Homopolární Motory/Generátory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od Jarin's »

StepanPepan píše:
Připadá mi to trochu jako výmluva. Mimochodem, drát nemusí být měděný.
A co tve vymluvy, ze nebudes kupovat magnety??? :lol: :lol:

:lol: :lol:
Slo jen o to prokazat, ze na vodic pusobi sila <>0, coz se prokazalo jak vypoctem,
tak pokusem. Vzhledem ke konstrukci tato sila musi vyvolat moment a pri spravnem
ulozeni se to musi tocit, protoze je to dokola symetricke, tak se to musi tocit i dokola.
Tady uz dal neni nad cim premyslet.
Jedine ze by nekdo dale chtel popirat, ze na vodic skutecne pusobi sila <>0
a ze tato sila vytvari tocivy moment vzhledem k dane konstrukci.
Vypocet naznacil, ze tam ta sila je a muj pokus to prokazal.
Vsem, kdo to zpochybnuji a jen si mysli, ze ví, muzu jen poradit. Udelejte to, co ja a taktez budete jiz skutecne vedet. Jinak jenom hadate. ;)


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od Jarin's »

StepanPepan píše:Psal jsem....
Sve jsem jiz udelal ukazal a rekl. S podporou Adamovych vypoctu uz
dale nemam potrebu se timto vlaknem "Vyklenuty drat" zabyvat.

Tot vse pratele. Kdo chce, ten chce, Kdo nechce -> jeho problem.


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
proxim.x píše:P.S.: Faradajův disk na wikipedii není. Nenašel jsem to.
Je jinde, ale nic moc podrobného.
Prakticky je to jenom měděný kotouč, který se točí mezi póly podkovovitého magnetu. Jeden vodič je připojen ke sběrači na ose disku a druhý na sběrač u obvodu disku. Dává to stejnosměrný proud, takže někde je to prezentováno jako Faradayovo dynamo.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od la »

Mimo téma (offtopic)
Pěkný model homopolárního motoru.
[youtube][/youtube]


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
Balážku, wiki nic homopolárního nezná, leda monopolární-v kterém wiki jsi to viděl?


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
jestli to nebude tím , že homo a mono je v jistém slova smyslu totéž
kupříkladu homopohlavní a monopohlavní je stejného významu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Searl Efect Generator SEG

Příspěvek od poota »

huhu píše:jestli to nebude tím , že homo a mono je v jistém slova smyslu totéž
kupříkladu homopohlavní a monopohlavní je stejného významu
Mimo téma (offtopic)
homo- = stejný; hetero- = jiný
mono- = jeden; bi- =dvojí; poly- = mnohý
význam je jiný, ale běžně se to zaměňuje

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Homopolární Motory

Příspěvek od jeff »

Homopolární motóry, to jsou takové ty impulsní, třeba Adams a co třeba i homopolární generátory, třeba s potlačením Lenzova efektu?

Jeff

S Adamsem si nejsem moc jistý, že sem patří. Už jsem zapoměl, jak vlastně funguje. Ona to není sranda si z té hromady, a to zdaleka neznám vše, pamatovat co je vlastně co.
Ahoj, Slávek


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: vivat AKORD

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše:...všichni zde...všímáte si jaké má AKORD znalosti.... :good: ...já toho vědět desetinu tak v čechách dělám ministra....ne to bych nechtěl....ale stejně Akord jsi úžasný.....ještě k tomu stroji faraday....všímáte si jak je všechno masivní...hlavně ta nosná konstrukce.....k tomuto jsem došel a zde skončil u mého mag motoru.....poměrně malé magnety a mají v jistém okamžiku v součtových hodnotách neuvěřitelnou sílu...tak....akord díky za tvoji trpělivost a vstřícnost........za všechny opět děkuje martin11 :lol:
:D A to Ti při všech těch jeho znalostech zapoměl říct, že .... homopolární generátor nepodléhá ...... Lenzovu zákonu. :jump: :laugh: :smoke:
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Homopolární Motory/Generátory

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Lenzuv zákon není Lorentzuv. Lenzuv je jenom občasná berlička. K obema jsem se podrobne vyjádril zde i na aldebaranu pod stejným nickem. Včetne diskuse nad podmínkama jejich platnosti. Nejsem také sám, v seriozní literature se také dají nekdy najít podrobnejší informace. Duležitý a často používaný Lorentzuv zákon oficiálne neplatí v elementární(úsekové) forme (viz Fuka, Lenz, Lorentz, i zde na fóru jako heslo), svuj smysl má až po integraci celé proudové smyčky(vyšetrení všech úseku okruhu). Souvisí s Faradayovým jenom pres geometrii. Vetšina situací jsou takové, kde to nevadí, a funguje i pro úseky samostatne, proto je v mnoha fyzikách včetne vysokoškolských nebo i Feynmannovi neprimerene zjednodušovaný a dezinterpretovaný. Omílám to docela dlouho.
Upraveno, mimo téma, 24.2.2012 Slavek


st.komar
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24 úno 2012 0:08

Re: Homopolární Motory/Generátory

Příspěvek od st.komar »

Mimo téma (offtopic)
Ahoj lidičci a lidičky. píšu sem poprvé, tak mě nekamenujte.
koupoil jsem si malou hromádku Nd magnetů, detekční fólii a chtěl jsem i kus Bismutu, ale ten neměli, tak si budu muset počkat. máte někdo nějaké zkušenosti s bismutem? Lze vůbec nějak odstínit magnetické pole? Nebo nějak omezovat jeho intenzitu?
Bzz
Upraveno, mimo téma, Slávek 25.2.2012
Velice by pomohlo, kdyby ses tu nejdříve rozhlédl a teprve pak se svou otázkou šel tam, kde je tvůj zájem. Nečekej, že Ti tady moc lidí začne něco radit, pokud nemají tušení, co vlastně chceš docílit. Na takzvané stínění magnetického pole je zde funkce hledat, jako na všechna témata. Zadej si třeba slovo magnetická clonka a ono se Ti něco zjeví.

Administraci,
Mou otázkou spíš je: "Jak to, že ten první příspěvek prošel do špatného vlákna?"


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Homopolární Motory/Generátory

Příspěvek od Akord »

Akord píše:Lenzuv zákon není Lorentzuv. Lenzuv je jenom občasná berlička. K obema jsem se podrobne vyjádril zde i na aldebaranu pod stejným nickem. Včetne diskuse nad podmínkama jejich platnosti. Nejsem také sám, v seriozní literature se také dají nekdy najít podrobnejší informace. Duležitý a často používaný Lorentzuv zákon oficiálne neplatí v elementární(úsekové) forme (viz Fuka, Lenz, Lorentz, i zde na fóru jako heslo), svuj smysl má až po integraci celé proudové smyčky(vyšetrení všech úseku okruhu). Souvisí s Faradayovým jenom pres geometrii. Vetšina situací jsou takové, kde to nevadí, a funguje i pro úseky samostatne, proto je v mnoha fyzikách včetne vysokoškolských nebo i Feynmannovi neprimerene zjednodušovaný a dezinterpretovaný. Omílám to docela dlouho.

Upraveno, mimo téma, 24.2.2012 Slavek
To bys nejdrív mel pochopit, proč to mimo téma není. Mimo téma byla jenom poslední veta. Ty mi tady naopak blokuješ seriozní informace, co bežne nejsou napsané ani ve fyzice, a co tam proste chybí.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Homopolární Motory/Generátory

Příspěvek od jeff »

Nebylo by lepší místo neustálého teoretického konverzování sem taky nějaký ten homopolární motor šoupnout, ať je se o čem bavit a konverzovat, třeba už i malinko prakticky? :epray:

Jeff


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Homopolární Motory/Generátory

Příspěvek od Akord »

Jsem pro, pokud zde nebudou jenom linkované cizí veci a žádné autorství od diskutujících. Já jsem zde na fórum jeden svuj homopolár vyfotil, jenom zvenku, má 20kg. Hromada penez a práce, vnitrek zatím nezverejňuju. Mel by mít pár kW, ale mám zatím potíže to zmerit. Naproti tomu se zde dlouho odvíjela nedokončená diskuse s rotující smyčkou, kde mi bylo rečeno, že mluvím nesmysly, byl jsem následne kvuli umelému konfliktu zabanován, a dosud nic nebylo z toho doloženo prakticky. Rád si proto prečtu, kam to prakticky dospelo, a zda predešlé námitky byly oprávnené.
Reknu jenom obecne, že pokud není duvod na velký DC proud pri napetí sotva nekolik V, nebo pokud nejde o otáčky nekolik desetitisícovek(nebo spíš odpovídající obvodovou rychlost), tak se ty motory nevyplatí, jsou velké a težké, i když se spočítají a dobre využije materiál.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Homopolární Motory/Generátory

Příspěvek od buky »

Akord píše: Já jsem zde na fórum jeden svuj homopolár vyfotil, jenom zvenku, má 20kg. Hromada penez a práce, vnitrek zatím nezverejňuju. Mel by mít pár kW, ale mám zatím potíže to zmerit. Naproti tomu se zde dlouho odvíjela nedokončená diskuse s rotující smyčkou, kde mi bylo rečeno, že mluvím nesmysly, byl jsem následne kvuli umelému konfliktu zabanován, a dosud nic nebylo z toho doloženo prakticky. Rád si proto prečtu, kam to prakticky dospelo, a zda predešlé námitky byly oprávnené.
Souhlasím s Martinem 11, že Akord umí a nejen to, hodně taky experimentuje, co dokládá fotkama. (Jen mne štvě, že považuje permanentní magnety za dokonalou pružinu :) )
Taky mne dost zajímá jak to dopadlo se smyčkou, Akord a Gromit se shodli, že se to točit nebude, adam benda (který taky hodně umí), zas přes výpočty, že ano.

Vždy budu tvrdit, že ve fyzice rozhoduje experiment.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“