako zdroj energie plutoniové termočlánky,proto mohou fungovat.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od buky »

klemcerny píše:Po cca pětiletém studiu chování magnetů jsem sestrojil generátor,který mi už přes rok osvěcuje celý dům,a nedám do něj ani kapku štávy.

Kromě toho bych byl nerad terčem průmyslové špionáže.
Konečně to tady žije.
Nikdo tě nenutí abys něco ukazoval, ale ak tě trápí, že to nebude fungovat mimo mag. pole země, tak to je ten nejmenší problém.

A co na to ČEZ, že nemineš za rok ani KW ?
Naposledy upravil(a) buky dne čtv 28 úno 2013 21:14, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od A(&F) »

klemcerny píše:magnetického pole země ...... Jmenuji zemi,protože
... takže abychom měli jasno, ... myslíš Zemi neboli Zeměkouli ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“