Magnetismus - Teorie

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od buky »

Mimo téma (offtopic)
lajos píše: A ty víš prd co má Mauro.
Ty taky :)
Edit: a.b


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Waldes »

Mimo téma (offtopic)
Nebudem sa vyjadrovať na adresu možno provokatéra menom Mauro, ale si myslím dve veci.
1.) Celkovo sledujem, že to tu dosť pospalo a aj taká vyslovená provokácia, ja niečo mám a vy prečo nem makáte na svojich veciach je veľmi prospešná a hlavne potrebná.
2.) No nespomínam si už názov vlákna, kde sa to rozoberalo ale zhodli sme sa viacerí na tom, že utajovanie a pokusy niečo zarobiť na svojom nápade je istá cesta do pekla ! Jedine čo najširšia publikácia všetkých podrobností, aby si každý mohol „zadarmo ukradnúť myšlienku“ a urobiť si doma je asi jediná cesta akou môžeme prekonať túto mašinériu.
Waldes.
Polemika dospěla do dostatečně promyšleného stádia. Ukončeme ji. Edit: a.b


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Magneto »

Ahoj Waldesi,
máš úplnou pravdu, že know-how je třeba sdílet, jinak se jako lidstvo nikam nepohnem.
Na rozdíl od editora a.b ??? (že by Adam Benda ??? tomu nevěřím) si nemyslím, že polemika dospěla do vyčerpávajícího stádia. Já jsem tu své všechny nápady hodil na papír, vč. těch úplně posledních, na kterých dělám, i když vím, že nefungují, ale aspoň něco ukazují. A rád bych vyzval všechny ostatní, kdo něco mají, aby učinili totéž. Možná budou překvapení, jak málo lidí se dokáže vcítit do jejich myšlení a prezentovaný nápad pochopit. Ale i kdyby to byl jen jeden 15-letý Ind s IQ 156, který to dokáže rozvinout dál, tak to stojí za to. Chce to jen přestat myslet na své konto a uvažovat jako One World !!!
Zdraví :o)
Magneto


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Waldes »

Ahoj Magneto,
máš pravdu nejaký abcd nepochopil, že to nie je vôbec polemika o Maurovi a realizoval sa, nuž čo aj takí ľudia musia byť. Ak je to Adam Benda, tak ma veľmi sklamal, pred rokmi som ho považoval za priateľa, no takéto si priatelia nerobia. Som tu o rok dlhšie a tiež mám admin. práva, no takéto zásahy som nikdy nerobil ... No ale k veci, presne tak treba sa s podeliť o čo sa dá, ja to robím pri každej príležitosti, včetne mojich stránok alebo verejných prednášok.
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od buky »

Magneto píše: Možná budou překvapení, jak málo lidí se dokáže vcítit do jejich myšlení a prezentovaný nápad pochopit.
:good:
Tak já jsem například od vačky opustil a zbytečně jsem si ti skoplikoval a při 180° dráze to skončilo. Teť jsem se dopracoval na něco jako SMOT. Uvolním setrvačník zrychlí a přejde 40° dráhu, před koncem však spomalí a pak znovu zrychlí v dusledku překonání odpuzu.
Nevím jestli se to tu někde probralo ale zajímá mne, že když budu jedním magnetem točit, tak při odpuzování projde magnet, (já bych to nazval kopečkem) a jde vlastně o nulovej zisk. Nejde sice o nic nového ale zajíma mne jestli je to tak.

Stále mne to baví proto že mužu skládat, sčítat síly a tak v pohodě překonat tření. Dnes se pokusím posunot o něco dál a jsem zvědav, kde se to nakonec zadrhne.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
Vážení, mrzí mne, pokud jste mne špatně pochopili, ale nacházíte se ve vláknu "Magnetismus - Teorie", nikoliv ve vláknu "Filozofie o provokacích některých členů a o tom, jak zacházet s drahocennými zkušenostmi a s případnými úspěchy"! Dostatečně promyšleným stádiem jsem se vám snažil taktně naznačit, že byste toho plevelení mohli nechat. Vadí vám, že to tady "usnulo"? Takže radši to tady zaneřádíte? Radši přineste něco, co je skutečně k věci. Nenacházíte ani svědomitost k tomu, abyste řádně používali rámeček "offtopic", ale ostatní vás dokážou nějak rychle zklamat.

Evidentně tu jde o nedorozumění. Přesto vás však žádám, abyste případné další netématické (sociologické, psychologické, filozofické a jiné) polemiky rozvíjeli v jiných, ve mnohem volnějších, vláknech.

Klidné a hezké svátky vám všem.
a.b


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od buky »

adame, to platí i pro mne ?
Nemám dojem , že bych toto vlákno plevelil.

Platí to třeba pro tu část diskuze, kde se s lajošem dohaduješ o tom, kdo ví prd. Ale přece dokážeš sám odhadnout, které příspěvky se dají nazvat plevelem, ne? :dknow: a.b


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Souhlasím s Adamem, že jste se od teorie magnetizmu poněkud odchýlili a pokud si to bude přát, tak odpovídající příspěvky přesunu do vlákna "Diskuze k seriálu o magnetech", které se mi pro ně zdá vhodnější.

Zdravím - poota

Díky poo, ohledně přesunu do jiného vlánkna myslím, že to není nutné. Možná by se to zbytečně "roztrhalo"... Šlo mi jen o to to zabrzdit, protože se sám umím taky dobře zakecat a tak vím, že by se tu ten bolševník mohl rozrůstat až za hory a za doly... a.b


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Waldes »

adam.benda píše:
Mimo téma (offtopic)
....nacházíte se ve vláknu "Magnetismus - Teorie", nikoliv ve vláknu "Filozofie o provokacích některých členů a o tom, jak zacházet s drahocennými zkušenostmi a s případnými úspěchy"!....
Klidné a hezké svátky vám všem.
a.b
To som si fakt neuvedomil, ospravedlňujem sa týmto a súhlasím s presunutím alebo kludne aj so zmazaním ak treba. Včetne tohto.
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Magneto »

Mimo téma (offtopic)
Jo, tohle čištění vláken, to je teda věc - to aby si člověk při kutění s magnety dával pozor na hubu a náhodou nepochválil nějaké vteřinové lepidlo - to už by asi patřlo do vlákna "Jak na to" :laugh:
Ale jinak taky všem krásné svátky a do nového roku hlavně dostatek duševní stravy :o)
Magneto
:ethink: Tak například zrovna tenhle Tvůj příspěvek s teorií magnetizmu nesouvisí ani trochu a Ty nemáš ani tolik slušnosti, abys ho sám rovnou označil jako offtopic. Místo toho tady rejpeš do lidí, kteří po Tobě a Tobě podobných uklízejí nepořádek. A asi máš pocit, že bych vás měl spíš litovat za to, jak vás tady šikanujeme, ne? - poo.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Magneto »

Zdravím Adama i Pootíka,

a omlouvám se za ty své drobné rebelie, které si občas nemohu odpustit, ale stejně uznávám, že jsou zbytečné.

Abych měl tedy do nového roku čistý štít, zasypávám vše (vč. své hlavy) popelem a v níže uvedeném vláknu o magnetizmu ještě přikládám něco na pokoukání.

Zdraví :o)

Magneto


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Co vytváří pole v magnetu

Příspěvek od adam.benda »

Magneto, díky za ten popel na hlavě. (Taky mám občas chuť vložit volnější povídání - Pro ty případy se dobře hodí, když to necháš zbarvit jako offtopic. Vřele doporučuji. Pokud nevíš jak na to, dej vědět.)

Z vlákna Magnetické motory...
Magneto píše:
adam.benda píše: Jo, ke vzniku sil v magnetismu potřebuješ pohyby/proudění. Zatím se magnet jeví stále víc tak, jako kdyby uvnitř něj existovalo mnoho malých proudových smyček (nebo mnoho kotoučků s roztočeným nábojem).
Tohle je chlapci přesně ono a s touhle ideou v hlavě jsem se sem už kdysi registroval. Kotoučky uvnitř magnetů s roztočeným nábojem jsou elektrony obíhající kolem jádra atomů a mající navíc svou vlastní rotaci (spin).
Dokonce jsme až potud v souladu s oficiální fyzikou ...
Původně jsem to taky viděl tak, že jde zřejmě o obíhání elektronů kolem jader. Ale díky pošťuchování od Pooty a ostatních jsem v tomhle značně znejistěl a začínám mít pocit, že to úplně takhle asi nebude. Ale o tom už jsme tu myslím mluvili...


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od django1 »

Mluvili. Marně. Je potřeba se odpoutat od modelu vyučovaného na ZŠ. Elektron je jako kapka vody. V elektronovém orbitu je jako kapka ve sklenici. Vždycky z té sklenice kapku ukápneš, máš jeden elektron, ale už to není ta samá kapka, kterou jsi do sklenice před chvílí přidal.
Krom toho ani fyzika neví jak permanentní magnet funguje. Má pouze statisticky zpracovanou souvislost s počtem elektronů v orbitě a magnetickým chováním v materiálu.
Proč to píšu : představa elektronu jako rotující kuličky obíhající jádro je zavádějící a vede ke stagnaci myšlenek. byť pro mnoho výpočtů v elektromagnetismu je taková představa dostatečná a hlavně srozumitelná, protože koresponduje s tím, co známe ze svého okolí.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Magneto »

Zdarec chlapi,
dovolil bych si jenom podotknout, že jsme o tom sice mluvili, ale marně to určitě nebylo, protože obíhající a zároveň sám rotující elektron ani mě ani nikomu jinému z nás magnetářů jako vysvětlení nestačí.
A to právě proto, že elektron má NENULOVOU HMOTNOST (domyslete prosím do důsledků).
Dochází zde k jakési "dodávce" energie. No a my hledáme právě toho záhadného "dodavatele" nebo onen "elegantní fígl" který toto umožňuje. Objev takového principu by byl něco naprosto nového, na školách nevyučovaného a pro oficiální vědu neznámého.
O nějakém uspokojení se s jednoduchým otřepaným vysvětlením tu nemůže být ani řeč :enaughty:
Zdraví
Magneto


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od poota »

Určitý směr se zdá napovídat strunová či superstrunová teorie se svými kmitajícími objekty uzavřených strunových smyček nebo i blan případně i tvarovaných jako kmitající bubliny. Třeba v tom smyslu, že vlastní "objekt" může být nehybný a "obíhat" může jenom to vlnění. V tom případě by nebyl problém s rotací, která vyhovuje pro elektromagnetické reje a ani s nehybností, kterou si zase vyžadují třeba chemické kejkle. Taky by to mohlo vysvětlovat tvrzení vědů, že elektron je zároveň "všude kolem jádra, ale jenom někde je o trochu víc, než jinde".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“